Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια με το hard reset γνται οπως ειναι καινουργια η συσκευη??? δλδ δν θα εχω προβληαμα με τα windows....! και τα ελληνικα....!

Ναι αλλα χανεις οτι εχει μεσα στην καρτα(Η αποθ. μου) και της επαφες σου. κανε ενα backup πριν

εμενα εχει

 

alarmwatcher

autorotation

chomemanager

linkmgr

playerautoupd

poutlook

screencapture

sentmtmsg

spbmobileshell

Edited by DARKMAN74
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και στην sim?

Οχι μονο στο τηλεφωνο

 

το spbmobileshell αν κανεις hard reset μαλον δεν θα το εχει γιατι το εβαλα extra

κανε backup για να εισαι σιγουρος

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω...εκανα πατατα με το κιν εβαλα το Touch Flo 3d ποθ το εχουν και τα htc και προσπαθω να το βγαλω.....και δεν βγιανει και μαλλον θελει hard reset...... ειπα μηπως απο την εκκινηση το σταματησω αλλα μπαααα!
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω...εκανα πατατα με το κιν εβαλα το Touch Flo 3d ποθ το εχουν και τα htc και προσπαθω να το βγαλω.....και δεν βγιανει και μαλλον θελει hard reset...... ειπα μηπως απο την εκκινηση το σταματησω αλλα μπαααα!

δοκιμασε στο εναρξη--- ρυθμισεις---ρυθμισεις μνημης---κυριος χωρος αποθηκευσης

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε στο εναρξη--- ρυθμισεις---ρυθμισεις μνημης---κυριος χωρος αποθηκευσης

 

το πρωτο πραγμα που εκανα...... δν βγαινει με τπτ!

 

Δεν μπορω να κανω Hard reset! ενω παταω τον κωδικο παταω τελος δεν γινεται...

 

Y.Γ. εγινε τελικα.....

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής παράθεσης".
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
έκανα hard reset τελικά. τώρα όμως δεν ανοίγει . φτάνει σε ένα σημείο και μετά ξανά κλίνει και χωρίς φορτιστή δεν ανοίγει καθόλου. τι είναι αυτά σήμερα ξαφνικά όλα μαζί.

 

Είσαι σίγουρος ότι έχεις κάνει σωστά hard reset; Άστο να φορτίσει και ξαναδοκίμασε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω...εκανα πατατα με το κιν εβαλα το Touch Flo 3d ποθ το εχουν και τα htc και προσπαθω να το βγαλω.....και δεν βγιανει και μαλλον θελει hard reset...... ειπα μηπως απο την εκκινηση το σταματησω αλλα μπαααα!

 

Πως το έβαλες το tf3d? είχε ελληνικά κανονικά; Και γιατί τελικά θέλεις να το βγάλεις;

Δεν σε βόλεψε ή δεν δούλευε σωστά;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως το έβαλες το tf3d? είχε ελληνικά κανονικά; Και γιατί τελικά θέλεις να το βγάλεις;

Δεν σε βόλεψε ή δεν δούλευε σωστά;

 

Απο site κατεβασα με rapid τα αρχεια (4 ειναι) κοιτα φιλε μου δεν μπορω να πω οτι ηταν πατατα εντελως αλλα σερνοταν το κιν αρκετα και οταν πατουσα τιν οθονη η εντολη "δουλεθε" μετα απο 3-4 δευτ...... αλλα καλυτερα το Spb παρα αυτο! αν και να πω οτι το Spb μ "χαλουσε" το wi-fi!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να ενεργοποιησω το A-GPS στην registry τ server βαλατε?? (αν εχετε βαλει βεβαια) αν εχετε να πρωτεινετε κανενα....?!

 

Διαλέγεις και παίρνεις ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα καμια καλη θηκη για το κινητο που θα βρουμε

Φοβερές θήκες σιλικόνης (10€) βρήκα και αγόρασα από το extreme mobile (καθώς και φορτιστή/θήκη αυτοκινήτου γιατί χρησιμοποιώ πολύ GPS και ανοιχτή ακρόαση ) 29€, αν πάτε από το μαγαζί κάνει και καλύτερες τιμές, μπορείς να επιξεργαστείς ποιά θήκη σου ταιριάζει, γλυτώνεις τα μεταφορικά και μου έδωσε δώρο 2 ζελατίνες οθόνης.

http://www.extreme-mobile.gr/search?q=samsung+i8000

Edited by manoula_2008
Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιειται το Appstore??? Πηγα να ανοιξω το .exe αλλα δν μ βγαινει το εικονιδιο και δεν ξερω πως να βρω να του κανω upgrade! Edited by SoNiCK
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εβαλα το google maps στο κινητο και μου βγαζει κατι τερταγωνακια αντι για γραμματα. τι κανουμε για αυτο?

 

Και εγς το ιδιο εχω παθει! πρεπει να ειναι ετσι ι εκδοση του.....!

Link to comment
Share on other sites

Τσίμπησα κι εγώ το Omnia II! :) Έχω δύο απορίες και θα ήθελα τα φώτα σας.

