Jump to content

[Επίσημο] HTC Hero


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ όντως αλλά γενικά θα ήθελα το market ανοιχτό αφού είναι βλακεία να "κλέβεις" σε τόσο μικρά ποσά. Το Support είναι σημαντική πτυχή (αν και έχω βρει λύση προς το παρόν) και γενικότερα θα προτιμούσα να τα είχα όλα αγοράσει :)

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ θα προτιμούσα να τις είχα αγοράσει όλες για υποστήριξη των παιδιών που τις φτιάχνουν, αλλά αν δεν τις βρίσκεις στο market να τις αγοράσεις τι να κάνεις?

Το sprite backup πχ που πουλιέται και στο site τους το αγόρασα 0,99$.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση για αυτούς που μιλάνε ελληνικά :

τελικά για να το ξεκαθαρίσουμε, το market λειτουργεί, αλλά έχεις πρόσβαση να κατεβάσεις μόνο τα free apps??? τα πληρωμένα δεν μπορείς???

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση για αυτούς που μιλάνε ελληνικά :

τελικά για να το ξεκαθαρίσουμε, το market λειτουργεί, αλλά έχεις πρόσβαση να κατεβάσεις μόνο τα free apps??? τα πληρωμένα δεν μπορείς???

 

ακριβως :p

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση για αυτούς που μιλάνε ελληνικά :

τελικά για να το ξεκαθαρίσουμε, το market λειτουργεί, αλλά έχεις πρόσβαση να κατεβάσεις μόνο τα free apps??? τα πληρωμένα δεν μπορείς???

 

Έχεις κάποια πηγή, thread, blog, newsgroup κάτι τεσπά που λέει πως το market δεν δουλεύει στην Ελλάδα καθόλου; Ας μην είναι και στα Ελληνικά δεν θα τα χαλάσουμε μην φοβάσαι :blink:

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα το εξής: Όταν το μήνυμα που θα σταλεί, θα σταλεί σε περισσότερα από 1 κομμάτια, απαιτείται η αποστολή 2 τουλάχιστον φορές του ίδιου SMS αλλιώς δεν πάει. Το έχει δει κανείς άλλος αυτό;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς με το default πρόγραμμα; Με Handsent πάντως που δουλεύω εγώ, τα πηγαίνει κανονικά.

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα το εξής: Όταν το μήνυμα που θα σταλεί, θα σταλεί σε περισσότερα από 1 κομμάτια, απαιτείται η αποστολή 2 τουλάχιστον φορές του ίδιου SMS αλλιώς δεν πάει. Το έχει δει κανείς άλλος αυτό;

 

ναι κ μενα κανει κατι κουλα σαν και αυτο...δεν μου ερχονται αναφορες...160 χαρακτηρες οποτε θυμαται:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω που το βρίσκεις φτηνότερο αλλά σίγουρα είναι ανώτερο του magic.

 

το hero εχει 499 επίσημη τιμή και το magic 535... στα διάφορα e-shops σίγουρα το βρίσκεις το Magic φθηνότερο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν αργεί η έκδοση 2.01 για το HERO? Τι γίνεται θα πάει 2010?

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, αντιμετωπίζω πρόβλημα με τα SMS και αρχίζω και εκκνευρίζομαι καθότι καμία συσκευή, κανένα λειτουργικό (Android, iPhone OS, Symbian) δεν σέβεται τις ανάγκες των Ελλήνων χρηστών...

 

1. Παρακαλώ, επιβεβαιώστε πως η μαμίσια εφαρμογή SMS παίζει αφενός Ελληνικά (κεφαλαία) στους 160 χαρακτήρες (που έτσι δείχνει) αφετέρου, ο παραλήπτης διαβάζει κανονικά τα Ελληνικά (κεφαλαία) γράμματα στο SMS και δεν έρχονται με περίεργους χαρακτήρες! (λαμβάνει αλλαμπουρνέζικα ένα SE W705) Επίσης, στα ChompSMS και HandcentSMS δεν παίζει Ελληνικά 160 χαρακτήρες αλλά Unicode=70 (πεζοκεφαλαία)...

