Jump to content

Hybrid OS 4.x - Tα πάντα για τα Υβριδικά Λειτουργικά Συστήματα


hellsangel81
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και ναι επιτέλους τα κατάφερα! 151 με ελληνικά . μετά απο πολλές δοκιμές βρήκα το κατάλληλο αρχείο η νέα hybrid 4.7.0.151/5.0.0.100

 

απλά κατεβάζετε το αρχείο και το κάνετε extract στον φάκελο που βρίσκεται c:/program files/common files/research in motion/shared/loader files.

 

Εκεί θα παραμείνουν τα αρχεία για την ελληνκή γλώσσα με αποτέλεσμα να έχετε και ελληνικά για input. Απλά η γλώσσα θα είναι από την προηγούμενη έκδοση λογισμικού που έχετε περάσει στην συσκευή. δεν θα υπάρξει κανένα πρόβλημα και αυτό μπορούμε να το δούμε πηγαίνοντας options-advanced-applications. Εκεί θα δούμε ότι έχει περάσει κανονικά η ελληνική γλώσσα και τα απαραίτητα modules

 

ΟΚ, κατέβασα το αρχείο (περίπου 65 ΜΒ) το εκανα extract στον φάκελο και ετρεξα μετα το loader.exe όπου μου εβγαλε το παράθυρο με τα apps και τις γλώσσες, ακόμη δέν έχει input Ελληνικά, προχωράω? Θενκς

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 223
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανονικά θα έπρεπε να στα βγάλει! Εγκατέστησες την ελληνική 141 και μετά έκανες extract στον φάκελο της το αρχείο;
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει η έκδοση που έχεις εγκατεστημένη στον υπολογιστή σου να περιέχει ελληνικά. Βάλε πάλι την 141 και κάνε extract το αρχείο στον φάκελο της που βρίσκεται στο path παραπάνω
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έβαλα την .151 επίσημη και της πρόσθεσα τα modules της γλώσσας από την επίσημη ελληνική .141. Σταθερό φαίνεται και περιμένω να δω και μπαταρία.

Δύο ώρες τώρα με ανοιχτό 3g δείχνει 100% αλλά περιμένουμε. Θα κάνω και χρήση GPS μέσα στη μέρα.

Το browsing ελαφρώς βελτιωμένο. Στις φωτογραφίες περιηγείται γρήγορα και σταθερά. Μου αρέσει το pop που κάνει στα παράθυρα αν και στην αρχή ζαλίστηκα:lol:

Περιμένω την επόμενη αναβάθμιση χωρίς να με νοιάζει σε τη γλώσσα θα βγει:cool:

 

Φυσικά ξεκλειδώνει ΜΟΝΟ με το unlock button ξανά!!

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες στην παρέα των hybrid! :lol:

Με τα modules της γλώσσας μπορεί να είναι hybrid αλλά το λογισμικό δεν χάνει την σταθερότητα του. Ό,τι bugs συναντήσεις, αν συναντήσεις, προέρχονται απο την 151 αυτή καθ αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά έως εντυπωσιακά βελτιωμένο browsing. Έμεινα έκπληκτος. Ίσως βγάλω τον opera αφού δεν κάνει τη συμπίεση.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά έως εντυπωσιακά βελτιωμένο browsing. Έμεινα έκπληκτος. Ίσως βγάλω τον opera αφού δεν κάνει τη συμπίεση.

 

Τελικά το τσέκαρα αυτό, και ο όπερα κάνει συμπίεση. Και πάλι δεν βλέπω τον bb browser τόσο βελτιωμένο ειδικά με gprs

 

OK θα το δοκιμασω το απόγευμα, θενκς

 

Τι έγινε τελικά, το κατάφερες; Εντυπώσεις;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδια θα ήθελα βοήθεια με τα ελληνικά και με το gps.Πως θα περάσω τα ελληνικα στο 9500 ? και επίσης υπάρχει gps turn to turn? ευχαριστω
nMIL
Link to comment
Share on other sites

και εγω θελω να περασω την 151 αλλα δεν τα πολυκαταφερνω με τα ''hybrid'' (modules για Greek inputs) Φοβαμαι μην κανω καμμια .***κια
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το υβριδικό της 151. Είναι καλύτερο και πιο σταθερό. Ακολούθησε τις οδηγίες στα Post #34.

