Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εσένα σου κολλάει επίσης στη λήψη??

 

 

Ευχαριστώ για την απάντηση , το συνδέω με ActiveSync και τρέχω το Kies , βλέπει το κινητό κανονικά αλλά για αναβάθμιση ούτε λόγος . Τρέχω το "Αναβάθμιση λογισμικού" που έχει το Kies κάτω δεξιά δίπλα από την επιλογή "Ρυθμίσεις " και αφού βγει ένα παράθυρο λέγοντας πως τα Widget δεν θα λειτουργούν κατά την διαδικασία ρωτώντας με αν θέλω να συνεχίσω (φυσικά επιλέγω οκ) ανοίγει ένα επιπλέον που λέει "διαθέσιμες συσκευές για update " και μετά από κάποια δευτερόλεπτα γράφει : No device needs to be upgrated

 

 

Δοκίμασα με το τελευταίο Kies στα ΧΡ και αφού δεν έγινε τίποτα πήγα στο λάπτοπ με τα 7 Pro και το παλιό Kies , αλλά τα ίδια .

Άφησα στο λάπτοπ το Kies να αναβαθμιστεί μόνο του στην τελευταία έκδοση μήπως και γίνει κάτι , αλλά για τρίτη φορά τίποτα .

Edited by kosmous
Link to comment
Share on other sites

" και μετά από κάποια δευτερόλεπτα γράφει : No device needs to be upgrated/

 

και σε μενα έτσι έβγαζε αλλά μετά έκανα restart και το πρόγραμμα και το κινητό και τον υπολογιστή και κάποια στιγμλη πραγματικα εντελώς τυχαία το ξαναέβγαλε και απλά αποφάσισα να το αφήσω.. για μένα καθαρά θέμα τύχης.. προσπάθησε το πάλι.. κανε καμια επανεκκινηση, ισως κ σενα τυχαια μπει.. σε vista μου εβγαζε οτι δεν υπαρχει αναβαθμιση και στα ΧΡ ελεγε οτι υπαρχει.. οτι να ναι!!:wacko:

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να μου πει με ποιο τρόπο Hard reset καθαρίζεται και η αποθήκη?? :worry:
http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αν εχει απαντηθεί, αλλα μπορεί να μου πει κάποιος πως απενεργοποιούμε τα threaded sms??Στο παλιο μου ομνια εβαζα το No threaded sms της Μοdaco και δεν ειχα κανενα προβλημα, εδω παρόλο που το εγκατέστησα δεν άλλαξε κατι..

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Την αποθηκη κανε την φορματ απο μεσα δεν σβηνει με το hard reset .θα τα σβησει όλα εκτός απο τα βινετακια και μουσική που ερχονται μαζι με το κινητό
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

πραγματικα εντελώς τυχαία το ξαναέβγαλε και απλά αποφάσισα να το αφήσω..

 

 

 

Ευχαριστώ linaki , κάτι τελευταίο μόνο , από μόνο του με συνδεδεμένο το κινητό σου έβγαλε μήνυμα για αναβάθμιση , χωρίς να κλικάρεις εκεί που λέει αναβάθμιση υλικολογισμικού ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση , το συνδέω με ActiveSync και τρέχω το Kies , βλέπει το κινητό κανονικά αλλά για αναβάθμιση ούτε λόγος . Τρέχω το "Αναβάθμιση λογισμικού" που έχει το Kies κάτω δεξιά δίπλα από την επιλογή "Ρυθμίσεις " και αφού βγει ένα παράθυρο λέγοντας πως τα Widget δεν θα λειτουργούν κατά την διαδικασία ρωτώντας με αν θέλω να συνεχίσω (φυσικά επιλέγω οκ) ανοίγει ένα επιπλέον που λέει "διαθέσιμες συσκευές για update " και μετά από κάποια δευτερόλεπτα γράφει : No device needs to be upgrated

 

 

Δοκίμασα με το τελευταίο Kies στα ΧΡ και αφού δεν έγινε τίποτα πήγα στο λάπτοπ με τα 7 Pro και το παλιό Kies , αλλά τα ίδια .

