Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν δε βαριεσαι δοκιμασε κι αυτο...πανε στο http://www.samsungapps.com/ με επιλεγμενη χωρα uk,πανω δεξια διαλεξε σαν συσκευη το ομνια 2,επελεξε μια τυχαια free εφαρμογη,κλικ στο view details και μετα get...τι σου βγαζει ετσι;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και κάτι άλλο.. Ο DuAI_Sun που διαμαρτύρεται για την μπαταρία φοράει την ίδια ROM με εμένα? Γιατί εγώ δεν βλέπω κανένα πρόβλημα με την μπαταρία

 

Ναι την ίδια Ρομ ... με την Today Screen ενεργοποιημένη μου κρατάει 1 μέρα ... με την Today Screen απενεργοποιημένη μου κρατάει 40 ώρες περίπου ... με την προηγούμενη Rom (WIN 6.5 ) 3-4 μέρες άνετα ... Αλλά δεν πειράζει ... με τα 6.5.3 είναι ΑΛΛΟ κινητό πλέον ... :D

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Ναι την ίδια Ρομ ... με την Today Screen ενεργοποιημένη μου κρατάει 1 μέρα ... με την Today Screen απενεργοποιημένη μου κρατάει 40 ώρες περίπου ... με την προηγούμενη Rom (WIN 6.5 ) 3-4 μέρες άνετα ... Αλλά δεν πειράζει ... με τα 6.5.3 είναι ΑΛΛΟ κινητό πλέον ... :D

 

Τι να πω, δεν ξέρω. Πάντως έχω φορτώσει το SPB Mobile Shell. Παρόλο που θα περίμενα να στύβει την μπαταρία, λες να καταναλώνει λιγότερο? Που στηρίζεις οτι είναι άλλο κινητό? Γιατί εγώ πέρα από την κατά πολύ καλύτερη αφή, δεν βλέπω κάποια άλλη εντυπωσιακή αλλαγή. Και κάτι άλλο ρε παιδιά. Με τη κάμερα του ΟΜΝΙΑ ΙΙ είσαστε ευχαριστημένοι????? Εγώ που είχα το ΑRENA της LG, με 5 ΜΡ και αυτό, τραβούσα video και όσοι το έβλεπαν τα παίζανε... Τώρα, είδα video από το OMNIA II στο pc μου (τραβηγμένο στη καλύτερη ποιότητα "DVD quality" και καλά) και δεν βλεπότανε. Και μιλάμε εξωτερική λήψη. Μήπως κάνω κάτι λάθος?

Edited by trancer9
Trust In Trance
Link to comment
Share on other sites

Βάζω χώρα UK αλλά όταν πάω να κατεβάσω το free tie (για τις γραβάτες) μου λέει να ξεκινήσει το KIES πάει να κάνει κάτι αλλά τελικά δεν γίνεται τίποτα. Μήπως πρέπει να κάνουμε sign in. Αλλά αν κάνουμε sign in δεν θα καταλάβει από το e-MAIL ότι είμαστε Ελλάδα και όχι UK? Τι στο καλό γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

Τι σχεση έχει το email με την χωρα ?Δεν διαβαζει η εφαρμογη την IP της χωρας προελευσης συνδεσης ετσι ωστε να μην σου επιτρπει να κατεβασεις.Εγω εγκατεσησα ξανα απο την αρχη την εφαρμογή έκανα sign in με το email μου και χωρα UK και ολα μια χαρά..

 

PS:Την κατέβασα την εφαρμογή με τις γραβατες ..καλη είναι

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

:fool:Ρε παιδια επειδη ειμαι τελειος ασχετος οπως εχω ξανα πει!!!

Ειναι ευκολο να βαλω κι'εγω τα 6.5.3??? Και αν ειναι πως τα βαζω??? :fool:

Link to comment
Share on other sites

Βάζω χώρα UK αλλά όταν πάω να κατεβάσω το free tie (για τις γραβάτες) μου λέει να ξεκινήσει το KIES πάει να κάνει κάτι αλλά τελικά δεν γίνεται τίποτα. Μήπως πρέπει να κάνουμε sign in. Αλλά αν κάνουμε sign in δεν θα καταλάβει από το e-MAIL ότι είμαστε Ελλάδα και όχι UK? Τι στο καλό γίνεται?

 

Φαντάζομαι οτι το έχεις συνδεδεμένο το κινητό σου με usb καλώδιο, έτσι; Γιατί στην αρχή καταβάζεις την εφαρμογή στο pc και στη συνέχεια τελειώνεις τη διαδικασία στο κινητό. Και όχι, δεν χρειάζεται να κάνεις sign in.

Trust In Trance
Link to comment
Share on other sites

:fool:Ρε παιδια επειδη ειμαι τελειος ασχετος οπως εχω ξανα πει!!!

Ειναι ευκολο να βαλω κι'εγω τα 6.5.3??? Και αν ειναι πως τα βαζω??? :fool:

 

Εμείς που είμαστε Θεοί και τα ξέρουμε όλα, κατεβάσαμε το ΚΙΕS και πατήσαμε να κάνει update...;) ; Έτσι όμως φοράς την τελευταία επίσημη rom της Samsung. Κάποιοι λίγο πιο ψαγμένοι από μένα και σένα κατεβάζουν πιο καινούριες rom και τις περνάνε με άλλα προγράμματα όπως το OCTANS. H τελευταία επίσημη είναι 6.5.3 μου είπανε ακόμα κι ας μη το γράφει πουθενα...

Trust In Trance
Link to comment
Share on other sites

Και απο που κατεβαζω το ΚΙΕΣ??

Και επισης θα χαθουν δεδομενα απο μεσα?????

