Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα

 

Είμαι νέος κάτοχος του omnia 2 εδώ και δέκα μέρες .

 

Πήγα να κάνω και εγώ αναβάθμιση με το kies , και μου έβγαλε στην οθόνη του κινητού ότι θέλει περίπου 10 λεπτά , το άφησα 2 ώρες αλλά δεν έγινε τίποτα , και η πράσινη μπάρα που βγάζει από κάτω κόλλησε στην αρχή .

 

Έκανα πολλές προσπάθειες αλλά τίποτα .

 

Συμπέρασμα είναι προβληματικό και το λογισμικό του τηλέφωνου και το kies .

 

Τελικά πήρα την Samsung και μου είπαν μάλλον έχει πρόβλημα και να το στείλω να το επισκευάσουν .

 

Το πήγα στο πλαίσιο από όπου το αγόρασα 445 ευρώ , και δεν μου κάνουν αλλαγή ( 10 ΗΜΕΡΩΝ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ) γιατί δεν το επιτρέπει η Samsung και ακόμα δεν έχω τηλέφωνο ούτε έχω πάρει απάντηση .

 

Έχει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα . Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να συγχρονίζονται οι ημερομηνίες των γενεθλίων των επαφών απο το facebook με τις επαφές του καταλόγου μας?

Με το SPB Mobile Shell συγχρονίζονται οι φωτογραφίες αλλά όχι και οι ημερομηνίες γενεθλίων. Ξέρει κανείς τίποτα? Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

 

Είμαι νέος κάτοχος του omnia 2 εδώ και δέκα μέρες .

 

Πήγα να κάνω και εγώ αναβάθμιση με το kies , και μου έβγαλε στην οθόνη του κινητού ότι θέλει περίπου 10 λεπτά , το άφησα 2 ώρες αλλά δεν έγινε τίποτα , και η πράσινη μπάρα που βγάζει από κάτω κόλλησε στην αρχή .

 

Έκανα πολλές προσπάθειες αλλά τίποτα .

 

Συμπέρασμα είναι προβληματικό και το λογισμικό του τηλέφωνου και το kies .

 

Τελικά πήρα την Samsung και μου είπαν μάλλον έχει πρόβλημα και να το στείλω να το επισκευάσουν .

 

Το πήγα στο πλαίσιο από όπου το αγόρασα 445 ευρώ , και δεν μου κάνουν αλλαγή ( 10 ΗΜΕΡΩΝ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ) γιατί δεν το επιτρέπει η Samsung και ακόμα δεν έχω τηλέφωνο ούτε έχω πάρει απάντηση .

 

Έχει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα . Ευχαριστώ.

 

Ειχα και εγω το ιδιο προβλημα με το kies και τελικα αναβαθμισα την συσκευη με pc studio γρηγορα και χωρις προβληματα.Τελικα ισως το τηλ σου να μην εχει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω κι εγω οτι με το pc studio η αναβαθμιση γινεται χωρις κανενα προβλημα και σχετικα γρηγορα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και πάλι χαιρετώ .

 

Το δοκίμασα και με τo new pc studio και με την Kies_1.5.1.10054_79 αλλά δεν

 

έγινε τίποτα . Επίσης το δοκίμασα και με XP και με W7 και στο laptop που

 

έχει W7 , εγκαταστάσεις , απεγκαταστάσεις , αλλά πάλι δεν έγινε τίποτα .

 

Μεγάλη ταλαιπωρία γι αυτό αναγκάστηκα να το πάω πίσω και ακόμα περιμένω μια

 

απάντηση 3 ημέρες και αύριο τέσσερις .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ίσως παράξενη ερώτηση. Πρόγραμμα υπολογισμού μορίων για τις Πανελλήνιες μήπως έχει βρεί κανείς για το κινητό μας ? (είμαι καθηγητής)
Link to comment
Share on other sites

βγηκε νεα εκδοση του kies.

Έχω την 1.5.1.10054 (2010.6.4). Η καινούργια δεν είναι αυτή?

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

Είχα ξαναρωτήσει αλλά δεν βρίσκω λύση.

Προσπαθώ να βάλω την 6.5.3 με normal τροπο όχι με Octan.

Κάθε φορά μου βγάζει ότι έχω την πιο πρόσφατη έκδοση.

Δείτε και την φωτογραφία.

 

Τι κάνω λάθος?

