Jump to content

Samsung Galaxy (Ι7500)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ωραια, τωρα πως το ξεκολλαω απο το ! που δειχνει? δεν μπορω να το ανοιξω.

 

Αν έχει κολλήσει τόση ώρα και δεν ανταποκρίνεται σε κανένα πάτημα νομίζω δεν έχεις άλλη λύση απο το να βγάλεις την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 484
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν έχει κολλήσει τόση ώρα και δεν ανταποκρίνεται σε κανένα πάτημα νομίζω δεν έχεις άλλη λύση απο το να βγάλεις την μπαταρία.

 

ευχαριστω!! μπορω να κανω δικο μου λογαριασμο! αφου το κανω θα δοκιμασω παλι να συγχρονιστω μηπως και τωρα γινει.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειναι λογικο να φορτιζω την μπαταρια καθε μερα ,με ελαχιστη χρηση?

μηπως εχει προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να εγκαταστησω ενα προγραμμα π.χ mini opera

market ->search->opera . install :)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειναι λογικο να φορτιζω την μπαταρια καθε μερα ,με ελαχιστη χρηση?

μηπως εχει προβλημα?

 

Update έχεις κάνει;

Hakuna matatA
Link to comment
Share on other sites

Αφού έχει κλειδώσει και έχει σβήσει η οθόνη της συσκευής, όταν πατάς το κουμπί για να ξεκλειδώσει σου εμφανίζει ημερομηνία και ώρα.θέλεις να εμφανίζεται συνέχεια η ώρα και η ημερομηνία και να μην κλείνει η συσκευή?

 

ενοουσα οταν ειναι μαυρη η οθονη να δειχνει την ημερομηνια κλπ οπως γινεται στα περισοτερα κινητα (με οχι εντονα γραμματα φυσικα),ειναι ευκολια οταν θελουμε να δουμε ωρα κλπ.

 

και κατι αλλο,φορτωσα στο κινητο καποιες φωτο που ειχα τραβηξει με το Ν95 και οι οποιες στο νοκια φαινονταν πεντακαθαρες,αντιθετα οταν τις ανοιγω τωρα στο galaxy φαινονται ψιλοχαλια!!!το εχει δει κανεις αυτο??ξερει καποιος τι συμβαινει??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Παιδια έχω αγγλική rom....Υπαρχει κανένα link για την ελληνική rom η κανένα link για το πως να το κάνω ελληνικό?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Παιδια έχω αγγλική rom....Υπαρχει κανένα link για την ελληνική rom η κανένα link για το πως να το κάνω ελληνικό?

 

Δεν υπάρχει ελληνική ρομ αλλά μπορείς να βάλεις ελληνικό πληκτρολόγιο αν θες.

 

ενοουσα οταν ειναι μαυρη η οθονη να δειχνει την ημερομηνια κλπ οπως γινεται στα περισοτερα κινητα (με οχι εντονα γραμματα φυσικα),ειναι ευκολια οταν θελουμε να δουμε ωρα κλπ.

 

Νομίζω θα κατανάλωνε πολυ μπαταρία αυτό αφού το μεγαλύτερο ποσοστό μπαταρίας καταναλώνετε λόγο της οθόνης.

 

και κατι αλλο,φορτωσα στο κινητο καποιες φωτο που ειχα τραβηξει με το Ν95 και οι οποιες στο νοκια φαινονταν πεντακαθαρες,αντιθετα οταν τις ανοιγω τωρα στο galaxy φαινονται ψιλοχαλια!!!το εχει δει κανεις αυτο??ξερει καποιος τι συμβαινει??

 

μήπως δημιούργηθηκε κάποιο thumpnail και βλέπεις αυτό ?:confused:

Link to comment
Share on other sites

ωραία...ευχαριστω πολύ...αλλα μήπως μπορείς να μου πεις και πως μπορώ να βάλω ελληνικό πληκτρολόγιο???
Link to comment
Share on other sites

 

 

μήπως δημιούργηθηκε κάποιο thumpnail και βλέπεις αυτό ?:confused:

 

οχι γμτ αφου εχω κανει και hard reset λογω του update που του εκανα και δεν εχω δει καποια διαφορα σε αυτο το θεμα.

