Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού μου τσάκισε τα νεύρα σε τρεις υπολογιστές και με δυο διαφορετικά omnia ii , έκανα αυτό από το ByTheWay . Σε λίγα λεπτά τελείωσα με την πρώτη συσκευή και πιο μετά θα επιχειρήσω και στην δεύτερη του φίλου μου .

 

Αν ξυπνήσουν ποτέ οι τεχνικοί αναβάθμισης της samsung , εγώ τουλάχιστον δεν θα τους χρειάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το μονο που βλεπω στην σημερινη βερσιον που εβαλα,ειναι οτι γινεται καλυτερη διαχειριση της μπαταριας.

υπαρχει ενα θεματακι με το kies ομως [την τελευταια εκδοση του]οτι οταν συνδεω την συσκευη ναι μεν την βλεπει το pc αλλα δεν την βλεπει το kies,στην αρχη οταν συνδεω την συσκευη βγαζει κατι κινεζικα δεξια εκει που δειχνει οτι συνδεεται το κινητο και μετα αποσυνδεεται,δεν γινεται δηλαδη συνδεση μεταξυ kies και κινητου.

περιεργο αυτο γιατι το νεο update το κατεβασα μεσω kies.

ΥΓ:τελικα το προβλημα διορθωθηκε με επανεγκατασταση του kies.

Edited by xolloth
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μόλις έκανα upgrade σε 6.5.3 και έχω το εξής πρόβλημα:

Δεν μπορώ να βρω τα keyboard options... Ενώ με παρατεταμένο κλικ στο keyboard icon μου βγάζει την επιλογή ποιο keyboard να επιλέξω, δεν μπορώ να βρω πουθενά τα keyboard options/settings (όπου πχ επιλέγω το layout του Resco keyboard κλπ).

Έχει άλλος το ίδιο πρόβλημα? Πως μπορώ να πάω στις ρυθμίσεις ώστε πχ να απενεργοποιήσω το vibrate κάθε φορά που γράφω κάτι?

Ευχαριστώ!

 

Για να βοηθήσω σχετικά με αυτό που γράφω:

όταν κάνετε tap and hold στο εικονίδιο του πληκτρολογίου, βλέπετε το options όπως στη συνημμένη εικόνα? (στο δικό μου, όταν έκανα upgrade σε 6.5.3, δεν υπάρχει τέτοια επιλογή...)

Link to comment
Share on other sites

Αφού μου τσάκισε τα νεύρα σε τρεις υπολογιστές και με δυο διαφορετικά omnia ii , έκανα αυτό από το ByTheWay . Σε λίγα λεπτά τελείωσα με την πρώτη συσκευή και πιο μετά θα επιχειρήσω και στην δεύτερη του φίλου μου .

 

Αν ξυπνήσουν ποτέ οι τεχνικοί αναβάθμισης της samsung , εγώ τουλάχιστον δεν θα τους χρειάζομαι.

 

 

Πριν από λίγο έφυγε το φιλαράκι με το δικό του omnia αναβαθμισμένο σε λίγα μόλις λεπτά .

Κρίμα για την samsung πάντως , να ταλαιπωρούν άδικα τόσο κόσμο ενώ υπάρχει στο web εύκολη λύση .

 

Δηλαδή απ' ότι κατάλαβα γενικά υπάρχει ένα πρόβλημα με την μπαταρία μετά την αναβάθμιση..Σωστά?

 

Κάτι άλλο: Από θέμα διαθέσιμης κύριας μνήμης πως τα πάμε? Πόση ελεύθερη υπάρχει χωρίς να περαστεί κανένα πρόγραμμα στο κινητό?

 

 

Με ελάχιστα περασμένα , έχω 70mb (έκανα πριν λίγο όμως soft reset)αυτή την στιγμή και ενώ είναι συνδεδεμένο με activesync , πολύ καλά το βλέπω .

Για την μπαταρία ας περάσουν δυο τρεις μέρες και βλέπουμε .

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Οντως με το octans η δουλεια γινεται αμεσα! μακρια απο το kies τπτ αλλο δεν λεω.

 

Οσο για την τελευταια official rom, πραγματικα ειναι αλλου σε σχεση με την 6.5 που ειχε οταν το αγορασα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κάποιος το spb Mobile Shell 3.5.4?Έχει καμιά ουσιαστική διαφορά από το 3.5.3?
http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει βάλει κάποιος το spb Mobile Shell 3.5.4?Έχει καμιά ουσιαστική διαφορά από το 3.5.3?

