Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, όποιος ενδιαφέρεται (και μπορεί), προχτές στο αεροδρόμιο της Ρώμης (Fiumiccino) το είχαν 475€ (σε κάποια -και καλά- gadget-shops που υπήρχαν σε αρκετα σημεία του αεροδρομίου και πουλούσαν από ακουστικά μέχρι laptop).

 

(Και ο καπουτσινο 1,40€ ;) )

 

 

 

ΕDIT : Oups... Στο expansys της Ιταλίας 435€. Φαντάζομαι θα υπάρχει και φτηνότερα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
ΣΑΝ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ ΚΑΙ ΕΓΩ... ΚΑΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΗΑ SAMSUNG ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ.... ΠΟΙΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟΥ OMNIA II ME TO S8000 JET?

 

KAI ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ?

 

ρε παιδια.....πιο ειναι καλυτερο γιατι εχο φαι τα λισακαμου να βρω πιο απο τα διο να παρο......το ομνια 2 η το ομνια ΗΔ ? δλδ πιο ειναι το πιο λιτουργικο ......με ψηνει πολυ το ΗΔ με τα 8μπ κ το ΗΔ βιντεο .....αλλααααα το ομνια 2 μου αρεσει εμφανιση.......πιο ειναι πιο δινατο για εφαρμογες κ τετια ? κ τι θα προτινατε εσυς κ γιατι ?

 

Συνιστώ και στους δύο να μάθετε τι εστί windows mobile λειτουργικό πριν προβείτε στην αφορά του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΕDIT : Oups... Στο expansys της Ιταλίας 435€. Φαντάζομαι θα υπάρχει και φτηνότερα...

 

€429.99 στο ελληνικό. Και με τα κουπόνια του expansys θα πέσει λίγο ακόμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μολις το πηρα!

καταστημα γερμανος κορυδαλλου,αθηνας 61 για τους βιαστικους σαν και μενα,εχει ακομα 4-5 κομματια.

θα αρχισω να το ψαχνω και να το μαθαινω διοτι πρωταρης στα wm ,το μεσημερακι.

πρωτη οπτικη εντυπωση,πανεμορφο και γρηγορο.

Link to comment
Share on other sites

μολις το πηρα!

καταστημα γερμανος κορυδαλλου,αθηνας 61 για τους βιαστικους σαν και μενα,εχει ακομα 4-5 κομματια.

θα αρχισω να το ψαχνω και να το μαθαινω διοτι πρωταρης στα wm ,το μεσημερακι.

πρωτη οπτικη εντυπωση,πανεμορφο και γρηγορο.

 

Καλορίζικο :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω,εχει 8 γιγα ενσωματωμενη,2 γιγα εξτρα,θηκη,χαρτες κ.λ.π. δεν εχω δει τιποτα ακομα το εχω στο κουτι του.
Link to comment
Share on other sites

σαββατοκυριακο που θα χω χρονο θα πω αναλυτικα εντυπωσεις.

 

Καλορίζικο φίλε... τι rom φοράει;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

ελληνικη ρομ φοραει γιατι απο οτι ειδα στο πρωτο ανοιγμα ηταν απευθειας στα ελληνικα,δεν χρειασθηκε να ψαξω να την βρω.

παιδια ειναι το πρωτο με wm που αγοραζω και θα πεσει πολυ ψαξιμο και μελετη για να εξοικιωθω.

το μονο που ασχοληθηκα ετσι για κανα τεταρτο ηταν να ρυθμισω τον ηχο και μπορω να πω οτι απο ποιοτητα ειναι πολυ καλος με την επιλογη hd.

Link to comment
Share on other sites

ελληνικη ρομ φοραει γιατι απο οτι ειδα στο πρωτο ανοιγμα ηταν απευθειας στα ελληνικα,δεν χρειασθηκε να ψαξω να την βρω.

παιδια ειναι το πρωτο με wm που αγοραζω και θα πεσει πολυ ψαξιμο και μελετη για να εξοικιωθω.

το μονο που ασχοληθηκα ετσι για κανα τεταρτο ηταν να ρυθμισω τον ηχο και μπορω να πω οτι απο ποιοτητα ειναι πολυ καλος με την επιλογη hd.

 

πάτησε αν μπορείς *#1234# και πες μου τι σου βγάζει!!! :)

 

Αν θέλεις δες στην υπογραφή μου τον οδηγό που έχω φτιάξει για το στήσιμο! :happy:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από τους χάρτες και την οθόνη; Κάπου διάβασα ότι και οι Sygic είναι αρκετά καλοί και η οθόνη του κινητού επίσης, οπότε αναρωτιέμαι αν θα κάνει και για GPS στο αυτοκίνητο.
Link to comment
Share on other sites

PDA:I8000NXXIJ3

CSC:I8000EURIJ5

PHONE:I8000XXIJ1

και βεβαια θα χρειασθω τον οδηγο σου.

