Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια μπορει καποιος να μου εξηγησει πως γινεται μετα απο Hard Reset η μνημη (του κινητου) να ειναι 108mb (περιπου) και ξαφνηκα να γιενται 60 και 40 ακομη χωρις να περασω πραγματα εκει, εκτος απο καποιες μικρο-εφαρμογες που δεν γινεται να δουλεψουν αλλιως! Επισης μηπως ξερει κανεις πως γινεται να ρυθμισεις το Samsung Today??

(ειναι απο την παραμετρο "Στοιχεια Στην Οθονη Σημερα") Κυριως ενδιαφερομαι να αλλαξω τις συντομευσεις! Sorry για το μεγαλο post! ευχαριστω εκ τον προτέρων!

Edited by SoNiCK
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το συγκεκριμένο cab τι δουλειά κάνει ?

 

Αλλάζει το τρόπο χρήσης τον μηνυμάτων από τύπου συζήτησης (threaded) στον παραδοσιακό (classic). Δεν το έχω δοκιμάσει στην συγκεκριμένη συσκευή. Αν κάποιος το δοκιμάσει ας αναφέρει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν βγήκε νεότερη βέρζιον για το ι8000 ;

έχω την 6.5 / CE OS 5.2.21856 build 21856.5.0.65.

 

πως κάνω αναβάθμιση

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

Πες μας αν θες αν σου δούλεψαν τα παραπάνω.

Λοιπόν:

1. Σχετικά με τα μηνύματα και τα Ελληνικά,ακολούθησα την πρόταση του φίλου EchiDNA απο την υπογραφή του και συγκεκριμένα το τέταρτο βήμα.Πληκτρολόγησα τον κωδικό , έβαλα GR και όλα καλά..

2.Όσο για την εμφάνιση των κειμένων των μηνυμάτων στην αρχικη οθόνη ήταν θέμα απλών ρυθμίσεων , όπως άλλωστε μου πρότεινες και εσύ! Σε αυτο το θέμα , βιάστηκα να ζητήσω βοήθεια..

3.Τέλος, το προγραμματάκι που μου πρότεινες για το Threading SMS, σε μένα δυστυχώς δεν δούλεψε.Χρειάστηκε να κάνω τη διαδικασία με τον Editor για να πετύχει..

Ευχαριστώ και πάλι και εσένα προσωπικά mod. και τον φίλο EchiDNA !!

Link to comment
Share on other sites

μαλον κανενας δεν γνοριζει τιποτα σχετικα με το προγραμα του που περνεις κανεις αγοραζοντας την συσκευη .

 

ΓΙΑ το προγραμα GPS ροταω παιδια ετσι ,που το περνεις σε μια μικρη καρτα μνημεις και το τοποθετεις στο πεισο μεροσ της συσκευης

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ το προγραμα GPS ροταω παιδια ετσι ,που το περνεις σε μια μικρη καρτα μνημεις και το τοποθετεις στο πεισο μεροσ της συσκευης

 

αν θέλεις να αγοράσεις τους χάρτες που δίνουν πακέτο με τη συσκευή θα σου πρότεινα να το ξανασκεφτείς και να προμηθευτείς κάποιας άλλης εταιρείας.

destinator ή IGO. Προσωπικά έχω το IGO 8.3 και είναι κλάσεις ανώτερο από το Sygic mobile που μου δώσανε, το οποίο παρεπιπτόντως επειδή έβαλα μια μεγαλύτερη κάρτα μνήμης που είχα, 8gb, το αφαίρεσα τελείως διότι δεν μπορεί να μεταφερθεί σε άλλη κάρτα από τη δική του.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η άποψή σας για το αν χρειάζεται ή όχι να υπάρχει εγκατεστημένο antivirus στη συσκευή. Ελέγχω καθημερινά την αλληλογραφία μου από το κινητό.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η άποψή σας για το αν χρειάζεται ή όχι να υπάρχει εγκατεστημένο antivirus στη συσκευή. Ελέγχω καθημερινά την αλληλογραφία μου από το κινητό.

