Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα Παιδιά !!

 

ποιο πιστεύετε πως ειναι το καλύτερο GPS για το κινητο και κυριώς για Βόρεια Ελλάδα, Θεσσαλονίκη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημέρα.αγόρασα στον αδερφό μου το omnia.χτες συνειδητοποιησα οτι ειχε βαλει pass ο πωλητης στο mobile tracker.τι γινεται σε αυτη την περιπτωση?

μυνηματα παντως μεχρι τωρα δεν στελνει το προγραμμα γιατι εχω μετρητη..

οποιος ξερει ας απαντησει.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα Παιδιά !!

 

ποιο πιστεύετε πως ειναι το καλύτερο GPS για το κινητο και κυριώς για Βόρεια Ελλάδα, Θεσσαλονίκη

 

iGO8.3.4

 

Για περισσότερες πληροφορίες... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=166681

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκε την αναβάθμιση, την κατέβασε και έχει μείνει εκεί που λέει "Αποκρυπτογράφηση δυαδικών αρχείων..." εδώ και 20λεπτά! Η μπάρα δεν κινείται καθόλου...Και σε εσάς έτσι έκανε?
http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

κοιτα παραλληλα και στην οθονη του κινητου εαν προχωραει.

Στην οθόνη του κινητού δεν έχει βγάλει ακόμη τίποτα...

Το Κies είναι στο βήμα της Λήψης, αλλά πάνω απ' την μπάρα λέει "Αποκρυπτογράφηση δυαδικών αρχείων...". Δεν έχει προχωρήσει στο βήμα της αναβάθμισης..

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Στην οθόνη του κινητού δεν έχει βγάλει ακόμη τίποτα...

Το Κies είναι στο βήμα της Λήψης, αλλά πάνω απ' την μπάρα λέει "Αποκρυπτογράφηση δυαδικών αρχείων...". Δεν έχει προχωρήσει στο βήμα της αναβάθμισης..

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

Ενεργοποιησε κι απενεργοποιησε το τηλεφωνο χωρις να το αποσυνδεσεις. Βεβαια οταν το εκανε αυτο υποτιθεται εγκαθιστα τους drivers ξανα αλλα κι εκει μου βγαζε προβλημα εμενα,δεν αναγνωριζε το κινητο. Εγω προσωπικα εκανα την εξης πατεντα γι αυτο,χαζο μεν αλλα αποτελεσματικο. Εγκαθιστουσα ξανα απο το site της microsoft το windows mobile center κι ετσι λειτουργουσε παλι το active sync,και παλι δεν προσωρουσε με το τηλεφωνο ενεργοποιημενο,το εσβησα κι αρχισε η αναβαθμιγη κανονικα στο κινητο. Ελπιζω καπως να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησε κι απενεργοποιησε το τηλεφωνο χωρις να το αποσυνδεσεις. Βεβαια οταν το εκανε αυτο υποτιθεται εγκαθιστα τους drivers ξανα αλλα κι εκει μου βγαζε προβλημα εμενα,δεν αναγνωριζε το κινητο. Εγω προσωπικα εκανα την εξης πατεντα γι αυτο,χαζο μεν αλλα αποτελεσματικο. Εγκαθιστουσα ξανα απο το site της microsoft το windows mobile center κι ετσι λειτουργουσε παλι το active sync,και παλι δεν προσωρουσε με το τηλεφωνο ενεργοποιημενο,το εσβησα κι αρχισε η αναβαθμιγη κανονικα στο κινητο. Ελπιζω καπως να βοηθησα

 

Λίγο αργά πλέον...Το ακύρωσα γιατί μου έσπασε τα νεύρα..

Το κακό είναι οτι τώρα δεν βρίσκει την αναβάθμιση..:mad: Να εγκαταστήσω ξανά το kies ή το ActiveSync (το τρέχω σε win XP)???

 

Ευχαριστώ για την πληροφορία! Θα το ξαναπροσπαθήσω αργότερα, και βλέπουμε...

 

Πόση ώρα σας πήρε πάνω-κάτω η όλη διαδικασία?

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκε την αναβάθμιση, την κατέβασε και έχει μείνει εκεί που λέει "Αποκρυπτογράφηση δυαδικών αρχείων..." εδώ και 20λεπτά! Η μπάρα δεν κινείται καθόλου...Και σε εσάς έτσι έκανε?

 

Ειναι αυτο που εγγραψα πιο πανω οτι οταν φτανει στο 60-70 τοις εκατο κολλαει. Παιδευομαι εδω και 2 μερες με αυτο το θεμα. Δεν γινεται τιποτα, το εχω αφησει και 4 ωρες ετσι κολλημενο. Το προβλημα πρεπει να ειναι απο την samsung.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αυτο που εγγραψα πιο πανω οτι οταν φτανει στο 60-70 τοις εκατο κολλαει. Παιδευομαι εδω και 2 μερες με αυτο το θεμα. Δεν γινεται τιποτα, το εχω αφησει και 4 ωρες ετσι κολλημενο. Το προβλημα πρεπει να ειναι απο την samsung.

Ωραία....Έλα να γίνουμε πολλοί!

Σε τι λειτουργικό το τρέχεις? Μετά σου ξαναβρίσκει την αναβάθμιση κανονικά?

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

στα 7 χ64 παντως δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα,αμεσως εβγαλε την αναβαθμιση και σε 5 λεπτα ειχα τελειωσει.

