Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω που εχω επιδοτηση απο την vodafone τι κανω? :cry: Ειναι σιγουρο παντως οτι δεν θα το φερει η vodafone?

Και εγώ είμαι ακριβώς σε αυτήν τη θέση... ας μας διαφωτίσει κάποιος :worry:

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και αν δεν το φέρει η vodafone, αν εξαιρέσουμε τη μικρότερη οθόνη (3,5 αντί 3,7) το πληκτρολόγιο τη μικρότερη μνήμη και την εμφάνιση, υπάρχει κάποια άλλη διαφορά ( πχ ανάλυση οθόνης, γραφικά, μενού, λειτουργία φωτογραφικής μηχανής, αναπαραγωγή πολυμέσων) ή κάτι άλλο;

Μήπως πρέπει να γίνει μια ξεχωριστή ενότητα για το Β 7610, αν δεν έρθει το ΙΙ από vodafone και πιθανό τη wind;

Link to comment
Share on other sites

H Wind πάντως είχε πει ότι θα το φέρει αρχές Νοέμβρη, δεν θα φέρει όμως καθόλου το Pro ;)
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να γίνει μια ξεχωριστή ενότητα για το Β 7610, αν δεν έρθει το ΙΙ από vodafone και πιθανό τη wind;

Samsung B7610 Omnia Pro

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω επιδότηση απο την wind αλλά δεν βλέπω να το φέρνει νωρίς οπότε σκέφτομαι την επιδότησή μου να την πάρω σαν έκπτωση στον λογαριασμό μου και να πάρω το κινητό σαν συσκευή απο την cosmote ή απο το εξωτερικό (ανάλογα την τιμή που θα έχει τελικά στην cosmote με τα 8gb).
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω επιδότηση απο την wind αλλά δεν βλέπω να το φέρνει νωρίς οπότε σκέφτομαι την επιδότησή μου να την πάρω σαν έκπτωση στον λογαριασμό μου και να πάρω το κινητό σαν συσκευή απο την cosmote ή απο το εξωτερικό (ανάλογα την τιμή που θα έχει τελικά στην cosmote με τα 8gb).

 

Γιατί δεν ρωτάς στην Wind!!! :O:O:O

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν ρωτάς στην Wind!!! :O:O:O

 

γιατί έχω ρωτήσει και δεν έχουν ιδέα ποιό είναι αυτό το κινητό :cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

γιατί έχω ρωτήσει και δεν έχουν ιδέα ποιό είναι αυτό το κινητό :cry::cry::cry:

 

Εγώ είχα στείλει, πολύ καιρό πριν, mail μέσω της σελίδας τους και μου απάντησαν γρήγορα και πολύ συγκεκριμένα!!!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Aπόκτησα και εγώ το ΟΜΝΙΑ ΙΙ από την Σινγκαπούρη τον Αυγουστο...:)

και το βρίσκω πολύ δυνατό...

 

Μήπως όμως έχεις κάνει εγκατάσταση κανενός προγράμματος στο ΟΜΝΙΑ ΙΙ...??

Αν ναι, μήπως μπορείς να μου πεις ποια??

 

Εγώ προσπαθώ να εγκαταστήσω προγράμματα που δουλεύουν σε άλλες αντίστοιχες συσκευές όμως δυστηχώς δεν παίζουν στο ΟΜΝΙΑ ΙΙ...

 

π.χ. προσπαθώ να λειτουργήσω το Destinator (όλα τα versions 6.1, 7, 8) όμως όλα κολλάνε στην welcome screen....:(

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα προγράμματα που εγκαθιστάς δεν διαφέρουν από τον τρόπο εγκατάστασης που ακολουθείς και στις υπόλοιπες συσκευές του είδους. Ειδικά για το destinator θα χρειαστείς το κατάλληλο skin για τη συγκεκριμένη ανάλυση της οθόνης της συσκευής σου. Με μια απλή αναζήτηση στο google θα βρεις αυτό που ζητάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς, δουλεύουν τα πάντα, εκτός από κάποια προγράμματα τα οποία τρέχουν μόνο σε περίεργες αναλύσεις όπως αυτά του Omnia 1 ;)
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα στείλει, πολύ καιρό πριν, mail μέσω της σελίδας τους και μου απάντησαν γρήγορα και πολύ συγκεκριμένα!!!

