Jump to content

Samsung Galaxy (Ι7500)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

- Υπάρχουν πολλές συλλογές με extra widgets. Κατά τη γνώμη μου η καλύτερη είναι της Curvefish (freeware): http://curvefish.com/widgets

 

- Έχω δοκιμάσει NDrive που είναι αρκετά καλη. Υπάρχει επίσης η CoPilot αλλά μου είχε φανεί πολύ βαριά και πιο πολύπλοκη.

 

- Όλα τα παραπάνω βεβαίως με το original firmware.

 

- Αρκετά ευχαριστημένος με ποιότητα κατασκευής, απόδοση και μεγάλη ποικιλία freeware εφαρμογών. Επίσης η αυτονομία 3 μέρες περίπου με μέτρια χρήση WiFi θεωρώ ότι είναι καλή. Δυσαρεστημένος που δεν βλέπω φώς από Samsung για αναβάθμιση Android σε 1.6 ή 2.0

 

- Την αγόρασα από Ebay Γερμανίας και δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 484
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να ρωτησω και εγω κατι?

 

Ποιο ειναι πιο καινουργιο και ποιο καλο firmware ?

το I7500XXII5 ή το I7500XXIK4?

 

εγω εχω το I7500XXII5 τωρα αλλα ειδα οτι το I7500XXIK4 ειναι πιο καινουργιο. (εκτος και αν κανω λαθος)

 

φιλε μου μακρια απο την ΙΚ4,την δοκιμασα,την καρατησα δυο μερες και την πεταξα εξω αρων αρων!!!εκτος του οτι δεν ειδα καποια θετικη διαφορα απο την I7500XXII5,ειδα πολλες διαφορες στα -αρνητικα- με πρωτη και καλυτερη την εξολοθρευση της μπαταριας!!!!κρατουσε και δεν κρατουσε μιση μερα με μετρια χρηση!!!εκτος αυτου ειχα προβληματα στο συγχρονισμο με το gmail,μεχρι που αναγκαστηκα να τον κανω χειροκινητα,κατι κουλακρασαρισματα στο gps κλπ.δεν ξερω πως βρεθηκε αυτη η εκδοση,αλλα εχω την εντυπωση οτι καποιος εχει παρει την αρχικη την ΙΙ4 ,την εχει ψιλοπειραξει και την περασε μεσα στο internet.(αποψη μου ειναι αυτο γιατι δεν νομιζω η samsung να εκανε τετοια πατατια!!!)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μακρια απο την ΙΚ4,την δοκιμασα,την καρατησα δυο μερες και την πεταξα εξω αρων αρων!!!εκτος του οτι δεν ειδα καποια θετικη διαφορα απο την I7500XXII5,ειδα πολλες διαφορες στα -αρνητικα- με πρωτη και καλυτερη την εξολοθρευση της μπαταριας!!!!κρατουσε και δεν κρατουσε μιση μερα με μετρια χρηση!!!εκτος αυτου ειχα προβληματα στο συγχρονισμο με το gmail,μεχρι που αναγκαστηκα να τον κανω χειροκινητα,κατι κουλακρασαρισματα στο gps κλπ.δεν ξερω πως βρεθηκε αυτη η εκδοση,αλλα εχω την εντυπωση οτι καποιος εχει παρει την αρχικη την ΙΙ4 ,την εχει ψιλοπειραξει και την περασε μεσα στο internet.(αποψη μου ειναι αυτο γιατι δεν νομιζω η samsung να εκανε τετοια πατατια!!!)

 

Εγώ πάλι νομίζω ότι κάποιος εκ των έσω το δημοσίευσε πριν βγει επίσημο update για να παρει feedback και να μην βγάλει την πατατία όπως την είπες και τον κράζούν για μια ακόμη φορά όλοι.

Hakuna matatA
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Παιδια έχω αγγλική rom....Υπαρχει κανένα link για την ελληνική rom η κανένα link για το πως να το κάνω ελληνικό?

