Jump to content

Qtek 8080


PanagiotaroS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε μου SCHUMIFER είσαι ευχαριστημένος από το κινητό σου???

Σκέφτομαι να το παραγγείλω και εγώ από το CHIPSHOP.

Εγγυηση έχει γιατί δεν αναφέρει τιποτα?? Πόσα χρόνια?

 

Σ' ευχαριστώ και περιμένω απάντηση σου για να το κλείσω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η ταπεινή και σοbαρή μου άποψη είναι

 

 

ΤΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ όσο προλαβαίνεις.....

2 χρόνια εγγύηση.

usb cradle και στερεοφωνικά ακουστικά included.

Link to comment
Share on other sites

Η ταπεινή και σοbαρή μου άποψη είναι

 

 

ΤΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ όσο προλαβαίνεις.....

2 χρόνια εγγύηση.

usb cradle και στερεοφωνικά ακουστικά included.

το θέμα είναι να μην μας ξεχάσει η qtek και να βγάλει αναβάθμιση με καινούριο windows media player...

Link to comment
Share on other sites

Βρε harryal δε βλέπω κάποιο λόγο να συνεχίσει να μας θυμάται η κιουτεκ. Το έχει καταργήσει το κινητάκι κι ότι ήταν να βγάλει από αυτό το έβγαλε. Πιο πιθανό βλέπω να μην ασχοληθεί άλλο
Link to comment
Share on other sites

Βρε harryal δε βλέπω κάποιο λόγο να συνεχίσει να μας θυμάται η κιουτεκ. Το έχει καταργήσει το κινητάκι κι ότι ήταν να βγάλει από αυτό το έβγαλε. Πιο πιθανό βλέπω να μην ασχοληθεί άλλο

:( Αν θέλει πάντως να λέγεται σοβαρή εταιρία πρέπει να προσέξει και τους παλιότερους πελάτες της γιατί αλλιώς κινδυνεύει να χάσει πολλούς...

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλει πάντως να λέγεται σοβαρή εταιρία πρέπει να προσέξει και τους παλιότερους πελάτες της γιατί αλλιώς κινδυνεύει να χάσει πολλούς...

Συγνώμη, αλλά ξέρεις πολλές εταιρίες κατασκευής συσκευών κινητής τηλεφωνίας που να υποστηρίζουν (με firmware updates κλπ) μοντέλα που δεν βρίσκονται σε παραγωγή εδώ και ένα χρόνο?

Namasté,

 

george

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αλλά ξέρεις πολλές εταιρίες κατασκευής συσκευών κινητής τηλεφωνίας που να υποστηρίζουν (με firmware updates κλπ) μοντέλα που δεν βρίσκονται σε παραγωγή εδώ και ένα χρόνο?
Θυμάμαι όταν είχα το NOKIA 6210 και είχε πάψει να πωλείται ως καινούριο, η ΝΟΚΙΑ είχε βγάλει firmware update.

 

Το θέμα είναι ότι η qtek.gr δεν είναι εταιρία κατασκευής συσκευών αλλά εταιρία που έχει αναλάβει να προσαρμόσει τα firmware της HTC στα ελληνικά, προσθέτοντας και κάποιες εφαρμογές... Για αυτό το λόγο το πληρώνεις το τηλέφωνο ακριβότερα από ότι έξω.. γιατί υποτίθεται ότι σου προσφέρεται υποστήριξη... Τώρα το κινητό πριν από 3-4 μήνες το έβρισκες κανονικά...άσε που το βρίσκεις και σήμερα αν ψάξεις... Επιλογή της qtek.gr ήταν να διαφημίσει τα καινούρια μοντέλα περισσότερα γιατί έχει μεγαλύτερο περιθώριο κέρδους.... Αλλά αυτό δε σημαίνει ότι πρέπει να ξεγράψει το 8080...

