Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά άμα βάλετε το spb shell και το MobileSense το κινητό γίνεται "άλλο πράγμα"!!!

Φιλε μου με την εκδοση 3.5.3 του spb και την 3.5 του sense ειναι ολα τα λεφτα και το εχω κανει εδω και πολυ καιρο. Δοκιμασμενο σε Htc diamond, Omnia 2 και ειναι μια χαρα. Περιμενω βεβαια να μαθω ποτε θα εχουμε νεωτερες εκδοσεις για περισσοτερο 3d ιδιως σε γραφικα στην αρχικη σελιδα...

Link to comment
Share on other sites

και τωρα το κουφο.

αφου εκανα την αναβαθμιση πριν μια εβδομαδα με το kies ,πατησα για πλακα να δω μηπως εχει και καμμια καινουργια,και ως δια μαγειας μου βγαζει νεα αναβαθμιση.

φυσικα εγω παταω για συνεχεια και μου βγαζει το μηνυμα οτι δεν εχω ιντερνετ,που φυσικα ειχα γιατι πως αλλοιως θα εβρισκε απο τον διακομιστη οτι υπαρχει νεο update.

εν πασει περιπτωσει μετα απο πολλες προσπαθειες[εκανα και restart στο ρουτερ],τωρα μου βγαζει οτι δεν υπαρχει νεα εκδοση.

τι αλλο παλαβο θα δουμε !

 

απο οτι εχω δει,υπαρχει ηδη και νεα επισημη ρομ 6.5.3 εδω και 3-4 μερες. μηπως αυτην βρηκε το κιες;

edit: γραψε λαθος, απο σημερα υπαρχει ηδη καινουρια...;-)

Edited by drlacan
Link to comment
Share on other sites

αυτην την ειχα περασει πριν μια εβδομαδα.

ωστε βγηκε καινουργια χθες;

αρα σωστα δειχνει το kies.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Περιμενω βεβαια να μαθω ποτε θα εχουμε νεωτερες εκδοσεις για περισσοτερο 3d ιδιως σε γραφικα στην αρχικη σελιδα...

 

Τι το θες κάτι τέτοιο; Θα βαρύνει τη λειτουργία της συσκευής και αυτό... δεν το θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε κιόλας καινούργιααααααα?????????????????? Την έβαλε κανένας????????????? Τι λέει, ποιές οι διαφορές με την παλιά??????????Να την εγκαταστήσουμε???????? Τελικά με τόσες αναβαθμίσεις το κινητό μας θα γίνει SUPER!!!!
Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου πάντως είναι ότι όταν κάποιος πάει στα WM6.5.X, δύσκολα επιστρέφει στα συμβατικά WM6.5.

Δηλαδή? Από άποψη απόδοσης, κλπ?

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από άποψη αισθητικής βελτίωσης. Έπρεπε να περάσει τόσος καιρός για να κατεβάσουν το start button στην κάτω μπάρα; Είναι και περισσότερο finger friendly από ποτέ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου πάντως είναι ότι όταν κάποιος πάει στα WM6.5.X, δύσκολα επιστρέφει στα συμβατικά WM6.5.

Εγώ ακόμη έχω την εργοστασιακή...θα την αλλάξω λογικά σε κανα 2 βδομάδες που θα τελειώσω με τις πανελλήνιες(2η φορά:geek:) και πάνω σε αυτό θέλω να ρωτήσω πως γίνεται να απενεργοποιήσω τελείως κάθε ήχο του κινητού!Θέλω να είμαι σίγουρος ότι δεν θα ακουστεί με τίποτα οτιδήποτε:!:φτάνει να το βάλω στο αθόρυβο ή παίζει να ακουστεί τίποτα?Μήπως να κάνω κάτι πιο δραστικό?Γράφω Ιστορία την Παρασκευή και μπορεί να χρειαστεί!:rolleyes:

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρκεί να το βάλεις στο αθόρυβο.. Δεν ακούγεται κανένας ήχος!

 

Καλή επιτυχία!