πειτε μου βημα βημα πως να το κανω :oops:

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι οτι το έχεις συνδεδεμένο το κινητό σου με usb καλώδιο, έτσι; Γιατί στην αρχή καταβάζεις την εφαρμογή στο pc και στη συνέχεια τελειώνεις τη διαδικασία στο κινητό. Και όχι, δεν χρειάζεται να κάνεις sign in.

Σας είπα και πιο πάνω ότι ενώ πατάω get προσπαθεί να ανοίξει τι kies και ενώ το έχω δεν γίνεται τίποτα. Βέβαια λέει ότι ίσως χρειάζεται να το κατεβάσω. Μήπως θέλει το αγγλικό kies. Τι στο καλό, το ΟΜΝΙΑ δεν υποστηρίζεται πλέον στην Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Και απο που κατεβαζω το ΚΙΕΣ??

Και επισης θα χαθουν δεδομενα απο μεσα?????

πειτε μου βημα βημα πως να το κανω :oops:

 

Το Κιες θα το κατεβάσεις κατευθείαν από τη Samsung. Πλεόν από ότι βλέπω κυκλοφορεί μόνο η έκδοση 52_28, (αν και εγώ σε Win7 τα είχα καταφέρει τελικά με παλαιότερη έκδοση, η οποία μάλλον δεν υπάρχει ούτε στο samsungapps όπου την είχα βρει). Μόλις συνδέσεις το κινητό θα σου το βρει, και θα επιλέξεις από τις επιλογές του Kies "αναβάθμιση υλικολογισμικού". Αν όλα πάνε καλά, θα σου πει ότι υπάρχει καινούρια έκδοση firmware για το κινητό, θα δεχτείς την αναβάθμιση και τα υπόλοιπα θα τα κάνει μόνο του. Θα κάνει μερικές επανεκκινήσεις και θα πάρει περίπου 10 λεπτά. Μόλις βεβαιωθείς ότι τελείωσε, το αποσυνδέεις και κάνεις και ένα hard reset. Προτείνεται η διαδικασία να γίνει σε λαπτοπ, μην σπα΄σει κανένας διαόλος το ποδι του και πέσει το ρεύμα την ώρα της αναβάθμισης, γιατί μετά μάλλον θα έχεις ένα πρες-παπιέ των 400 ευρώ αντί για κινητό. Στο δικό μου κινητό (και στων άλλω από ότι κατάλαβα) φόρμαρε μόνο το λειτουργικό, δεν πείραξε την αποθήκη (την κάρτα μνήμης δεν ξέρω, γιατίτην είχα βγάλει). Τηλέφωνα, ρυθμίσεις, προγράμματα θέλουν όλα από την αρχή.

 

Διάβασε και τις σελίδες από την 240 περίπου και μετά για λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες....πειτε καμια καλη εφαρμογη αναγνωρισης μουσικης.....

γιατι το midomi δεν καταλαβαινει που πανε τα 4...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε καλυπτει το Midomi τοτε...Shazam ο,τι καλυτερο για μενα
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: Υπαρχει η δυνατοτητα να στειλουμε ενα κειμενο word η μια εικονα απευθειας απο το κινητο στον εκτυπωτη προς εκτυπωση (αν διαθετουμε εκτυπωτη που υποστηριζει wi fi συνδεση)???????

 

αν ναι,πως?

 

καποιος γνωριζει κατι πανω σε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

καποιος γνωριζει κατι πανω σε αυτο?

 

επειδη σε βλεπω και σε βασανίζει καιρο.....

θα σου πω μια ιδέα που εχω (χωρις να την εχω δοκιμάσει)

 

αν στήσεις τον ασύρματο εκτυπωτή ετσι ώστε να ειναι ad-hoc , δηλαδη να μην μπαίνει σε ενα υπάρχον ασύρματο...αλλα να εκπέμπει δικο του....

και μετα οταν συνδεθεις με το ομνια το δηλώσεις σαν ad-hoc φαντάζομαι το office θα σου δίνει επιλογή εκτύπωσης.

 

 

απλα μια ιδεα....

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει παιδιά πρόγραμμα για να βλέπουμε την ισχύ του σήματος της τηλ. εταιρίας έτσι ώστε τυχόν στο δωμάτιο να βάζουμε το κινητό στην καλύτερη δυνατόν θέση (για να μην τρώει και πολύ μπαταρία βρε αδερφέ, αλλά και να μην εκπέμπει σαν τρελλό)?
Link to comment
Share on other sites

επειδη σε βλεπω και σε βασανίζει καιρο.....

θα σου πω μια ιδέα που εχω (χωρις να την εχω δοκιμάσει)

 

αν στήσεις τον ασύρματο εκτυπωτή ετσι ώστε να ειναι ad-hoc , δηλαδη να μην μπαίνει σε ενα υπάρχον ασύρματο...αλλα να εκπέμπει δικο του....

και μετα οταν συνδεθεις με το ομνια το δηλώσεις σαν ad-hoc φαντάζομαι το office θα σου δίνει επιλογή εκτύπωσης.

 

 

απλα μια ιδεα....

 

thanx για την ιδεα!

Link to comment
Share on other sites

κυκλοφορησε νεα εκδοση του kies,οποιος θελει απο εδω.

ειναι συμβατη με windows 7 x64,την εγκατεστησα.

Edited by xolloth
Link to comment
Share on other sites

παιδιά παρακαλώ μια ερώτηση help. θέλω να κάνω αναβάθμιση το firmware πως????? ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα, την εγκατέστησα, μου βγάζει τώρα το samsungapps αλλά προς το παρόν δεν δοκίμασα κάτι. Κάποιος άλλος κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...