Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia II (I8000)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα!

Μήπως ξέρετε άν μπορεί να συνδεθεί το Omnia μέσω σύνδεσης ad hoc με ένα laptop?

Δημιουργώ τη σύνδεση, αλλά οταν επιλέγω απ' το κινητό να συνδεθώ στο laptop βλέπω οτι υπάρχει περιορισμένη συνδεσιμότητα και δεν βλέπει το κινητό..

Θέλω να κάνω μεταφορά αρχείων μεταξύ τους..Το laptop έχει vista...

Any ideas?? :)

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια χαρα. επειδη ειμαι ασχετος με τα νεα κινητα Υψηλών επιδόσεων θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις σχετικα με τη συνδεση τοςυ στο ιντερνετ με υψηλες ταχυτητες.

 

1) Με το που περνεις ενα κινητο Υψηλων Επιδοσεων οπως το Omnia II ή το Xperia X2 παει να πει οτι θα εισαι συνεδεμενος στο Ιντερντετ παντου και παντα με ψηλες ταχυτητες επιπεδου Dsl?

 

2)Αν οχι το γεγονος οτι γραφει Wi-Fi σε αυτα τα κινητα παει να πει οτι με το ασυρμα ρουτερ μου και την dsl συνδεση που εχω στο desctop μπορει νασυνδεθει και το κινητο?

 

3)Το wi-fi σημαινει οτι μπορει να συνδεθει το κινητο στο ιντερνετ οταν βρισκεσε εξω σε ενα wi fi hot spot (π.χ στα starcucks)?

 

4)Τελευαια και πιο σημαντικη ερωτηση.Αν η απαντηση στην πρωτη ερωτηση ειναι "οχι" τοτε Με ποιον τροπο μπορεις να εχεις το κινητο online παντου και παντα με υψηλες ταχυτητες επιπεδου dsl χωρις να χρειαζετε wi fi spot?Υπαρχουν προσφορες απο τις εταιριες(cosmote κλπ) αποκλειστικα για κινητα για παροχη ιντερνετ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα. επειδη ειμαι ασχετος με τα νεα κινητα Υψηλών επιδόσεων θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις σχετικα με τη συνδεση τοςυ στο ιντερνετ με υψηλες ταχυτητες.

 

1) Με το που περνεις ενα κινητο Υψηλων Επιδοσεων οπως το Omnia II ή το Xperia X2 παει να πει οτι θα εισαι συνεδεμενος στο Ιντερντετ παντου και παντα με ψηλες ταχυτητες επιπεδου Dsl?

 

2)Αν οχι το γεγονος οτι γραφει Wi-Fi σε αυτα τα κινητα παει να πει οτι με το ασυρμα ρουτερ μου και την dsl συνδεση που εχω στο desctop μπορει νασυνδεθει και το κινητο?

 

3)Το wi-fi σημαινει οτι μπορει να συνδεθει το κινητο στο ιντερνετ οταν βρισκεσε εξω σε ενα wi fi hot spot (π.χ στα starcucks)?

 

4)Τελευαια και πιο σημαντικη ερωτηση.Αν η απαντηση στην πρωτη ερωτηση ειναι "οχι" τοτε Με ποιον τροπο μπορεις να εχεις το κινητο online παντου και παντα με υψηλες ταχυτητες επιπεδου dsl χωρις να χρειαζετε wi fi spot?Υπαρχουν προσφορες απο τις εταιριες(cosmote κλπ) αποκλειστικα για κινητα για παροχη ιντερνετ?

 

Γεια σου φίλε rebelion!

 

1) Εξαρτάται καθαρά αν στην περιοχή που είσαι έχει καλό σήμα 3G. Φυσικά με τους περιορισμούς της ταχύτητας του δικτύου! Επίσης πρέπει να έχεις και ένα μεγάλο πρόγραμμα data στο κινητό σου γιατί η χρέωση θα είναι μεγάλη!

 

2) Σε περιοχές που υπάρχει δωρεάν ή προσβάσιμη σύνδεση WiFi, όπως φυσικά και στο σπίτι σου το κινητό θα συνδέεται με το ρούτερ και θα έχεις και γρήγορη σύνδεση και δωρεάν.

 

3) Ακριβώς!

 

4) Θεωρητικά μπορείς να έχεις ίντερνετ παντού! Η ταχύτητα είναι άλλο θέμα. Όπως σου είπα και στο 1, εξαρτάται από το σήμα και την υποδομή των παρόχων κινητής τηλεφωνίας στην κάθε περιοχή. Επίσης υπάρχουν διάφορα πακέτα data ώστε να περιορίσεις το κόστος της χρήσης του mobile internet! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε rebelion!

 

1) Εξαρτάται καθαρά αν στην περιοχή που είσαι έχει καλό σήμα 3G. Φυσικά με τους περιορισμούς της ταχύτητας του δικτύου! Επίσης πρέπει να έχεις και ένα μεγάλο πρόγραμμα data στο κινητό σου γιατί η χρέωση θα είναι μεγάλη!

