Jump to content

Θεωρημένη απόδειξη από πάρκινγκ σε νυχτερινά μαγαζιά;


sculper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ την Κυριακή απογευματάκι ήμουν σε μαγαζί της παραλιακής που έχει μάλιστα 2 χώρους πάρκινγκ. Στον ένα πληρώνεις γιατί υπάρχει παρκαδόρος και στον άλλο όχι. Προς μεγάλη μου έκπληξη τώρα πια έχει και στον 2ο χώρο παρκαδόρο, αλλά σε τελείως φλου φάση, σταματάνε τους μισούς. Μου πήρε το αμάξι και μάρσαρε κιόλας. Ώπα ρε φίλε, κάνε και κανά χειρόφρενο πιο πέρα άμα σε ψήνει!

 

Φεύγοντας πήγα να δώσω ένα 2ευρο και μου λέει ο τυπάς "3 ευρώ είναι"...κόντεψα να του τα φέρω στο κεφάλι, αλλά κρατήθηκα (κακώς). Εκ των υστέρων διαπίστωσα πως είχε φύγει χρώμα από τη μια πλευρά του αμαξιού. :mad: Και ψάχνοντας τώρα συνειδητοποίησα πως έπρεπε να κόβουν και απόδειξη. Δηλαδή για πόσο μπιπ (:X) μας περνάνε κάθε φορά; Next time they 'll see...:!:

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Χου! Καλή παρατήρηση! ΑΝ τύχει και ξαναπάω they 'll see ("θα τους δείξω εγώ, θα δουν τί θα πάθουν")! Επειδή έχω εκνευριστεί με την αισχροκέρδια των επιχειρηματιών, παίζει να το επιδιώξω να ξαναπάω μόνο και μόνο αντί για τα 3 ευρώ φεύγοντας, να πάρουν κάτι άλλο με το ίδιο αριθμητικό :D Σε κάλυψα;

 

και μη μου κουνάς εμένα τα μάτια δεξιά αριστερά.. :shifty:

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λύση ούτε να κάνουμε τις πάπιες ούτε να μην πατάμε εκεί εφόσον αποτελούν την καλύτερη επιλογή για διασκέδαση.

 

Λύση είναι να τους κάνουμε τη νύχτα μέρα.:rtfm:

 

Αλλά θα πρέπει να υπάρξει μια...οργάνωση.

Ίσως ένα site για αρχή που θα δίνει στοιχεία για κάθε μαγαζί.

Για τα ποτά (υποκειμενικό αλλά με αρκετά σχόλια γίνεται αντικειμενικό) τις υπηρεσίες γενικότερα και βέβαια το πάρκινγκ (νόμιμο ή όχι, αποδείξεις και κόστος κλπ.)

 

...και τελικά να αρχίσουν να πέφτουν καταγγελίες με πολλές υπογραφές.;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...