Jump to content

[Symbian^1 & ^3] Nokia's Store


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια, πως γινεται να κατεβασω μια εφαρμογη στον υπολογιστη και οχι να τη στειλω στο κινητο μεσω μηνυματος;

 

Διαλέγουμε ότι θέλουμε να κατεβάσουμε,πηγαίνουμε στην διεύθυνση,σβήνουμε ότι υπάρχει,αν υπάρχει,μέχρι τα νούμερα που φαίνονται,και στην συνέχεια προσθέτουμε:/download,enter και κατεβαίνει.:)

http://img262.imageshack.us/img262/4926/115zm.th.jpg http://img219.imageshack.us/img219/6122/116ki.th.jpg http://img151.imageshack.us/img151/572/117jpgh.th.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 649
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@imprezasti ευχαριστώ! Και κάτι ακόμη. πήγα να φτιάξω μια εφαρμογή με το app wizard και μου στέλνουν με μέιλ συνέχεια αυτό:

 

Comments from the QA team:

ISSUE: Company Information provided is not complete – Company name is invalid.

CORRECTIVE ACTION: Please modify your company information and resubmit your content for review.

 

Δοκιμάζω να αλλάξω όνομα στο Company name αλλά πάλι τα ίδια. Τι φταίει;

Link to comment
Share on other sites

@imprezasti ευχαριστώ! Και κάτι ακόμη. πήγα να φτιάξω μια εφαρμογή με το app wizard και μου στέλνουν με μέιλ συνέχεια αυτό:

 

Comments from the QA team:

ISSUE: Company Information provided is not complete – Company name is invalid.

CORRECTIVE ACTION: Please modify your company information and resubmit your content for review.

 

Δοκιμάζω να αλλάξω όνομα στο Company name αλλά πάλι τα ίδια. Τι φταίει;

 

wild guess

Πέρα από όνομα ίσως θέλουν παραπάνω στοιχεία; Διεύθυνση, ΑΦΜ ή κάτι πιο χειροπιαστό; Κάν'τους ένα mail να δεις τι θα σου απαντήσουν.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

προσπαθω να αναβαθμιση την εκδοση ονι επειδη εχει βγει προφανως νεα και μου λεει αδυνατη εγκατασταση..τι συμβαινει?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για πόσο καιρό ισχύει, αλλά σήμερα που έκανανα αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση μου έδωσε τη δυνατότητα να κατεβάσω κάποιες εμπορικές εφαρμογές δωρεάν!! :):)

Ήταν το Shazam, το Flashlight Extreme, το Dodje Jump και κάποια άλλα.

Έβαλα το Shazam και γράφει ό,τι ισχύει για πάντα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

είναι χριστουγεννιάτικο δωράκι.
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

εκτος απο αυτο διαβασε και αυτο. ειναι αυτο που χρησιμοποιω εγω. Μια φορα το κανεις και μετα σου βγαζει για παντα την επιλογη χωρις να κανεις mod το link. Επρεπε να υπαρχει εξαρχης αλλ τλπ. O καθενας μας θελει αν εχει τα αρχεια εγκαταστασης στον υπολογιστη.

 

http://userscripts.org/scripts/show/90996

ωραιο κολπακι ...ευχαριστουμε

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Απο σήμερα είμαι και εγώ κατόχος αυτου του υπέροχου κινητού (το ασημί) πολύ καλό θα έλεγα. Μια ερώτηση γιατί οποτε μπαίνω στο κατάστημα ovi δεν με ρωτάει με πιο τρόπο θα συνδεθεί???? Πως μπορώ να το κάνω να με ρωτάει???

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς σας πρόβλημα με το OVI Store; Δε μπορώ να μπω με τίποτα. Μου γράφει "Δεν είναι δυνατή η σύνδεση στην υπηρεσία". Τι μπορεί να συμβαίνει; :worry:

 

Πάνο,μου βγάζει αυτό το πρόβλημα όταν πάω να συνδεθώ μέσω δικτύου κινητής τηλεφωνίας,WIND σε εμένα.

Μέσω wifi συνδέομαι κανονικά στο κατάστημα.

Γιατί συμβαίνει αυτό; Το έχει πάθει κανείς άλλος;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με cosmote internet μπαίνω κανονικά. Επειδή το έχουν ρωτήσει και άλλοι, μήπως είναι πρόβλημα με την wind; Το ovi suite είναι η μοναδική εφαρμογή/κατάστημα που χρεώνει κατευθείαν τον λογαριασμό του παρόχου σου αν επιθυμείς να αγοράσεις εφαρμογή, παιχνίδι κτλ. Μήπως με την wind υπάρχει κάποια ασυμβατότητα.
Link to comment
Share on other sites

Με cosmote internet μπαίνω κανονικά. Επειδή το έχουν ρωτήσει και άλλοι, μήπως είναι πρόβλημα με την wind; Το ovi suite είναι η μοναδική εφαρμογή/κατάστημα που χρεώνει κατευθείαν τον λογαριασμό του παρόχου σου αν επιθυμείς να αγοράσεις εφαρμογή, παιχνίδι κτλ. Μήπως με την wind υπάρχει κάποια ασυμβατότητα.