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά αν έχει κανείς την καλοσύνη επειδή δεν έχω το χρόνο να ψάξω όλο το thread, υπάρχει κανένας καλός (δωρεάν) excel viewer για το Qtek μας;

Συγκεκριμένα, έχω βγάλει σε αρχείο ASCII τα υπόλοιπα των ειδών της αποθήκης από το Market, και θέλω για έναν συγγενή μου να του βρω κάτι που να αντικαταστήσει το φορητό του, π.χ Qtek S100... Εγώ έχω το 8080, αλλά πιστεύω ότι θα πάρω μια ιδέα για το κατά πόσο θα μπορεί να τον βολέψει κάτι τέτοιο...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το clearview suite και άλλο ένα που δε θυμάμαι αυτή τη στιγμή... και τα δύο είναι απλά viewer και δε μπορείς να κάνεις αλλαγές στο excel...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά έχω αγοράσει ένα USB Bluetooth adapter για να κάνω sync του κινητού με το ActiveSync. Δεν βρίσκω όμως καμμία επιλογή στο Microsoft ActiveSync για χρήση με bluetooth (έχω κατεβάσει την τελευταία έκδοση 3.8).

Το έχει κάνει κανείς; Ξέρετε πώς δουλεύει;

 

Επίσης ξέρετε πώς μπορώ να παίξω ήχους .amr;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω αγοράσει ένα USB Bluetooth adapter για να κάνω sync του κινητού με το ActiveSync. Δεν βρίσκω όμως καμμία επιλογή στο Microsoft ActiveSync για χρήση με bluetooth (έχω κατεβάσει την τελευταία έκδοση 3.8).

Το έχει κάνει κανείς; Ξέρετε πώς δουλεύει;

 

Επίσης ξέρετε πώς μπορώ να παίξω ήχους .amr;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Yparxei kai to activesync 4. (Des emule)

 

oso gia amr katevase to tcpmp....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου. Το έβαλα το tcmp και είναι πολύ καλό...

 

Όσο για το ActiveSync 4.0 το πέρασα και αυτό, αλλά και πάλι δεν μου δίνει πουθενά επιλογή να κάνω sync μέσω του bluetooth...

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το ActiveSync 4.0 το πέρασα και αυτό, αλλά και πάλι δεν μου δίνει πουθενά επιλογή να κάνω sync μέσω του bluetooth...

 

δεν υπαρχει απ' ευθειας επιλογη για sync μεσω bt. το bluetooth λειτουργει με virtual com. αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να δεις ποια com σου εχει δωσει ο υπολογιστης σου για bt serial port και να τη βαλεις στα options του active sync.

κανε μια αναζητηση και σε αυτο το θεμα αλλα και γενικοτερα στο forum και σιγουρα θα βρεις αναλυτικες οδηγιες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω αγοράσει ένα USB Bluetooth adapter για να κάνω sync του κινητού με το ActiveSync. Δεν βρίσκω όμως καμμία επιλογή στο Microsoft ActiveSync για χρήση με bluetooth (έχω κατεβάσει την τελευταία έκδοση 3.8).

Το έχει κάνει κανείς; Ξέρετε πώς δουλεύει;

 

Επίσης ξέρετε πώς μπορώ να παίξω ήχους .amr;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Για κατέβασε αυτή την έκδοση του activesync 4 που είναι η επίσημη

από την Microsoft γιατί πριν είχε κυκλοφορήσει μία ανεπίσημη.

 

http://download.microsoft.com/download/c/4/5/c45f8f83-6383-43d7-840b-cb9638484e4d/setup.exe

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει τίποτα φίλε, μια ύστατη προσπάθεια κάνω και εγώ για να βοηθήσω

τα μέλη που χρειάζονται βοήθεια...

Και ακολουθούν και άλλα ‘δωράκια’...

 

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημερα!Συμφερει να δωσω το 6260 για να παρω το 8080?Ευχαριστω! :)

Τα μόνα πράγματα που θα σε προβληματίσουν είναι:

 

1. Αυτονομία (το πολύ 2 μέρες με πολύ μέτρια χρήση)

2. Έλλειψη ραδιοφώνου

3. Αδυναμία εισαγωγής λέξεων στο T9

4. Διαφορετικό mapping ελληνικών όταν γράφεις SMS με Τ9 και διαφορετικό όταν κάνεις αναζήτηση επαφών

 

Κατά τα άλλα το κινητό για αυτά που προσφέρει είναι value for money (αλήθεια πωλείται ακόμα ως καινούριο?????)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...