Άφησα στο λάπτοπ το Kies να αναβαθμιστεί μόνο του στην τελευταία έκδοση μήπως και γίνει κάτι , αλλά για τρίτη φορά τίποτα .

 

 

 

μια από τα ίδια και σε εμένα συμβαίνει :( τζίφος η δουλειά

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ linaki , κάτι τελευταίο μόνο , από μόνο του με συνδεδεμένο το κινητό σου έβγαλε μήνυμα για αναβάθμιση , χωρίς να κλικάρεις εκεί που λέει αναβάθμιση υλικολογισμικού ?

 

ναι ειχε βγαλει ενα popup μηνυμα κατω δεξια οτι υπαρχει αναβαθμιση

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συγνωμη αν εχει απαντηθεί, αλλα μπορεί να μου πει κάποιος πως απενεργοποιούμε τα threaded sms??Στο παλιο μου ομνια εβαζα το No threaded sms της Μοdaco και δεν ειχα κανενα προβλημα, εδω παρόλο που το εγκατέστησα δεν άλλαξε κατι..

 

http://www.myphone.gr/forum/images/attach/zip.gif ThreadingSMS.zip

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Όσο και αν προσπάθησα δεν μπόρεσα να συνδέσω τον Opera ή το Internet Explorer μέσω του Wlan στο Internet. Συνδέομαι στο wlan αλλά όχι στο Internet. Ποιες ρυθμίσεις πρέπει να κάνω? Υπάρχει οδηγός?

 

Τελικά έπειτα με αναβάθμιση σε 6.5.3 με kies (ολα απροβληματιστα) και κάνοντας ακριβώς τις ίδιες ενέργειες δουλεύει άψογα. Ερωτήσεις για την αναβάθμιση :

 

1. Όταν βλέπω την έκδοση του λειτουργικού, από τις ρυθμίσεις συνεχίζει να λέει Windows Mobile 6.5 Professional, δεν λέει 6.5.3. Υπάρχει πρόβλημα?

2. Είναι απαραίτητο το hard reset μετά την αναβάθμιση? Το τηλέφωνο ήταν αδούλευτο. Τι ακριβώς κάνει το hard reset?

3. Πως έχω το μενού TouchWiz που μου έβγαζε πριν την αναβάθμιση όταν πάταγα τον κύβο?

4. Επίσης γίνεται το start menu να πάει πάνω, όπως ήταν πριν και να εξαφανιστεί η κάτω μπάρα?

και τέλος γίνεται να κάνω το start menu, όπως στα Windows, δηλαδή να βγάζει μενού τύπου Windows και όχι τηλεφώνου?

Edited by yiankap74_
Link to comment
Share on other sites

ναι ειχε βγαλει ενα popup μηνυμα κατω δεξια οτι υπαρχει αναβαθμιση

 

 

Και πάλι ευχαριστώ , εν αναμονή λοιπόν μέχρι να ξυπνήσει το Kies (οι κάποιοι στην Samsung) .

Link to comment
Share on other sites

Για backup σε sms και όχι μόνο... PIM Backup.

 

Το προγραμματακι το τρεχουμε στο κινητο η στο pc? Γιατι ειναι σε μορφη zip και οχι cab... Κι αν κανω extract ειναι exe!

Link to comment
Share on other sites

Το προγραμματακι το τρεχουμε στο κινητο η στο pc? Γιατι ειναι σε μορφη zip και οχι cab... Κι αν κανω extract ειναι exe!

 

 

Βάζεις το .exe στο κινητό και το τρέχεις από εκεί .

Link to comment
Share on other sites

Και τωρα δεν μπορω να βρω που αποθηκευτηκαν τα μηνυματα και οι επαφες :p αυτο το Storage Card στο οποιο υποτιθεται πως εγινε το backup δεν υπαρχει πουθενα..

 

Και να ρωτησω και κατι,αν κανω hard reset και μετα ο φακελος στον οποιο εχει γινει το backup δεν πειραζετε καθολου?Θα ειναι ολα εκει δηλαδη λογικα ε?