δεν ξερω εαν παιζει καποιον ρολο αλλα οταν την περασα μεσω kies ειχα ακομα παραλληλα το samsung studio το οποιο μετα εκανα και απεγκατασταση.

ΥΓ:το μονο που ξεχασα να κανω μετα,ηταν hard reset αλλα πιστευετε οτι ειναι απαραιτητο;

εαν εξαιρεσω οτι βλεπω να τρωει πιο πολυ μπαταρια απο πριν,κατα τα αλλα δεν βλεπω καποιο προβλημα μετα την αναβαθμιση.

Edited by xolloth
Link to comment
Share on other sites

Παιδια νομιζω βρηκα τι φταει και δεν κανει την αναβαθμιση..Στην αρχη και εμενα εβγαζε οτι δεν χρειαζεται να γινει εγκατασταση οπως βλεπω σε πολλους απο εδω!Στην συνεχεια σκεφτηκα να κατεβασω το net framework 3.5 sp1 μηπως εφταιγε αυτο!!Αφου εκανα την εγκατασταση παω παλι στο kies να ξαναπροσπαθησω να δω αν γινεται αναβαθμιση και τελικα μου την εβγαλε την διαθεσιμη αναβαθμιση!!!Τωρα δεν ειμαι 100% σιγουρος αν εφταιγε αυτο αλλα παντως εμενα δουλεψε!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον να καταθεσω και εγω τις αποψεις μου σχετικα με την αναβαθμιση μηπως και βοηθησω καποιους. 1.Οσοι εχουν XP η αναβαθμιση γίνεται αμεσως με το Samsung New PC Studio χωρις κανενα προβλημα. 2. Οσοι εχουν 7 32 η 64 προσπαθουν με το Kies και ακομα καλυτερα με την εκδοση_1.1.5.10024_37. Σε περιπτωση που βγαζει το γνωστο μηνυμα (που μας εσπασε και το τελευταιο νευρο) κανουμε παραλληλα εγκατασταση και το Samsung New PC Studio το οποιο δεν τρεχει και πολυ σωστα στα 7 ειδικα στα 64αρια. Μολις το κανουμε εγκατασταση κανουμε επενεκκινηση και τρεχουμε το kies. Και ως δια μαγειας το kies βρισκει αναβαθμιση.3. Hard reset δεν θελει μετα την αναβαθμιση γιατι την κανει μονο του στο τελευταιο βημα της αναβαθμισης. Καλη τυχη!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον να καταθεσω και εγω τις αποψεις μου σχετικα με την αναβαθμιση μηπως και βοηθησω καποιους. 1.Οσοι εχουν XP η αναβαθμιση γίνεται αμεσως με το Samsung New PC Studio χωρις κανενα προβλημα. 2. Οσοι εχουν 7 32 η 64 προσπαθουν με το Kies και ακομα καλυτερα με την εκδοση_1.1.5.10024_37. Σε περιπτωση που βγαζει το γνωστο μηνυμα (που μας εσπασε και το τελευταιο νευρο) κανουμε παραλληλα εγκατασταση και το Samsung New PC Studio το οποιο δεν τρεχει και πολυ σωστα στα 7 ειδικα στα 64αρια. Μολις το κανουμε εγκατασταση κανουμε επενεκκινηση και τρεχουμε το kies. Και ως δια μαγειας το kies βρισκει αναβαθμιση.3. Hard reset δεν θελει μετα την αναβαθμιση γιατι την κανει μονο του στο τελευταιο βημα της αναβαθμισης. Καλη τυχη!

Εχει σημασια ποια εκδοση του samsung new pc studio θα βαλουμε?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον να καταθεσω και εγω τις αποψεις μου σχετικα με την αναβαθμιση μηπως και βοηθησω καποιους. 1.Οσοι εχουν XP η αναβαθμιση γίνεται αμεσως με το Samsung New PC Studio χωρις κανενα προβλημα. 2. Οσοι εχουν 7 32 η 64 προσπαθουν με το Kies και ακομα καλυτερα με την εκδοση_1.1.5.10024_37. Σε περιπτωση που βγαζει το γνωστο μηνυμα (που μας εσπασε και το τελευταιο νευρο) κανουμε παραλληλα εγκατασταση και το Samsung New PC Studio το οποιο δεν τρεχει και πολυ σωστα στα 7 ειδικα στα 64αρια. Μολις το κανουμε εγκατασταση κανουμε επενεκκινηση και τρεχουμε το kies. Και ως δια μαγειας το kies βρισκει αναβαθμιση.3. Hard reset δεν θελει μετα την αναβαθμιση γιατι την κανει μονο του στο τελευταιο βημα της αναβαθμισης. Καλη τυχη!

 

 

 

Δυστυχώς σε 7 δεν έπιασε το κόλπο:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μόλις έκανα αναβάθμιση μέσω kies. Δεν αντεμετώπισα κανένα πρόβλημα. Βρήκε με τη μία την αναβάθμιση (πολύ τυχερός...μην πω κ....οφαρδος). Έχω windows xp pro 32 bit (αν έχει καμιά σημασία). Οι αλλαγές που έχει η νέα αναβάθμιση είναι αρκετά καλές πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μετα την αναβαθμιση μπορειτε να βρειτε καπου το προφιλ? Εχω φαει τον τοπο..

 

Και το youtube επισης

Edited by bobfr150
Link to comment
Share on other sites

Που το βρίσκουμε αυτό ?

 

Το new pc studio μπορειτε να το κατεβασετε απο εδω

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=16214

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...