 

αυτο ειναι το ελλατωμα για πολλους,οχι ελληνικα.και με μονο ελληνικο πληκτρολογιο πολλοι το σκεφτοντε,τι να το κανουν,ας ελπισουμε στο μελλον και πριν να διανυσουμε το ετος 2010:p να σκεφτουν και να κανουν κατι με το θεμα αυτο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι νομίζω ότι κάποιος εκ των έσω το δημοσίευσε πριν βγει επίσημο update για να παρει feedback και να μην βγάλει την πατατία όπως την είπες και τον κράζούν για μια ακόμη φορά όλοι.

 

Καλημερα και χρονια πολλα σε ολους.pasxal συμφωνω μαζι σου,καποιος -εξυπνος εκανε ολη αυτη την ιστορια για προσωπικους λογους απ οτι φανηκε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....Χρονια Πολλα...!

 

Πηρα κι εγω το Samsung Galaxy...

Για να πω την αληθεια τις 2 πρωτες μερες ηθελα να το πουλησω...

Μετα ψαχνοντας αποδ και απο κει...ειδα οτι εχει τρελες δυνατοτητες...

 

Σε ενα πραγμα εχω κολησει...ψαχνω να βρω μια εφαρμογη navigator που να χρησιμοποιει μονο το GPS και τιποτα αλλο...

Ξερει κανεις κατι...?

Και αν θελω να αγορασω μια εφαρμογη...πως γινεται...?

προσπαθησα να αγορασω το MyBackup(εφαρμογη για backup) η οποια ληγει σε 30 μερες και δεν εχω βρει τον τροπο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....Χρονια Πολλα...!

 

Πηρα κι εγω το Samsung Galaxy...

Για να πω την αληθεια τις 2 πρωτες μερες ηθελα να το πουλησω...

Μετα ψαχνοντας αποδ και απο κει...ειδα οτι εχει τρελες δυνατοτητες...

 

Σε ενα πραγμα εχω κολησει...ψαχνω να βρω μια εφαρμογη navigator που να χρησιμοποιει μονο το GPS και τιποτα αλλο...

Ξερει κανεις κατι...?

Και αν θελω να αγορασω μια εφαρμογη...πως γινεται...?

προσπαθησα να αγορασω το MyBackup(εφαρμογη για backup) η οποια ληγει σε 30 μερες και δεν εχω βρει

 

Φίλε μου καλοριζικο το μωρό!είναι όντως πολύ καλό και περιμένουμε περισσότερα μέσω αναβαθμισεων.για το gps όλα τα προγράμματα δουλεύουν με σκέτο τον δεκτή της συσκευής,αλλά όταν έχεις δεδομένα στην συσκευή σου λοκαρει πολύ γρήγορα σχεδόν ακαριαια.να ξερεις ότι τα δεδομενα που χρειάζεται για να κλειδώσει είναι κάτι λίγα kb κι αυτά μέχρι να σε βρει,δεν κατεβάζει συνέχεια και το κόστος είναι μηδαμινό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα....Απέκτησα και εγώ πρόσφατα το samsung galaxy μετά και από τις απόψεις που άκουσα από εδώ καθώς και από το γεγονός ότι το βρήκα μόλισ 290 ευρώ......

Έχω ένα τεράστιο πρόβλημα όμως......Δεν μπορώ με τίποτα να το συνδέσω με το new pc studio....Αν και βλέπει το κινητό δεν με αφήνει να το κάνω update γιατί μου λέει ότι το κινητό δεν υποστηρίζεται.....

Μπορεί μήπως να βοηθήσει κάποιος.....

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι καποιοι να εκαναν τον κοπο να διαβαζαν και προηγουμενες σελιδες πριν ρωτησουν!!!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα....Απέκτησα και εγώ πρόσφατα το samsung galaxy μετά και από τις απόψεις που άκουσα από εδώ καθώς και από το γεγονός ότι το βρήκα μόλισ 290 ευρώ......

