Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποτε επιτελους θα βρεθει λυση για το αλμπουμ φωτογραφιων.

μεχρι στη samsung εστειλα mail αλλα μου λεγαν κατι ακυρα!!

δε θελω να βλεπω τα φακελα απο τα gps και τα παιχνιδια μου ****το!!!!!!!

 

Λύθηκε επιτέλους, αφού με παίδεψε με καμιά 10αριά soft reset!!!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και ποια ειναι τα τελευταια δεδομενα; εμενα παντως την προηγουμενη ευδομαδα η ιδια η εταιρια εδω ελλαδα μου πε οτι το αργοτερο μεχρι 15 οκτοβρη θα εχει βγει με ποιο πιθανο την πρωτη εβδομαδα. αλλαξε κατι;

 

Από Cosmote το πρώτο 10μερο του Οκτώβρη

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, παιδια.

Υπαρχουν καποια sites οπως facebook-wwitv-zoo που δεν εμφανιζονται στα κινητα σωστα.

Δηλαδη στο facebook υπαρχει ενα μικρο chat το οποιο δεν εμφανιζεται για παραγειγμα στο Ν95 nokia.

Αναλογα παραθυρα δεν εμφανιζονται και σε αλλα site Web 2.0.

Στο Omnia II υπαρχει , ας το πω ... προβλημα η εμφανιζεται κανονικα η σελιδα με ολες τις δυνατοτητες του site?

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Τν οκτώβριο είναι η κυκλοφορία του γενικά σε ευρώπη ή για Ελλάδα μόνο;

 

Αγγλία ξέρετε πότε θα βγει;;- Άκυρο, το βρήκα

http://www.samsung.com/uk/news/newsRead.do?news_seq=14663&gltype=localnews

 

The Omnia II will launch in October in the UK with Windows Mobile® 6.5.

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα περίμενέ το λίγο πιο αργά. Μπορεί όμως και να μην αργήσει γιατί έχει ελληνικά από μάνα ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα περίμενέ το λίγο πιο αργά. Μπορεί όμως και να μην αργήσει γιατί έχει ελληνικά από μάνα ;)

 

Εε για Ελλάδα δεν με ενδιαφέρει αν θα έρθει :lol: .Εκεί είναι ακριβά. Δεν είμαι εκεί. Δεκέμβρη πια... Εδώ θα το πάρω τζάμπα. :D

Δω uk θα ήταν καλό να έρθει πριν βγει ο άλλος μήνας, γιατί το κινητό μου τα έχει παίξει και η αλλαγή είναι κοντά.

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, απαγορεύεται η γραφή τύπου SMS. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να μην χρησιμοποιείται την συγκεκριμένη μέθοδο γραφής. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Απο το Σαββατο ειμαι κατοχος ενος omnia II. Το εφερα απο εξωτερικο καθως δεν υπαρχει ακομα εδω.

Δοκιμασα ΟΛΕΣ τις τελευταιες συσκευες της ΗΤC οπως ΤΥΤΝ , ΤΥΤΝ2, ΗD, XPERIA, DIAMOND 1 ,DIAMOND 2 και το μονο που ελαβα ηταν πληρης απογοητευση.

"χαμηλες ταχυτητες, αδυναμια ορθης αναπαραγωγης βιντεο, χαμηλο σημα gsm κλπ...."

Αφησα λοιπον στη ακρη το πιστο μου ΗΤC 3600 και δοκιμασα την τυχη μου με ενα ομνια 2.

 

Το τηλεφωνο ειναι φανταστικο! υπεροχη οθονη "χρωματα", υπεροχο μεγαφωνο, αριστο σημα gsm - 3g , παρα πολυ καλη ποιοτητα συνομιλιας, γρηγορο, πολυ καλη αυτονομια, πολυ καλο ραδιοφωνικο δεκτη, πολλες προεγκατεστημενες γλωσσες, χρησημα add on απο τη samsung και πολλα αλλα τα οποια ακομα δεν εχω ανακαλυψει.

