Jump to content

[Symbian^1 & ^3] Nokia's Store


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οσοι εχουν ελληνικο product code ναι ακομα τη 2.12.033 δεν εχει γινει διαθεση της 2.12,042

να τρεξουμε να κατεβασουμε το αγνωστου προελευσεως sis που κυκλοφορει στο δικτυο απο ΧΘΕΣ!

μπα δεν νομιζω;)

 

Σωστός, κι εγώ μπήκα στον πειρασμό να το εγκαταστήσω, αλλά τελευταία στιγμή έκανα πίσω. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 649
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σωστός, κι εγώ μπήκα στον πειρασμό να το εγκαταστήσω, αλλά τελευταία στιγμή έκανα πίσω. ;)

 

δεν παθεινει τίποτα ρε μαγκεσ την εβαλα στο δικο μου εχω την 14.002 μην μασατε..

Edited by impreza_sti
Γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

δεν παθεινει τπτ ρε μαγκεσ την εβαλα στο δικο μου εχω την 14.002 μην μασατε..

 

Ίσως να μην παθαίνει τίποτα, αλλά αν πάθει θα έρθεις να μου το φτιάξεις?

Και φυσικά να μη χαθούν και οι 72 εφαρμογές/παιχνίδια που έχω κατεβάσει από το ovi έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να μην παθαίνει τίποτα, αλλά αν πάθει θα έρθεις να μου το φτιάξεις?

Και φυσικά να μη χαθούν και οι 72 εφαρμογές/παιχνίδια που έχω κατεβάσει από το ovi έτσι?

 

χαχα ρε φιλε μου τίποτα δεν παθαινει.. το εβαλα εγω.. και πωσ να χαθουνε??? φορματ το κανεισ???:lol: χαλαρωσε....

Edited by impreza_sti
Γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και νέο update 2.12.043 που διορθώνει κάτι ψιλοπροβλήματα της προηγούμενης έκδοσης για Anna κινητά. Πάντως και την προηγούμενη που την έχω βάλει στο κινητό μου, παρότι δεν είναι ακόμα Anna, δεν είχα κάποιο πρόβλημα.

 

Ορίστε και ένα screenshot από το κινητό μου.

Edited by maddoctor
Link to comment
Share on other sites

παιδια.. εδω και λιγη ωρα δεν μ δεχεται τον κωδικο μου στο οβι και λεει οτι η ολοκληρωση της ενεργειας εινια αδυνατη..

συμβαινει και σε κανεναν αλλο??

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά με βάζει.

Δες ότι μπορείς να κάνεις login στο ηλεκτρονικό κατάστημα ovi, με τον υπολογιστή σου, και αν δουλεύει στείλε μήνυμα στο support.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και νέο update 2.12.043 που διορθώνει κάτι ψιλοπροβλήματα της προηγούμενης έκδοσης για Anna κινητά. Πάντως και την προηγούμενη που την έχω βάλει στο κινητό μου, παρότι δεν είναι ακόμα Anna, δεν είχα κάποιο πρόβλημα.

 

Ορίστε και ένα screenshot από το κινητό μου.

 

Τα updates του ovi store τα εμφανιζει κατα την εισοδο ή χρειαζεται να τα κατεβασουμε? εμενα εχει την 2.08.042 ακομα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, νομίζω πως η απορία μου κατατάσσεται σε αυτό το section γιατί αφορά το market της Nokia. Θεωρώ το ovi store πολύ φτωχό σε σχέση με τους ανταγωνιστές του.

Να πάρω για παράδειγμα δυο κορυφαίες εφαρμογές. Το facebook και το youtube. Οι δυο αυτές εφαρμογές όχι απλά υπολείπονται έναντι των ανταγωνιστών τους σε λειτουργίες αλλά έχουν και πολύ καιρό να αναβαθμιστούν. Δεν ξέρω τι μπορεί να δείχνει αυτό, πάντως θετικό δεν μπορεί να δείχνει. Μιλάω πάντα για S60 5th edition, δεν ξέρω τι συμβαίνει σε μεγαλύτερες εκδόσεις του λειτουργικού.

Αν κάποιος από σας μπει σε μάρκετ του ανταγωνισμού θα καταλάβει τι εννοώ. Ναι μεν πολλά σκουπίδια, εφαρμογές που ποτέ δε θα χρειαστούμε, αλλά υπάρχει πληθώρα δωρεάν εφαρμογών για όλα τα γούστα. Εφαρμογές που αναβαθμίζονται συνεχώς και φυσικά προς το καλύτερο. Μήπως εκεί παίζεται όλο το παιχνίδι και όχι στα διπύρηνα, amoled και τρέχα γύρευε χαρακτηριστικά;

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

εχεις 1δικιο. αλλα... εχουμε τα βασικα οποτε who cares?