 

Και πως μπορω να καταλαβω αν εχει γινει σωστα το backup?

Edited by bobfr150
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όταν τρέχεις το PIM Backup σε ρωτάει που θα αποθηκεύσει το backup αρχείο. Συνήθως στην κάρτα μνήμης ή στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης της συσκευής. Μετά από hard reset το τρέχεις πάλι με το PIM Backup επιλέγοντας αντί για backup, restore.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν τρέχεις το PIM Backup σε ρωτάει που θα αποθηκεύσει το backup αρχείο. Συνήθως στην κάρτα μνήμης ή στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης της συσκευής. Μετά από hard reset το τρέχεις πάλι με το PIM Backup επιλέγοντας αντί για backup, restore.

 

Ευχαριστω πολυ και συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις!

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αν εχει απαντηθεί, αλλα μπορεί να μου πει κάποιος πως απενεργοποιούμε τα threaded sms??Στο παλιο μου ομνια εβαζα το No threaded sms της Μοdaco και δεν ειχα κανενα προβλημα, εδω παρόλο που το εγκατέστησα δεν άλλαξε κατι..

 

Για ρίξε μια ματιά εδώ:http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showpost.php?p=72508&postcount=196

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

κανα .cab για να δειχνει την σταθμη της μπαταριας με εικονιδιο στην αρχικη οθονη[οπως του spb]υπαρχει;

γιατι εχω και θελω να κρατησω μεχρι να την βαρεθω την samsung today.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγκατεστησα το genius driver για πλοηγηση αλλα οταν το παταω να ανοιξει το exe ανοιγει την εικονα σε πλαγια οψη και παει να φορτωσει αλλα κολαει και σβηνει!!!

 

 

Κανω κατι λαθος η δεν κανει το προγραμμα για το i8000...

θελω την βοηθεια σας παιδια!!

ευχαριστω προκαταβολικα!!! Βασιλης

Edited by BILAKOSGR
Link to comment
Share on other sites

Ok.Εγινε η αναβαθμιση. Το hard reset το κανουμε μονοι μας ετσι? Δεν κανει απο μονη της η συσκευη? Και πως το κανουμε αν πρεπει μονοι μας? Ευχαριστω

 

Ok το βρηκα!

Edited by bobfr150
Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι αν το πρόβλημα της αναβάθμισης (στις συσκευές που το Kies δεν λειτουργεί) έχει να κάνει με την Rom που έχει η κάθε συσκευή .

 

Η δική μου είναι η I8000NXXJA5 .

 

Σε εσάς που δεν αναβαθμίζεται η συσκευή , τι Rom φοράει ?

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι αν το πρόβλημα της αναβάθμισης (στις συσκευές που το Kies δεν λειτουργεί) έχει να κάνει με την Rom που έχει η κάθε συσκευή .

 

Η δική μου είναι η I8000NXXJA5 .

 

Σε εσάς που δεν αναβαθμίζεται η συσκευή , τι Rom φοράει ?

 

την ίδια ακριβώς

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι αν το πρόβλημα της αναβάθμισης (στις συσκευές που το Kies δεν λειτουργεί) έχει να κάνει με την Rom που έχει η κάθε συσκευή .

 

Η δική μου είναι η I8000NXXJA5 .

 

Σε εσάς που δεν αναβαθμίζεται η συσκευή , τι Rom φοράει ?

 

Εγω εχω πιο παλια, Την μανισια που εχουν τα περισσοτερα οταν το αγοραζεις. Και εγω εχω κανει πανω απο 100 προσπαθειες εδω και 8 μερες και μαλλον βρηκα καποια λυση στο προβλημα. Θα το τσεκαρω κανα 2 φορες για να δω αν ειναι θεμα τυχης η αν δουλευει πραγματικα και θα σας πω συντομα. Παντως υπαρχει ακομη ενας σκοπελος (δεν ξερω αν ειναι μονο για σημερα και το φτιαξουν στην samsung) η εγκατασταση οταν φτανει στο 60 -70 τοις εκατο κολαει. Δεν παιζονται πια!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...