Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6600i Slide


varsamis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nokia 6600i slide – contemporary design and functionality

 

 

 

May 19, 2009 - NokiaPressServices, Tags: 5 megapixel camera, 6600i slide, imaging

 

Nokia today presented the Nokia 6600i slide, a timeless beauty for imaging and sharing. The beauty is Nokia’s smallest 5 megapixel slider to date, and having it in your pocket you will never miss a moment to bring stories alive with the great snapshots.

 

In addition to its superb imaging capabilities, the Nokia 6600i slide indulges the quality-conscious consumer with its compact and elegant design which it has inherited from the commended Nokia 6600 slide. The brushed steel covers and chrome center key constitute both understated elegance as well as visual simplicity, and discreet tap commands bring the display alive, snooze alerts and silence or reject incoming phone calls.

 

The combination of 3G connectivity and excellent imaging capabilities, 5 megapixel camera with dual LED flash, and bright 2.2” display with 16 million colors, make capturing and sharing of memorable moments via various Internet services truly enjoyable. With an additional micro SD card the memory is expandable up to 16GB. In-box come a 1GB micro SD card and the Nokia stereo headset WH-203 with FM radio.

 

The Nokia 6600i slide has an estimated retail price of EUR 200 excluding taxes and subsidies and it is expected to start shipping in select markets in the third quarter of 2009.

 

 

 

Official Specifications:

http://www.forum.nokia.com/devices/6600i_slide

 

 

http://nds3.nokia.com/pressphotos/public/global/devices/6600i_slide/Nokia6600i_slide_silver_closed._lowres.jpg

 

http://conversations.nokia.com/wp-content/uploads/nokia6600i-slide-silver-camera.jpg

 

 

Απο gsmarena , πρωτη εικονα - οι επισημες φωτογραφιες :

 

http://www.gsmarena.com/nokia_6600i_slides_into_action_with_a_5_megapixel_snapper-news-916.php

 

 

Ελληνικό product code 0581729
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 92
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

wifi να χε και θα ηταν super.

πολυ ομορφο,κανενα 300αρι θα παιξει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Να είναι και πιο στιβαρό από τον προκατοχό του γιατί υπήρχαν πολλά παράπονα τόσο για τζόγο όσο και για τα μπροστινά πλήκτρα απάντησης κλήσεων.Κατά τ άλλα μια χαρά συσκευή για κάποιον που δεν θέλει smartphone.;)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αν εννοεις τιμη , νομιζω πως δεν θα σκαρφαλωσει τοσο .

 

μακαρι,οσο για τα πληκτρα πραγματικα ποτε δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα ουτε σε πληκτρα αλλα ουτε και σε τζογο,2 εχω αλλαξει και ειδικα στο πρωτο του χα αλλαξει τα φωτα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Ας ελπίσουμε να μην έχει την ίδια χαμηλη ποιότητα λήψης και ακουστικότητας όπως το προηγούμενο:)
Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε να μην έχει την ίδια χαμηλη ποιότητα λήψης και ακουστικότητας όπως το προηγούμενο:)

 

εχει ακομα πιο χαμηλο sar απο το προηγουμενο, (0.35) και τιμη 243 ευρω απο play247..αρκετα φθηνο θα ελεγα

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

εχει ακομα πιο χαμηλο sar απο το προηγουμενο, (0.35) και τιμη 243 ευρω απο play247..αρκετα φθηνο θα ελεγα

Μα και στο απλό 6600 είναι χαμηλό το sar. :)

Αυτό που μένει είναι να φτιάχτηκαν τα υπόλοιπα γιατί θα είναι ακόμα ένα όμορφο τηλέφωνο που μετά τον πρώτο ενθουσιασμό θα θέλεις να το ξεφορτωθείς!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε να μην έχει την ίδια χαμηλη ποιότητα λήψης και ακουστικότητας όπως το προηγούμενο:)

 

ακριβως...

το πηρε κανεις? εντυπωσεις..?

Link to comment
Share on other sites

Το εφερε το πλαισιο, 245 ευρω..Αντε ας το παρει καποιος να δουμε τι λέει...

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εαν το πηρε καποιος θα μπορουσε να αναρτησει το product code της συσκευης και για τους υπολοιπους που το πηραμε πρωτοι και δυστυχως δεν εχει ελληνικα! Η ακομα και να βαλεις σε club nokia στην πρωτη αναβαθμηση πανε περιπατο!!!!:p
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το πηρα σημερα απο Αμερικη!!

Πολυ ωραιο κινητακι

Ατσαλι!! ωραια αισθηση!!

Θα κανω δοκιμες κ θα γραψω...

Μονο αν μπορει καποιος να μου πει το product code του ελληνικου ασημενιου κ μαυρου ...

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα σημερα απο Αμερικη!!

Πολυ ωραιο κινητακι

Ατσαλι!! ωραια αισθηση!!

Θα κανω δοκιμες κ θα γραψω...

Μονο αν μπορει καποιος να μου πει το product code του ελληνικου ασημενιου κ μαυρου ...

 

φιλε πως τα παει απο ακουστικο και ληψη σηματος?