 

παίζει λόγω product code να έχω πρόβλημα;:cry:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και γω γερμανικό product code έχω. Δε νομίζω να δημιουργεί πρόβλημα αυτό.

 

από το Ε66 συνδέομαι κανονικά στο ovi store πάντως με wind internet. Κάτι άλλο γίνεται... Δε ξέρω αν υποστηρίζεται πλατφόρμα χρέωσης ακόμη και έχει φάει πόρτα η WIND :shifty: Μέσω wifi βγάζει μόνο πιστωτική.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα έκανα για δοκιμή,με επιτυχία,μια αγορά συνδεδεμένος από wifi και με χρέωση σε κοσμοκάρτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.

 

Πηρα προ ολιγων ημερων το καινουργιο μου C7. δοκιμασα χτες που ημουν σπιτι και εχω wifi να μπω στο ovi store να κατεβασω κανενα free application. ολα καλα, το ανοιξε, και οταν πηγα να κανω download μου ζητησε credentials (λογικο το βρισκω). ε account δεν ειχα, οποτε λεω ας κανω register. δε με αφηνε και συνεχεια μου εβγαζε να δοκιμασω αργοτερα. σημερα το πρωι το ιδιο, ειτε απο το C7 ειτε απο το PC μου.. εχουν καποιο θεμα και δεν μπορουν να δεχτουν εγγραφες; οταν δοκιμασα απο το C7 μου εβγαζε απλα να δοκιμασω αργοτερα. οταν δοκιμασα απο το PC μου πεταξε να δοκιμασω αργοτερα ενω με μωβ γραμματα οτι το username και το password δεν μπορουν να ειναι ιδια (ενω εγω εβαζα τελειως ασχετα μεταξυ τους)...!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρια αυτου του thread θα ηθελα να πω την αποψη μου για το ovi store.

 

εκτος απο τις μικρες προσπαθειες να προσθετουν εφαρμογες στο ovi store δε βλεπω σημαντικα πραγματα που να αντιστοιχουν στην προσπαθεια της Nokia να προωθησει τα symbian 3. Και αυτο που λενε στις διαφημισεις χιλιαδες εφαρμογες στο ovi store σε τι αναφερονται? στα javakia ή στα video trailer? γιατι οσοι ασχολουνται ξερουν. Ακομα και το γεγονος οτι πολλες (οχι ολες) εφαρμογες της Nokia beta labs βγαινουν σε java εμενα μου φαινεται οτι ουτε οι ιδιοι υποστηριζουν το symbain

 

Επισης πολλες εφαρμογες βγαζουν σφαλμα οταν πας να τις κατεβασεις και αυτο κραταει βδομαδες χωρις καποιος να ενημερωνει γιατι συμβαινει αυτο και αν και ποτε θα επανελθει

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

παιδια, πως φτιαχνει κανεις account στο ovi store για να κατεβαζει; απο τη φορμα του register δεν τα εχω καταφερει και εδω και 2 μερες (οπως γραφω παραπανω) μου βγαζει σφαλμα.. και μου λεει οτι κανω λαθος κατι που σιγουρα δεν το κανω. εχετε ολοι account στο οvi store; πως το φτιαξατε στην αρχη;

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρια αυτου του thread θα ηθελα να πω την αποψη μου για το ovi store.

 

εκτος απο τις μικρες προσπαθειες να προσθετουν εφαρμογες στο ovi store δε βλεπω σημαντικα πραγματα που να αντιστοιχουν στην προσπαθεια της Nokia να προωθησει τα symbian 3. Και αυτο που λενε στις διαφημισεις χιλιαδες εφαρμογες στο ovi store σε τι αναφερονται? στα javakia ή στα video trailer? γιατι οσοι ασχολουνται ξερουν. Ακομα και το γεγονος οτι πολλες (οχι ολες) εφαρμογες της Nokia beta labs βγαινουν σε java εμενα μου φαινεται οτι ουτε οι ιδιοι υποστηριζουν το symbain

 

Καλή Χρονιά :)

 

Έτσι είναι ,όπως τα λες . Χάλια η κατάσταση.