αν θες τοσα μπιχλιμπιδια παρε και ενα android κινητο και τα χεις ολα.

προσωπικα το Ν8 δεν το αλλαζω.

και μακαρι να μεναμε σε ευρωπαικο λειτουργικο και οχι wp...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, νομίζω πως η απορία μου κατατάσσεται σε αυτό το section γιατί αφορά το market της Nokia. Θεωρώ το ovi store πολύ φτωχό σε σχέση με τους ανταγωνιστές του.

Να πάρω για παράδειγμα δυο κορυφαίες εφαρμογές. Το facebook και το youtube. Οι δυο αυτές εφαρμογές όχι απλά υπολείπονται έναντι των ανταγωνιστών τους σε λειτουργίες αλλά έχουν και πολύ καιρό να αναβαθμιστούν. Δεν ξέρω τι μπορεί να δείχνει αυτό, πάντως θετικό δεν μπορεί να δείχνει. Μιλάω πάντα για S60 5th edition, δεν ξέρω τι συμβαίνει σε μεγαλύτερες εκδόσεις του λειτουργικού.

Αν κάποιος από σας μπει σε μάρκετ του ανταγωνισμού θα καταλάβει τι εννοώ. Ναι μεν πολλά σκουπίδια, εφαρμογές που ποτέ δε θα χρειαστούμε, αλλά υπάρχει πληθώρα δωρεάν εφαρμογών για όλα τα γούστα. Εφαρμογές που αναβαθμίζονται συνεχώς και φυσικά προς το καλύτερο. Μήπως εκεί παίζεται όλο το παιχνίδι και όχι στα διπύρηνα, amoled και τρέχα γύρευε χαρακτηριστικά;

applestore , android market , windows marketplace ...τιποτα αλλο

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

google ;) το ovi store δεν εχει ουτε τις μισες εφαρμογες για συμπιαν...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τα updates του ovi store τα εμφανιζει κατα την εισοδο ή χρειαζεται να τα κατεβασουμε? εμενα εχει την 2.08.042 ακομα

Το συγκεκριμένο update δεν μου το έβγαλε αυτόματα και το έβαλα εγώ χειροκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα και θέλω τη βοήθειά σας αν έχει τύχει και σε κανέναν άλλον εδω μέσα:

 

Ανοίγω το Ovi Store κανονικά, κάνω πλοήγηση στο μενού του και τις εφαρμογές και με το που πατάω να μπω μέσα σε μια εφαρμογή μου βγάζει άσπρη οθόνη και λέει φόρτωση με το χαρακτηριστικό στρογγυλό σηματάκι με τα κυκλάκια που αναβοσβήνουν κυκλικά. Εκεί μένει και δεν κάνει τίποτε άλλο. Δεν ανταποκρίνεται ούτε το κουμπί Ακύρωση. Πρέπει να πάω από task manager να κλείσω τα αντίστοιχα proccesses για να τερματίσω την εφαρμογή.

 

Καμιά ανώδυνη ιδέα; Με επανεκίνηση και τα σχετικά δεν έφτιαξε...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Nokia C7 έκδοση cosmote fully updated

 

 

Στο Ovi store επιλέγω εφαρμογές και ενώ δείχνει να τις εγκαθιστά αλλα απλά η εγκατάσταση δεν τελειώνει ποτε.

 

 

Γιατί?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καινούργια έκδοση του Ovi Store -> 2.12.45. Το καλό με την νέα έκδοση είναι ότι λύθηκε επιτέλους το πρόβλημα που είχα με την αναβάθμιση που μου έβγαζε ότι έπρεπε να κάνω στο IM, ενώ την είχα κάνει 15 φορές!!!

 

http://lr.ovi.mobi/store/client-symbian-3/

 

Changelog δυστυχώς δεν βρήκα.... :(

Link to comment
Share on other sites

Στο Ovi store επιλέγω εφαρμογές και ενώ δείχνει να τις εγκαθιστά αλλα απλά η εγκατάσταση δεν τελειώνει ποτε.

Απεγκατέστησε το ovi store & το ovi store installer.

Μετά κάνε εγκατάσταση το ovi store και θα στρώσει.