 

To μονο που με απογοητευσε ηταν η αφαιρεση του κοκκινου-πρασινου led που ειδοποιει για αναπατητες κλησεις και αδιαβαστα μυνηματα κλπ , αλλα λιγο το κακο με τοσα θετικα που μου προσφερει.

 

Το προτεινω σε ΟΛΟΥΣ.

 

κωστας

__________________kostas ntinos______________
Link to comment
Share on other sites

Απο το Σαββατο ειμαι κατοχος ενος omnia II. Το εφερα απο εξωτερικο καθως δεν υπαρχει ακομα εδω.

Δοκιμασα ΟΛΕΣ τις τελευταιες συσκευες της ΗΤC οπως ΤΥΤΝ , ΤΥΤΝ2, ΗD, XPERIA, DIAMOND 1 ,DIAMOND 2 και το μονο που ελαβα ηταν πληρης απογοητευση.

"χαμηλες ταχυτητες, αδυναμια ορθης αναπαραγωγης βιντεο, χαμηλο σημα gsm κλπ...."

Αφησα λοιπον στη ακρη το πιστο μου ΗΤC 3600 και δοκιμασα την τυχη μου με ενα ομνια 2.

 

Το τηλεφωνο ειναι φανταστικο! υπεροχη οθονη "χρωματα", υπεροχο μεγαφωνο, αριστο σημα gsm - 3g , παρα πολυ καλη ποιοτητα συνομιλιας, γρηγορο, πολυ καλη αυτονομια, πολυ καλο ραδιοφωνικο δεκτη, πολλες προεγκατεστημενες γλωσσες, χρησημα add on απο τη samsung και πολλα αλλα τα οποια ακομα δεν εχω ανακαλυψει.

 

To μονο που με απογοητευσε ηταν η αφαιρεση του κοκκινου-πρασινου led που ειδοποιει για αναπατητες κλησεις και αδιαβαστα μυνηματα κλπ , αλλα λιγο το κακο με τοσα θετικα που μου προσφερει.

 

Το προτεινω σε ΟΛΟΥΣ.

 

κωστας

 

Καλοριζικο!!!!:Dποσο το πηρες ??ξερεις ποτε κυκλοφορει ελλαδα??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας χαιρετώ! Εγώ μόλις τέλειωσα την φόρτιση , έκανα hard reset με ελληνική γλώσσα και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος με τον εξελληνισμό του Interface... το μόνο πρόβλημα που έχω (δεν ξέρω αν έχετε βρει λύση) είναι πως θα αλλάζω γρήγορα γλώσσα απο τα ελληνικά στα αγγλικά με το πληκτρολόγιο της samsung, χωρίς να είμαι αναγκασμένος να βρώ τις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου ;

 

Καλημέρα και από μένα. Το hard reset γίνεται από μόνο του μόλις επιλέξουμε τα Ελληνικά????

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ρώτησα στην Cosmote και μου ειπαν οτι ερχεται 1-15 Οκτωβριου!!:D
http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ρώτησα στην Cosmote και μου ειπαν οτι ερχεται 1-15 Οκτωβριου!!:D

 

Δηλαδή μπορεί και σήμερα;;; :p

 

Μάλλον δεν τα πάνε καλά με ημερομηνίες στην Cote :lol:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

ναι το ιδιο λεει και η εταιρια που μιλησα χθες οτι μεχρι τις 15 θα ειναι στα καταστηματα :D
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος (που το έχει κάνει ήδη), πως παίζουν αρχεία avi στη συσκευή με ξεχωριστά αρχεία υποτίτλων (srt)? Στο i8910 HD γινόταν με τον player που βρισκόταν προεγκατεστημένος στη συσκευή.
Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

ναι το ιδιο λεει και η εταιρια που μιλησα χθες οτι μεχρι τις 15 θα ειναι στα καταστηματα :D

μακάρι, μόλις σήμερα βγήκε και η επιδότησή μου απο την wind. το κινητό περιμένω τώρα για να το αρπάξω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια σημερα πηγα στο germano και μου εδωσαν το περιοδικο οκτωβριου και το εχει μεσα στην τιμη των 520 ευρο:)

Γιωργος

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 Pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά φαίνεται πως για αρχή θα έρθει μόνο στην έκδοση των 8GB, δείτε το φυλλάδιο του Γερμανού!
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Τελικά φαίνεται πως για αρχή θα έρθει μόνο στην έκδοση των 8GB, δείτε το φυλλάδιο του Γερμανού!