Έχουν μείνει πολύ πίσω τα πράγματα , ειδικά αν κοιτάξει κανείς ,το πόσο έχουν

προχωρήσει τα άλλα μαγαζιά (βλέπε android market & apple store)

Βλέπω τις διαφημίσεις που λες ,και πραγματικά βάζω τα γέλια και τα κλάμματα ταυτόχρονα.

 

Με την πρακτική αυτή ,"διώχνουν" τον κόσμο .

Ειλικρινά ,έχω απογοητευτεί. :(

Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία βέβαια ... για να δούμε ...

Edited by nervous

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά :)

Έτσι είναι όπως τα λες . Χάλια η κατάσταση.

Έχουν μείνει πολύ πίσω τα πράγματα , ειδικά αν κοιτάξει κανείς ,το πόσο έχουν

προχωρήσει τα άλλα μαγαζιά (βλέπε android market & apple store)

 

Ακόμα και έτσι να είναι,μέχρι να γεμίσει ο τόπος εφαρμογές Symbian Native θα περάσει πολύς καιρός γιατί η Qt C++ τώρα αρχίζει να γίνεται της μόδας.

Όποιος πιαστεί με Symbian OS δε θα πρέπει να περιμένει καν το market της ΝΟΚΙΑ για αγορά εφαρμογών. Κακό αυτό από τη μια αλλά "ελευθερία επιλογών" από την άλλη. Ό,τι έχει γραφτεί με Qt C++ πάντως "πετάει" (κάποια παιχνδία + εφαρμογές Ovi Maps).

Μένει να δούμε τη συνέχεια... Δε με χαλάει η Java αν κάνει σωστά τη δουλειά της,όχι φυσικά για παιχνίδια αλλά το SNAPTU δεν είναι άσχημο σε σχέση με την Native εφαρμογή facebook του Ν8.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια, πως φτιαχνει κανεις account στο ovi store για να κατεβαζει; απο τη φορμα του register δεν τα εχω καταφερει και εδω και 2 μερες (οπως γραφω παραπανω) μου βγαζει σφαλμα.. και μου λεει οτι κανω λαθος κατι που σιγουρα δεν το κανω. εχετε ολοι account στο οvi store; πως το φτιαξατε στην αρχη;

 

Εγώ έκανα register στο ovi store από το pc και μετά μπήκα από την εφαρμογή ovi του Ν8 και έκανα το πρώτο download.....

Δεν είχα κάποιο πρόβλημα στη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

stamos αδυνατω... μου βγαζει ΣΥΝΕΧΕΙΑ οτι βαζω το ιδιο username και password ενω κατι τετοιο ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ. εχω βαλει απειρα διαφορετικα passwords, εχω βαλει διαφορετικα usernames ΠΑΝΤΑ με διαφορετικο password και παντα μου βγαζει αυτη τη ΜΠΟΥΡΔΑ. εχω σπαστει..

 

 

UPDATE: προβλημα λυθηκε. δεν επαιρνε χαρακτηρες, παρα μονον νουμερα, στο password...!!!!

Edited by 7020029
το UPDATE

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο. Εγω στον κωδικο μου, τον οποιο εχω βεβαια εδω και πολυ καιρο, εχω και χαρακτηρες. Οτι να' ναι ειναι νομιζω το ovistore και θελει πολυ βελτιωση ακομα. Ευτυχως που υπαρχουνε μπολικες αλλες επιλογες οπου μπορεις να βρεις εφαρμογες και παιχνιδια.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Ενα μεγαλο μειονεκτημα εχει το Ovi Store... ειναι το πιο ακριβο μαγαζι!!!

 

Πρεπει ολα να κατεβουν!! Ειναι πανακριβα σε σχεση με αυτο που προσφερει!!

Νομιζω μια τιμολογιακη αναδιαρθρωση θα το ωθησει ακομα πιο ψηλα!!!

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια ξερετε αν υπαρχουν εφαρμογες και παιχνιδια απο το ovi που δεν χρειαζονται συνδεση στο ιντερνετ για να λειτουργησουν?εννοω που να τα κανεις δλδ μια φορα download και να μην χρειαζεται να εισαι συνδεδεμενος για να δουλεψουν.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα!!!Θελω να μου πει καποιος ποια ειναι η διαδικασια η τι που ακριβως πατας για να αγορασεις μια εφαρμογη απο το ovi store οχι της δωρεαν αλλα με αγορα!!!Εχω γραφτει κανονικα και εχω κατεβασει αρκετα free!!Αλλα μου εχει τυχει και αρκετες φορες να βρω να θελω να αγορασω κατι αλλα δεν ξερω πως, με πιστωτικη η με χρεωση στο κινητο και πως??:worry:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...