Jump to content

Εύρεση κωδικού ασφαλείας σε συσκευές Nokia


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει ο πατερας μου ενα 2630 χωρις σιμ δουλευει μολης του βαλω σιμ ζητα κωδικο,πως μπορω να το ξεκλειδωσω;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 183
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει ο πατερας μου ενα 2630 χωρις σιμ δουλευει μολης του βαλω σιμ ζητα κωδικο,πως μπορω να το ξεκλειδωσω;

Ζητάει κωδικό ασφαλείας ή κωδικό pin? Αν ζητάει κωδικό ασφαλείας δοκίμασε το 12345.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ζητάει κωδικό ασφαλείας ή κωδικό pin? Αν ζητάει κωδικό ασφαλείας δοκίμασε το 12345.

 

προφανως pin θελει αφου δουλευει χωρις σιμ...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ζητα pin κωδικο ζητα,το δοκιμασα το 12345 αλλα τπτ μαλλον το σκαλισε και θα τον αλλαξε τι κανω σε αυτην την περιπτωση;παει για πεταμα;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εχω ενα nokia 5230 το οποιο ειναι κλειδωμενο και μου ζηταει κωδικο.Δεδομενου οτι δεν μπορω να χρησιμοποιησω τον δευτερο τροπο διοτι το κινητο ανοιγει και μου εμφανιζει την οθονη για να εισαγω τον κωδικο λογω κλειδωματος,και ετσι ο υπολογιστης στον δευτερο τροπο δεν το διαβαζει το κινητο ,υπαρχει κατι που μπορω να κανω?

 

Υπαρχει κανενα μαγαζακι που ξεκλειδωνει κινητα στην αθηνα η κανενας πειρατης γιατι εχω χασει τιμολογια κτλ ωστε να παω στην νοκια?

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα nokia 5230 το οποιο ειναι κλειδωμενο και μου ζηταει κωδικο.Δεδομενου οτι δεν μπορω να χρησιμοποιησω τον δευτερο τροπο διοτι το κινητο ανοιγει και μου εμφανιζει την οθονη για να εισαγω τον κωδικο λογω κλειδωματος,και ετσι ο υπολογιστης στον δευτερο τροπο δεν το διαβαζει το κινητο ,υπαρχει κατι που μπορω να κανω?

 

Υπαρχει κανενα μαγαζακι που ξεκλειδωνει κινητα στην αθηνα η κανενας πειρατης γιατι εχω χασει τιμολογια κτλ ωστε να παω στην νοκια?

 

Το ξεκλείδωμα συσκευής νομίζω έτσι κι αλλιώς το πληρώνεις (εντός-εκτός εγγύησης) οπότε πάνε στην Nokia. :) Θα σου πάρουν 16 ευρώ... (:X)

Link to comment
Share on other sites

Θα μου ζητηθουν χαρτια?Γιατι δεν εχω τιποτα ξερει κανεις τι μπορω να κανω?Μηπως μπορω να βρω κανενα πειρατη εδω στην αθηνα που να ξεκλειδωνει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum.:)

Όταν λες είναι <<κλειδωμένη>> η συσκευή και ζητάει κωδικό εννοείς ότι είναι <<κλειδωμένη>> σε πάροχο ή έχει κάποιον κωδικό τον οποίο έχεις ξεχάσει;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κλειδωθει η συσκευη,ζηταει κωδικο η συσκευη οχι η καρτα η λογω παροχου,κωδικο ασφαλειας ζηταει και τον εχω χασει.Θα μου ζητηθουν χαρτια στη νοκια?Γιατι τα εχω χασει ολα ,Μηπως μπορω να βρω κανενα πειρατη εδω στην αθηνα που να ξεκλειδωνει?
Link to comment
Share on other sites

Δική σου είναι η συσκευή;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεια σας, εχω πεθανει να ψαχνω ενα τροπο για να ξεκλειδωσω ενα NOKIA 6030 και πραγματικα ο,τι εχω δοκιμασει, δεν πετυχε. Καμια βοηθεια απο κανενα? Ευχαριστω προκαταβολικά
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
παιδες ξερετε πως μπορω να βρω τον κωδικο κλειδωματος σε ενα nokia 3310? δεν εχει κλειδωθει αλλα θελω να του κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

παιδες ξερετε πως μπορω να βρω τον κωδικο κλειδωματος σε ενα nokia 3310? δεν εχει κλειδωθει αλλα θελω να του κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων...

Αν δεν τον έχεις αλλάξει τότε είναι 12345.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν τον έχεις αλλάξει τότε είναι 12345.

 

δυστυχως ειναι αλλαγμενο... :wacko: και να φανταστω δεν την γλιτωνω στο να παω στην νοκια?

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως ειναι αλλαγμενο... :wacko: και να φανταστω δεν την γλιτωνω στο να παω στην νοκια?

Δοκίμασε τον παρακάτω τρόπο Εύρεση κωδικού ασφαλείας σε συσκευές Nokia.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τον παρακάτω τρόπο Εύρεση κωδικού ασφαλείας σε συσκευές Nokia.

