Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις ολοκλήρωσα το update σε 6.5.3 με kies και win 7. Όλα καλά, η διαδικασία κράτησε γύρω στο 20λεπτο. Με το πρώτο restart χρειάστηκε ένα δίλεπτο να συνέλθει και με άγχωσε λίγο, ζήτησε όμως και πάλι restart και ύστερα ξεκίνησε κανονικά τις ρυθμίσεις. Πρώτες εντυπώσεις, σίγουρα πιο όμορφο αλλά κυρίως μεγάλη θετική αλλαγή όταν του βάζεις δάχτυλο :p :lol:, χρήση χωρίς πενάκι εννοώ ε...

 

Ποια έκδοση του KIES χρησιμοποίησες?

Τι έκδοση σου λέει ότι έχεις τώρα το ΚΙΕS?

Link to comment
Share on other sites

Έχει αφαιρεθεί από τα 6.5.3 , κάπου κυκλοφορεί σε μορφή .cab όμως αλλά θέλει ψάξιμο .

 

 

edit , το βρήκα : http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showpost.php?p=92582&postcount=1602

 

Muchas gracias Amigo ;)

 

 

Χμμμ, το κατεβασα, το εβαλα στο Omnia, αλλα επειδη δεν κανει καποια εγκατασταση αλλα τρεχει κατευθειαν ως exe δεν μου το δινει στις επιλογες αντιστοιχισης ή γενικοτερα σε καποιο menu. Μονο αν παω με file explorer και το τρεξω.

Edited by nfot
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση του KIES χρησιμοποίησες?

Τι έκδοση σου λέει ότι έχεις τώρα το ΚΙΕS?

 

Το kies το τελευταίο: 1.5.1.10062_42.

Η έκδοση όπως τη δίνει το kies είναι: PDA:JD3/PHONE:JD1/CSC:JD5

 

Έχεις δοκιμάσει να κάνεις τη διαδικασία σε άλλον υπολογιστή?

Edited by SlimData
Τα πεταμένα αδέσποτα δεν θα δαγκώσουν το χέρι αυτού που τα φρόντισε και τα τάισε... Και αυτή είναι η μεγαλύτερη διαφορά τους από τους ανθρώπους....
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία. Δεν μπορώ να βάλω σε μήνυμα ότ ήχο θέλω εγώ? Μόνο τους προεπιλεγμένους??

Επίσης να πω ότι σε εμένα τουλάχιστον το θέμα με τα πρώτα δευτερόλεπτα των κλήσεων δεν λύθηκε. Εξακολουθεί να είναι αυξανόμενη η ένταση

Τα πεταμένα αδέσποτα δεν θα δαγκώσουν το χέρι αυτού που τα φρόντισε και τα τάισε... Και αυτή είναι η μεγαλύτερη διαφορά τους από τους ανθρώπους....
Link to comment
Share on other sites

Το kies το τελευταίο: 1.5.1.10062_42.

Η έκδοση όπως τη δίνει το kies είναι: PDA:JD3/PHONE:JD1/CSC:JD5

 

Έχεις δοκιμάσει να κάνεις τη διαδικασία σε άλλον υπολογιστή?

 

Ναι και μάλιστα σε υπολογιστή με XP. Πάλι όμως μου λέει τα ίδια

 

Παιδιά ετοιμάζομαι για hard reset και να προσπαθήσω πάλι.

 

Θέλω 6.5.3.........! Βασικά γιατί όλοι λέτε ότι είναι πολύ πιο γρήγορο και πρέπει να πώ ότι δεν είμαι ευχαριστημένος με την απόκριση. Το περίμενα πολύ πιο σβέλτο, και να φανταστείς ότι προν είχα HTC Diamond. Θα έπρεπε να αισθάνομαι την μέρα με την νύχτα.

