Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το προβλημα ειναι στο κινητο μαλλον.

Προσπαθησα να το συνδεσω - εγκατατστησω και στο λαπιτοπι, που εχει σVISTA και δεν το ειχα ξαναχρησιμοποιησει ποτε για αυτο το σκοπο.

Το WMDC παλι δεν το βλεπει και τα Win το βλεπουν μονο σαν Modem.

Τι μπορει να εχω πειραξει στο κινητο και να μου εχει δημιουργησει το θεμα αυτο; Καποιο προγραμμα που εχω εγκαταστησει; Hard Rest πως μπορω να κανω; Ο συνδυασμος πληκτρων Volume + Lock κτλ δεν λειτουργει στο δικο μου. Το πατημα του Reset, αναμεσα στην καμερα και στην καρτα μνημης, επισης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανε το reset μεσα σπο τη συσκευή. Ρυθμισεις-> Ρυθμισεις Μνήμης-> καθαρισμος μνήμης
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Αυτη ηταν και η χαριστικη βολη με το Omnia II.

 

Μετα την προτροπη, εκανα καθαρισμο μνημης μεσα στην απελπισια μου.

Το αποτελεσμα ειναι να χασω ολες τις επαφες, φωτογραφιες κτλ. Καλο θα ηταν, οταν δινετε συμβουλες, με τετοια αποτελεσματα, να τα διευκρινιζετε, γιατι δεν εχουν ολοι τις γνωσεις σας ή την απαραιτητη καθαροτητα σκεψης σε τετοιες καταστασεις.

 

Παντως, παλι δεν το βρισκει το Kies ή το WMDC.

Link to comment
Share on other sites

Και τελικα ηταν εντελως γελοια η λυση, αλαλ ως συνηθως τη βρηκα αφου εγινε το κακο.

 

Στις Γενικες ρυθμισεις-> Συνδεση USB ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να ειναι επιλεγμενο το "Ενεργοπ. προηγμενης λειτουργειας δυκτιου".

 

Πολυ αργα, δυστυχως.

Link to comment
Share on other sites

Και τελικα ηταν εντελως γελοια η λυση, αλαλ ως συνηθως τη βρηκα αφου εγινε το κακο.

 

Στις Γενικες ρυθμισεις-> Συνδεση USB ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να ειναι επιλεγμενο το "Ενεργοπ. προηγμενης λειτουργειας δυκτιου".

 

Πολυ αργα, δυστυχως.

Εμένα είναι ενεργοποιημένο το "Εν......" αλλά δεν έχει πρόβλημα. Έχω XP βέβαια.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Μολις το απενεργοποιησα, ολα δουλεψαν και ευτυχως, ειχα ενα backup επαφων, πριν απο 20 μερες και ετσι εχασα μονο καμια 150αρια φωτο ... και ενα "καλο" τηλεφωνο, που πρεπει παση θυσια να ξαναβρω.

 

Ισως να ηταν συμπτωση οτι δουλεψε νε την απενεργοποιηση, τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ηταν και η χαριστικη βολη με το Omnia II.

 

Μετα την προτροπη, εκανα καθαρισμο μνημης μεσα στην απελπισια μου.

Το αποτελεσμα ειναι να χασω ολες τις επαφες, φωτογραφιες κτλ. Καλο θα ηταν, οταν δινετε συμβουλες, με τετοια αποτελεσματα, να τα διευκρινιζετε, γιατι δεν εχουν ολοι τις γνωσεις σας ή την απαραιτητη καθαροτητα σκεψης σε τετοιες καταστασεις.

 

Παντως, παλι δεν το βρισκει το Kies ή το WMDC.

 

Αδερφέ ... αν δεν ξέρεις 5 βασικά πράγματα τι το θες το Smartphone ? Έλεος ... μου θύμισες τις πλάκες που κάναμε σε κάποιους όταν είχε πρωτοξεκινήσει το WOW και τους λέγαμε ότι με Alt+F4 βλέπεις τι φοράει ο αντίπαλος. :blink:

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ηταν και η χαριστικη βολη με το Omnia II.

 

Μετα την προτροπη, εκανα καθαρισμο μνημης μεσα στην απελπισια μου.

