Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παρατηρησα το μεσημερι ,κατα τυχη,οτι στην σελιδα του kies ,βγαλανε τις νεες εκδοσεις και βαλανε μια παλαιοτερη.

τι να σημαινει αραγε αυτο,μηπως δημιουργουσαν προβληματα και τις αποσυρανε;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ όμως θέλω να πατάω το x και να κλείνει ότι πρόγραμμα τερματίζω. Η προηγούμενη version το προέβλεπε!

Και μία άλλη ερώτηση. Μετά την αναβάθμιση δε συνδέεται στο internet (έχω πρόγραμμα cosmote με 750 mb το μήνα). Έχει κανείς καμιά ιδέα γιατί δε μπορώ να συνδεθώ?

 

Θα συμφωνήσω και εγώ, το Χ πρέπει να με κάποιο τρόπο να ενεργοποιέιται ωστε να κλειενι τα ανοιχτα προγράμματα. Δεν είναι λύση το παρατεταμενο πατημα του κυβου. Βρήκε κανεις μήπως λύση?

Link to comment
Share on other sites

Το κουμπι αυτο ειναι προγραμματιζομενο αν θελεις μπορεις να το ορισεις να ανοιγει το προγραμμα εναλλαγης με ένα πατημα .Οπως προγραμματιζομενο ειναι και το κουμπι διπλα απο την κάμερα.Τωρα οσο για το "Χ" εχει βγει τελειως απο τα win mo 6.5.3.Μπορεις να βρεις μια λυση στο forum.xda-developers.com
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το "Χ" μπορεί να εμφανιστεί. Δείτε για τη λύση του Ameba στο xda-devs για να κλείνετε τα προγράμματα με το "Χ".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα . Εγώ θέλω να μου εξηγήσει κάποιος πως δουλεύει αυτό το αρχείο mainmenu που χρησιμοποιούν κάποιοι για να τρέχουν το touchwiz UI menu από την έκδοση 6.5 σε 6.5.3

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Το "Χ" μπορεί να εμφανιστεί. Δείτε για τη λύση του Ameba στο xda-devs για να κλείνετε τα προγράμματα με το "Χ".

 

μπορείς να μας παραπέμσεις αν θες που ακριβώς να ψάξουμε γιατί έτσι σκεtο ameba δεν διευκολύνει και πολύ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να μας παραπέμσεις αν θες που ακριβώς να ψάξουμε γιατί έτσι σκεtο ameba δεν διευκολύνει και πολύ?

Ευχαριστώ

 

ρίξτε μια ματιά εδώ, λίγο πρν λίγο μετά, συζητιέται σε έκταση το θέμα

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=13152&page=150

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορείς να μας παραπέμσεις αν θες που ακριβώς να ψάξουμε γιατί έτσι σκεtο ameba δεν διευκολύνει και πολύ?

Ευχαριστώ

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=583002

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, η κανονική και συνηθισμένη διαδικασία είναι να στέλνεις μήνυμα και να χτυπάει όταν έρχεται η αναφορά. Δεν ξέρω αν το αντιμετωπίζει κανένας άλλος, αλλά κάποιες φορές εκεί που μου λέει ότι το έστειλε και μετά το παρέδωσε μου χτυπάει 4-5 φορές. Ξεκινάει δηλαδή την αναπαραγωγή του ήχου του μηνύματος αλλά μετά από 1 δευτερόλεπτο αρχίζει πάλι και πάλι....

Το έχετε αντιμετωπίσει? Μπορώ να το διορθώσω κάπως?

Τα πεταμένα αδέσποτα δεν θα δαγκώσουν το χέρι αυτού που τα φρόντισε και τα τάισε... Και αυτή είναι η μεγαλύτερη διαφορά τους από τους ανθρώπους....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.!....πως κανω soft reset?

 

Και από μένα μια ερώτηση. Υπάρχει πρόγραμμα (το οποίο να είναι δοκιμασμένο) που να κάνει soft reset για να έρχεται η μνήμη ram στα ίσα της?