 

Διάβασε λίγο το thread και θα τα βρείς όλα.

 

Αν θέλεις της 141 δες το πρώτο post αλλά και το #12.

Link to comment
Share on other sites

στο φάκελο που δίνεις στο post 34, η διαδρομή είναι C:\Programme Files\Common Files\Research in Motion\Loader

εμένα μέσα στο φάκελο Research in Motion δεν έχει φάκελο Loader, μόνο το Apploader, Autoupdate και κάτι drivers...

Link to comment
Share on other sites

Προυποθέτει να έχεις εγκατεστημένη στον υπολογιστή παλαιότερη έκδοση λογισμικού (με ελληνικά) και εκει μέσα να κάνεις extract το αρχείο
Link to comment
Share on other sites

μόλις έβαλα με επιτυχία (και τη συμβολή του hellsangel) την 151 hybrid με ελληνικά από την 141, το τηλέφωνο είναι πολύ γρηγορότερο στις εφαρμογές!

και αναφορικά με το autolock, αν κλειδώσεις το κινητό και το βάλεις στο holster, μόλις το βγάλεις, ξεκλειδώνει μόνο του!

ελπίζω και η μπαταρία να βελτιωθεί και είμαστε μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτώντως, μιάς και το αναφέραμε σε pm, η 151 δεν είναι συμβατή με κανένα θέμα.

 

Οπότε προσοχή στο τηλέφωνο σας όταν πάτε να κάνετε το uprgrade να έχετε το default θέμα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Computer multitasking - the apparent simultaneous performance of two or more tasks by a computer's central processing unit (http://en.wikipedia.org/wiki/Multitasking)

Θέλω να πω οτι πραγματικά γίνεται γρήγορα και σταθερά ενώ σε άλλες εκδόσεις στο παρελθόν ήταν πολύ αργό και είχε κάποιο κόλλημα.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό και είναι πιο γρήγορο όταν περνάς απο την μία εφαρμογή στην άλλη! πχ απο το phone στα messages Κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, ή είμαι χαζός ή δεν έχω καταλάβει τίποτα... :lol:

 

Έχω ετοιμάσει το C:\Program Files\Common Files\Research In Motion\Shared\Loader Files\9500-v4.7.0.151_P4.0.0.186 (το έκανα και shrink)

 

Έσβησα το vendor.xml και ανοίγω το loader.exe αλλά δεν μου βγάζει με τίποτα το software παρά μόνο τα applications που θέλω να προσθέσω ή αφαιρέσω.

Δεν επιλέγω τίποτα και μόλις πατάω next, αμέσως μου λεει complete και finish...

 

Τι γίνετε γμτ?

 

Άκυρο... Δεν λέτε ρε παιδιά ότι πρέπει ο φάκελος να έχει την ονομασία του παλιού OS :)

 

Αυτό μάλλον επειδή τα αρχεία του φίλου hellsangel81 ήταν σε zip όποτε δεν προηγήθηκε installation.

Άρα εάν κάνουμε replace τα αρχεία σε παλαιότερο installation τότε η ονομασία του φακέλου δεν πρέπει να αλλαχθεί...

 

Αυτό που δεν ξέρω είναι τι γίνετε όταν κάνουμε install και κάποιο άλλο os... Παραμένουν δύο φάκελοι μέσα στο loaders? ή σβήνουμε τον παλιό??

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρει κάτι για αναβάθμιση?? Περίεργο. Κάνε επανεκκίνηση τον υπολογιστή. Αλλιώς δοκίμασε από Desktop Software.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα αρχεία στα Os έχουν κοινή ονομασία, οπότε όταν κάνεις extract, τα αρχεία με τα ίδια ονόματα αντικαθιστώνται. Το όνομα δεν παίζει ρόλο, το Loader δεν κοιτάει όνομα φακέλου αλλά τα αρχεία που περιέχονται.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...