Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
athanaso τι κινητο εχεις τωρα ; εγω βαρεθηκα το omnia 2 και λεω να περασω σε android ..

 

H μετάβαση στο Android είναι όντως καλή επιλογή αλλά εδώ είμαστε off-topic για να συζητήσουμε κάτι τέτοιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

athanaso τι κινητο εχεις τωρα ; εγω βαρεθηκα το omnia 2 και λεω να περασω σε android ..

 

εχει παρατηρησει κανεις αλλος οτι το κινητο με την τελευταια 6.5 ειναι αισθητα πιο γρηγορο απο την τελευταια 6.5.3;

Πειράζει που δεν το κατάλαβα αυτό με την 6.5 και την 6.5.3? Δεν είναι η τελευταία η 6.5.3?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα λέει 6.5 professional ce 5.2.23103 εσωτερική έκδοση 23103.5.3.3.

Αυτή είναι η 6.5.3?

 

 

Οι 6.5.3 έχουν το start κάτω αριστερά , οι 6.5 roms κλασικά πάνω .

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτή είναι η 6.5.3?

 

Ναι μια χαρά είσαι, όλες 6.5 γράφουν. Ότι είναι η 6.5.3 φαίνεται από το build των windows... 5.2.23103.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

η διαφορα ειναι κυριως οπτικη με το σηματακι start των windows ,απλα προσωπικα μου φαινεται οτι δουλευει πιο γρηγορα με την 6.5
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
η διαφορα ειναι κυριως οπτικη με το σηματακι start των windows ,

 

Και είναι εν γένει περισσότερο finger friendly.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και είναι εν γένει περισσότερο finger friendly.

 

ναι οντως..ειδικα οταν βιαζεσαι ...

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ εγκατέλειψα την 6.5.3 γιατί δημιουργούνταν πρόβλημα συμβατότητας με κάποιες εφαρμογές. Αναφέρομαι σε προβλήματα που είχαν σχέση με το διαφορετικό πάχος της πάνω και κάτω μπάρας.
Xiaomi Redmi Note 4 Global
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν υπάρχουν θέματα ασυμβατότητας σε γενικές γραμμές με τα 6.5.X. Με ποιες εφαρμογές αντιμετώπισες πρόβλημα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν θέματα ασυμβατότητας σε γενικές γραμμές με τα 6.5.X. Με ποιες εφαρμογές αντιμετώπισες πρόβλημα;

 

Πράγματι με ποιές εφαρμογές αντιμετώπισες πρόβλημα και ποιά rom έβαλες και πως?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχουν περάσει πολλοί μήνες δε θυμάμαι ακριβώς. Νομίζω ότι είχα πρόβλημα στο Resco Explorer και σε κανα δυό άλλες εφαρμογές.
Xiaomi Redmi Note 4 Global
Link to comment
Share on other sites

οτι το ΟΜΝΙΑ ΙΙ ειναι πολυ επιθετικο στο να κλεινει εφαρμογες...

 

αν λχ τρέχω τον browser Και ανοιξω την καμερα, η καμποαι αλλη εφαρμογη, εαν θελησω να ξαναγυρίσω στον browser , 99% θα τον βρω να εχει κλέισει.

 

Ψιλιάζομαι οτι αυτό συμβαινει γι ααν μην ακταναλώνει resources, αλαλ διαολε ειναι πολυ ενοχλητικο, ξερετε αν υπάρχει καποιςο τρόπος να αλλάξει αυτο; τουλάχιστον για καποιες εφαρμογες;

 

Ειναι ενοχλητικο γιατι με αναγκαζει να ξανανοιγω εφαμρογες πουθα θελα να μενουν ανοικτες στο background...

 

να σημιεωσω οτι πριν το OMNIA II ειχα ενα TYTN II και ποτε δεν μου χε παρουσιαστει αυτό το πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενα προγραμματακι με το οποιο θα μπορω να επιλεγω να μην εχει δυνατοτητα να μου στελνεις SMS ενας συγκεκριμενος αριθμος και να μη μου κανει τηλεφωνικες κλησεις?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπαρχει κανενα προγραμματακι με το οποιο θα μπορω να επιλεγω να μην εχει δυνατοτητα να μου στελνεις SMS ενας συγκεκριμενος αριθμος και να μη μου κανει τηλεφωνικες κλησεις?

