Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά δεν ξέρω τι γίνεται, έχουν μπερδευτεί τα kies στον υπολογιστή και όταν πάω να κατεβάσω το ties από το samsungapps και να το εγκαταστήσω μου λέει ότι η συσκευή αυτή δεν υποστηρίζεται από το samsungapps και τέτοια χαζά. Τι μπουρδ...χώρα είμαστε ρε μαμώτο. Όλους τους έχουμε διώξει. Πάμε γλείφουμε και δίνουμε στον πολιτικό λεφτά για να μας βάλει στο δημόσιο και μετά όταν μαθαίνουμε ότι παίρνει μίζα τον βρίζουμε και του ρίχνουμε γιαούρτια (καταλαβαίνετε για ποιούς εννοώ, γνώμη μου πάντοτε για να μην παραξηγηθεί και κανένας δημόσιος). Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά, πριν από λίγες μέρες αγόρασα κι εγώ το Ομνια ΙΙ και εγκατέστησα το Destinator 7. Ηθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος αν υπάρχει τρόπος να μην σβήνει η οθόνη κατά τη διάρκεια της πλοήγησης και πως γίνεται αυτό; Edited by chrishnz
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόγραμμα για να καθαρίζει και να τακτοποιεί "τους δίσκους" υπάρχει? A και κάτι άλλο, αυτό το Nero σας το βγάζει κάθε φορά που το συνδέετε στον υπολογιστή? Τι λέει αυτό? Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μου στήλη κάποιος μερικά λινκς για γνωστά μαγαζάκια με πμ; έχασα δυστυχώς όλα μου τα bookmarks και χάθηκα

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

το κατεβσα το κιες αλλα οταν παταω αναβαθμιση βγαζει σφαλμα ...με σβιστα 7 64β ειμαι...γινεται τπτ?

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.

 

http://img.photobucket.com/albums/v224/Epipedo/DSC00318.jpg

Link to comment
Share on other sites

οχ ...τωρα ειδα τη εγραψα .....ενουσα 7 οχι σβιστα (συνιθια)

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.

 

http://img.photobucket.com/albums/v224/Epipedo/DSC00318.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ράδιο FM δεν λειτουργεί αν το τηλ. είναι κλειστό, έτσι? Υπάρχει τρόπος να λειτουργεί όμως? Μήπως πρέπει να βάλουμε κάτι άλλο (phonewaver?)?

Επίσης αφού το software του κινητού θεωρώ ότι άλλαξε, γιατί στο site της εταιρίας είναι ακόμη με το παλαιό (στις φωτό)??????????

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ράδιο FM δεν λειτουργεί αν το τηλ. είναι κλειστό, έτσι? Υπάρχει τρόπος να λειτουργεί όμως? Μήπως πρέπει να βάλουμε κάτι άλλο?

 

Δεν λειτουργεί με κλειστό κινητό...δεν νομίζω να γίνεται τίποτα:ninja:

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

φιλε xolloth εμενα μου βγαζει σφαλμα με το που παι να ψαξει για update ...δοκιμασα κ σε 7 απλα κ απλος μου λεει να δοκιμασο αργοτερα ....

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.

 

http://img.photobucket.com/albums/v224/Epipedo/DSC00318.jpg

Link to comment
Share on other sites

αυτο μου τοκανε σε προηγουμενη εκδοση με την τελευταια [...79]δεν υπαρχει προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και η νέα έκδοση SPB Mobile Shell 3.5.5

 

Version 3.5.5 (June 08, 2010):

 

320x480 resolution supported

Fix: sometimes filtering and sorting in the Task widget didn't work

Fix: it wasn't possible to restore settings from a file larger than 96K

Other miscellaneous bug fixes and optimizations

992
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και η νέα έκδοση SPB Mobile Shell 3.5.5

 

Version 3.5.5 (June 08, 2010):

 

320x480 resolution supported

Fix: sometimes filtering and sorting in the Task widget didn't work

Fix: it wasn't possible to restore settings from a file larger than 96K

Other miscellaneous bug fixes and optimizations

 

με το Samsung Today όπως είναι πλάον στην 6.5.3 δεν έχω κανέναν λόγο να βάλω shell. Απλό και λιτό. Ίσα ίσα που το spb μου κάνει τη ζωή πιό πολύπλοκη, και χαλάει και την ομοιομορφία του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα την πιο κενουργια εκδοσει που δουλευει κ στα 7 64 ...μονο που τορα λεει η προσβαση στον διακομιστη πληροφοριων δεν ειναι δυνατη .....και το κανει συνεχεια ....τι ειναι παλη αυτο?

 

ακυρο το βρηκσ :P

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.

 

http://img.photobucket.com/albums/v224/Epipedo/DSC00318.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετές προσπάθειες αναβάθμισης του OMNIA II μου αποφάσισα να μοιραστώ την αποτυχία μου μαζί σας μπας και βρεθεί καμιά λύση.

 

Έχω PC με Win 7 64bit pro (δυστυχώς δεν έχω πρόσβαση σε PC με Win XP)

Κατέβασα το KIES 1.5.0.10054_79 από εδώ: http://www.samsungapps.com/about/onPc.as

Το έκανα εγκατάσταση, μου βρήκε κανονικά το τηλέφωνο, βρήκε και ότι υπάρχει καινούρια έκδοση υλικολογισμικού.

