Jump to content

Ηλεκτρονική ανανέωση χρόνου ομιλίας


tazio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα και Χριστός Ανέστη, αναφέρω πρόβλημα πάλι με την ηλεκτρονική ανανέωση στο site της Wind.... έχω 4net
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 179
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι εννοεισ σου τισ εχει μπαναρει?

Μου βγαζει προβλημα καθε φορα που προσπαθω να ανανεωσω. Αμα διαβασεις καποιες σελιδες πισω θα δεις οτι για καποιο αγνωστο λογο το συστημα της wind μπλοκαρει καποιες καρτες.

Link to comment
Share on other sites

Μου βγαζει προβλημα καθε φορα που προσπαθω να ανανεωσω. Αμα διαβασεις καποιες σελιδες πισω θα δεις οτι για καποιο αγνωστο λογο το συστημα της wind μπλοκαρει καποιες καρτες.

 

το συστημα ηλεκτρονικησ ανανεωσησ τησ wind ειναι απλα τραγικο. ντροπη τουσ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με VISA ELECTRON ΕΜΠΟΡΙΚΗ απο το πρωι δεν ανανεωνει... (μεχρι πριν 3 μερες Ο.Κ.)

Με mastercard ΕΘΝΙΚΗ πριν λιγο δυο ανανεωσεις στην σειρα!

Μπας και πρεπει να εχουμε καμια δεκαρια ELECTRON, MAESTRO, VISA, M/C και να τις λειτουργουμε εναλλαξ ???

Link to comment
Share on other sites

Με VISA ELECTRON ΕΜΠΟΡΙΚΗ απο το πρωι δεν ανανεωνει... (μεχρι πριν 3 μερες Ο.Κ.)

Με mastercard ΕΘΝΙΚΗ πριν λιγο δυο ανανεωσεις στην σειρα!

Μπας και πρεπει να εχουμε καμια δεκαρια ELECTRON, MAESTRO, VISA, M/C και να τις λειτουργουμε εναλλαξ ???

Η καρτα που πλεον δεν λειτουργει πολυ πιθανον να μην μπορεσει να ξανα λειτουργησει με τη wind. Ετσι επαθα εγω.

Δεν ειναι λογικη να κανουμε επανεκδοση καρτας για να μπορεσουμε να κανουμε 2-3 ανανεωσεις και μετα ξανα τα ιδια. Ουτε κοροιδια δεν μπορεις να το πεις αυτο αλλα κατι πολυ χειροτερο...

Link to comment
Share on other sites

Η καρτα που πλεον δεν λειτουργει πολυ πιθανον να μην μπορεσει να ξανα λειτουργησει με τη wind. Ετσι επαθα εγω.

Δεν ειναι λογικη να κανουμε επανεκδοση καρτας για να μπορεσουμε να κανουμε 2-3 ανανεωσεις και μετα ξανα τα ιδια. Ουτε κοροιδια δεν μπορεις να το πεις αυτο αλλα κατι πολυ χειροτερο...

 

Δηλαδη αν καταλαβα καλα απο τα λεγομενα σου το συστημα της wind μπλοκαρει τις καρτες και τις αχρηστευει? Πως γινεται αυτο? :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η καρτα που πλεον δεν λειτουργει πολυ πιθανον να μην μπορεσει να ξανα λειτουργησει με τη wind. Ετσι επαθα εγω.

Δεν ειναι λογικη να κανουμε επανεκδοση καρτας για να μπορεσουμε να κανουμε 2-3 ανανεωσεις και μετα ξανα τα ιδια. Ουτε κοροιδια δεν μπορεις να το πεις αυτο αλλα κατι πολυ χειροτερο...

 

αν συμβαινει κατι τετοιο, ειναι ο ορισμοσ του παραλογου. δηλαδη θα βγουμε στη ζητιανια μπασ κ βρουμε καμια καρτα που μπορει να χρησιμοποιηθει για ηλεκτρονικη ανανεωση?ελεοσ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν καταλαβα καλα απο τα λεγομενα σου το συστημα της wind μπλοκαρει τις καρτες και τις αχρηστευει? Πως γινεται αυτο? :blink:

Τις αχρηστεύει μόνο για το σάιτ της Γουίντ. Αυτό ισχύει ναι.

Link to comment
Share on other sites

Σας Στέλνω PM

δε μου στελνεις και μενα να δω τι λες εκει , γιατι και με explorer kai me firefox

δε μπορω να κανω ανανεωση

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

δε μου στελνεις και μενα να δω τι λες εκει , γιατι και με explorer kai me firefox

δε μπορω να κανω ανανεωση

στείλε και σε εμένα μπας και καταφέρω να ανανεώσω...

Link to comment
Share on other sites

για όσους οι κάρτες σας δεν λειτουργούν μια καλή ιδέα είναι της eurobank η prepaid visa. Εμένα λειτουργεί πάντα από οποιοδήποτε browser.