Το αποτελεσμα ειναι να χασω ολες τις επαφες, φωτογραφιες κτλ. Καλο θα ηταν, οταν δινετε συμβουλες, με τετοια αποτελεσματα, να τα διευκρινιζετε, γιατι δεν εχουν ολοι τις γνωσεις σας ή την απαραιτητη καθαροτητα σκεψης σε τετοιες καταστασεις.

 

Παντως, παλι δεν το βρισκει το Kies ή το WMDC.

Μην ζητας ευθυνες φιλε μου αν εσυ δεν εισαι προσεχτικος και δεν ξέρεις να διαβάζεις πριν κανεις κατι .Δεν σε φταιει κανεις..Πριν πατησεις το κουμπι το λεει καθαρα..."Πατηστε το παρακατω κουμπί για να διαγράψετε όλα τα δεδομένα σας...."..

εκτός και αν έπρεπε να έρθω να σου το κάνω εγώ αν σε διευκόλυνε...ελεος

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτο και εγραψα "την απαραιτητη καθαροτητα σκεψης"... Τες πα.

 

Παντως ενα reset δεν λυνει τα παντα, οπως ειδατε. Με την ευκαιρια εκανα και μια αναβαθμιση μεσω Kies και οντως, αξιζει τον κοπο. Σαφως πιο ευχαριστο και ευχρηστο κινητο. Μαλλον θα το ξανασκεφτω για να το αλλαξω.

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ ... αν δεν ξέρεις 5 βασικά πράγματα τι το θες το Smartphone ? Έλεος ... μου θύμισες τις πλάκες που κάναμε σε κάποιους όταν είχε πρωτοξεκινήσει το WOW και τους λέγαμε ότι με Alt+F4 βλέπεις τι φοράει ο αντίπαλος. :blink:

 

Επειδη οταν εσυ ησουν 1 ετους, εγω πηρα τον πρωτο μου υπολογιστη, χωρις WIN, DOS κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη οταν εσυ ησουν 1 ετους, εγω πηρα τον πρωτο μου υπολογιστη, χωρις WIN, DOS κτλ.

 

Αυτό ενισχύει ακόμα περισσότερο αυτό που σου είπα ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω τι να κανω.

 

Πειτε καμια ιδεα για να δει το ΚΙΕS ή το NPS την αναβάθμιση σε 6.5.3.

 

Ολο μου λεει ότι έχω την νεότερη έκδοση.

 

Μήπως να κάνω hard reset (μέσα από το μενού ή με τα πλήκτρα)?

Να το γυρίσω σε Αγγλικα;

 

Μου την έχει δώσει

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση τωρα μπορει να ειναι και κοτσανα αλλα θα ρωτησω...

Μπορω να συνδεθω με το ΡC μου στο Ιnternet χρησιμοποιωντας το κινητο ως modem? Windows XP εχω.

Το ρωταω αυτο γιατι ειναι εντελως διαφορετικα να σερφαρεις με το κινητο κι αλλο με τον Η/Υ....

Edited by MrSeanKon
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση τωρα μπορει να ειναι και κοτσανα αλλα θα ρωτησω...

Μπορω να συνδεθω με το ΡC μου στο Ιnternet χρησιμοποιωντας το κινητο ως modem? Windows XP εχω.

Το ρωταω αυτο γιατι ειναι εντελως διαφορετικα να σερφαρεις με το κινητο κι αλλο με τον Η/Υ....

 

Ναι γίνεται. Εγώ βέβαια χρησιμοποιώ ένα προγραμματάκι το WiFirouter το οποίο κάνει το κινητό να λειτουργεί σαν ασύρματο router.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να το βρω το προγρσμμα αυτο? Ρωτω μην τυχον κατεβασω αλλο και τα κανω μανταρα...

Ειναι freeware??

Oταν τηλεφωνησα στο τμημα εξυπηρετησης της Samsung ειπαν οτι μεσω του ΡC Suite γινεται η δουλεια, αλλα ψαχνοντας το δε βρηκα ακρη...

Στο Ιντερνετ μπαινω μεσω Cosmote κι οχι μεσω καποιου WiFi.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχω τα office mobile 2010 και δεν ανοιγουν αρχεια που προστατευονται απο κωδικο, ενω αντιστοιχα στο desktop pc ανοιγουν χωρις προβλημα. Υπαρχει καποια λυση για αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να το βρω το προγρσμμα αυτο? Ρωτω μην τυχον κατεβασω αλλο και τα κανω μανταρα...

Ειναι freeware??