 

βασικα δν μου δουλεψε με τον 1 τροπο..μηπως υπαρχει καποιο αλλο σιτε με παρομοιο τροπο?

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνεις αναζήτηση το : security master code generator 3310 θα βρεις αρκετά επίσης δοκίμασε και αυτό μήπως και..

 

https://rapidshare.com/#!download|10p11|21521075|MasterCode_Calculator_By_Baadshah_.zip|33|R~0|0|0

 

 

http://nfader.su/

Edited by gianpithio
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνεις αναζήτηση το : security master code generator 3310 θα βρεις αρκετά επίσης δοκίμασε και αυτό μήπως και..

 

https://rapidshare.com/#!download|10p11|21521075|MasterCode_Calculator_By_Baadshah_.zip|33|R~0|0|0

 

 

http://nfader.su/

 

ευχαριστω παρα πολυ τελικα εψαξα το mastercode και ξεκλειδωσε :D

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!!! ΕΧΩ ΤΟ ΝΟΚΙΑ C7 ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΚΩΔΙΚΟ ΚΛΕΙΔΩΜΑΤΟΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΧΩ ΞΕΧΑΣΕΙ (ΤΟΝ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟ ΚΩΔΙΚΟ 1,2,3,4,5 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ.)Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΟΠΩΣ ΤΟ Nemesis Service suite KAI TO JAF 1.98.62 . ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ ΣΤΑ ΠΙΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΚΙΝΗΤΑ????? ΕΧΩ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΟΤΙ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΕΣ ΡΥΘΜΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΚΩΔΙΚΟ ΚΛΕΙΔΩΜΑΤΟΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ..... ;):wacko:

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες,

διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να προσθέσεις την συσκευή στο JAF :

 

Πληκτρολόγησε *#0000# για να δεις τον τύπο. Στο δικό μου είναι RX-51

 

Μετά πρόσθεσε τις δύο γραμμές στο τέλος του αρχείου c: \ Program Files \ ODEON \ JAF \ jaf_nok4models.ini

 

π.χ. για το Ν900 θα είναι κάπως έτσι:

 

[RX-51]

Description=Nokia N900

 

Ενημέρωσε μας για το αποτέλεσμα :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!Θα ηθελα την βοηθεια σας αν γνωριζει καποιος να με βοηθησει....

Ειχα αναγκη απο κινητο γιατι το δικο μου το εκανα μπανιο στην θαλασσα και μου εδωσε μια φιλη μου το δικο της αλλα ηθελε λεει "restriction code"...

Λεω και γω κωδικος ασφαλειας θα θελει και το πηρα...Οταν δοκιμασα να βαλω το κλασικο 1 2 3 4 δεν εκανε τιποτα... :( Προσπαθησα να βρω στο internet κατι αλλα ματαια...Παρατηρησα ομως οτι χωρις καρτα sim δουλευει κανονικα οταν βαλω την sim μου ζηταει τον κωδικο πιν το βαζω και μετα μου ζηταει restriction code.. :/ Μπορει καποιος να μου πει τι ειναι αυτο τι μπορω να κανω και αν μπορω να αποφυγω να παω σε καποιο κασταστημα της Νοκια...Σας ευχαριστω εκ των προταιρων..!! :)

Μην κρινεις για να μην κριθεις...:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλώς ήρθες στο forum.:)

Η συσκευή είναι «κλειδωμένη» σε κάποιο δίκτυο.Ρίξε μια ματιά εδώ Ξεκλείδωμα συσκευών από δίκτυο.Οι επιλογές πάντως δεν είναι πολλές.Η συσκευή μπορεί να «ξεκλειδωθεί» είτε από τον πάροχο στον οποίο είναι «κλειδωμένη» είτε από κάποιο κατάστημα που προσφέρει ανάλογες υπηρεσίες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας !!Καλως εσμιξαμε!!!

Eεεμμ!Με την κοπελα εχουμε χαθει δεν μενει εδω πια .. :(

 

Καλημέρα και καλώς ήρθες στο forum.:)

Η συσκευή είναι «κλειδωμένη» σε κάποιο δίκτυο.Ρίξε μια ματιά εδώ Ξεκλείδωμα συσκευών από δίκτυο.Οι επιλογές πάντως δεν είναι πολλές.Η συσκευή μπορεί να «ξεκλειδωθεί» είτε από τον πάροχο στον οποίο είναι «κλειδωμένη» είτε από κάποιο κατάστημα που προσφέρει ανάλογες υπηρεσίες.

 

Τωρα που κοιτουσα το λινκ που μου στειλατε ειδα καποιον χρηστη που εγραφε Τ-mobile και μενα το εχει αυτο....Τι ειναι..??Ξερετε?

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Μην κρινεις για να μην κριθεις...:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Σημαίνει ότι η συσκευή είναι «κλειδωμένη» στον συγκεκριμένο πάροχο (Τ-mobile).Επειδή είμαστε εκτός θέματος καλύτερα να απευθυνθείς εδώ Ξεκλείδωμα συσκευών από δίκτυο αν έχεις κάποια απορία.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...