καποιος που εχει νοκια μπορει να κανει μια συγκριση αναμεσα στα δυο τηλεφωνα να δουμε αν οντως ειναι ετσι τα πραγματα η μηπως εχει προβλημα το δικο μου??

Link to comment
Share on other sites

ωραία...ευχαριστω πολύ...αλλα μήπως μπορείς να μου πεις και πως μπορώ να βάλω ελληνικό πληκτρολόγιο???

 

http://androidgreece.gr/forum/viewtopic.php?f=2&t=199&sid=5114db63c09bed78d389f08edbc311e7

 

ετοιμος...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Υπαρχει ελληνικο εγχειριδιο χρησης για το 7500, καθως το χρειαζεται φιλος που αγορασε τη συσκευη και δεν γνωριζει την αγγλικη γλωσσα?
Link to comment
Share on other sites

οχι γμτ αφου εχω κανει και hard reset λογω του update που του εκανα και δεν εχω δει καποια διαφορα σε αυτο το θεμα.

καποιος που εχει νοκια μπορει να κανει μια συγκριση αναμεσα στα δυο τηλεφωνα να δουμε αν οντως ειναι ετσι τα πραγματα η μηπως εχει προβλημα το δικο μου??

 

μετα το update φιλε μου εχεις δει βελτιωση στη μπαταρια?

μπορεις να μου πεις πως εκανες update και hard reset ,αναλυτικα τι ακριβως εκανες αν σου ειναι ευκολο.ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

μετα το update φιλε μου εχεις δει βελτιωση στη μπαταρια?

μπορεις να μου πεις πως εκανες update και hard reset ,αναλυτικα τι ακριβως εκανες αν σου ειναι ευκολο.ευχαριστω....

 

λοιπον φιλε gregorys μετα το update στην ΙΙ5 και την τριτη συνολικα φορτιση απο την μερα που το αγορασα ειδα επειτελους οτι η μπαταρια κραταει.στις δυο πρωτες φορες το αφηνα το βραδυ ανοικτο και το πρωι το εβρισκα κλειστο με αδεια μπαταρια,τωρα ομως απ οτι φαινεται ειναι ολα οκ!!!!!λοιπον το update το εκανα μεσω odin (δες εδω http://androidforums.com/samsung-i7500/13692-how-odin-galexo-rom-s.html) γιατι με το nps της samsung εγω προσωπικα δεν εχω καταφερει ακομη τιποτα σε αυτο το θεμα.για το hard reset που ρωτησες θα πας menou-settings-sd card & phone storage-factory reset,θα γινει πληρη επαναφορα!!

για οπου ζοριστεις και θελεις βοηθεια βαλε φωνη.

 

και κατι για ολους,σχετικα με το mount - unmount των μνημων που ειχαμε προαναφερει υπαρχει στο market το usbmount το οποιο κανει τη δουλεια αυτη μεσω της συσκευης μας με ενα και μονο αγγιγμα ακαριαια.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου trukman για τον χρονο που αφιερωσες για να με ενημερωσεις,αλλα μου ειναι δυσκολο να τα εφαρμοσω γιατι δεν γνωριζω αρκετα και φοβαμαι μηπως κανω κατι λαθος και μεινω χωρις κινητο.πιστευα οτι θα εκανα update μεσω nps που θεωρω οτι ειναι πιο ευκολο.εκανα update το nps αλλα οταν συνδεω το κινητο μεσω usb μου λεει οτι δεν αναγνωριζει τη συσκευη(i7500).σκεφτομαι να το στειλω για σερβις στα κεντρικα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα στο κινητο μου: όταν μιλάς η κλήση μου σιακόπτεται αυτόματα.. σκέφτηκα πως τη λήσυ θα μου τη δώσουν στο servise της samsung και ετσι πήγα το τηλέφωνο για επισκευή. μετά απο δύο μέρες το πήρα πίσω και μου είπαν πως έκανα καθαρισμό στην εσωτερική κεραια. το έχς τρεισ μέρες στα χέρια μου και εκτός του ότι η κλήση πάλι διακόπτεται αυτόματα όταν καλώ έναν αριθμό πρεπει να πατίσω τουλάχιστον τέσσερις φορές το κουμπί που πραγματοποιεί τη κλήση γιατί αλλιώς δεν μου το επιτρέπει. δηλαδή με το που καλώ κάποιον αριθμό τερματίζεται η κλήση αυτόματα. προτού τους πάρω τηλέφωνο στο servise και τους βρίσω υπάρχει κάποιος τρόπος να λυθεί αυτό το πρόβλημα??