(γιατι το απλο 6600 δεν τα πηγαινε καθολου καλα σ'αυτους τους τομεις..)

Link to comment
Share on other sites

φιλε πως τα παει απο ακουστικο και ληψη σηματος?

(γιατι το απλο 6600 δεν τα πηγαινε καθολου καλα σ'αυτους τους τομεις..)

 

Όσοι έχουμε το απλό δεινοπαθησαμε και αυτό περιμένουμε να ακούσουμε :)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον Ελληνικο product code 0581729

απο το ακουστικο κ απο το σημα δεν εχω καποιο παραπονο...

ικανοποιημενος μεχρι τωρα...

με τους χαρτες δεν μπορω να κανω κατι...

Link to comment
Share on other sites

το κινητο το χω 1,5 βδομαδα.πολυ καλο και σαφως πιο ποιοτικο απο το απλο 6600.στο σημα δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

οταν υπάρχουν αναπάντητες κλήσεις η μηνύματά που δεν εχουν διαβαστει,εχει λαμπακι σαν το 6300 και το ε51 που αναβοσβήνει ε?
Link to comment
Share on other sites

οταν υπάρχουν αναπάντητες κλήσεις η μηνύματά που δεν εχουν διαβαστει,εχει λαμπακι σαν το 6300 και το ε51 που αναβοσβήνει ε?

 

δεν εχω δει κατι τετοιο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

οταν υπάρχουν αναπάντητες κλήσεις η μηνύματά που δεν εχουν διαβαστει,εχει λαμπακι σαν το 6300 και το ε51 που αναβοσβήνει ε?

Γεια :)

Όχι δυστυχώς δεν έχει κάτι τέτοιο , το εχω 2 μέρες τώρα είναι αρκετά μικρο και λεπτό βγάζει συμπαθητικές φώτο αλλά με χαλάει που δεν εχει ξεχωριστό πλήκτρο για την λήψη .

Είχα το 6300 και από ένταση δεν το ξεπερνάει αλλά ο ηχος είναι πιο πιοτικος και το σημα του ειναι μια χαρα .:happy:

Με τους χαρτες δεν εχω ιδεα τι παιζει το ξερω οτι δεν εχει gps αλλα υπάρχει τρόπος εστω να τους βλεπεις σαν πρόγραμμα ;;;

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα χτες, μετά από αρκετή αναζήτηση για κινητό με χαμηλό sar συν τις λειτουργίες που ήθελα.

Η μόνη σύγκριση που μπορώ να κάνω είναι σε σχέση με το w850i sony ericsson που είχα πριν.

 

Η ανοιχτή ακρόαση χειρότερη από του γερο-w850ι

 

Δεν έχει ανοιχτή ακρόαση όταν είναι συνδεμένα τα ακουστικά hands free, απίστευτη ******* για μένα που είχα συνηθίσει να είναι και τα ακουστικά συνδεμένα και να μπορώ αν θέλω να ενεργοποιήσω ανοιχτή ακρόαση όταν είμαι μόνος είτε στο γραφείο είτε αλλού

 

Δεν παίζει ραδιόφωνο ούτε mp3 με ανοιχτή ακρόαση μόνο από τα ακουστικά μπορείς να ακούς. Άλλη απίστευτη *******, το w850i το χρησιμοποιούσα σαν τρατζιστοράκι, ειδικά στα ταξίδια με είχε βολέψει πολύ

 

Γράφει και στην ιστοσελίδα της νόκια ότι έχει πλαϊνά πλήκτρα για ένταση. Το δικό μου δεν έχει.

 

Τώρα από σήμα είναι οκ, τα μενού τις νόκια μου φαίνονται εύκολα και καλά, στα ελληνικά είναι, φωτογραφική δε δοκίμασα ακόμα ούτε χάρτες γιατί μυρίζομαι χρέωση χοντρή.

 

Από εμφάνιση το μαύρο όμορφο και στιβαρό.

 

Δυστηχώς με χάλασαν τα της ανοιχτής ακρόασης ειδικά όταν πλέον είχα μάθει να χρησιμοποιώ το κινητό και σαν ραδιοφωνάκι

 

Αφού το πήρα θα κάνω υπομονή 1 χρόνο και βλέπουμε

 

Τη sony ericsson την τιμώρησα γιατί τα περισσότερα κινητά της που με κάλυπταν είναι ψηστήρια με μεγάλο sar!

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πριν από λίγο από voda. Όχι για μένα. Ήταν request της αδερφής μου. Δεν άντεξα και το άνοιξα μέχρι να γυρίσει από τη δουλειά.

1 ερώτηση μόνο σ όσους το έχουν:

Επειδή η γυναίκα μου έχει το fold. Όταν είναι κλειστό χτυπώντας το ελαφρά στο κέντρο της εξωτερικής οθόνης εμφανίζει την ώρα ή να έχεις μην - αναπ. κλπ.

Το slide έχει αυτή τη λειτουργία; Πάνω στην οθόνη είχε ένα αυτοκόλλητο που μου έδωσε την εντύπωση οτι εξηγούσε αυτό ακριβώς. Χτυπάω όμως την οθόνη με το δάχτυλο και δεν αντιδρά....:worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...