Επίσης πολλές φορές δεν ενεργοποιείται το WiFi (only after reset) και ενώ μιλάω πολλές φορές κόβεται η κλήση και πρέπει να ξανακαλέσω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις κάνα τηλέφωνο στη samsung μπας και έχουν καμιά ιδέα?? Στην τελική παίζει να έχει κανένα πρόβλημα το τηλέφωνο..
Τα πεταμένα αδέσποτα δεν θα δαγκώσουν το χέρι αυτού που τα φρόντισε και τα τάισε... Και αυτή είναι η μεγαλύτερη διαφορά τους από τους ανθρώπους....
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχουμε και λέμε. Τρεις απορίες..

 

1. Έβαλα το NoData και απενεργοποίησα όλες τις επιλογές. Μου βγάζει ακόμα ένδειξη 3G όμως. Φυσιολογικό???

 

2. Μπορώ να επιλέξω έναν δικό μου ήχο για μήνυμα ή υποχρεωτικά θα μείνω με τους προεπιλεγμένους??

 

3. Θέλω να του πάρω προστατευτικό για την οθόνη. Βρήκα στα netimes και brando πολλές επιλογές. Όμως τι να διαλέξω? Βρήκα ultra-clear, anti-glare, matte, mirror... Καμία συμβουλή??

 

edit: Και συγνώμη για το συνεχόμενο μήνυμα ε...

Τα πεταμένα αδέσποτα δεν θα δαγκώσουν το χέρι αυτού που τα φρόντισε και τα τάισε... Και αυτή είναι η μεγαλύτερη διαφορά τους από τους ανθρώπους....
Link to comment
Share on other sites

1.Σημαινει οτι υπάρχει διαθέσιμο 3g δικτυο δεν ειναι ομως συνδεδεμένο ,τσέκαρε τα εικονίδια στο manual να δεις πότε είναι συνδεδεμένο.

2.Μπορεις να το αλλαξεις αν βαλεις τον ηχο που θελεις στο φακελο της μνημης του κινητού My Documents-> Κουδουνισματα

3.Οτι σε βολευει ,προσωπικά πηρα μια απο τα Public και δεν έμπλεξα με online παραγγελιες

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

1.Σημαινει οτι υπάρχει διαθέσιμο 3g δικτυο δεν ειναι ομως συνδεδεμένο ,τσέκαρε τα εικονίδια στο manual να δεις πότε είναι συνδεδεμένο.

2.Μπορεις να το αλλαξεις αν βαλεις τον ηχο που θελεις στο φακελο της μνημης του κινητού My Documents-> Κουδουνισματα

3.Οτι σε βολευει ,προσωπικά πηρα μια απο τα Public και δεν έμπλεξα με online παραγγελιες

 

Πολύ κατατοπιστικός, ευχαριστώ. Και για τη μεμβράνη δίκιο έχεις. Θα περάσω μια βόλτα από το public να δω τι έχει

Τα πεταμένα αδέσποτα δεν θα δαγκώσουν το χέρι αυτού που τα φρόντισε και τα τάισε... Και αυτή είναι η μεγαλύτερη διαφορά τους από τους ανθρώπους....
Link to comment
Share on other sites

παλι νεα εκδοση kies,εδω

Εμένα πάλι γιατί δεν λέει ότι υπάρχει νέα έκδοση όταν το βάζω να ψάξει μόνο του? (win xp, ελληνικό kies)

Link to comment
Share on other sites

μην το δοκιμαζεις ετσι γιατι παντα βγαζει οτι δεν υπαρχει νεα εκδοση,στην σελιδα του kies θα πηγαινεις θα πατας download θα σου δειχνει ποια εκδοση θα σου κατεβασει και εαν ειναι αυτη που εχεις θα πατας ακυρο.
Link to comment
Share on other sites

μην το δοκιμαζεις ετσι γιατι παντα βγαζει οτι δεν υπαρχει νεα εκδοση,στην σελιδα του kies θα πηγαινεις θα πατας download θα σου δειχνει ποια εκδοση θα σου κατεβασει και εαν ειναι αυτη που εχεις θα πατας ακυρο.