 

MagiCall. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ανταλλαγη με την ααδερφη μου χω το ομνια της....μου φαινεται τελειο τηλεφωνο με μονο μειων οτι κολλαει πολυ συχνα...δεν εχω ψαξει για ενημερωσεις γιατι χαλασε το πισι αλλα γενικα κολλαει τοσο πολυ?επισης στο μαρκετ υπαρχουν μονο αυτες οι

ελαχιστες εφαρμογες?

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μετα απο ανταλλαγη με την ααδερφη μου χω το ομνια της....μου φαινεται τελειο τηλεφωνο με μονο μειων οτι κολλαει πολυ συχνα...δεν εχω ψαξει για ενημερωσεις γιατι χαλασε το πισι αλλα γενικα κολλαει τοσο πολυ?επισης στο μαρκετ υπαρχουν μονο αυτες οι

ελαχιστες εφαρμογες?

 

Στα windows mobile δεν υπάρχει η λογική του market που έχουμε δει στα πιο σύγχρονα λειτουργικά. Σχετικές εφαρμογές θα βρεις με μια αναζήτηση στο net.

 

Όσον αφορά τα "κολλήματα", διάβασε πιο πίσω να δεις μήπως υπάρχει πιο καινούργια έκδοση από αυτή που "φοράει" η συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

εχω το omnia 2 i 8000 ενος φιλου και τρωει χοντρα κολληματα στα παντα:lol: σε τετοιο βαθμο που αναγκαζεται να βγαλει την μπαταρια :rolleyes:

 

εχει windows 6.5, ποια rom η τι αλλο προτεινετε να κανουμε για σταθεροτητα,ταχυτητα??..

 

το χρησιμοποιει μονο για κλησεις,sms,mail

σας ευχαριστω:)

 

Υ.Γ. με το Kies, και απο το site της sumsung γενικα δουλευω?

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

καντου ενα φορματ και δες μεσω kies εαν η ρομ που φοραει ειναι η τελευταια,εαν δεν ειναι ,περασε την αφου την κατεβασεις μεσω kies.

εμενα στον 1,5 χρονο που το εχω δεν εχει φαει κανενα κολημα.

δες και τι εφαρμογες εχει περασει μεσα μηπως την ζημια την κανει καποια απο αυτες.

Link to comment
Share on other sites

kανένα κόλλημς\α???:blink:!!

 

ενθαρρυντικόοο!!εδώ 1 φορά το 3ήμερο κόλλημα και πατάω κάτι κ αργεί πολλές φορές..

 

οπ΄τε θα κάνω ότι μου λες και επανέρχομαι..

 

σε ευχαριστώ φίλε xolloth:D

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω με τα 6.1 δεν θα είναι πιο σταθερό το κινητό από ότι με τα 6.5??

 

στο diamond 2 με τα 6.1 δεν αργεί καθόλου ,ενώ με τα 6,5 σέρνεται..

 

μήπως λοιπόν να το γυρίσω σε 6.1 και το ομνια..???:worry:

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω με τα 6.1 δεν θα είναι πιο σταθερό το κινητό από ότι με τα 6.5??

 

στο diamond 2 με τα 6.1 δεν αργεί καθόλου ,ενώ με τα 6,5 σέρνεται..

 

μήπως λοιπόν να το γυρίσω σε 6.1 και το ομνια..???:worry:[/QUOTΕ]

 

 

Σαφώς και είναι πιο ελαφρύ το τηλέφωνο , αλλά και χάλια εμφάνιση το start και ειδικά στα htc το πληκτρολόγιο δεν παλεύεται με τίποτε .

Link to comment
Share on other sites

χμμμ ας είναι αν είναι να γλυτώσει τα κολλήμματα ο φίλος..

 

τα 6.1 από που τα κατεβάζω και με κιεσ τα περνάω??

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...