Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον να καταθεσω και εγω τις αποψεις μου σχετικα με την αναβαθμιση μηπως και βοηθησω καποιους. 1.Οσοι εχουν XP η αναβαθμιση γίνεται αμεσως με το Samsung New PC Studio χωρις κανενα προβλημα. 2. Οσοι εχουν 7 32 η 64 προσπαθουν με το Kies και ακομα καλυτερα με την εκδοση_1.1.5.10024_37. Σε περιπτωση που βγαζει το γνωστο μηνυμα (που μας εσπασε και το τελευταιο νευρο) κανουμε παραλληλα εγκατασταση και το Samsung New PC Studio το οποιο δεν τρεχει και πολυ σωστα στα 7 ειδικα στα 64αρια. Μολις το κανουμε εγκατασταση κανουμε επενεκκινηση και τρεχουμε το kies. Και ως δια μαγειας το kies βρισκει αναβαθμιση.3. Hard reset δεν θελει μετα την αναβαθμιση γιατι την κανει μονο του στο τελευταιο βημα της αναβαθμισης. Καλη τυχη!

ηδη εχω την 1.1.5.10031.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ηδη εχω την 1.1.5.10031.1

Αυτη ειναι και η πιο προσφατη εκδοση που δινει η samsung. Εγω τα ''πειραματα'' τα εκανα με την προηγουμενη εκδοση γιατι διαβασα οτι ανταποκρινεται καλυτερα στην αναβαθμιση του κινητου. Μονες παντως που τις περασα (χωρις το new pc studio) δεν μου βρισκαν αναβαθμιση ουτε η μια ουτε η αλλη, και σε xp και 7 32 και 64

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον να καταθεσω και εγω τις αποψεις μου σχετικα με την αναβαθμιση μηπως και βοηθησω καποιους. 1.Οσοι εχουν XP η αναβαθμιση γίνεται αμεσως με το Samsung New PC Studio χωρις κανενα προβλημα. 2. Οσοι εχουν 7 32 η 64 προσπαθουν με το Kies και ακομα καλυτερα με την εκδοση_1.1.5.10024_37. Σε περιπτωση που βγαζει το γνωστο μηνυμα (που μας εσπασε και το τελευταιο νευρο) κανουμε παραλληλα εγκατασταση και το Samsung New PC Studio το οποιο δεν τρεχει και πολυ σωστα στα 7 ειδικα στα 64αρια. Μολις το κανουμε εγκατασταση κανουμε επενεκκινηση και τρεχουμε το kies. Και ως δια μαγειας το kies βρισκει αναβαθμιση.3. Hard reset δεν θελει μετα την αναβαθμιση γιατι την κανει μονο του στο τελευταιο βημα της αναβαθμισης. Καλη τυχη!

 

Δεν έπιασε στα 7 Pro δυστυχώς

 

 

Δυστυχώς σε 7 δεν έπιασε το κόλπο:(

 

 

Έτσι φίλε μου

 

 

το εχει το δισκακι μαζι με το κινητο.

 

Ευχαριστώ

 

Το new pc studio μπορειτε να το κατεβασετε απο εδω

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=16214

 

 

Και πάλι ευχαριστώ .

 

 

 

Αύριο θα δοκιμάσω και στα xp με το new pc studio .

Link to comment
Share on other sites

Στα windows 7 με την τελευταία έκδοση του Kies δεν έβλεπε αναβάθμιση. Εγκατέστησα το Samsung New PC Studio απο το link παραπάνω και έτρεξα πάλι το Kies και βρήκε την αναβάθμιση! Αυτή τι στιγμή κατεβάζει τα αρχεία για να ξεκινήσει... Ελπίζω να πάνε όλα καλα :)

 

 

EDIT:

Κολλάει στο σημείο που λέει Αποκρυπτογράφηση δυαδικών αρχείων και δεν κάνει τίποτα! Το έχω δοκιμάσει 4-5 φορές και πάντα το ίδιο.... Ξέρει κανείς τίποτα για αυτό??

Edited by tsomby
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία παίδες

Στις ρυθμίσεις ΧΤΡΑ πατάς το «Ενεργοποίηση διακομιστή ΧΤΡΑ» και κάνει κανονικά Λήψη δεδομένων

Όταν φύγεις και ξαναπάς δεν το κρατάει τσεκαρισμένο

Είναι πρόβλημα ή να μην του δώσω σημασία

Στα 6.5 πάντως το διατηρούσε τσεκαρισμένο

Link to comment
Share on other sites

EDIT:

Κολλάει στο σημείο που λέει Αποκρυπτογράφηση δυαδικών αρχείων και δεν κάνει τίποτα! Το έχω δοκιμάσει 4-5 φορές και πάντα το ίδιο.... Ξέρει κανείς τίποτα για αυτό??

Και σε εμένα το ίδιο έκανε...

Δοκίμασε να κάνεις αυτό που μου είπε ο φίλος sx1vg18 και πες μας!