Έχω ένα τεράστιο πρόβλημα όμως......Δεν μπορώ με τίποτα να το συνδέσω με το new pc studio....Αν και βλέπει το κινητό δεν με αφήνει να το κάνω update γιατί μου λέει ότι το κινητό δεν υποστηρίζεται.....

Μπορεί μήπως να βοηθήσει κάποιος.....

 

 

φιλε giannis υπαρχει ενα θεμα με την συνδεση του συγκεκριμενου κινητου μεσω του new pc studio!!!ανμενουμε σε καποιο update να λυθει οριστικα αυτο το προβλημα.τωρα αν θελεις να κανεις αναβαθμιση κανετο μεσω odin,για οδηγιες και απαταιτητα αρχεια δες εδω http://androidforums.com/samsung-i7500/13692-how-odin-galexo-rom-s.html η τελευταια firmware που κυκλοφορει ειναι η I7500XXII5 εσυ λογικα πρεπει να εχεις την I7500XXIH8.αν καπου κολησεις βαλε φωνη.

Link to comment
Share on other sites

φίλε truckman ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες....πέρασα την τελευταία firmware....Κάπου και εδώ αλλά και σε άλλα site άκουσα για custom roms....έχει περάσει κανείς κάποια από εσάς και αν ναι:

1)Ποια?

2)Ποια η απόδοσή της?

3)Από που την βρίσκω?

4)Κάνα tutorial για το πως την βάζω?

παιδιά ξέρω ακούγομαι σπαστικός αλλά όλα αυτά μου είναι αρκετά καινούρια......

Link to comment
Share on other sites

φίλε truckman ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες....πέρασα την τελευταία firmware....Κάπου και εδώ αλλά και σε άλλα site άκουσα για custom roms....έχει περάσει κανείς κάποια από εσάς και αν ναι:

1)Ποια?

2)Ποια η απόδοσή της?

3)Από που την βρίσκω?

4)Κάνα tutorial για το πως την βάζω?

παιδιά ξέρω ακούγομαι σπαστικός αλλά όλα αυτά μου είναι αρκετά καινούρια......

giannis1313 κι εγω ειμαι στο ψαξιμο,εχω τα απαραιτητα αρχεια και τις οδηγιες (να ειναι καλα καποια παιδια απο εδω μεσα που με βοηθησαν σε αυτα) αλλα δεν το εχω αποφασισει ακομη.

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα σε ολους.εχει δοκιμασει κανεις να εκτυπωσει φωτο απευθειας σε εκτυπωτη???(εγω παντως δεν βρηκα πουθενα τετοια επιλογη οταν θελησα να εκτυπωσω)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από δευτέρα θα το έχω στα χέρια μου το συγκεκριμένο κινητό, αλλά δυστυχώς προορίζεται για άλλον.. 2 ερωτήσεις για να μπω σιγά-σιγά στο κλίμα. Βίντεο κλήσεις μπορεί να πραγματοποιήσει; Για απορίες με εφαρμογές και παιχνίδια να ρίχνω ματιές στο thread των HTC για Android; Αυτά για αρχή. Ευχαριστώ..
Link to comment
Share on other sites

η τελευταια firmware που κυκλοφορει ειναι η I7500XXII5 .

 

Καλή Χρονιά σε όλους!

Αγόρασα το Galaxy στα μέσα Δεκεμβρίου από τη Σουηδία και η έκδοση που είναι εγκατεστημένη είναι η I7500XXII8.

Υπάρχει κανένα νέο σχετικά με τη δυνατότητα αναβάθμισης σε android 1.6 or 2.0?

Link to comment
Share on other sites

Επίσημη ανακοίνωση δεν υπάρχει.Φήμες λένε οτι θα μείνει έτσι το i7500(και είναι πολύ κρίμα).