 

2) Σε περιοχές που υπάρχει δωρεάν ή προσβάσιμη σύνδεση WiFi, όπως φυσικά και στο σπίτι σου το κινητό θα συνδέεται με το ρούτερ και θα έχεις και γρήγορη σύνδεση και δωρεάν.

 

3) Ακριβώς!

 

4) Θεωρητικά μπορείς να έχεις ίντερνετ παντού! Η ταχύτητα είναι άλλο θέμα. Όπως σου είπα και στο 1, εξαρτάται από το σήμα και την υποδομή των παρόχων κινητής τηλεφωνίας στην κάθε περιοχή. Επίσης υπάρχουν διάφορα πακέτα data ώστε να περιορίσεις το κόστος της χρήσης του mobile internet! :)

 

Thanx για τις απαντησεις.

 

Δηλαδη αποτι καταλαβαινω με το που αγοραζεις ενα τετοιο κινητο μπορεις να εχεις υψηλες ταχυτητες ιντερνετ χωρις να κανεις κατι περισοστερο σε οποαι περιοχη και αν βρισκεσε αναλογα με τςι υποδομες του παροχεα οπως λες.

 

Γιαυτο το προγαμμα data μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος?Απο που το περνεις?Ειναι κατι σαν "hack" στο κινητο ή κατι επισημο? Πακετα data?Απο τις εταιρειες ειναι αυτα (π.χ cosmote)?

Link to comment
Share on other sites

έιμαι κάτοχος του omnia 2 εδώ και λίγες μέρες και όντας άσχετη προσπαθώ να βρώ πως απενεργοποιούμε των ήχο των windgets...?αν γίνεται βασικά...ποιο συγκεκριμένα αν απενεργοποιήσω τον ήχο του συστηματος ναι μεν δεν ακούγεται (ο ήχος των windets)αλλα όταν μου έρχεται μήνυμα δεν έχω ήχο!!πως συνδυάζονται έτσι αυτά?:(την ένταση του ήχου κλήσης πάντως τη ρυθμίζω κανονικά απ' το πλάι αφού έχει ξεχωριστή επιλογή...ελπίζω να με βοηθήσει κάποιος!!ευχαριστώ...

 

Δοκίμασε Start -> settings -> ρυθμίσεις ήχου -> ήχος (πατήματος; δεν θυμάμαι πως λέγεται, έχω τη συσκευή στα αγγλικά, είναι η τρίτη επιλογή) -> ειδοποίηση (alert - 2η επιλογή) διαλέγεις τι θέλεις.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Thanx για τις απαντησεις.

 

Δηλαδη αποτι καταλαβαινω με το που αγοραζεις ενα τετοιο κινητο μπορεις να εχεις υψηλες ταχυτητες ιντερνετ χωρις να κανεις κατι περισοστερο σε οποαι περιοχη και αν βρισκεσε αναλογα με τςι υποδομες του παροχεα οπως λες.

 

Γιαυτο το προγαμμα data μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος?Απο που το περνεις?Ειναι κατι σαν "hack" στο κινητο ή κατι επισημο? Πακετα data?Απο τις εταιρειες ειναι αυτα (π.χ cosmote)?

 

Το πρόγραμμα data είναι απλά αυτό που λένε 100ΜΒ internet στην σύνδεσή σου! Ότι εταιρεία έχεις cosmote, wind, vodafone έχει αντίστοιχα πακέτα!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε Start -> settings -> ρυθμίσεις ήχου -> ήχος (πατήματος; δεν θυμάμαι πως λέγεται, έχω τη συσκευή στα αγγλικά, είναι η τρίτη επιλογή) -> ειδοποίηση (alert - 2η επιλογή) διαλέγεις τι θέλεις.

 

κατάλαβα τι λες αλλά ξέχασα να διευκρινήσω ότι αναφέρομαι στα widgets που βρίσκονται στην οθόνη μπροστά..στην αριστερή μπάρα!όταν μπαίνω στο μενού δεν έχω πρόβλημα ήχου

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ. ΤΟ GPS ΑΡΓΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΠΑΝΑΣΧΕΔΙΑΣΜΟ ΔΙΑΔΡΟΜΗΣ ΜΗΠΩΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ ΣΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ?
Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Tα greeklish απαγορεύονται και ως εκ τούτου θα σε παρακαλούσα να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες. Δες εδώ την ανακοίνωση κατάργησης των.

MAK
Link to comment
Share on other sites

ποιο προγραμμα εχεις?

 

ΤΟ SYGIC ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΜΕΣΑ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΤΑΠΟΡΙΝΕΤΑΙ ΑΜΜΕΣΑ ΑΡΓΕΙ ΠΟΛΥ ΟΤΑΝ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΣΤΡΙΨΩ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΝΕΟ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟ... HELP

Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΤΟ SYGIC ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΜΕΣΑ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΤΑΠΟΡΙΝΕΤΑΙ ΑΜΜΕΣΑ ΑΡΓΕΙ ΠΟΛΥ ΟΤΑΝ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΣΤΡΙΨΩ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΝΕΟ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟ... HELP

 

Δοκίμασε τα iGO, Destinator, miomap και θα κάνεις καλύτερα τη δουλειά σου.