Ενεργοποιησε κι απενεργοποιησε το τηλεφωνο χωρις να το αποσυνδεσεις. Βεβαια οταν το εκανε αυτο υποτιθεται εγκαθιστα τους drivers ξανα αλλα κι εκει μου βγαζε προβλημα εμενα,δεν αναγνωριζε το κινητο. Εγω προσωπικα εκανα την εξης πατεντα γι αυτο,χαζο μεν αλλα αποτελεσματικο. Εγκαθιστουσα ξανα απο το site της microsoft το windows mobile center κι ετσι λειτουργουσε παλι το active sync,και παλι δεν προσωρουσε με το τηλεφωνο ενεργοποιημενο,το εσβησα κι αρχισε η αναβαθμιγη κανονικα στο κινητο. Ελπιζω καπως να βοηθησα

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σε λίγες μέρες θα κάνω χρήση της επιδότησης συσκευής που μου παρέχεται και σκέφτομαι σοβαρά να αγοράσω το Omnia II. Μιας και βλέπω ότι το forum αυτό έχει αρκετές, σε σελίδες, αναφορές για το κινητό αυτό, αντιλαμβάνομαι πως έχετε αρκετά μεγάλη εμπειρία όσον αφορά τις λειτουργίες ή τα προβλήματα που παρουσιάζει. Θα ήθελα λοιπόν να σας κάνω την εξής ερώτηση : Μετανιώσατε για την αγορά του κινητού, πιστεύετε πως ένα htc ή sony ericcson θα ήταν καλύτερο? Η απάντησή σας θα παίξει σίγουρα καταλυτικό ρόλο στη τελική επιλογή μου.

Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας και συγνώμη αν σας υπέβαλα μια χιλιοειπωμένη ερώτηση.

Link to comment
Share on other sites

 

Αύριο θα δοκιμάσω και στα xp με το new pc studio .

 

Νομιζω αυτην ειναι η καλυτερη λυση.Το new pc studio στα xp βρισκει αμεσως αναβαθμιση και την πραγματοποιει αμεσως και χωρις κολληματα.

Link to comment
Share on other sites

sorry 4 the ignorance αλλά... περί τίνος πρόκειται? Ευχαριστώ!

http://news.softpedia.com/news/Samsung-Mobile-Tracker-Recovers-Lost-Phones-55938.shtml

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα, σε λίγες μέρες θα κάνω χρήση της επιδότησης συσκευής που μου παρέχεται και σκέφτομαι σοβαρά να αγοράσω το Omnia II. Μιας και βλέπω ότι το forum αυτό έχει αρκετές, σε σελίδες, αναφορές για το κινητό αυτό, αντιλαμβάνομαι πως έχετε αρκετά μεγάλη εμπειρία όσον αφορά τις λειτουργίες ή τα προβλήματα που παρουσιάζει. Θα ήθελα λοιπόν να σας κάνω την εξής ερώτηση : Μετανιώσατε για την αγορά του κινητού, πιστεύετε πως ένα htc ή sony ericcson θα ήταν καλύτερο? Η απάντησή σας θα παίξει σίγουρα καταλυτικό ρόλο στη τελική επιλογή μου.

Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας και συγνώμη αν σας υπέβαλα μια χιλιοειπωμένη ερώτηση.

 

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά στους Διαξιφισμούς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω αυτην ειναι η καλυτερη λυση.Το new pc studio στα xp βρισκει αμεσως αναβαθμιση και την πραγματοποιει αμεσως και χωρις κολληματα.

 

 

 

Για τα μπάζα μου φαίνεται , το new pc studio μου βγάζει συνεχώς το μήνυμα : "Αποτυχία σύνδεσης στο διακομιστή . Δεν μπορεί να συνεχιστεί η αναβάθμιση"

 

Λίγο αυτό (τι λίγο , πολύ δηλαδή) , λίγο το gps που έχει σαφώς ασθενέστερο σήμα από τα HTC , λίγο η φωνητική κλήση από το bluetooth , νομίζω πως αρχίζω να κατανοώ και να κάνω δεκτή την χρηματική διαφορά μεταξύ των συσκευών των δύο εταιριών .

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σας φαίνεται ότι με την νέα version "τρώει" την μπαταρία πιο γρήγορα ή είναι η φαντασία μου?
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα το ίδιο έκανε...

Δοκίμασε να κάνεις αυτό που μου είπε ο φίλος sx1vg18 και πες μας!

 

Το δοκίμασα και το μόνο που έγινε ήταν να ματαιωθεί η λήψη και η ενημέρωση...

Τελικά η αναβάθμιση έγινε σχετικά εύκολα με το Samsung New PC Studio που υπάρχει στο cd του κινητού. Μετά απο 2-3 προσπάθειες βέβαια αλλά σημασία έχει οτι έγινε!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδιά σας φαίνεται ότι με την νέα version "τρώει" την μπαταρία πιο γρήγορα ή είναι η φαντασία μου?