Υπάρχει και αυτό που μαζεύουν υπογραφές αλλά χλωμά τα πράγματα :Ρ

http://www.petitionspot.com/petitions/samsunggalaxy/

Link to comment
Share on other sites

Επίσημη ανακοίνωση δεν υπάρχει.Φήμες λένε οτι θα μείνει έτσι το i7500(και είναι πολύ κρίμα).

Υπάρχει και αυτό που μαζεύουν υπογραφές αλλά χλωμά τα πράγματα :Ρ

http://www.petitionspot.com/petitions/samsunggalaxy/

 

 

Αν δεν προχωρησει σε κατι τετοιο η samsung δεν προκειται να ξαναδει λεφτα απο εμενα,δυο κινητα αυτης της εταιρειας πηρα (Galaxy-i7500 και Pixon12 ,απογοητευμενος ως στιγμης και στο Pixon για το θεμα της υποστηριξης)και θα ειναι και τα τελευταια!!ειναι η ευκαιρια της αυτον τον καιρο να αποδειξει οτι ειναι σοβαρη εταιρεια και μπορουμε να την εμπιστευτουμε με το θεμα της υποστηριξης,αν οχι...ξαναγυρναμε πισω,στις μαρκες που δουλευουμε τοσα χρονια και υπαρχει μια σιγουρια και παντα...το παθημα να γινεται μαθημα!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.έχω το Galaxy κι έχω κατεβάσει themes για το κινητό αλλά μπορείτε να μου πείτε τον τρόπο εγκατάστασης;
Link to comment
Share on other sites

Επίσημη ανακοίνωση δεν υπάρχει.Φήμες λένε οτι θα μείνει έτσι το i7500(και είναι πολύ κρίμα).

Υπάρχει και αυτό που μαζεύουν υπογραφές αλλά χλωμά τα πράγματα :Ρ

http://www.petitionspot.com/petitions/samsunggalaxy/

 

Μπορεί η Samsung να είναι απαθής για το συγκεκριμένο κινητό (δεν δουλεύει το SNS, καμία ενημέρωση για νέα firmware, δεν γνωρίζει κανείς αν θα κάνει update σε android 2.0 κτλ.) αλλά οι χρήστες του διεθνώς αναγνωρίζοντας την τεχνική του υπεροχή φέρεται να παίρνουν την κατάσταση στα χέρια τους.....

Ήδη κυκλοφορεί custom rom για αναβάθμιση σε android 2.0 (ακόμα είναι σε beta) αλλά φαίνεται ότι σύντομα θα είναι διαθέσιμη.

Από εκεί και πέρα κάπου πιο πάνω διάβασα ότι η τελευταία επίσημη rom είναι η I7500XXII5...Έχουν κυκλοφορήσει και άλλες όπως η I7500XXIK4 και η I7500XXIK5.

Η τελευταία έχει λίγες μέρες που κυκλοφόρησε οπότε ακόμα περιμένουμε εντυπώσεις από παιδιά που το έχουν δοκιμάσει.....Πάντως με την I7500XXIK4 φαίνεται να λύνονται αρκετά προβλήματα (όπως βασικά αυτό με την μπαταρία) και όλοι αναφέρουν ότι αξίζει να κάνεις upgrade μέσω odin....

 

ps. Το link για το θέμα Samsung Galaxy και Android 2.0 βρίσκεται εδώ .

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 2μηνη χρήστη ομολογώ όχι και τόσο ευχαριστημένος όσο ενθουσιασμένος στην αρχή απο android. Στο σφυρί το galaxy μου!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί η Samsung να είναι απαθής για το συγκεκριμένο κινητό (δεν δουλεύει το SNS, καμία ενημέρωση για νέα firmware, δεν γνωρίζει κανείς αν θα κάνει update σε android 2.0 κτλ.) αλλά οι χρήστες του διεθνώς αναγνωρίζοντας την τεχνική του υπεροχή φέρεται να παίρνουν την κατάσταση στα χέρια τους.....