 

και τί σου είπαν? .... αυτό έχει μεγαλύτερη σημασία στην πρότασή σου :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έτσι ακριβώς, δουλεύουν τα πάντα, εκτός από κάποια προγράμματα τα οποία τρέχουν μόνο σε περίεργες αναλύσεις όπως αυτά του Omnia 1 ;)

 

Πλέον ούτε του omnia I θεωρείται «περίεργη» η ανάλυση. Οι σύγχρονες εφαρμογές δεν έχουν πλέον τέτοια προβλήματα και το destinator (δυστυχώς) δεν συγκαταλέγεται σε αυτές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

και τί σου είπαν? .... αυτό έχει μεγαλύτερη σημασία στην πρότασή σου :lol:

Όπως σου είπα είναι πολύ παλιά:

13/08/09

......

Και ένα νέο από επικοινωνία με την Wind:

 

Αγαπητέ συνδρομητή,

 

To ΟΜΝΙΑ ΙΙ- Θα αρχίσει να διατίθεται το Νοέμβριο.

To OMNIA PRO - Δεν θα το διαθέσουμε.

 

 

Με εκτίμηση,

 

ΤΜΗΜΑ ΓΡΑΠΤΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

e-mail: crm@wind.com.gr

.....

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι κάτοχος του ΟΜΝΙΑ ΙΙ το οποίο προμηθεύτηκα τον Αυγουστο από την Σινγκαπούρη.

Περαν του ότι το βρίσκω καταπληκτικό σαν 3G κινητό έχω συναντήσει προβλήματα στην εγκατάσταση προγραμμάτων.

Πιθανολογό οτι μπορεί να φταίει η ανάλυση της οθόνης, μιας και είναι 800x480 pixels.

Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει εάν γνωρίζει για ποιό λόγο τα προγράμματα που παίζουν σε άλλες αντίστοιχες συσκευές... π.χ το απλό ΟΜΝΙΑ δεν δουλευούν στο ΟΜΝΙΑ ΙΙ.

Ποιο συγκεκριμένα προσπαθώ να εγκαταστήσω το Destinator για το οποίο βρίκα ακόμα και σωστό skin κ δυστηχώς στην welcome screen κολάει...

 

Ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Σε ποιες εφαρμογές έχεις συναντήσει ασυμβατότητα ακριβώς; :confused:

 

Και... ποιο skin έβαλες για το Destinator; Ελπίζω να μιλάμε για το 7, ποια έκδοση έχεις ακριβώς;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα προγράμματα που εγκαθιστάς δεν διαφέρουν από τον τρόπο εγκατάστασης που ακολουθείς και στις υπόλοιπες συσκευές του είδους. Ειδικά για το destinator θα χρειαστείς το κατάλληλο skin για τη συγκεκριμένη ανάλυση της οθόνης της συσκευής σου. Με μια απλή αναζήτηση στο google θα βρεις αυτό που ζητάς.

 

Στην αρχή πιθανολογούσα οτι μπορεί να φταίει η ανάλυση της οθόνης, μιας και είναι 800x480 pixels.

Για το Destinator βρίκα ακόμα και σωστό skin κ δυστηχώς στην welcome screen κολάει (ποιο συγκεκριμένα με πετάει έξω χωρίς ποια να έχω την bar των windows στο πάνω μέρος και μετά αναγκαστηκά οδηγούμε σε soft reset)...

Για την ακρίβεια μόνο το ver 6.1 όταν έγινε εγκατάσταση (όλα τα προηγούμενα ήταν έτοιμα και τα έβαζα στην storage card απο το activesync) άνοιξε την εφαρμογή. Στην συνέχεια πέρασα τους χάρτες κ ζήτησε activation code. Για τον λόγο αυτό έκανα copy το *****-αρισμενο destcore.dll στο path που πρέπει. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να μην ξανα-ανοίξει η εφαρμογή....

Έχω επίσης να σου αναφέρω ότι προσπάθησα να τοποθετήσω το πρόγραμμα "εορτολόγιο" το οποίο μου κόλλησε τελείως την συσκευή και αναγκάστηκα να κάνω hard reset...

Επίσης όταν έβαλα το lexisgoo (ένα λεξικό) το εμφάνιζε τόσο μικρό στην οθόνη που δεν μπορούσα να το δουλέψω...

Τέλος το spb_weather ναι μεν εγκαταστάθηκε αλλά δεν δούλεψε ποτέ....

Έχω ψαχτεί μέρες στο internet και έχω παίξει αρκετά με την συσκευή αλλά δεν μπόρεσα να βρω μία απάντηση...

Πιστεύω οτι έχω κάνει ότι περνάει από το χέρι μου και επειδή δεν έχω κάτι άλλο να προσπαθήσω έγινα και εγώ μέλος του forum μήπως και βρεθεί μία λύση στο πρόβλημά μου...

Δυστηχώς έχω αρχίσει να απελπίζομαι...Παρόλα αυτά, είμαι σίγουρος οτι υπάρχει κάποια λύση, δεν μπορεί το ΟΜΝΙΑ ΙΙ να μην δέχεται προγράμματα...