 

Γενικώς τα 6.5.Χ είναι περισσότερο ενεργοβόρα από ότι έχουμε συνηθίσει μέχρι σήμερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς τα 6.5.Χ είναι περισσότερο ενεργοβόρα από ότι έχουμε συνηθίσει μέχρι σήμερα.

Γιατί 6.5.Χ αφού μέσα γράφει 6.5 professional

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον να καταθεσω και εγω τις αποψεις μου σχετικα με την αναβαθμιση μηπως και βοηθησω καποιους. 1.Οσοι εχουν XP η αναβαθμιση γίνεται αμεσως με το Samsung New PC Studio χωρις κανενα προβλημα. 2. Οσοι εχουν 7 32 η 64 προσπαθουν με το Kies και ακομα καλυτερα με την εκδοση_1.1.5.10024_37. Σε περιπτωση που βγαζει το γνωστο μηνυμα (που μας εσπασε και το τελευταιο νευρο) κανουμε παραλληλα εγκατασταση και το Samsung New PC Studio το οποιο δεν τρεχει και πολυ σωστα στα 7 ειδικα στα 64αρια. Μολις το κανουμε εγκατασταση κανουμε επενεκκινηση και τρεχουμε το kies. Και ως δια μαγειας το kies βρισκει αναβαθμιση.3. Hard reset δεν θελει μετα την αναβαθμιση γιατι την κανει μονο του στο τελευταιο βημα της αναβαθμισης. Καλη τυχη!

Δυστυχως δεν δουλεψε στα windows 7 ultimate..

Τι χωρα ειχες επιλεξει στην εγκατασταση?

 

Μπορουμε να το παμε σε service της samsung και να ξεμπερδευουμε?

Link to comment
Share on other sites

γλωσσα ελληνικη,δεν μπορω να καταλαβω πως εχετε ολοι προβλημα εκτος απο εμενα που το περασε με την μια.

με το που κατεβασα και εκανα install το kies μονο του βρηκε την γλωσσα μολις συνεδεσα το κινητο.

φυσικα ειχα στο pc και το pc studio αν κατι σημαινει αυτο,μετα το απεγκατεστησα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιατί 6.5.Χ αφού μέσα γράφει 6.5 professional

 

To εικονίδιο του start menu το έχει πάνω αριστερά (WM6.5) ή κάτω αριστερά (WM6.5.X);

 

Από εκεί το ξεχωρίζεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν δουλεψε στα windows 7 ultimate..

Τι χωρα ειχες επιλεξει στην εγκατασταση?

 

Μπορουμε να το παμε σε service της samsung και να ξεμπερδευουμε?

 

Το σερβις της Σαμσουνγκ είναι ο Γερμανός, αλλά μου είπαν ότι αν πρόκειται για αναβάθμιση και αυτοί το στέλνουν στην Σαμσουνγκ στην Αθήνα. Επίσης, αν το κινητό δεν έχει βλάβη, χρεώνουν για τέτοιες δουλειές περίπου 23 ευρώ. Έλεος.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν δουλεψε στα windows 7 ultimate..

Τι χωρα ειχες επιλεξει στην εγκατασταση?

 

Μπορουμε να το παμε σε service της samsung και να ξεμπερδευουμε?

Χωρα ειχα επιλεξει Sverige και γλωσσα Ελληνικά, αλλα δεν νομιζω να παιζει και πολυ ρολο αυτο. Καποιοι ειπαν οτι και με Μαλαισια ως χωρα δουλεψε! Δοκιμασε και με αυτες τις χωρες εχοντας παραλληλα εγκατεστημενο το new pc studio. Δεν εχεις να χασεις τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

To εικονίδιο του start menu το έχει πάνω αριστερά (WM6.5) ή κάτω αριστερά (WM6.5.X);

 

Από εκεί το ξεχωρίζεις.

Το εικονίδιο του start menu το έχει κάτω αριστερά αλλά αν κοιτάξεις ρυθμίσεις/σύστημα/εκδοση/windows mobile γράφει windows mobile 6.5 professional

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγκατεστησα το genius driver για πλοηγηση αλλα οταν το παταω να ανοιξει το exe ανοιγει την εικονα σε πλαγια οψη και παει να φορτωσει αλλα κολαει και σβηνει!!!

 

 

Κανω κατι λαθος η δεν κανει το προγραμμα για το i8000...

θελω την βοηθεια σας παιδια!!

ευχαριστω προκαταβολικα!!! Βασιλης

 

Παιδια συγνωμη για την δευτερη φορα της δημοσιευσης .

 

Μηπως ξερει κατι κανεις να με βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την κατανάλωση μπαταρίας μετά την αναβάθμιση, πόσο περισσότερο τρώει δηλαδή?

Σε σύγκριση με πριν, αν κρατούσε 3 ημέρες (πχ), τώρα πόσο θα κρατάει?

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...