 

2. Επιβεβαιώστε πως η μαμίσια εφαρμογή SMS στέλνει λατινικούς χαρακτήρες SMS ως Unicode και "χτυπάει" στους 70, ενώ π.χ. το HandcentSMS στέλνει κανονικά SMS με "ξένα" μέχρι και 160 χαρακτήρες... (πεζοκεφαλαία ή μη).

 

3. Το ChompSMS δεν έχει (ακόμα) αναφορά παράδοσης μηνύματος... και ελπίζω το HandcentSMS να μπορέσει να φτιάξει τα Ελληνικά (από πεζά σε κεφαλαία) με μετατροπή στο GSM 7-bit όπως τα κοινά κινητά. Θα κάνω "δωρεά' αν τα καταφέρει!

 

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ,διαβαζω καιρο για τον ηρωα...θα ηθελα καποιος που το πηρε απο Αγγλια να μου πει αν εχει καμια διαφορα αν το παρεις απο Ελλαδα η απο Αγγλια...δηλαδη στο θεμα εγγυησης,λειτουργικου,market,ελληνικο μενου,στα μηνυματα αν εχω κανεναν περιορισμο[αυτο που αναγραφεται απο πανω μου για 70 χαρακτηρες???] και γενικως αν εχει καμια διαφορα η ολα ειναι οκ ? Τελος εβγαινε το hero σε γκρι-ανθρακι ? ευχαριστω εκ των προτερων ;)
Αγγελίες μόνο στο Buy&Sell
Link to comment
Share on other sites

Hero 2.1 community release by loxdev

http://www.4shared.com/file/180010369/db272d/HERO21-18-Community-signed.html

Enjoy και ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ σε όλους:)

Link to comment
Share on other sites

Tί είναι τούτο? Επίσημη ROM ?

 

Εdit: Α τώρα είδα είναι από τα παιδιά του htcpedia, και άρα μόνο για rooted...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Hero 2.1 community release by loxdev

http://www.4shared.com/file/180010369/db272d/HERO21-18-Community-signed.html

Enjoy και ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ σε όλους:)

Καλά Χριστούγεννα φίλε gpou αλλά πες μας κάτι παραπάνω μιας και ποστάρεις 100+ MB λινκ! Έχει ελληνικά; Είναι επίσημη της HTC ή διαρροή; Τι βελτιώσεις έχει; Την φόρεσες αυτή τη ROM στο Hero; Μπορούμε να επιστρέψουμε πίσω στην 1.6 αν χρειαστεί; Δώσε λίγο τυράκι με το ψωμάκι!!!

 

Παίδες, κάτι άσχετο--προσπάθησα να εγκαταστήσω στο Hero (non-rooted) τις εφαρμογές που βρήκα στο ipmart-forum αλλά δεν τις δέχεται: ahome v3.0.1 και google maps by direction v3.3.1 (navigation). Το κατάφερε κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει ρε γαμ...το πηρα το milestone να ξεκολλήσω από το hero αλλά τίποτα,το στήσιμο του αυτή την στιγμή νομίζω είναι κορυφαίο,πολυ καλό το milestone αλλά hero δεν είναι από πλευράς στησίματος παντα και πως συνεργάζονται όλες οι εφαρμογές της htc (facebook,twitter contacts,youtube) μεταξύ τους.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε και λέμε:

Ελληνικα έχει κανονικά

Θέλει rooted τηλεφωνο

Μπορείς να γυρίσεις πίσω σε οποία έκδοση θες.

Είναι μια test έκδοση της HTC πειραγμενη λίγο από τον Loxdev

Έχει Google maps με navigation.

Το lag σε σχέση με τις προηγούμενες εκδόσεις είναι πολύ μικρό.

