Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στο mode με τις 3 σελιδες και τα widgets αριστερα δεν μπορουμε να προσθεσουμε τιποτα

αλλο στις οθονες αυτες?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να μπορέσουμε να κάνουμε αναβάθμιση σε Windows 7?????

http://www.fuelcell.gr

Ιστιοσελίδα εκπαιδευτικού περιεχομένου για τα Fuel Cells η μόνη στα ελληνικά!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους θελω να βαλω στο ομνια 2 την ρομ 6.5.3 μπορειτε να με βοηθεισετε που μπορω να την βρω και πια ειναι η διαδικασια και να βαλω μεσα κανενα προγραματακι. σος θελω βοηθεια.
Link to comment
Share on other sites

μεσω του kies μπορεις να κανεις απευθειας την αναβαθμιση,μπορεις να το κατεβασεις στο pc σου απο εδω.

αφου το εγκαταστησεις στο pc ,συνδεεις το κινητο σου,σου βρισκει την αναβαθμιση και την περναει στο κινητο.

εφαρμογες υπαρχουν απειρες εξαρταται τι θελει ο καθενας.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους, πως να κανω αναβαθμιση στο ομνια 2 ρε παιδια θελω να βαλω τα 6.5.3 ξερει κανεισ να με βοηθησει?και που μπορω να τα βρω?
Link to comment
Share on other sites

πως να κανω αναβαθμηση παιδια στο ομνια 2 θελω να βαλω το 6.5.3 μπορει κανεισ να με βοηθηση?

 

Διάβασε σ αυτή τη σελίδα http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=13152&page=203 αλλά και στις προηγούμενες και θα λύσεις όλες σου τις απορίες

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πως να κανω αναβαθμηση παιδια στο ομνια 2 θελω να βαλω το 6.5.3 μπορει κανεισ να με βοηθηση?

 

1. Διάβασε λίγο στο παρόν θέμα, γιαυτό υπάρχει εξάλλου.

 

2. Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα, το απαγορεύουν οι κανονισμοί του forum. Γιαυτό εξάλλου υπάρχει η "Τροποποίηση".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα στα χερια μου κατοχος πλεον κ εγω του omnia 2,απο οτι μου ειπε εχει βαλει αλλη ρομ και απο οτι βλεπω παει σφαιρα,βεβαια ειναι στα αγγλικα αλλα θα τα βρω ενα ενα,επανερχομε μετα απο καποιο ψαξιμο που θα κανω...

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

διαβαζωντας τα προηγουμενα ποστ ,αυτο που εχω να πω ειναι οτι ειναι το καλυτερο Wm phone που περασε απο τα χερια μου και αυτο το οποιο κρατησα παραπανω καιρο .το εχω παραπανω απο 1 χρονο και πραγματικα το κινητακι συνδυαζει μεγαλη οθονη με παρα πολυ καλη αυτονομια μπαταριας ,ακομη το χρησιμοποιεις ανετα σαν κινητο αφης και οχι με πενακι απαραιτητα οπως τα προηγουμενα wm phones που ειχα .Μειωνεκτηματα για μενα το gps που λυνεται εν μερη το προβλημα με το γρηγορο κλειδωμα οπως επισης και η αναγκη για soft reset τουλαχιστον 1 φορα τη μερα. .Το σημαντικοτερο δε ,ειναι οτι η samsung θα μπορουσε να ειχε ασχοληθει πιο σοβαρα με την υλοποιηση μιας ρομ η οποια θα ελυνε ολα τα προβληματα και οχι να βγαινει καθε μηνα καινουργια ρομ η οποια θα διορθωνει καποιο προβλημα αλλα θα δημιουργει νεο...,.,
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

διαβαζωντας τα προηγουμενα ποστ ,αυτο που εχω να πω ειναι οτι ειναι το καλυτερο Wm phone που περασε απο τα χερια μου και αυτο το οποιο κρατησα παραπανω καιρο .το εχω παραπανω απο 1 χρονο και πραγματικα το κινητακι συνδυαζει μεγαλη οθονη με παρα πολυ καλη αυτονομια μπαταριας ,ακομη το χρησιμοποιεις ανετα σαν κινητο αφης και οχι με πενακι απαραιτητα οπως τα προηγουμενα wm phones που ειχα .Μειωνεκτηματα για μενα το gps που λυνεται εν μερη το προβλημα με το γρηγορο κλειδωμα οπως επισης και η αναγκη για soft reset τουλαχιστον 1 φορα τη μερα. .Το σημαντικοτερο δε ,ειναι οτι η samsung θα μπορουσε να ειχε ασχοληθει πιο σοβαρα με την υλοποιηση μιας ρομ η οποια θα ελυνε ολα τα προβληματα και οχι να βγαινει καθε μηνα καινουργια ρομ η οποια θα διορθωνει καποιο προβλημα αλλα θα δημιουργει νεο...,.,

Τις καινούργιες rom που τις βρήκες? (Διότι συνδέομαι με το Kies και δεν μου βγάζει κάτι, και ειδικότερα "κάθε μήνα...!"). Τι διορθώνουν οι καινούργιες rom?