 

Επίσης μη γράφεις με κεφαλαία γιατί στον κόσμο των forum είναι σαν να φωνάζεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τα iGO, Destinator, miomap και θα κάνεις καλύτερα τη δουλειά σου.

 

Επίσης μη γράφεις με κεφαλαία γιατί στον κόσμο των forum είναι σαν να φωνάζεις.

 

ευχαριστω πολυ θα το δοκιμασω....και sorry αλλα νεος εδω!!!

Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να ορίσεις ένα κουμπί να κάνει περιστροφή της οθόνης όποια στιγμή και σε όποιο πρόγραμμα θέλεις!

Δες εδώ πως θα το κάνεις στο 8 tip!!! :)

 

καλημερα.κατεβασα το αρχειο αλλα πως το κανω εγκατασταση?

Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,

 

ξερει κανεις πως να εγκαταστησει video server στο κινητο ή activex network viewer ?

δεν ξερω κι εγω πολλα, συγνωμη αν εχω γραψει κατι λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος φιλος να μου πει πως περναω απο το winrar το αρχειο στο κινητο.προσπαθω αλλα τπτ...:(:(:(:(
Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να κραταει περισσοτερο ο ηχος κλησης οταν σε καλει καποιος,δηλαδη τωρα κραταει περιπου 10" ,να κραταει ας πουμε 15";
Link to comment
Share on other sites

Χίλια συγγνώμη, δεν το πρόσεξα!

Ίσα ίσα που θα πρέπει να χαιρόμαστε που και το γυναικείο φύλο εμφανίζεται στο φόρουμ, μιας και αυτό συμβαίνει λίγες φορές..

Νομίζω όλες οι καινούργιες εφαρμογές πια βγαίνουν και σε WVGA λόγω των νέων συσκευών. Δεν νομίζω οτι θα πρέπει να σε απασχολεί αυτό. Δεν έχω βρει καμία εφαρμογή που να την ήθελα και να μην παίζει. Βέβαια, δεν πολυπαίζω παιγνίδια...

 

 

 

Η καλύτερη λύση που έχω βρει γι' αυτό, είναι απο το Modaco. Το επισυναπτόμενο, το κάνεις εγκατάσταση και ορίζεις σε ένα κουμπί απο τις ρυθμίσεις (γενικές ρυθμίσεις, κουμπί, αντιστοίχιση ενός προγράμματος) να κάνει rotate, όποτε θέλεις και σε οποιαδήποτε εφαρμογή, ακόμα και στην αναμονή. Νομίζω είναι πολύ καλό, αν εξαιρέσεις οτι χάνεις μια λειτουργία (π.χ. παρατεταμμένο πάτημα του ΟΚ, αντί του κύβου - που δεν μου λέει και τίποτα - έχω αυτό).

 

Έχει βρει κανείς, σε WM 6.5 αν υπάρχει η δυνατότητα απενεργοποίησης της διαχείρισης ρυθμίσεων και προγραμμάτων απο το touchwiz, όπως υπάρχει στα 6.1; (ΔΧ touchwiz - λέγεται στα 6.1 νομίζω)

Δηλαδή, με κάποιον τρόπο να μπορούμε να μπούμε κατ' ευθείαν στις ρυθμίσεις των WM

 

ενω μου λεει οτι εγινε εγκατασταση το αρχειο ζιπ μετα δεν μου βγαζει κανενα εικονιδιο στο κινητο για να το χρησιμοποιησω γιατι????? μπορεις να μου πεις που θα βρω το button rotation που εγκατεστησα?

Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Απο χθες ειμαι και εγω κατχος του Omnia II!! Τρομερο κινητο!!! Εχει πανω τα WM 6.5 & Το "λογισμικο"( Firmwire δεν ξερως λεγετε) του ειναι J κατι! νομιζω j3! Παρατηρησα οτι στην κατω δεξια γωνια οταν παταω την οθονη ειναι σαν ξεκολλημεν! Το εχει παρατηρησει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν υποστηρίζουν τα προγράμματα πλοήγησης το auto rotate. Πρέπει να το γυρίσεις εσύ manually πρώτα και να έχεις σετάρει το πρόγραμμα να δουλεύει σε landscape.

 

εχεισ την καλοσυνη να πεις λεπτομερως την διαδικασια για igo8 8α σου ειμαι ευγνωμων αν τα καταφερω να το"πλαγιασω"

Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

εχεισ την καλοσυνη να πεις λεπτομερως την διαδικασια για igo8 8α σου ειμαι ευγνωμων αν τα καταφερω να το"πλαγιασω"

 

menu/ρυθμισεις/συσκευή/προσανατολισμος οθόνης/

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος φιλος να μου πει πως περναω απο το winrar το αρχειο στο κινητο.προσπαθω αλλα τπτ...:(:(:(:(

 

Αρχειο rar δεν μπορει να ανοιξει το omnia.

Πες καποιες λεπτομεριες παραπανω. Τι αρχειο θελεις να βαλεις?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...