Την εχω 6 ώρες και δεν εχω δει κανένα force close

Link to comment
Share on other sites

εμένα μόνο η κατανάλωση της μπαταρίας με χαλάει...κατα τα άλλα δεν έχω κάποιο θεματάκι με τον ΗΡΩΑ....
...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ,διαβαζω καιρο για τον ηρωα...θα ηθελα καποιος που το πηρε απο Αγγλια να μου πει αν εχει καμια διαφορα αν το παρεις απο Ελλαδα η απο Αγγλια...δηλαδη στο θεμα εγγυησης,λειτουργικου,market,ελληνικο μενου,στα μηνυματα αν εχω κανεναν περιορισμο[αυτο που αναγραφεται απο πανω μου για 70 χαρακτηρες???] και γενικως αν εχει καμια διαφορα η ολα ειναι οκ ? ευχαριστω εκ των προτερων ;)

Συγγνωμη που επιμενω αλλα επειδη αυριο ή το Σαββατο θα προβω σε αγορα ενος ανθρακι htc hero απο Αγγλια (με σημα της orange) μηπως ξερει κανεις να μου πει τιποτα για τα παραπανω , ή να κανει καμια παρατηρηση?

Χρονια Πολλα και Καλημερα! :D

Αγγελίες μόνο στο Buy&Sell
Link to comment
Share on other sites

Αν δεις νωρίτερα καπου στο thread ή στο http://www.androidgreece.gr τα τηλέφωνα αυτά είναι κλειδωμένα για κάρτες της Όραντζ, υπάρχει τρόπος να σπάσει αλλα νομίζω είναι με rooting που σημαίνει οτι χάνεις την εγγύηση.

 

εμένα μόνο η κατανάλωση της μπαταρίας με χαλάει...κατα τα άλλα δεν έχω κάποιο θεματάκι με τον ΗΡΩΑ....

 

Επειδή και μένα με χαλάει το συγκέκριμένο σκέπτομαι να παραγγείλω μια μπαταρία απο εδώ:

http://www.mugen-power-batteries.com/mugen-power-3200mah-extended-replacement-battery-for-htc-hero-with-battery-door-in-white.html

 

Έχει 2 μία 1550 και μια 3200 (μαζί με άλλο πορτάκι καθότι ψιλογκουμούτσα). Η δεύτερη είναι η μεγαλύτερη που υπάρχει στο κόσμο για τον Ήρωα αυτή τη στιγμή.

Android User since 1.3 , FOSS enthousiast, gadget maniac in rehab.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεις νωρίτερα καπου στο thread ή στο http://www.androidgreece.gr τα τηλέφωνα αυτά είναι κλειδωμένα για κάρτες της Όραντζ, υπάρχει τρόπος να σπάσει αλλα νομίζω είναι με rooting που σημαίνει οτι χάνεις την εγγύηση.

 

 

 

Επειδή και μένα με χαλάει το συγκέκριμένο σκέπτομαι να παραγγείλω μια μπαταρία απο εδώ:

http://www.mugen-power-batteries.com/mugen-power-3200mah-extended-replacement-battery-for-htc-hero-with-battery-door-in-white.html

 

Έχει 2 μία 1550 και μια 3200 (μαζί με άλλο πορτάκι καθότι ψιλογκουμούτσα). Η δεύτερη είναι η μεγαλύτερη που υπάρχει στο κόσμο για τον Ήρωα αυτή τη στιγμή.

 

καλή σε mAh χωρητικότητα άλλα αρκετά γκουμούτσα....

...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη που επιμενω αλλα επειδη αυριο ή το Σαββατο θα προβω σε αγορα ενος ανθρακι htc hero απο Αγγλια (με σημα της orange) μηπως ξερει κανεις να μου πει τιποτα για τα παραπανω , ή να κανει καμια παρατηρηση?

Χρονια Πολλα και Καλημερα! :D

 

αν το πάρεις και δεν είναι htc να ξέρεις ότι στην Ελλάδα δεν ισχύει η εγγύηση αλλά και να παθει κάτι η htc (ace hellas) δεν στο επισκευάζει ,την έχω πατησει μου είχε καεί η κάψα από το μικροφωνο σε ένα τιτάνα και δεν το ακουμπούσαν επειδή είχε το σηματάκι της orange,απο θέμα αναβαθμίσεων ότι βγάλει η orange αν και νομίζω ότι βγάζει συχνά αναβαθμίσεις αλλά εγώ θα προτιμούσα wwe,και βέβαια το θέμα κλειδώματος στην orange ,αν είσαι εξωτερκό και χρησιμοποιείς orange ειναι ok ,στην Ελλάδα όμως τι γίνεται.Αυτα και καλές γιορτές.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...