 

Στο Site τους έχουν το φυλλάδιο του Σεπτεμβρίου... και δεν το έχει μέσα! Να πάρει...!

Πάντως το 520 μου φαίνεται "καλή" τιμή.

Και μάλιστα στον Γερμανό ο οποίος παραδοσιακά είναι πιό ακριβός απο Πλαίσιο, Saturn, Mediamarket...

Γύρω στα 600+ ευρώ το περίμενα...

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Στο Site τους έχουν το φυλλάδιο του Σεπτεμβρίου... και δεν το έχει μέσα! Να πάρει...!

Πάντως το 520 μου φαίνεται "καλή" τιμή.

Και μάλιστα στον Γερμανό ο οποίος παραδοσιακά είναι πιό ακριβός απο Πλαίσιο, Saturn, Mediamarket...

Γύρω στα 600+ ευρώ το περίμενα...

 

Αυτό που διάβασες ειναι το παλιό τευχος

Link to comment
Share on other sites

έχει βάλει κανείς το spb system στο Omnia ΙΙ?

 

ξέρει κανείς όταν εγκαταστήσεις το spb αν διαγράφει τα windows mobile os που έχει το κινητό ή δουλεύει ταυτόχρονα?

 

αν δεν το θες άλλο (το spb) πώς το σβήνεις? πρέπει να ξανα περάσεις τα windows mobile?

 

επίσης, πώς κάνεις Update τα windows mobile στο omnia II?

Link to comment
Share on other sites

έχει βάλει κανείς το spb system στο Omnia ΙΙ?

 

ξέρει κανείς όταν εγκαταστήσεις το spb αν διαγράφει τα windows mobile os που έχει το κινητό ή δουλεύει ταυτόχρονα?

 

αν δεν το θες άλλο (το spb) πώς το σβήνεις? πρέπει να ξανα περάσεις τα windows mobile?

 

επίσης, πώς κάνεις Update τα windows mobile στο omnia II?

 

όχι φίλε μου δεν διαγράφει τίποτα, ένα απλό πρόγραμμα είναι (ένα shell) το οποίο το απεγκαθιστάς όποτε θέλεις!

Τα WM είναι το λειτουργικό της συσκευής και δεν σβήνεται!

 

Όταν λες update τι εννοείς να περάσεις άλλο λειτουργικό; Τα νέα 6.5 για παράδειγμα;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, περασα σημερα απο γερμανο και οπως ειπατε και πιο πανω εχει το φυλλαδιο και το δινει 520 ευρω. το περιεργο ειναι οτι το ομνια 1 το εχει ακομα το φυλλαδιο στα 533.. λιγο αντιεμπορικο θα ελεγα. ακομη ενα αλλο περιεργο ειναι οτι στο φυλλαδιο και του σεπτεμβριου και του οκτωβριου λεει καμερα 8mpx. φυσικα απευθυνθηκα σε εναν πωλητη και του ειπα οτι εχει 5mpx και η απαντηση ηταν ''δεν ξερω αλλα δεν νομιζω να ειναι λαθοσ τυπωμενο''.
Link to comment
Share on other sites

αλλη μια ερωτηση απο μενα

τις φωτογραφιες που βγαζει το κινητο ή που εχει στο φακελο υπαρχει εντολή που να τις στελνει σε blog?

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τιμή!

Ξέρει κανείς αν απαλλασεται απο ΦΠΑ η αγορά με εταιρικό ΑΦΜ, όπως expansys?

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...