Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά τι λέτε αξίζει από iphone 3g να πάω για το hero;;;

γενικός το τηλ το θέλω για να τραβάω όλα τα email μου εκεί από όλους τους λογαριασμούς μου και λίγο ίντερνετ κάπου κάπου δλδ

 

επίσημα στην Ελλάδα πότε αναμένεται? ελληνικά θα βρω αν το πάρω από έξω;;

 

 

Ευχαριστώ

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια χαρά, έχω το Hero απο τα τέλη Ιουλίου αλλά ξεκίνησα να το χρησιμοποιώ και εκτός σπιτιού τις τελευταίες 2 εβδομάδες εξαιτίας κάτι περιπετειών που είχα με τα vouchers του expansys. Τελικά όταν παρέλαβα το invisibleShield ξεκίνησα να το "βγάζω έξω":p.

Η συσκευή καθώς και το Android έγιναν η επιλογή μου πλέον!

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα την 2.0.4 αλλα τιποτα... 2 φορες εκανα εγκατασταση κιολας... δεν καταλαβαινω πως γινεται να το βρηκε εχθες.. κ σημερα να μην μου το βρισκει με τπτ...
Link to comment
Share on other sites

Πώς πάει το invisibleShield?

 

Αλλη πονεμένη ιστορία.. Στην αρχή ήθελα να τσιμπήσω το φουλ κοβερατζ. Στέλνω λοιπόν ενα email και τους ρωτάω εαν έχουν σκοπό να το βγάλουν και μου απαντάνε πως προς το παρόν όχι. Προχωράω και εγώ λοιπόν στην αγορά μιας θήκης της HTC με τα voucher, η οποία αποδείχτηκε μουφεξ για το άσπρο Hero.

Μετά απο μερικές μέρες μπαίνω στο σαιτ τους και τσουπ... φουλ κοβερατζ διαθέσιμο.. Το τσιμπάω και μετά απο 3-4 μέρες μπαίνω στο σαιτ τους για να δω οδηγίες.. και μένω έκπληκτος με μια άλλη ανακοίνωση η οποία έλεγε πως υπάρχει κίνδυνος στα βαμμένα Hero να βγει η μπογιά.. Να μην τα πολυλογώ έβαλα μόνο το σκριν προτεκτορ και με το υπόλοιπο έφτιαξα ενα σκριν προτ. για το Neonode N2.

 

Κατά βάση ωραίο προιόν είναι αλλά μέχρι να το βάλω όπως ήθελα μου πήρε 3 φορές.. Το μόνο μειον είναι οι δαχτυλιές γιατί στην ουσία αναιρείς το ειδικό κοουτινγκ της HTC αλλά οκ..

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα την 2.0.4 αλλα τιποτα... 2 φορες εκανα εγκατασταση κιολας... δεν καταλαβαινω πως γινεται να το βρηκε εχθες.. κ σημερα να μην μου το βρισκει με τπτ...

 

Μπορεί να είναι περιττό ή να το έχεις κάνει ήδη, αλλά δοκίμασες να κάνεις ένα restart στο κινητό (όχι στο pc)... Στο λέω γιατί είχε κολλήσει και το δικό μου τις πρώτες φορές που έκανα τη σύνδεση.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8090sunnlogoheader1.gif
Link to comment
Share on other sites

μου θελει κολπα ο ηρωας κ να τι επαθε!!! χαχα του εβαλα την modaco ΅core΅ version. Μια ερωτηση μονο.. στο custom locale ειτε επιλεξω "el" ειτε "el_GR" δεν βλεπω να γινεται τιποτα... ξερουμε κατι γι αυτο;;

 

 

 

το προβλημα με το sync λυθηκε επιτυχως.....!!!!:D:lol:

Link to comment
Share on other sites

21 Οκτωβρίου βγαίνει στην Ευρωπαική αγορά, ή κάνω λάθος?

Οπότε για Ελλάδα είναι ακόμα πολυ νωρίς.

Βρέθηκε τρόπος να πάρει ελληνικό μενού ο ήρωας? :cool::D

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

21 Οκτωβρίου βγαίνει στην Ευρωπαική αγορά, ή κάνω λάθος?

Οπότε για Ελλάδα είναι ακόμα πολυ νωρίς.

Βρέθηκε τρόπος να πάρει ελληνικό μενού ο ήρωας? :cool::D

 

βαζεις την ρομ του modaco και εισαι ετοιμος

Link to comment
Share on other sites

21 Οκτωβρίου βγαίνει στην Ευρωπαική αγορά, ή κάνω λάθος?

Οπότε για Ελλάδα είναι ακόμα πολυ νωρίς.