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

για όσους οι κάρτες σας δεν λειτουργούν μια καλή ιδέα είναι της eurobank η prepaid visa. Εμένα λειτουργεί πάντα από οποιοδήποτε browser.

 

απλα εισαι τυχεροσ. αλλοι χρηστεσ εχουν αναφερει προβληματα με την συγκεκριμενη καρτα. αφου εσυ μπορεισ κ ανανεωνεισ εισαι πολυ τυχεροσ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω με Attica Gift card visa electron μου κάνει κανονικά ανανέωση.
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Εγω με Attica Gift card visa electron μου κάνει κανονικά ανανέωση.

Σας κάνει κανονικά ανανέωση γιατί προφανώς «φορτώνετε» μόνο ένα καρτοκινητό και μάλιστα πολύ αραιά. Αν προσπαθήσετε δεύτερο αριθμό ή και τρίτο, τότε τα πράματα περιπλέκονται για τη Γουίντ η οποία τότε σου μπλοκάρει αναίτια την κάρτα. :blink: :down:

Link to comment
Share on other sites

κατάντια αυτό που συμβαίνει με την ηλεκτρονική ανανέσωση...

 

Ας το κόψουν τελείως τουλαχιστον να μην υπάρχει στο site...

ΔΗΘΕΝ :

Δημιουργήθηκε λάθος κατά την διάρκεια της συναλλαγής σας με την τράπεζα.

Επικοινωνήστε με το customer support της WIND

 

........

 

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΩΘΗΚΑ

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κατάντια αυτό που συμβαίνει με την ηλεκτρονική ανανέσωση...

 

Ας το κόψουν τελείως τουλαχιστον να μην υπάρχει στο site...

ΔΗΘΕΝ :

Δημιουργήθηκε λάθος κατά την διάρκεια της συναλλαγής σας με την τράπεζα.

Επικοινωνήστε με το customer support της WIND

 

........

 

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΩΘΗΚΑ

ωχ αυτό το μηνυμα μάλλον σημαίνει ότι σου μπλόκαραν τη κάρτα, η δική μου mastercard είναι μπλοκαρισμένη εδώ και κανά μήνυμα και βγαζει αυτό το μήνυμα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

ωχ αυτό το μηνυμα μάλλον σημαίνει ότι σου μπλόκαραν τη κάρτα, η δική μου mastercard είναι μπλοκαρισμένη εδώ και κανά μήνυμα και βγαζει αυτό το μήνυμα

 

μα δεν μπορώ να καταλάβω για πιο λόγο μπλοκάρουν τις κάρτες. με ποια δικαιολογία? με τι σκεπτικό?

Μαμά έφαγα και τα 1000 λεπτά αυτό τον μήνα! Μπορώ να φάω τώρα παγωτό?:happy:
Link to comment
Share on other sites

μα δεν μπορώ να καταλάβω για πιο λόγο μπλοκάρουν τις κάρτες. με ποια δικαιολογία? με τι σκεπτικό?

Για να μην κάνεις παραεμπόριο. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

λογικο το βρισκω. βεβαια δεν το βρισκω για αυτους που δεν εχουν μπλοκαρισμο και δεν μπορουν να ανανεωσουν...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

λογικο το βρισκω. βεβαια δεν το βρισκω για αυτους που δεν εχουν μπλοκαρισμο και δεν μπορουν να ανανεωσουν...

Πάλι δεν είναι λογικό, αλλά τέλος πάντων...

Link to comment
Share on other sites

κοιτα ισως εφαρμοζουν ενα ορο χωρις να το αναφερουν στις προυποθεσεις συναλλαγης γιατι αν τον ανεφεραν δεν θα τον εφαρμοζαν! κλασικη wind!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Για να μην κάνεις παραεμπόριο. :rolleyes:

 

δηλαδή μπορείς να το εξηγήσεις?

αν για παράδειγμα μπλοκάρουν την δική μου κάρτα, που θα ξέρουν ότι κάνω παραεμπόριο; δεν καταλαβαίνω...

Μαμά έφαγα και τα 1000 λεπτά αυτό τον μήνα! Μπορώ να φάω τώρα παγωτό?:happy:
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή μπορείς να το εξηγήσεις?

αν για παράδειγμα μπλοκάρουν την δική μου κάρτα, που θα ξέρουν ότι κάνω παραεμπόριο; δεν καταλαβαίνω...

Πολλοί πάνε και βρίσκουν πακέτα f2g upgrade και βάζουν 50€ μέσω web τα οποία γίνονται 125€ και πουλώντας μετά το χρόνο σε διάφορους με την πολιτική "πληρώνεις χ€ και σου δίνω χ+20% χρόνο ομιλίας" κερδίζουν 50€ με 55€ από την κάθε τέτοια "αθώα" ανανέωση.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...