Oταν τηλεφωνησα στο τμημα εξυπηρετησης της Samsung ειπαν οτι μεσω του ΡC Suite γινεται η δουλεια, αλλα ψαχνοντας το δε βρηκα ακρη...

Στο Ιντερνετ μπαινω μεσω Cosmote κι οχι μεσω καποιου WiFi.

 

Άσε το πρόγραμμα που σου είπα γιατί δεν είναι freeware ... αν τρέχεις 6.5.3 Windows (παίζει να υπάρχει και στα 6.5) έχεις ένα πρόγραμμα "Κοινή χρήση Internet" τρέχοντας αυτό και με την χρήση του USB καλωδίου μπορείς να χρησιμοποιήσεις το κινητό σαν ενσύρματο router Και είσαι κομπλε.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ολοκλήρωσα το update σε 6.5.3 με kies και win 7. Όλα καλά, η διαδικασία κράτησε γύρω στο 20λεπτο. Με το πρώτο restart χρειάστηκε ένα δίλεπτο να συνέλθει και με άγχωσε λίγο, ζήτησε όμως και πάλι restart και ύστερα ξεκίνησε κανονικά τις ρυθμίσεις. Πρώτες εντυπώσεις, σίγουρα πιο όμορφο αλλά κυρίως μεγάλη θετική αλλαγή όταν του βάζεις δάχτυλο :p :lol:, χρήση χωρίς πενάκι εννοώ ε...
Τα πεταμένα αδέσποτα δεν θα δαγκώσουν το χέρι αυτού που τα φρόντισε και τα τάισε... Και αυτή είναι η μεγαλύτερη διαφορά τους από τους ανθρώπους....
Link to comment
Share on other sites

Πριν την αναβαθμιση, πατωντας τον ρομβο, εβγαζε μια σειρα απο μενου, με καποια μορφη ομαδοποιησης, σε αντιθεση με το μενου του "εναρξη" που τα εχει ολα σε μια σελιδα και θελει σκρολαρισμα.

Μετα την αναβαθμιση, ειτε ρομβο πατησω, ειτε "εναρξη" μου βγαζει το ιδιο μενου. Οσο κι αν εψαξα, δεν καταφερα να βρω καποια ρυθμιση ωστε να εχω το προηγουμενο αποτελεσμα. Υπαρχει τροπος και δεν τον εχω βρει;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος και δεν τον εχω βρει;

 

 

Έχει αφαιρεθεί από τα 6.5.3 , κάπου κυκλοφορεί σε μορφή .cab όμως αλλά θέλει ψάξιμο .

 

 

edit , το βρήκα : http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showpost.php?p=92582&postcount=1602

Edited by kosmous
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν το TouchWiz UI και δε νομίζω να συμπεριλαμβάνεται στην 6.5.3 γιατί δεν το βρίσκω πουθενά κι εγώ. Επειδή όμως είμαι και αρχάριος σε windows mobile μπορεί να κάνω και λάθος. Πάντως, αν όντως δεν το συμπεριέλαβαν, εμένα δε θα μου λείψει καθόλου

 

edit: όπως λέει και ο από πάνω..

Τα πεταμένα αδέσποτα δεν θα δαγκώσουν το χέρι αυτού που τα φρόντισε και τα τάισε... Και αυτή είναι η μεγαλύτερη διαφορά τους από τους ανθρώπους....
Link to comment
Share on other sites

Άν έχεις ένα πρόγραμμα "Κοινή χρήση Internet" τρέχοντας αυτό και με την χρήση του USB καλωδίου μπορείς να χρησιμοποιήσεις το κινητό σαν ενσύρματο router Και είσαι κομπλε.
Σε ευχαριστω που με κατατοπισες εχει ενα σωρο προγραμματα το κινητο και δεν ηξερα τι κανουν. Θελει πολυ ψαξιμο!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω τι να κανω.

 

Πειτε καμια ιδεα για να δει το ΚΙΕS ή το NPS την αναβάθμιση σε 6.5.3.

 

Ολο μου λεει ότι έχω την νεότερη έκδοση.

 

Μήπως να κάνω hard reset (μέσα από το μενού ή με τα πλήκτρα)?

Να το γυρίσω σε Αγγλικα;

 

Μου την έχει δώσει

 

Παιδιά καλησπέρα,

καμία ιδέα για την περίπτωσή μου?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...