Link to comment
Share on other sites

διαβαζωντας τα προηγουμενα ποστ ,αυτο που εχω να πω ειναι οτι ειναι το καλυτερο Wm phone που περασε απο τα χερια μου και αυτο το οποιο κρατησα παραπανω καιρο .το εχω παραπανω απο 1 χρονο και πραγματικα το κινητακι συνδυαζει μεγαλη οθονη με παρα πολυ καλη αυτονομια μπαταριας ,ακομη το χρησιμοποιεις ανετα σαν κινητο αφης και οχι με πενακι απαραιτητα οπως τα προηγουμενα wm phones που ειχα .Μειωνεκτηματα για μενα το gps που λυνεται εν μερη το προβλημα με το γρηγορο κλειδωμα οπως επισης και η αναγκη για soft reset τουλαχιστον 1 φορα τη μερα. .Το σημαντικοτερο δε ,ειναι οτι η samsung θα μπορουσε να ειχε ασχοληθει πιο σοβαρα με την υλοποιηση μιας ρομ η οποια θα ελυνε ολα τα προβληματα και οχι να βγαινει καθε μηνα καινουργια ρομ η οποια θα διορθωνει καποιο προβλημα αλλα θα δημιουργει νεο...,.,

+1000 και απο μενα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κανενα αλλο καλο και μεγαλο keyboard εχουμε?δοκιμασα το finger αλλα δεν ειναι και τοσο μεγαλο για να γραφεις με το χερι,εκτος αν θελει καποια ρυθμιση που δεν εκανα..

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα κανενα αλλο καλο και μεγαλο keyboard εχουμε?δοκιμασα το finger αλλα δεν ειναι και τοσο μεγαλο για να γραφεις με το χερι,εκτος αν θελει καποια ρυθμιση που δεν εκανα..

 

Μπορείς να δοκιμάσεις και αυτό των ελληνικών HTC... EZInput Greek 2.1.2011 αλλά με δική σου ευθύνη. Δεν ξέρω τι θα κάνει στη δική σου συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κανενα αλλο καλο και μεγαλο keyboard εχουμε?δοκιμασα το finger αλλα δεν ειναι και τοσο μεγαλο για να γραφεις με το χερι,εκτος αν θελει καποια ρυθμιση που δεν εκανα..

Όπως και τα παιδιά γράψανε παραπάνω, αν πατήσεις το mode θα σου βγάλει και άλλα 2 πληκτρολόγια (έχεις ήδη επιλεγμένο το πληκτρολόγιο της samsung) με 12 και 20 πλήκτρα. Τα κουμπιά τους είναι μεγάλα θεωρώ. Για δοκίμασέ το.

 

 

Η τελευταία επίσημη έκδοση είναι η PDA:JD3/PHONE:JD1/CSC:JD5?

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

Όπως και τα παιδιά γράψανε παραπάνω, αν πατήσεις το mode θα σου βγάλει και άλλα 2 πληκτρολόγια (έχεις ήδη επιλεγμένο το πληκτρολόγιο της samsung) με 12 και 20 πλήκτρα. Τα κουμπιά τους είναι μεγάλα θεωρώ. Για δοκίμασέ το.

 

 

Η τελευταία επίσημη έκδοση είναι η PDA:JD3/PHONE:JD1/CSC:JD5?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242312αυτο εχω βαλει και εβαλα το σκιν με το μαυρο κοκκινο (οπως στην 3η φωτο)μονο εκει μεσα μπορω να παω και να πειραξω τα σκινς μπορω καπου αλλου να κανω αλλη ρυθμιση?απλα δεν ειναι και τοσο καλο για το δαχτυλο,εκτος οπως αν ειπα υπαρχει και αλλη ρυθμιση και δεν ξερω που να παω

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία επίσημη έκδοση είναι η PDA:JD3/PHONE:JD1/CSC:JD5?

 

Δηλαδή η:

 

PDA:JH2

CSC:JH2

Phone:JF1

 

που έχω εγώ, είναι Frankenstein; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η:

 

PDA:JH2

CSC:JH2

Phone:JF1

 

που έχω εγώ, είναι Frankenstein; :worry:

 

Δεν ξέρω, όταν συνδέομαι από το KIES μου λέει ότι έχω ήδη τo τελευταίο firmware. Μήπως το έβαλες άλλη rom εκτός από την official?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, όταν συνδέομαι από το KIES μου λέει ότι έχω ήδη τo τελευταίο firmware. Μήπως το έβαλες άλλη rom εκτός από την official?

 

Ούτε θυμάμαι από πού την κατέβασα.

 

Πιθανότερο από http://www.samsungfirmwareworld.com,

το οποίο, από ό,τι βλέπω τώρα, μετακόμισε.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

αγόρασα εχθές το samsung wave και θα ήθελα μια βοήθεια. Έχω τώρα το Omnia 2, και θέλω να σώσω / μεταφέρω τα μηνύματα που έχω, από το Omnia 2 στο wave. Μπορεί κάποιος να μου πει πως θα το "καταφέρω" αυτό;

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Όπως και τα παιδιά γράψανε παραπάνω, αν πατήσεις το mode θα σου βγάλει και άλλα 2 πληκτρολόγια (έχεις ήδη επιλεγμένο το πληκτρολόγιο της samsung) με 12 και 20 πλήκτρα. Τα κουμπιά τους είναι μεγάλα θεωρώ. Για δοκίμασέ το.

 

 

Η τελευταία επίσημη έκδοση είναι η PDA:JD3/PHONE:JD1/CSC:JD5?

 

το mode λες εκει που ειναι το προγραμμα και αλλαζεις σκιν?η οταν γραφεις μηνυμα και κρατας πατμενο εκει στο να επιλεξεις πιο keyboard?γενικα το εχω λιγες μερες και εχω πολλες ερωτησουλες

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

το mode λες εκει που ειναι το προγραμμα και αλλαζεις σκιν?η οταν γραφεις μηνυμα και κρατας πατμενο εκει στο να επιλεξεις πιο keyboard?γενικα το εχω λιγες μερες και εχω πολλες ερωτησουλες

 

 

"...οταν γραφεις μηνυμα και κρατας πατημενο εκει στο να επιλεξεις πιο keyboard" αυτό λέω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...