 

Βέβαια, τώρα με το πρόβλημα που έχει έχεις και μια παρενέργεια καλή για μένα.

Οτιδήποτε πας να εγκαταστήσεις το κατεβάζει στο D:.

Μόλις κολλήσει κάνεις kill το ovi store και έτσι αν θες μπορείς να κρατήσεις το αρχείο εγκατάστασης.

Edited by mpapad
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ mpapad σε ευχαριστώ για τη βοήθεια αλλά στη περίπτωση μου δεν πιάνει.

 

Καταρχάς μπορώ να απεγκαταστήσω μόνο το Ovi Installer. Η εφαρμογές Ovi Store και Ovi, σε περίπτωση απεγκατάστασης βγάζουν το μήνυμα

"Απεγκατάσταση ακυρώθηκε".

 

 

Όταν απεγκατέστησα το Ovi Installer, έκανα ενημέρωση μέσω"Ενημέρωσης λογισμικού" και μπήκα στο Ovi όπου μου ζήτησε και εκεί να κάνει ενημέρωση.

 

 

Το αποτέλεσμα ήταν ξανά το ίδιο. Επιλέγω εφαρμογές και ενώ δείχνει να τις εγκαθιστά, η εγκατάσταση δεν τελειώνει ποτέ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς μπορώ να απεγκαταστήσω μόνο το Ovi Installer. Η εφαρμογές Ovi Store και Ovi, σε περίπτωση απεγκατάστασης βγάζουν το μήνυμα

"Απεγκατάσταση ακυρώθηκε".

 

Για πρόγραμμα σκέτο ovi δεν έχω δει.

Πριν κάνεις απεγκατάσταση δοκίμασες να κάνεις επανεκκίνηση στο τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο πράμα.

 

Όποτε βάζω ή βγάζω το Ovi Store Installer μπορώ να περάσω μία εφαρμογή. Στη δεύτερη πάντα κολλάει.

 

 

Δεν τη παλεύω... πραγματικά!

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

μετά από ένα hard reset το κινητό αρνείται πεισματικά να φορτώσει το ovi store.Κλασσική περίπτωση θα μου πείτε αν κρίνει κανείς τα ανάλογα προβλήματα στις προηγούμενες σελιδες τις οποίες διάβασα αναλυτικά.Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει με καμιά ιδέα γιατί 2 φορές ξαναεγκατέστησα το oviinstaller αλλά εξακολουθεί το ίδιο να φορτώνει ατελείωτα χωρίς να μπαίνει.Και με wifi συνδεση και με vodafone. Για να το απεγκαταστήσω αρκεί από τις εφαρμογές να σβήσω το installer ή θέλει και κάτι άλλο να σβήσω?Και μόνο την έκδοση 2.12(33) μου κατεβάζει...Tην εφαρμογή ovistore οπως εμφανίζεται στις εγκατεστημένες εφαρμογές δεν με αφήνει να την σβήσω,μου λέει η αφαίρεση ακυρώθηκε... Edited by airdread
Link to comment
Share on other sites

Nokia C7 έκδοση cosmote fully updated

 

 

Στο Ovi store επιλέγω εφαρμογές και ενώ δείχνει να τις εγκαθιστά αλλα απλά η εγκατάσταση δεν τελειώνει ποτε.

 

 

Γιατί?

 

 

Απάντηση Nokia Care

 

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι μπορείτε να δοκιμάσετε να λύσετε το πρόβλημά σας αφού κατεβάσετε την τελευταία έκδοση της εφαρμογής Ovi Store – 2.12.043.

Παρακαλώ μπείτε στην παρακάτω διεύθυνση κατευθείαν από τον Ιστό του κινητού σας

http://lr.ovi.mobi/store/client-symbian-3/

Αφού η σελίδα ανοίξει, θα σας δοθεί η δυνατότητα να κατεβάσετε την νέα έκδοση του προγράμματος στην συσκευή σας. Σας προειδοποιούμε ότι το μέγεθος του αρχείου είναι 10 MB για αυτό σας προτείνουμε να χρησιμοποιήσετε σύνδεση σε ασύρματο δίκτυο WLAN.

 

Δεν λύθηκε!

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε απο το πιο πανω ποστ την εκδοση 2.12.45 . Λογικά θα κατεβάσει ότι διέγραψες με το hard reset και θα τρέξει. Αν, οχι κατέβασε το CNN International και κανε εγκατάσταση
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...