Ακολούθησα τα μηνύματα . Αλλά περίπου 1 ώρα μετά η μπάρα που δείχνει τη πρόοδο λήψεις είχε φτάσει λίγο πριν την μέση.

Μετά όμως από μια ώρα δεν άντεξα και πάτησα άκυρο.

Το έχω αφήσει και παραπάνω και μετά κανένα 2ωρο μου βγάζει μήνυμα "Τέλος χρόνου αναμονής απόκρισης από τον διακομιστή" ή κάτι παρόμοιο.

 

Επίσης έχω τρέξει το ίδιο KIES 1.5.0.10054_79 σε λειτουργία συμβατότητας Win XP, μου κατέβασε την αναβάθμιση σε περίπου 15 λεπτά.

Ακολούθησα τα μηνύματα για την αναβάθμιση.

Σε κάποιο μήνυμα μου ζητάει να αποσυνδέσω την συσκευή να βγάλω την μπαταρία και να το την ξανασυνδέσω για να συνεχιστεί η αναβάθμιση.

Το κακό είναι ότι μετά από αυτό δεν βλέπει το τηλέφωνο και φυσικά σταματάει η αναβάθμιση.

Το τηλέφωνο μετά από όλα αυτά λειτουργεί κανονικά (ευτυχώς) σαν να μην έχω κάνει τίποτα.

 

Κάποια λύση Υπάρχει ή να ξεχάσω την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

να μηνξεχασεις τιποτα,οταν σου λεει το μηνυμα οτι μετα την αναβαθμιση να βγαλεις το καλωδιο,δεν θα το βγαλεις ,θα περιμενεις να κανει 1-2 ρεσταρτ μονο του και οταν πλεον φθασει στο σημειο που σου ζηταει το pin για ενεργοποιηση της sim,τον δινεις οπως κανεις παντα και αφου ενεργοποιηθει τοτε βγαζεις το καλωδιο.

οσον αφορα τον χρονο ,επειδη εχω κανει και τα 2 update που εχει δωσει μεχρι τωρα μεσω kies η samsung,οντως παιρνει πολυ χρονο στην αρχη και μολις φθασει μετα την μεση,προχωραει πολυ γρηγορα.

αστο μονο του να κανει την αναβαθμιση.

εχω και εγω win7 ultimate x64 και με την τελευταια αναβαθμιση του kies δουλευει περιφημα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την υπόδειξη. Επιτέλους τα κατάφερα, έχω πλέων win 6.5.3.

Οι υποδείξεις της Samsung μέσω του ΚΙΕΣ είναι για τα πανηγύρια.

 

Παρεμπιπτόντως μετά την επιτυχή αναβάθμιση δεν μου δούλευε το KIES, κολλούσε στην εκκίνηση,

αλλά ούτε και το Κέντρο συσκευών των Win Mobile.

Αναγκάστηκα να κάνω απεγκατάσταση το ΚΙΕS και να επανεγκαταστήσω το Κέντρο συσκευών των Win Mobile

για να κάνω συγχρονισμό τις επαφές μου με το outlook.

Edited by macxt
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς, αν και πώς μπορούμε να εκτυπώσουμε ένα έγγραφο του mobile word από το Omnia II; Όχι με bluetooth, αλλά με wireless μέσω δικτύου.

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

Έχει το κινητό μετρητή δεδομένων κι αν ναι που βρίσκεται γιατί έχω βρει μόνο τον μετρητή κλήσεων;
Link to comment
Share on other sites

Έχει το κινητό μετρητή δεδομένων κι αν ναι που βρίσκεται γιατί έχω βρει μόνο τον μετρητή κλήσεων;

 

Έχει στην καινούργια έκδοση 6.5.3 στο κεντρικό menu των windows (μετρητής gprs, όχι για wi-fi).

 

Διαφορετικά βάλε το SPB wireless monitor!

Edited by HOC_MODO
992
Link to comment
Share on other sites

Έχει στην καινούργια έκδοση 6.5.3 στο κεντρικό menu των windows (μετρητής gprs, όχι για wi-fi).

Εννοεις οτι εχει εικονιδιο για κατι τετοιο?

Διαφορετικά βάλε το SPB wireless monitor!
Τι ειναι αυτο? Προγραμμα? Κι απο που το κατεβαζουμε?
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις οτι εχει εικονιδιο για κατι τετοιο?

 

είναι πρόγραμμα που περιλήφθηκε στην 6.5.3 και δεν υπήρχε πριν. Λέγεται ακριβώς έτσι, "μετρητής GPRS" και εμένα μου κάνει μια χαρά. Θεωρώ ότι δεν χρειάζεται το SPB, το οποίο είναι third party πρόγραμμα που το αγοράζεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχει στην καινούργια έκδοση 6.5.3 στο κεντρικό menu των windows (μετρητής gprs, όχι για wi-fi).

 

Διαφορετικά βάλε το SPB wireless monitor!

Kαλά ούτε που το παρατήρησα...αν δεν το έλεγες δεν θα το έπαιρνα χαμπάρι:ninja:'Όχι ότι μου είναι και πολύ χρήσιμο(να'ναι καλά το F2G)

Τhanks!

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...