Βρέθηκε τρόπος να πάρει ελληνικό μενού ο ήρωας? :cool::D

 

Με την καινούργια rom που θα βγει θα εχει ελληνικά ,

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παίδες

τελικά το έκανα κ γω παραγγελία από ebay.. ήθελα να μάθω η οθόνη του είναι όπως είναι του iphone;; δλδ δεν κάνει γρατσουνιές;

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παίδες

τελικά το έκανα κ γω παραγγελία από ebay.. ήθελα να μάθω η οθόνη του είναι όπως είναι του iphone;; δλδ δεν κάνει γρατσουνιές;

 

Nαί, είναι TFT capacitive touchscreen :)

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Nαί, είναι TFT capacitive touchscreen :)

 

thanks esyeisai :P

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

βαζεις την ρομ του modaco και εισαι ετοιμος

 

Εγω γιατι δεν ειμαι ετοιμος φιλε μου;; τι πρεπει να κανω για να ενεργοποιηθουν τα ελληνικα;;; Εβαλα την rom του modaco. 1.51 αν δεν κανω λαθος...

Eπισης καποιο προβληματακι υπαρχει κ με τα sms μου φαινεται... οταν στελνω μετα μου βγαζει μια ασπρη οθονη ΅loading΅ κ δεν γινεται τπτ.. καθως κ οταν μου στελνουν ακουω τον ηχο μηνυματος αλλα το μηνυμα δεν το βλεπω πουθενα...

Link to comment
Share on other sites

Εγω γιατι δεν ειμαι ετοιμος φιλε μου;; τι πρεπει να κανω για να ενεργοποιηθουν τα ελληνικα;;; Εβαλα την rom του modaco. 1.51 αν δεν κανω λαθος...

Eπισης καποιο προβληματακι υπαρχει κ με τα sms μου φαινεται... οταν στελνω μετα μου βγαζει μια ασπρη οθονη ΅loading΅ κ δεν γινεται τπτ.. καθως κ οταν μου στελνουν ακουω τον ηχο μηνυματος αλλα το μηνυμα δεν το βλεπω πουθενα...

 

Σιγουρα κατι δεν παει καλα....Πιστευω οτι πρεπει να κανεις ενα κοπο και να την περασεις και παλι.Αν και αναφερει οτι δεν ειναι απαραιτητο το φορματ μετα απο το περασμα τις ρομ,εγω στην θεση σου θα εκανα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να λειτουργήσει το bluetooth ανάμεσα στο Hero και Mac ; χωρίς rooting.

 

Επίσης, ποιό screen protector χρησιμοποιείτε/προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να λειτουργήσει το bluetooth ανάμεσα στο Hero και Mac ; χωρίς rooting.

 

Επίσης, ποιό screen protector χρησιμοποιείτε/προτείνετε;

 

Μπααα.... Εγω το εχω rooted αλλα γιοκ... αμα βρεις κατι, σφύρα!

Link to comment
Share on other sites

Ποιο προγραμμα διαχειρησης sms χρησιμοποιειτε;; για να μην κανω φορματ τωρα, κατεβασα 4-5 εφαρμογες αλλα η μια δεν ειχε inbox η αλλη δεν εστελνε αν δεν το ειχα στο ιντερνετ.. κατι απλο: να στελνει (χωρις internet access), να ειδοποιει στα εισερχομενα κ να tα αποθηκευει, υπαρχει;;;:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την rom του modaco. 1.51 αν δεν κανω λαθος...

 

γιατι εβαλες την 1.5,βαλε την τελευταια που ειναι αυτη

http://content.modaco.net/hero/2.1-update-hero-modacocustomrom-core-signed.zip

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να ζητήσω συγνώμη για το σχετικά off topic ερωτημα που θα θέσω, αλλά μιας και η συζήτηση γινεται για ROM, θέλω να ρωτήσω το εξής: έχω το magic (εδω είναι το off topic) και έχω περάσει hero rom. Θέλω να περασω τη rom modaco ή JacxHERoski γιατι διαβασα καλά πράγματα γιαυτές (ταχύτητα). Το πρόβλημα είναι πως μόλις ολοκληρωθεί το φλασαρισμα και κάνω reboot μένει πολύ ώρα στην κοκκινη οθόνη vodafone κανει απανωτά restart (5 το λιγότερο) και μετά μαυρη οθόνη. Συνδέομαι με το pc και από την κονσόλα βλέπω πως τρέχουν γύρω στα 10 processes και η cpu είναι στο 90% - 95%. Μήπως ξέρει κάποιος τι μπορεί να κάνω λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην βάζεις ROM που είναι για το Hero και όχι για το Magic γιατί την έβαψες
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το Hero το έχετε δεί? :wacko:

 

http://www.phonedog.com/cell-phone-videos/video-of-sprint-s-hero.aspx

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Είναι για άλλα δίκτυα και γενικά πολλά κινητά βγαίνουν παραλλαγμένα για άλλες χώρες
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...