 

και αν χρειαζεται εγω με τη σειρα μου να σας ζητησω να προτεινεται ενα δυο καλα antivirus. :happy:

Link to comment
Share on other sites

εγκατέστησα την opera mobile 10. Όμως στη σελίδα του google στα ελληνικά αλλά και κάθε σελίδα μέσα από το Igoogle, κάθε γράμμα με τόνο εμφανίζεται σαν αγγλικό?. Σε άλλες σελίδες πχ mobile.enet.gr, mobile.tanea.gr όλα τα γράμματα είτε με τόνους είτε χωρίς εμφανίζονται κανονικά. Έψαξα να βρω κάποια ρύθμιση για γραμματοσειρές αλλά δεν βρήκα τίποτα.

Καμιά βοήθεια;

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η άποψή σας για το αν χρειάζεται ή όχι να υπάρχει εγκατεστημένο antivirus στη συσκευή. Ελέγχω καθημερινά την αλληλογραφία μου από το κινητό.

 

Μέχρι σήμερα δεν έχει κριθεί απαραίτητη η χρήση του και κατά συνέπεια το αποφεύγουμε μιας και τέτοιες εφαρμογές βαραίνουν άσκοπα την λειτουργία της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,αν κ λίγο άσχετο με το θέμα,αν κάποιος έχει δει το λευκό,μπορεί να μου πει την γνώμη του?
Link to comment
Share on other sites

τελικά θα μου πει κάποιος πως μπορεί να παίξει *.avi το κινητό, καθώς και πως μπορούμε να ξέρουμε για αναβαθμίσεις από την μαμά?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,αν κ λίγο άσχετο με το θέμα,αν κάποιος έχει δει το λευκό,μπορεί να μου πει την γνώμη του?

 

Το είδα στο Πλαίσιο όταν πήρα το δικό μου. Προσωπικά το άσπρο μου φένεται οτι το κάνει να φένεται πιο μεγάλο. Εγώ ήμουν έτοιμος να το πάρω σε άσπρο αλλα τελικά το μετάνιωσα και πήρα το μαύρο. Αλλά γούστα είναι αυτά :p Καλύτερα να το δείς απο κοντά πριν αποφασίσεις για να μήν το μετανιώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το Core Player.

 

μπορειτε να μου πειτε ποιο ειδος βιντεο ειναι ιδανικο για να τρεχει χρησιμοποιωντας ΟΛΗ την οθονη??Προς το παρων εχω κατασταλαξει στα αρχεια βιντεο "Quicktime Mov" που πραγματι παιζουν χρησιμοποιωντας ολη την οθονη(σε landscape) οχι ομως με τον core player.

 

Αλλες προτασεις για ειδη αρχειων βιντεο που να μπορουν να παιξουν σε πληρη οθονη χρησιμοποιωντας τον core player?Τα "mpeg4 mp4" δεν χρησιμοποιουν ολη την οθονη.

 

Εσεις οταν θελετε να δειτε ενα βιντεο συνηθως το βλεπετε σε landcape ή κανονικα?Προτιματε τα αρχεια που χρησιμοποιουν ολη την οθονη???

Edited by rebelion
Link to comment
Share on other sites

O Core Player παίζει όλα τα video σε full screen mode. Δες εδώ για το ποια format υποστηρίζει... http://coreplayer.com/

 

τελικα το εβαλα σε 16:9 και δειχνει fullscreen και ο core.

Edited by rebelion
Link to comment
Share on other sites

Θελω να βαλω νεα rom για πρωτη φορα και δεν μπορω να βρω το Disable Driver Signature Enforcement . Μπηκα στο BIOS με F2 αλλα πουθενα. Που βρισκετε στα sony vaio win 7 x64?
Link to comment
Share on other sites

τελικά θα μου πει κάποιος πως μπορεί να παίξει *.avi το κινητό, καθώς και πως μπορούμε να ξέρουμε για αναβαθμίσεις από την μαμά?

 

Γιατι ο ενσωματωμενος player δεν σου τα παιζει?

Εμενα μου τα παιζει κανονικα και σε full screen.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...