Ήδη κυκλοφορεί custom rom για αναβάθμιση σε android 2.0 (ακόμα είναι σε beta) αλλά φαίνεται ότι σύντομα θα είναι διαθέσιμη.

Από εκεί και πέρα κάπου πιο πάνω διάβασα ότι η τελευταία επίσημη rom είναι η I7500XXII5...Έχουν κυκλοφορήσει και άλλες όπως η I7500XXIK4 και η I7500XXIK5.

Η τελευταία έχει λίγες μέρες που κυκλοφόρησε οπότε ακόμα περιμένουμε εντυπώσεις από παιδιά που το έχουν δοκιμάσει.....Πάντως με την I7500XXIK4 φαίνεται να λύνονται αρκετά προβλήματα (όπως βασικά αυτό με την μπαταρία) και όλοι αναφέρουν ότι αξίζει να κάνεις upgrade μέσω odin....

 

ps. Το link για το θέμα Samsung Galaxy και Android 2.0 βρίσκεται εδώ .

 

Ναι μπορεί οι χρήστες να κάνουν παπάδες (που κάνουν τα πάντα για το συγκεκριμένο κινητό αν αναλογιστείς και τον αριθμό των χρηστών του) αλλά η samsung μας γράφει!Δεν νοήται στο καναδά να κυκλοφορεί στις 20 δεκεμβρίου i7500 με android1.5 την ώρα που έχει βγεί το android 2 και η samsung να μην κάνει ουτε μια ανακοίνωση για το αν θα πάρει αναβάθμιση.Αυτό ξέρεις πως λέγεται;After market πολιτική..και με τέτοια πολιτική την samsung δεν την βλέπω καλά.

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα!! είμαι κι εγώ κάτοχος του galaxy εδω και λίγες μέρες και έχω τα εξης πρβλ : τερματίζει η κλιση στο άσχετο. διαβάζοντας παραπάνω κατάλαβα ότι πρέπει να ακολουθήσω καποιες διαδικασίες αναβάθμισης. καθ 'ότι άσχετη μπορείτε να μου πείτε σε περίπτωση που κάνω κάτι λάθος τι μπορεί να συμβεί στο τηλεφωνο?

το άλλο πρβλ που έχω είναι όταν συνδέω μέσω usb κινητό και λάπτοπ δεν μπορώ να περάσω κανενα αρχειο με copy paste, τα κατάφερα την πρώτη φορά, αλλα τις επόμενες φορές γιοκ!

 

thanks in advance....

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί η Samsung να είναι απαθής για το συγκεκριμένο κινητό (δεν δουλεύει το SNS, καμία ενημέρωση για νέα firmware, δεν γνωρίζει κανείς αν θα κάνει update σε android 2.0 κτλ.) αλλά οι χρήστες του διεθνώς αναγνωρίζοντας την τεχνική του υπεροχή φέρεται να παίρνουν την κατάσταση στα χέρια τους.....

Ήδη κυκλοφορεί custom rom για αναβάθμιση σε android 2.0 (ακόμα είναι σε beta) αλλά φαίνεται ότι σύντομα θα είναι διαθέσιμη.

Από εκεί και πέρα κάπου πιο πάνω διάβασα ότι η τελευταία επίσημη rom είναι η I7500XXII5...Έχουν κυκλοφορήσει και άλλες όπως η I7500XXIK4 και η I7500XXIK5.

Η τελευταία έχει λίγες μέρες που κυκλοφόρησε οπότε ακόμα περιμένουμε εντυπώσεις από παιδιά που το έχουν δοκιμάσει.....Πάντως με την I7500XXIK4 φαίνεται να λύνονται αρκετά προβλήματα (όπως βασικά αυτό με την μπαταρία) και όλοι αναφέρουν ότι αξίζει να κάνεις upgrade μέσω odin....