 

Είναι το ελληνικό KIES ή το αγγλικό?

Link to comment
Share on other sites

το kies ειναι ενα,απλως μονο του βρισκει οταν αρχιζει η εγκατασταση ,την γλωσσα που χρησιμοποιεις και στο εγκαθιστα σε αυτην.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.μηπως ξερει κανεισ που μπορω να βρω ενα πληκτρολογιο της προκοπης για το ομνια με μεγαλα πληκτρα?
Link to comment
Share on other sites

το kies ειναι ενα,απλως μονο του βρισκει οταν αρχιζει η εγκατασταση ,την γλωσσα που χρησιμοποιεις και στο εγκαθιστα σε αυτην.

OK θα το κατεβάσω και θα προσπαθήσω να το εγκαταστήσω, αλλά γιατί να μην "βρίσκει" και το "ελληνικό" KIES ότι υπάρχει καινούργια έκδοση? Δεν θα έπρεπε να το κάνει? Λίγο "κουφό" το βρίσκω!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα παιδια.μηπως ξερει κανεισ που μπορω να βρω ενα πληκτρολογιο της προκοπης για το ομνια με μεγαλα πληκτρα?

 

Αυτό σου κάνει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγκατέστησα και εγώ την έκδοση CE 5.2.23103 εσωτερική έκδοση 23103.5.3.3 μέσω kies σε windows xp, καθότι στα windows 7 δε μου συνέχιζε την αναβάθμιση.

Η ερώτηση μου είναι πως ενεργοποιείται το κουμπί X που κλείνει τα προγράμματα! Από μπαταρία δεν έχω δει μεγάλη διαφορά σε διάρκεια, νομίζω ότι κρατάει το ίδιο. Από ελέυθερη ram τα πράγματα χειροτερεψαν καθώς στην καλύτερη βλέπω κοντά στα 60 ελεύθερα ενώ πριν έπιανα και 70+. Σε ταχύτητα ένα κλίκ βελτιωμένα, αν και όχι εμφανές σε όλες τις εφαρμογές. Τέλος η touch οθόνη είναι πράγματι λίγο καλύτερη (πιο ευαίσθητη) στο άγγιγμα!

Nexus 5, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Κράτα πατημένο το ρόμβο, το κανονικό κουμπί κάτω από την οθόνη για 3-4 δευτερόλεπτα. Σου εμφανίζει όλες τις ανοιχτές εφαρμογές και σου δίνει τη δυνατότητα να κλείσεις όποιες θέλεις ή και όλες.
Τα πεταμένα αδέσποτα δεν θα δαγκώσουν το χέρι αυτού που τα φρόντισε και τα τάισε... Και αυτή είναι η μεγαλύτερη διαφορά τους από τους ανθρώπους....
Link to comment
Share on other sites

Κράτα πατημένο το ρόμβο, το κανονικό κουμπί κάτω από την οθόνη για 3-4 δευτερόλεπτα. Σου εμφανίζει όλες τις ανοιχτές εφαρμογές και σου δίνει τη δυνατότητα να κλείσεις όποιες θέλεις ή και όλες.

 

Εγώ όμως θέλω να πατάω το x και να κλείνει ότι πρόγραμμα τερματίζω. Η προηγούμενη version το προέβλεπε!

Και μία άλλη ερώτηση. Μετά την αναβάθμιση δε συνδέεται στο internet (έχω πρόγραμμα cosmote με 750 mb το μήνα). Έχει κανείς καμιά ιδέα γιατί δε μπορώ να συνδεθώ?

Nexus 5, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Έχει αφαιρεθεί από τα 6.5.3 , κάπου κυκλοφορεί σε μορφή .cab όμως αλλά θέλει ψάξιμο .

 

 

edit , το βρήκα : http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showpost.php?p=92582&postcount=1602

 

Δεν δουλεύει αυτό ... το έχω προσπαθήσει αλλά μάταια

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...