 

Έρχομαι από ένα HTC WM 5.0 Smartphone (Qtek 8310) και θέλω να μεταφέρω Contacts / SMS και MMS. Έχω googlάρει εξανλητικά το θέμα και από ότι έχω καταλάβει μπορώ να μεταφέρω πολύ εύκολα Contacts και SMS μέσω του PimBackup αλλά για τα MMS το μόνο που μπόρεσα να βρω ήταν αυτό αλλά νομίζω πως λειτουργεί μόνο για HTC γιατί το Omnia έχει δικό του πρόγραμμα να διαχειρίζεται τα MMS και δεν τα αποθηκεύει με τον ίδιο τρόπο. Αντίστοιχα, αν καταλαβαίνω καλά, και το Sprite Backup δεν πρόκειται να κάνει σωστό restore στο Omnia. Υπάρχει κάτι που χάνω ή γενικότερα κάποιος τρόπος να μεταφέρω τα MMS από το προηγούμενο στο Omnia; Πώς και πού αποθηκεύονται τα MMS στο Omnia; Είναι δυνατόν ολόκληρη MS να μην έχει ενιαίο δικό της τρόπο αποθήκευσης MMS στα WM (ρητορικό); Το threading των SMS μετά τη μετάφορά τους μέσω του PIMBackup θα παίξει ΟΚ;

 

Τέλος, ποιο πρόγραμμα προτιμάτε για backup (Contacts / SMS / MMS) και restore στο ίδιο το Omnia; Sprite Backup; Samsung PC Studio; Microsoft My Phone; PPC Backup;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Κλάψαμε με στίχους που γραφτήκαν για τις πτώσεις των όμορφων, ανέγγιχτων, απόμακρων ονείρων...

Current User of: Samsung Omnia II

Previous User of: Siemens C11, Siemens S6, Nokia 3210, Ericsson T28s, Ericsson T29s, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson P800, Qtek 8310

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

καταφερα και του γρατζουνισα την οθονη πολυ ασχημα. καμμια ιδεα που εχει service?

αλλαζει μονο το πλαστικο η παω για χειροτερα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

καταφερα και του γρατζουνισα την οθονη πολυ ασχημα. καμμια ιδεα που εχει service?

αλλαζει μονο το πλαστικο η παω για χειροτερα?

 

 

Αλλάζει μόνο το πλαστικό. Μην αγχώνεσαι. Η οθόνη ΔΕΝ ΣΠΑΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.

Δες εδώ http://www.youtube.com/watch?v=r6mAgHO1_8c :p

Άν δεν κάνω λάθος το O2 αυτήν την οθόνη φοράει!

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

έκανα hard reset τελικά. τώρα όμως δεν ανοίγει . φτάνει σε ένα σημείο και μετά ξανά κλίνει και χωρίς φορτιστή δεν ανοίγει καθόλου. τι είναι αυτά σήμερα ξαφνικά όλα μαζί.

μηπως ηταν αφορτιστο βαλε το να φορτισει και πες μας ξανα ...

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι έχεις κάνει σωστά hard reset; Άστο να φορτίσει και ξαναδοκίμασε.

 

μηπως ηταν αφορτιστο βαλε το να φορτισει και πες μας ξανα ...

 

όλα καλά. τα κατάφερα. μυστήριο πάντως με τον κωδικό συσκευής.

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τσίμπησα κι εγώ το Omnia II! :) Έχω δύο απορίες και θα ήθελα τα φώτα σας.

 

Έρχομαι από ένα HTC WM 5.0 Smartphone (Qtek 8310) και θέλω να μεταφέρω Contacts / SMS και MMS. Έχω googlάρει εξανλητικά το θέμα και από ότι έχω καταλάβει μπορώ να μεταφέρω πολύ εύκολα Contacts και SMS μέσω του PimBackup αλλά για τα MMS το μόνο που μπόρεσα να βρω ήταν αυτό αλλά νομίζω πως λειτουργεί μόνο για HTC γιατί το Omnia έχει δικό του πρόγραμμα να διαχειρίζεται τα MMS και δεν τα αποθηκεύει με τον ίδιο τρόπο. Αντίστοιχα, αν καταλαβαίνω καλά, και το Sprite Backup δεν πρόκειται να κάνει σωστό restore στο Omnia. Υπάρχει κάτι που χάνω ή γενικότερα κάποιος τρόπος να μεταφέρω τα MMS από το προηγούμενο στο Omnia; Πώς και πού αποθηκεύονται τα MMS στο Omnia; Είναι δυνατόν ολόκληρη MS να μην έχει ενιαίο δικό της τρόπο αποθήκευσης MMS στα WM (ρητορικό); Το threading των SMS μετά τη μετάφορά τους μέσω του PIMBackup θα παίξει ΟΚ;

 

Τέλος, ποιο πρόγραμμα προτιμάτε για backup (Contacts / SMS / MMS) και restore στο ίδιο το Omnia; Sprite Backup; Samsung PC Studio; Microsoft My Phone; PPC Backup;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Έχεις δοκιμάσει το pim backup και δεν δουλεύει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει το pim backup και δεν δουλεύει;

 

Για MMS το λέει ο ίδιος ότι δεν δουλεύει (και πως είναι στα βασικά TODO).

Κλάψαμε με στίχους που γραφτήκαν για τις πτώσεις των όμορφων, ανέγγιχτων, απόμακρων ονείρων...

Current User of: Samsung Omnia II

Previous User of: Siemens C11, Siemens S6, Nokia 3210, Ericsson T28s, Ericsson T29s, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson P800, Qtek 8310

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...