(WIN 7)

 

Γενικά με WIN 7 παίζουν πολλά conflicts ... καλό θα είναι όποιος δοκιμάζει αναβάθμιση λογισμικού με οποιοδήποτε τρόπο να την κάνει ΜΟΝΟ σε XP

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ με τις ρυθμίσεις που αναφέρονται πριν δύο σελίδες και τελευταία rom, δεν έχω καταφέρει να κάνω το gps να κλειδώσει δορυφόρους αν και πιάνει αρκετούς με οποιοδήποτε πρόγραμμα. Σκέφτομαι να βάλω παλιότερο radio και βλέπουμε..
Link to comment
Share on other sites

Καμμια απαντηση για να περασουμε επαφες με καποιο τροπο μεσω gmail δεν απαντηθηκε ακομα γιατι με ΒΤ ειναι τρομερα δυσκολο...
Link to comment
Share on other sites

Γενικά με WIN 7 παίζουν πολλά conflicts ... καλό θα είναι όποιος δοκιμάζει αναβάθμιση λογισμικού με οποιοδήποτε τρόπο να την κάνει ΜΟΝΟ σε XP

σε windows 7 εχω αλλαξει πανω απο 20 roms..

Edited by Muck Smith
αφαίρεση quote αγγελίας
Link to comment
Share on other sites

Καμμια απαντηση για να περασουμε επαφες με καποιο τροπο μεσω gmail δεν απαντηθηκε ακομα γιατι με ΒΤ ειναι τρομερα δυσκολο...

 

 

με το active sync δοκιμασες?αν και δεν εχω καταλαβει τι θελεις να κανεις ακριβως.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να περασω τις επαφες που εχω στο gmail λογαριασμο μου στο κινητο και δεν βρισκω τροπο, με το iphone εγινε πανευκολα και ενημερωνεται ταχιστα. Εδω ομως κολλησα....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω: εγώ έχω τώρα rom B1, με pda A5. Αξίζει να αναβαθμίσω στην ποιο πρόσφατη (Windows 6.5) phone D1 και pda Ε2; Τι διαφορές υπάρχουν; eboot και CSC λέω να αφήσω αυτά της B1, μιας και από όσο ξέρω παραμένουν αυτούσια. Τι λέτε;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω: εγώ έχω τώρα rom B1, με pda A5. Αξίζει να αναβαθμίσω στην ποιο πρόσφατη (Windows 6.5) phone D1 και pda Ε2; Τι διαφορές υπάρχουν; eboot και CSC λέω να αφήσω αυτά της B1, μιας και από όσο ξέρω παραμένουν αυτούσια. Τι λέτε;

 

Αναβάθμισέ το σε Windows 6.5.3 ... θα δεις άλλο κινητό

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισέ το σε Windows 6.5.3 ... θα δεις άλλο κινητό

 

Δε θέλω να μπλέκω με διαφορετική εμφάνιση... Με καλύπτουν τα 6.5!:)

Γι΄αυτό αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στην παραπάνω ερώτηση!

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να μπλέκω με διαφορετική εμφάνιση... Με καλύπτουν τα 6.5!:)

Γι΄αυτό αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στην παραπάνω ερώτηση!

 

Δεν ειναι μονο εμφανιση, ειναι σαφως καλυτερα και σε αλλους τομεις οπως η ταχυτητα και ο χειρισμος με τα δακτυλα.

Link to comment
Share on other sites

εχει δικιο ο φιλος RaZoR333 .περισσοτερη ελευθερη μνημη,πιο γρηγορη rom, ελαχιστοποιηση χρησης γραφιδας κτλ κτλ που εχουμε πει κατα καιρους.Το μονο σιγουρο ειναι οτι η παρουσα αναβαθμιση εγινε προς το καλυτερο.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

κατεβαζεις το kies απο εδω .το εγκαθιστας και πατας εκει που λεει αναβαθμιση υλικολογισμικου και απο εκει γινεται η αναβαθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Εχω απογοητευτει εντελως.

Το Omnia II μου δεν το βλεπει πλεον ο υπολογιστης μου. Εχω 7αρια Ultimate.

Ουτε το Kies, ουτε το Windows Mobile Device Center το βλεπουν μεσω USB.

Μονο σαν modem το βλεπουν τα 7αρια πλεον. Το σπασιμο ειναι οτι πριν 2-3 εβδομαδες ολα ηταν ΟΚ. Εκτοτε εγκαταστησα το Virtual Machine γιατι ηθελα ΧΡ για μια συγκεκριμενη εφαρμογη. Αλλα γιατι να επιρρεαστηκε απο αυτο; :cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

μάλλον κάτι λάθος κάνεις. κι εγω 7 ultimate εχω και δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα με την επικοινωνία κινητού υπολογιστή.Ξήλωσε τα και βαλ τα από την αρχη, άλλαξε θήρα usb και ίσως δεις φως.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...