Επίσης πως γίνεται μετά από σβήσιμο και άνοιγμα του κινητού να έχω ελεύθερη ram 70-80 mb (έχω την τελευταία έκδοση rom) και μετά από χρήση αλλά με όλα τα προγράμματα κλειστά, η μνήμη να έχει περίπου 40-45mb ελεύθερα? Τι καταλαμβάνει τόση ram άραγε και δε φαίνεται?

Nexus 5, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και από μένα μια ερώτηση. Υπάρχει πρόγραμμα (το οποίο να είναι δοκιμασμένο) που να κάνει soft reset για να έρχεται η μνήμη ram στα ίσα της?

 

Πίστεψε με, δεν θα ήθελες να κάνει η συσκευή στα καλά καθούμενα μόνη της soft reset. Αυτό το έχεις δει/δοκιμάσει;

 

Επίσης πως γίνεται μετά από σβήσιμο και άνοιγμα του κινητού να έχω ελεύθερη ram 70-80 mb (έχω την τελευταία έκδοση rom) και μετά από χρήση αλλά με όλα τα προγράμματα κλειστά, η μνήμη να έχει περίπου 40-45mb ελεύθερα? Τι καταλαμβάνει τόση ram άραγε και δε φαίνεται?

 

Είναι καθαρά softwarικό θέμα και έχει να κάνει με το πως διαχειρίζεται η συσκευή τους πόρους της. Εν ολίγοις... είναι ένα από τα χαρακτηριστικά των windows mobile.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.ξερει κανεις αν υπαρχει τροπος οταν στελνω ενα μηνυμα να κτυπαει μονο η αναφορα και οχι του συστηματος?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο IGO 8.3 οταν ειναι στο δισδυαστατο ο χαρτης ειναι αναποδα αλλα οταν πατω την επιλογη να βλεπω τον χαρτη τρισδιαστατο με δειχνει κανονικα, δηλαδη ο δρομος που πηγαινω η φορα του δρομου ειναι προς το επανω μερος της οθονης, οπως πρεπει δηλαδη.

Στο 2D ομως δειχνει αναποδα το βελακι και την φορα που πηγαινω. Τι συμβαινει και γινετε αυτο? Μπορω να κανω κατι?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια στο IGO 8.3 οταν ειναι στο δισδυαστατο ο χαρτης ειναι αναποδα αλλα οταν πατω την επιλογη να βλεπω τον χαρτη τρισδιαστατο με δειχνει κανονικα, δηλαδη ο δρομος που πηγαινω η φορα του δρομου ειναι προς το επανω μερος της οθονης, οπως πρεπει δηλαδη.

Στο 2D ομως δειχνει αναποδα το βελακι και την φορα που πηγαινω. Τι συμβαινει και γινετε αυτο? Μπορω να κανω κατι?

 

Απευθύνσου εδώ και θα σε καλύψουν οι ειδικοί... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=166681

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει κανενα site να μπαινεις απ'ευθείας απο το κινητο και να κατεβάζεις εφαρμογές???? και καλά σαν το itunes?????
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κατεβασεις εφαρμογές απο το Marketplace της Microsoft καθως και από το http://www.pocketpcfreeware.mobi
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Gents (and ladies), τα φώτα σας.

 

Μία φίλη έχει το κινητάκι αυτό και μου είπε χτες ότι καθώς το έψαχνε, εξαφανίστηκε η ένδειξη μπαταρίας απ' το πάνω μέρος της οθόνης, εκεί δίπλα στο σήμα κτλ. Ξέρουμε πώς επανέρχεται;

 

Ευχαριστώ πολύ.

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

αν κανει ένα ρεσταρτ θα επανελθουν όλα ,απλα εφαγε κολλημα το κινητό
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Restart δηλαδή να το κλείσει και να το ξανανοίξει; Το κάναμε, δεν δούλεψε.

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

ειναι μια ηλιθιοτητα του ομνια .μπορεις πανω αριστερα να εχεις η την ωρα η την μπαταρια .για να εμφανισεις ξανα τη μπαταρια μπαινεις στο ρολοι απο το μενου πασ στην 3η επιλογη,παγκσμ.ρολοι, πατασ επιλογες και απενεργοποιηεις την 2η πατας τελοσ και λογικα θα επανελθει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...