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

λοιπον,μετα απο ψαξιμο ,νεα βερσιον μετα απο αυτην που δινει μεσω kies εδω και μια εβδομαδα περιπου,δεν υπαρχει τουλαχιστον επισημα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άμα βάλετε το spb shell και το MobileSense το κινητό γίνεται "άλλο πράγμα"!!!

 

Που να βάλεις και πραγματικό sense 2.5 ;)

Θα νομίζεις ότι έχεις πραγματικό HTC !!!!

Edited by tsiftsism

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Το Spb Mobile Shell είναι πιο ελαφρύ.

 

Το ξέρω πολύ καλά το spb shell.

Δεν έχω όμως τεράστια διαφορά στη ram. Ελεύθερη ram με spb shell 66-67Mb, ελεύθερη ram με Sense 60Mb συνεχώς. Παρόλο που 6-7Mb μπορούν να κάνουν τη διαφορά, όλες οι εφαρμογές τρέχουν το ίδιο γρήγορα, γι' αυτό και έμεινα έτσι.

 

Στις παλιότερες εκδόσεις που είχα συνεχώς 40Mb ελεύθερης ram και έτρεχε με το ζόρι το iGO8, τις έβγαζα την ίδια στιγμή :wink:

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις εαν εχει βγει καμμια εκδοση του mobilesense που να ειναι και κινουμενα τα εικονιδια του καιρου οπως στο htc hd2;

ΥΓ:βγηκε η 3.5.4 εκδοση του spb mobile shell.

Edited by xolloth
Link to comment
Share on other sites

Μόλις συνέδεσα το ΟΜΝΙΑ ΙΙ με το KIES αλλά δεν έβγαλε κάτι για αναβάθμιση. Υπάρχει κάτι καινούργιο? (εγκατέστησα και την καινούργια 3.5.4 του spb shell με το mobilesense και όλα μια χαρά)
Link to comment
Share on other sites

Συνεδεσα το κινητο με Kies και Samsung New PC Studio και μου λενε οτι υπαρχει μια νεα εκδοση αλλά η νεα έκαδοση ειναι ίδια με αυτη που έχω ήδη στο κινητό

Current Version JD5 Latest Version JD5 ...Την προηγουμενη φορά πηγα απο το JD3 σε JD5 και το έλεγε καθαρ'α .Να προχωρησω ή θα ξαναβαλω το ίδιο λογισμικό

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Συνεδεσα το κινητο με Kies και Samsung New PC Studio και μου λενε οτι υπαρχει μια νεα εκδοση αλλά η νεα έκαδοση ειναι ίδια με αυτη που έχω ήδη στο κινητό

Current Version JD5 Latest Version JD5 ...Την προηγουμενη φορά πηγα απο το JD3 σε JD5 και το έλεγε καθαρ'α .Να προχωρησω ή θα ξαναβαλω το ίδιο λογισμικό

Και εμένα το ίδιο λέει. Τι κάνουμε λοιπόν????????????

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μόλις έκανα upgrade σε 6.5.3 και έχω το εξής πρόβλημα:

Δεν μπορώ να βρω τα keyboard options... Ενώ με παρατεταμένο κλικ στο keyboard icon μου βγάζει την επιλογή ποιο keyboard να επιλέξω, δεν μπορώ να βρω πουθενά τα keyboard options/settings (όπου πχ επιλέγω το layout του Resco keyboard κλπ).

Έχει άλλος το ίδιο πρόβλημα? Πως μπορώ να πάω στις ρυθμίσεις ώστε πχ να απενεργοποιήσω το vibrate κάθε φορά που γράφω κάτι?

Ευχαριστώ!

Edited by zoros
Link to comment
Share on other sites

λοιπον ετσι απο περιεργεια περασα την καινουργια [ιδια;]βερσιον μεσω του kies.

διαφορες δεν βλεπω και παραλληλα δεν βλεπει πλεον το activesync και δεν μου ανοιγει το εικονιδιο μεσα απο το pc για να το τρεξω παλι.

κανα λινκ να το ξανακατεβασω για windows7;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...