 

Σας ευχαριστώ ξανά...

 

 

Ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιες εφαρμογές έχεις συναντήσει ασυμβατότητα ακριβώς; :confused:

 

Και... ποιο skin έβαλες για το Destinator; Ελπίζω να μιλάμε για το 7, ποια έκδοση έχεις ακριβώς;

 

Το skin που χρησιμοποίησα στην 7 εκδοση είναι το "panosha 801"

 

Για τις υπόλοιπες διευκρινήσεις μπορείς σε παρακαλώ να διαβάσεις την παράθεσή μου στο σχόλιο που έκανες στις 11:44...

 

Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Χρησιμοποιείς παλιές εκδόσεις των εν λόγω προγραμμάτων.

 

Για το Destinator, ποια έκδοση χρησιμοποιείς ακριβώς;

 

Το εορτολόγιο που χρησιμοποιείς εάν πρόκειται για τη έκδοση με το today plugin, καλύτερα ξέχνα την. Μπορείς όμως να χρησιμοποιήσεις το papadimitriou hellenic calendar.

 

Για το λεξικό επίσης ψάξε για πιο καινούργιες εκδόσεις που υποστηρίζουν την ανάλυση της οθόνης σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έγινε εγκατάσταση του πρώτου προγραμματος... το calendar δουλεύει:)

Ακόμα όμως ψάχνω ένα skin για το destinator 7... Δεν μπορώ να βρω 800x480... τι να πω.. θα συνεχίσω να ψάχνω :wacko:

 

Χρησιμοποιείς παλιές εκδόσεις των εν λόγω προγραμμάτων.

 

Για το Destinator, ποια έκδοση χρησιμοποιείς ακριβώς;

 

Το εορτολόγιο που χρησιμοποιείς εάν πρόκειται για τη έκδοση με το today plugin, καλύτερα ξέχνα την. Μπορείς όμως να χρησιμοποιήσεις το papadimitriou hellenic calendar.

 

Για το λεξικό επίσης ψάξε για πιο καινούργιες εκδόσεις που υποστηρίζουν την ανάλυση της οθόνης σου.

 

Σε παρακαλώ πες μου ένα link για skin του Destinator 7 με ανάλυση 800x480, 480x800... 'Εκανα ότι είπες (google) όμως δεν βρίκα ούτε ένα....

Μόνο για igo έχουνε...:(

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε παρακαλώ πες μου ένα link για skin του Destinator 7 με ανάλυση 800x480, 480x800... 'Εκανα ότι είπες (google) όμως δεν βρίκα ούτε ένα....

Μόνο για igo έχουνε...:(

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=12604

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Δυστηχώς το panosha801 αν και γραφει οτι υποστηρίζει ανάλυση 800x480 επειδή το κατέβασα και το δοκίμασα (στο είχα γράψει σε προηγούμενη παράθεσή μου όταν με ρώτησες

"Σε ποιες εφαρμογές έχεις συναντήσει ασυμβατότητα ακριβώς; :confused:

Και... ποιο skin έβαλες για το Destinator; Ελπίζω να μιλάμε για το 7, ποια έκδοση ¨

έχεις ακριβώς;")

είναι μόνο για 400x240 και 240x400...

 

Σε παρακαλώ έχεις κάτι άλλο στην σωστή ανάλυση..???

Σε ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

Εχεις καποιο ΜMS στο Inbox? Αν εχεις σβηστο και το προγραμμα θα τρεξει κανονικα! Ειναι παραξενο αυτο που λεω αλλα ισχυει! Σε μενα με ομνια 2 επισης τρεχει κανονικοτατα! Απο εμπειρια με window mobile πως εισαι? Σε ρωταω για να σε βοηθησω καλυτερα..
__________________kostas ntinos______________
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς το panosha801 αν και γραφει οτι υποστηρίζει ανάλυση 800x480 επειδή το κατέβασα και το δοκίμασα (στο είχα γράψει σε προηγούμενη παράθεσή μου όταν με ρώτησες

"Σε ποιες εφαρμογές έχεις συναντήσει ασυμβατότητα ακριβώς; :confused:

Και... ποιο skin έβαλες για το Destinator; Ελπίζω να μιλάμε για το 7, ποια έκδοση ¨

έχεις ακριβώς;")

είναι μόνο για 400x240 και 240x400...

 

Σε παρακαλώ έχεις κάτι άλλο στην σωστή ανάλυση..???

Σε ευχαριστώ....

 

Στο HD μου έπαιζε κανονικά το 801, αν θυμάμαι καλά δεν ξεζιπάρεις τον αρχείο όταν το βάζεις στον φάκελο με τα skins.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...