 

firmware verison 1.5

baseband version I7500XXII5

 

update εχω κάνει με το odin

Link to comment
Share on other sites

 

το κατεβασα. τωρα το βαζω με το odin?

υπαρχει πεεριπτωση αλλαγη συσκευης απο τη samsung?

Link to comment
Share on other sites

Ναι με odin το βάζεις. Το κάνεις extract και βάζεις κάθε αρχείο στο ανάλογο σημείο.

Αυτό για την συσκευή μάλλον ισχύει σε μια περίοδο 7 η 14 ημερών αλλά και πάλι αν δεν γίνει με το update δεν χάνεις τπτ αν το ρωτήσεις.

Hakuna matatA
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω κατι?

 

Πρωτον

Υπαρχει τροπος για ελληνικα με custom rom οπως μεχρι τωρα με το magic ή με προγραμμα οπως το morelocal (υπαρχει στο market)?

 

Δευτερον

Ποιο ειναι πιο καινουργιο και ποιο καλο firmware ?

το I7500XXII5 ή το I7500XXIK4?

 

εγω εχω το I7500XXII5 τωρα αλλα ειδα οτι το I7500XXIK4 ειναι πιο καινουργιο. (εκτος και αν κανω λαθος)

ΖΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ! ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΛΛΑΞΕ ΧΩΡΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΧΩΡΑ ΑΛΛΑΞΕ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ!

 

ΜΕΓΙΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΕΙΚΟΝΑΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ: 420 x 150 pixels και 16,3 KB.

Link to comment
Share on other sites

Το ΣΚ που μας πέρασε είδα τον "Ήρωα" της HTC. Το interface του Hero μου άρεσε πάρα πολύ και ήταν πολύ όμορφο. Δεδομένου ότι το Samsung είναι πιο απλό, λόγω έλλειψης Sense UI, έχω τις εξής ερωτήσεις:

 

- Μπορείς να κατεβάσεις εξτρά widgets;

- Παίζουν navigation εφαρμογές "αγορασμένες", πχ. NDrive? Στο Hero έπαιζε.. Γενικότερα από navigation τι παίζει (πολύ σημαντικό για μένα);

- Οι παραπάνω ερωτήσεις είναι για συσκευή με κανονικό firmware και όχι κάποιο εξτρά (που από ότι έχω καταλάβει έχετε βάλει αρκετοί) καθότι θα είναι εντός εγγύησης...

- Ποια είναι γενικότερα η αίσθησή σας από τη συσκευή; Αξίζει να την αγοράσει κάποιος τώρα; (στην τιμή των 270 από Wind συγκεκριμένα)

- Έχει εγγύηση ελληνικής αντιπροσωπείας (ποια η εμπειρία σας; ) συγκεκριμένα από Wind, ή παίζει να είναι καμία παραεισαγωγή και στο οποιοδήποτε πρόβλημα θα μείνεις κανά δίμηνο χωρίς συσκευή;

 

Ευχαριστώ πολύ! :)

Mobiles: Samsung Galaxy Nexus

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy (Ι7500)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...