 

Version 3.5.4 (May 14, 2010):

• Changes in the Internet search widget

• Fixed a couple of issues around logging into Facebook and Twitter

• Backlight support for new devices

• Other bug fixes and optimizations

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

επειτα απο 2 μερες με το νεο update λεω πλεον με βεβαιοτητα οτι υπαρχει μεγαλη βελτιωση στο θεμα της μπαταριας.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει δοκιμασει κανεις κατι τετοιο για να εχει δυο σιμ το κινητο ταυτοχρονα;

cgi.ebay.com/NEW-great-dual-twin-SIM-card-adapter-adaptor-holder-N10-/350270254449?cmd=ViewItem

Link to comment
Share on other sites

Version 3.5.4 (May 14, 2010):

• Changes in the Internet search widget

• Fixed a couple of issues around logging into Facebook and Twitter

• Backlight support for new devices

• Other bug fixes and optimizations

 

Τo είδα αυτό αλλά δεν κατάλαβα αν αξίζει να το αλλάξω:O

Δεν προσδιοριζει τα bug fixes and optimizations...τα υπόλοιπα πάντως δεν αξίζουν

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

επειτα απο 2 μερες με το νεο update λεω πλεον με βεβαιοτητα οτι υπαρχει μεγαλη βελτιωση στο θεμα της μπαταριας.

 

πια έκδοση έχεις φίλε ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες καλησπερα. Θελω να ρωτησω αν υπαρχει κανενας πιο γρηγορος explorer ????

Γιατι ο ΙΕ που εχει μεσα , αλλα και ο Οπερα δεν ειναι ιδιεταιρα γρηγοροι????

Link to comment
Share on other sites

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

 

 

 

Ξέρω πως δεν επιτρέπεται βρε Γιάννη ( αν μου επιτρέπεις να σε λέω έτσι) , αλλά μεσολάβησαν τρία μηνύματα μεταξύ των δικών μου και φαντάστηκα πως αν κάποιος πατήσει νέα μηνύματα , ο explorer θα τον πάει στο επόμενο του πρώτου δικού μου που πιθανόν να έχει διαβάσει , οπότε χάνει την τροποποίησή μου .

 

Εκτός και αν η τροποποίηση θεωρείται νέο μήνυμα και τον ξεκινήσει από εκεί .

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες καλησπερα. Θελω να ρωτησω αν υπαρχει κανενας πιο γρηγορος explorer ????

Γιατι ο ΙΕ που εχει μεσα , αλλα και ο Οπερα δεν ειναι ιδιεταιρα γρηγοροι????

να βαλεις την τελευταια εκδοση του opera 10 mobile η τον opera mini.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια που θα βρω απο ελληνικο καταστημα ηλεκτρονικο παντα ζελατινα για προστασια οθνης και να ειναι καλη?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια που θα βρω απο ελληνικο καταστημα ηλεκτρονικο παντα ζελατινα για προστασια οθνης και να ειναι καλη?

e-shop έχει σίγουρα...και το plaisiο θα έχει..δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλές όμως.Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις από εδώ:http://www.netimes.com

πολύ πιο φθήνη από ότι θα βρεις Ελλάδα,καλή και μου ήρθε σε 8 μέρες!

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι τελειως ασχετος πως μπορω να το κανω αυτο????:what::what::what:

Εννοω πως θα βαλω τον opera 10 mobile η τον opera mini????

Edited by glykas24
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδη ειμαι τελειως ασχετος πως μπορω να το κανω αυτο????:what::what::what:

Εννοω πως θα βαλω τον opera 10 mobile η τον opera mini????

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=260545

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=267388

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω παθει πλακα με τα παιχνιδια του Iphone που μπορουμε να βρουμε το ιδιο καλα? υπαρχουν??

Πάρε ένα iphone τότε(αν και με τα ίδια λεφτά παίρνεις psp και ds και παίζεις ότι θέλεις)!:p

Το iphone δεν συγκρίνεται με κανένα άλλο κινητό στον τομέα αυτό..ωστόσο θα βρεις και για το OmniaII αρκετά καλά παιχνιδάκια...σου στέλνω pm:)

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ? :worry:

Του έστειλα σε προσωπικό μήνυμα(pm) μια σελίδα που θα βρει διάφορα...παιχνιδάκια!Σου έστειλα και σένα!:)

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...