 

Με τα 6.5 δεν είναι αυτή? Βγήκε official update από την samsung και δεν το πήραμε χαμπάρι?

Link to comment
Share on other sites

520€ από Γερμανό

 

Το είδα πολύ γρήγορα (από χρόνο μηδέν η δουλειά βλέπετε).

Δύο γρήγορες εντυπώσεις: οθόνη ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ, ανταπόκριση συμπαθητική, είναι πολύ νωρίς βέβαια για συμπεράσματα ειδικά για το UI, γιατί δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει omnia.

Link to comment
Share on other sites

η οθονη ειναι ολα τα λεφτα,οι ηχοι εχουν ποιοτητα αλλα ειναι μετριοι σε ενταση,εκτος εαν υπαρχει ρυθμιση που δεν την ειδα.τωρα το εχω βαλει για φορτιση,κανα 8ωρο ειναι καλα;

αυριο που θα το ψαξω θα ρωτησω και για το wi-fi γιατι ενω εβαλα κωδικο στο ρουτερ και στο κινητο κατι παιζει και δεν συνδεεται.

Link to comment
Share on other sites

PDA:I8000NXXIJ3

CSC:I8000EURIJ5

PHONE:I8000XXIJ1

και βεβαια θα χρειασθω τον οδηγο σου.

Αυτή λοιπόν είναι η επίσημη ελληνική! Πολυγλωσσική για την ακρίβεια, αλλά αυτή φορέσαν στα πρώτα ελληνικά WM6.5!!!

Μην την αλλάξεις προς το παρόν! Δες πως πάει πρώτα!

Εντυπώσεις από τους χάρτες και την οθόνη; Κάπου διάβασα ότι και οι Sygic είναι αρκετά καλοί και η οθόνη του κινητού επίσης, οπότε αναρωτιέμαι αν θα κάνει και για GPS στο αυτοκίνητο.

Σίγουρα κάνει για gps στο αυτοκίνητο! Τώρα το sygic δεν είναι και ότι καλύτερο, αλλά μπορείς να βάλεις ότι θέλεις!!! ;)

Με τα 6.5 δεν είναι αυτή? Βγήκε official update από την samsung και δεν το πήραμε χαμπάρι?

Βγήκε στο εξωτερικό, η I8000XXIJ9, την οποία και φοράω! Εδώ, σήμερα κυκλοφόρησε το κινητό! :p

η οθονη ειναι ολα τα λεφτα,οι ηχοι εχουν ποιοτητα αλλα ειναι μετριοι σε ενταση,εκτος εαν υπαρχει ρυθμιση που δεν την ειδα.τωρα το εχω βαλει για φορτιση,κανα 8ωρο ειναι καλα;

αυριο που θα το ψαξω θα ρωτησω και για το wi-fi γιατι ενω εβαλα κωδικο στο ρουτερ και στο κινητο κατι παιζει και δεν συνδεεται.

Τα WM έχουν δύο εντάσεις, μία για τους ήχους της συσκευής και μία για το ακουστικό! Θα το ρυθμίσεις εύκολα πατώντας το ηχείο που βλέπεις στην οθόνη αναμονής! ;) Υπάρχει βέβαια τρόπος να τους αυξήσεις κι άλλο, δες στα tips & tricks!!! :lol::lol::lol:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

αυξανοντας την ενταση[gain]δεν υπαρχει προβλημα με τα ηχεια,π.χ. καψιμο;

 

Αν το αυξήσεις πολύ θα έχεις τρίξιμο στα ηχεία, οπότε θα το ξανακατεβάσεις σε αποδεκτό επίπεδο ποιότητας-έντασης! :)

 

Μήπως σε ενοχλεί το χαμήλωμα της έντασης που κάνουν τα samsung στα 3 πρώτα δευτερόλεπτα της κλήσης; Ή σε ενοχλεί το πως ακούγονται τα τραγούδια ή το ράδιο από το ηχείο;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε στο εξωτερικό, η I8000XXIJ9, την οποία και φοράω!

Οποτε περιμενουμε εντυπωσεις...Ειδικα αν με την νεα εκδοση εχουμε βελτιωση στο lag του touchwiz. Επισης αν δεν κανω λαθος δοκιμασες κ το TF3D...Πεζει ομαλα στο Omnia???

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου βλεπει την sdcard. Του έβαλα και μία άλλη δική μου αλλά δεν...

Θέλει καμιά ιδιαίτερη ρύθμιση που μου ξεφεύγει?

 

Ακυρο, δεν είχε μπει (κατά τη γνώμη του κινητού) σωστά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...