Jump to content

[Επίσημο] Nokia 2760


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nokia 2760

 

http://nds3.nokia.com/pressphotos/public/global/devices/2760/02_n2760_lowres_new.jpghttp://nds3.nokia.com/pressphotos/public/global/devices/2760/03_n2760_lowres.jpg

 

Τεχνικά χαρακτηρηστικά.

Nokia 2760 data sheet PDF file (May 3, 2007)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Γεια σας παιδιά,

Μου έστειλε ένας φίλος μου από Αμερική το κινητό που υπάρχει στον τίτλο (Nokia 2760). Δουλεύει άψογα αλλά δεν πιάνει σήμα. Τι μπορεί να χρειάζεται σκέφτηκα ότι ίσως θέλει να το ξεκλειδώσω αλλά ο φίλος μου μου είπε είναι ξεκλειδωμένο.

Μήπως έχει χαλάσει η κεραία του?

Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο αξίζει να το φτιάξω ή θα πληρώσω περισσότερα απ'οτι κοστίζει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Κι αν κάποιος δεν βαριέται κ δε του είναι κόπος το email μου είναι : plakadim@yahoo.gr ας στείλει μήνυμα εκεί.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γνωστο προβλημα φιλε μου!

Δυσκολο...το πιθανοτερο ειναι να θελεις αλλη κεραια!

Φυσικα και θα σου κοστισει αρκετα αλλα το κινητο το κρατας για συναισθηματικους λογους φανταζομαι!;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ρε παιδιά, είχε ποτέ κανένας σας το παρακάτω πρόβλημα?

 

Ο πατέρας μου έχει ένα Nokia 2760 και είναι συνδρομητής στο καρτοπρόγραμμα χωρίς πάγιο της vodafone.

Ανά καιρούς λαμβάνω, (όχι μόνο εγώ!), κενά μηνύματα από το κινητό του χωρίς να μου έχει στείλει ο ίδιος τίποτα!!!

Αυτό είναι διασταυρωμένο 100% Χωρίς καν να ασχολείται με αυτό, υπάρχουν φορές που

μπορεί να λάβω ακόμα και συνεχόμενα μηνύματα, (κενά πάντα). Η συσκευή διπλώνει,

οπότε δεν ισχύει η περίπτωση να... "πατιούνται κουμπιά μόνα τους", (απάντηση από vodafone).

Τι μπορεί να φταίει όμως γι' αυτό?

Είναι θέμα δικτύου ή συσκευής?

 

Είχε κάποιο καιρό να συμβεί αυτό και ξαφνικά πάλι πριν από λίγο, έλαβα πάλι το μήνυμα...

Όπως καταλαβαίνετε είναι θέμα, να χρεώνεσαι έτσι μηνύματα.

Να σημειώσω τέλος ότι τα κενά αυτά μηνύματα υπάρχουν κανονικά στα απεσταλμένα...

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Αφού τα μηνύματα υπάρχουν στον φάκελο "απεσταλμένα" τότε σίγουρα δεν είναι θέμα δικτύου. Κάτι συμβαίνει με τη συσκευή...
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτεται να αλλάξει συσκευή ούτως ή άλλως, οπότε θα το επισπεύσουμε.

Ευχαριστώ.

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Γεια σας εχω ενα nokia 2760 και χαλασε η οθονη του υπαρχει καποιος τροπος να ενεργοποιησω το bluetooth ωστε να περασω τον τηλεφωνικο καταλογο στον υπολογιστη;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλη σπερα σε ολους

Εχω το nokia 2760 και εχω αποθυκευση μεσα οσες φωτογραφιες μπορω. Τωρα πρεπει να της μεταφερω στο υπολογιστη μου.

Περασα σημερα απο ενα καταστημα του Γερμανου και μου ειπαν οτι η σησκευη εχει bluetooth και θα πρεπει και ο υπολογιστης μου να εχει bluetooth ετσι ωστε να μεταφερο της εικονες μου.

Περασα μετα απο ενα αλλο καταστημα και μου ειπαν το αντιθετο οτι πρεπει να αγορασω ενα καλοδιο τυπου USB για να μεταφερω της εικονες.

Θα παρακαλουσα αν καπιος απο εσας εχει καπια απαντηση στο προβλημα μου.

Σας ευχαρηστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum.:)

Η συσκευή σου δεν υποστηρίζει σύνδεση usb οπότε θα πρέπει να κάνεις την μεταφορά σε έναν υπολογιστή ο οποίος θα έχει bluetooth.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum.:)

Η συσκευή σου δεν υποστηρίζει σύνδεση usb οπότε θα πρέπει να κάνεις την μεταφορά σε έναν υπολογιστή ο οποίος θα έχει bluetooth.

 

Δηλαδη αν δανειστω το Laptop της κορης μου που εχει bluetoth μετα τη κανω, τα παω καλητερα με τα καλοδια (USB) τελος παντον, ειμαι νεος σε αυτα τα συστηματα

Bluetooth.

Παρακαλω απαντηστε μου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Στης ρυθμίσεις ώρας και ημερομηνίας έχει την επιλογή αυτόματη ενημέρωση ώρας και ημερομηνίας, το επιλέγω αλλά δεν ενημερώνεται.

Δοκίμασα μετά την επιλογή αυτόματη ενημέρωση ώρας και ημερομηνίας έκλεισα την συσκευή την ξανά άνοιξα αλλά τίποτα.

Στο user manual αναφέρει υπηρεσία παροχέα (Η SIM είναι vodafone).

Σε neo v με κάρτα Sim όχι η ίδια, η επιλογή λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...