 

giannis1313 ουτε να το σκεφτεις για την I7500XXIK4,την δοκιμασα και την πεταξα αρων αρων,ανφερω σχετικα σε προηγουμενο ποστ,οσο για την μπαταρια..ασε..ουτε 10 ωρες δεν θα σε βγαλει με αυτη την fw.οσο για την αναβαθμιση σε adroin2.0,μακαρι να την βγαλουν τα παιδια(δεν το ηξερα οτι κανουν κατι τετοιο,απο εσενα το διαβασα),γιατι απο την samsung δεν προκειτε να δουμε φως!!!

 

 

ps. Το link για το θέμα Samsung Galaxy και Android 2.0 βρίσκεται εδώ .

 

Ναι μπορεί οι χρήστες να κάνουν παπάδες (που κάνουν τα πάντα για το συγκεκριμένο κινητό αν αναλογιστείς και τον αριθμό των χρηστών του) αλλά η samsung μας γράφει!Δεν νοήται στο καναδά να κυκλοφορεί στις 20 δεκεμβρίου i7500 με android1.5 την ώρα που έχει βγεί το android 2 και η samsung να μην κάνει ουτε μια ανακοίνωση για το αν θα πάρει αναβάθμιση.Αυτό ξέρεις πως λέγεται;After market πολιτική..και με τέτοια πολιτική την samsung δεν την βλέπω καλά.

 

οχι φιλε μου αυτο δεν λεγεται After market πολιτική..λεγεται After market ...γραψιμο για να μην πω και τιποτα αλλο,κοινως,σας πηραμε τα λεφτα και αντε γεια σας!!!!μου αρεσει που εβγαλε προσφατα και το galaxy lite..με τι μωρε,με ανυπαρκτο after sales support???για να βγαλεις το ιδιο κινητο και σε lite σημαινει οτι εχεις σκοπο να στηριξεις το μοντελο,εδω ομως διαπιστωνουμε παντελη απουσια!!!!!!

το ιδιο εχω παθει και με ενα pixon 12 που εχω παρει στη γυναικα μου,καλο το κινητο αλλα σαν καινουριο εχει αρκετα προβληματα που με μια αναβαθμιση θα λυνονταν,αλλα η samsung..μονιμα απων και μονιμα να σου περναει το μυνημα-σου περνω τα λεφτα και οτι πηρες πηρες-αντε γεια τωρα-!!!!να σκεφτειτε οτι στο satio η sony ericsson,΄παρολο οτι εχει βγει πολυ μετα το pixon 12,εχει κανει ενα σωρο αναβαθμισεις και η δικη μας..ΚΑΜΙΑ!!!

δεν πειραζει ομως,υπαρχει το διαδυκτιο και τα νεα κυκλοφορουν αμεσα.στην αμεσως επομενη συσκευη παμε για αλλη γη κι αλλα μερη,στα παλια,που ειχαμε σιγουρια!!!!(ηθελα να παρω και μια τηλεοραση samsung αλλα τωρα..μπααααααααααα!!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Τηλεοράσεις πάντως καλές βγάζει :Ρ

 

Είναι απαράδεκτο όπως και να το πάρει κανείς...πάντως χαίρομαι που κάποιοι έστω και ερασιτεχνικά παλεύουν να περάσουν το eclair στο galaxy..

Link to comment
Share on other sites

Τηλεοράσεις πάντως καλές βγάζει :Ρ

 

Είναι απαράδεκτο όπως και να το πάρει κανείς...πάντως χαίρομαι που κάποιοι έστω και ερασιτεχνικά παλεύουν να περάσουν το eclair στο galaxy..

 

μπραβο στα παιδια που ασχολουνται με αυτο,μακαρι να το τελειωσουν και θα το φλασαρω με τη μια!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy (Ι7500)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...