Jump to content

Samsung Galaxy (Ι7500)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οι εχοντες αυτο το κινητο,ειστε ευχαριστιμενοι? θα το προτεινατε?

 

φίλε μου εγώ είμαι απογοητευμένος βασικά από τη διάρκεια της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 484
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα γιατί μου κρατάει ρε παιδία 2 με 2,5 μέρες. Τόσο πολύ το δουλέυετε;

Τις πρώτες μέρες που είχα το κινητό κρατούσε 1μερα κ ήμουν απογοήτευμενος κ εγώ, την φόρτιση την έκανα από το λαπτοπ με usb. δεν ξέρω αν έχει διάφορα, αλλά από την μερά που εγινε φόρτιση από πρίζα κρατάει 2μερες με αρκετη χρήση.

 

 

Υπαρχει στο market η εφαρμογη spare parts οπου μπορείς να δεις τι ποσοστό της μπαταρίας έχει καταναλωθεί από την οθόνη, εφαρμογές κτλπ

Link to comment
Share on other sites

Τις πρώτες μέρες που είχα το κινητό κρατούσε 1μερα κ

Υπαρχει στο market η εφαρμογη spare parts οπου μπορείς να δεις τι ποσοστό της μπαταρίας έχει καταναλωθεί από την οθόνη, εφαρμογές κτλπ

 

για να κατεβάσω από το market εφαρμογές τι πρέπει να κάνω.έχω σύνδεση adsl.ποιες ενέργειες ακολουθώ για να συνδεθώ με wifi.

Link to comment
Share on other sites

για να κατεβάσω από το market εφαρμογές τι πρέπει να κάνω.έχω σύνδεση adsl.ποιες ενέργειες ακολουθώ για να συνδεθώ με wifi.

 

Να ανοιξεις το wifi? να συνδεθείς στο ρουτερ σου και να τρέξεις το μαρκετ:vava:

Link to comment
Share on other sites

για να παρω τις επαφες απο το Ν95 και να τις περασω στο galaxy στο πως θα γινει?και κατι ακομη,καπου αναφερθηκε για ελληνικο πληκτρολογιο,πως θα φορτωθει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

για να παρω τις επαφες απο το Ν95 και να τις περασω στο galaxy στο πως θα γινει?και κατι ακομη,καπου αναφερθηκε για ελληνικο πληκτρολογιο,πως θα φορτωθει αυτο?

 

Google Contacts & Sync :)

Υπάρχει το Greek Keyboard στο market.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω τρελαθει,εχω καπου 300 επαφες στο κινητο και δεν μπορω να τις περασω στο galaxy.πως θα μπορεσω να τις μετατρεψω σε αρχειο csv για να τις ανεβασω στο google???δηλαδη δεν μορουσαν να το κανουν να συγχρονιζει με το outlook οπως γινετai με ολα τα κινητα????
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω τρελαθει,εχω καπου 300 επαφες στο κινητο και δεν μπορω να τις περασω στο galaxy.πως θα μπορεσω να τις μετατρεψω σε αρχειο csv για να τις ανεβασω στο google???δηλαδη δεν μορουσαν να το κανουν να συγχρονιζει με το outlook οπως γινετai με ολα τα κινητα????

 

Export Contacts from Outlook

Αφού κάνεις το export απο outlook, import εδώ Google Contacts.

Link to comment
Share on other sites

Export Contacts from Outlook

Αφού κάνεις το export απο outlook, import εδώ Google Contacts.

 

φιλε JuNiOr με βοηθησες αφανταστα!!!σε ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

παιδια το αγορασα απο σερβια ομως χωρις cd και χωρις εγχειριδιο. μου φαινεται τωρα αχρηστο χωρις αυτα. πιστευα θα τα εβρισκα στο ιντερνετ. εκτος αυτου εχει ηδη μεσα ενα gmailn account το οποιο συνεχεια ζηταει κωδικο, που δεν τον ξερω φυσικα. να κλαψω τα λεφτα μου ή υπαρχει λυση γι ολα αυτα?
Link to comment
Share on other sites

παιδια το αγορασα απο σερβια ομως χωρις cd και χωρις εγχειριδιο. μου φαινεται τωρα αχρηστο χωρις αυτα. πιστευα θα τα εβρισκα στο ιντερνετ. εκτος αυτου εχει ηδη μεσα ενα gmailn account το οποιο συνεχεια ζηταει κωδικο, που δεν τον ξερω φυσικα. να κλαψω τα λεφτα μου ή υπαρχει λυση γι ολα αυτα?

 

i7500 English Manual

Samsung New PC Studio

Δεν μπορείς να αλλάξεις το μειλ και να δηλώσεις κάποιο δικό σου?

Link to comment
Share on other sites

i7500 English Manual

Samsung New PC Studio

Δεν μπορείς να αλλάξεις το μειλ και να δηλώσεις κάποιο δικό σου?

 

ευχαριστω πολυ... δεν ξερω πως να το κανω αυτο. ισως μετα αν μπω με το cd μεσα να μπορεσω.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ... δεν ξερω πως να το κανω αυτο. ισως μετα αν μπω με το cd μεσα να μπορεσω.

 

Αν κατάλαβα καλά, το κινητό έχει κλειδώσει λόγω >5 προσπάθειές στο unlock pattern. Λύση νομίζω να βρείς στο manual , ούτε στο cd αφού το κινητό δεν άνοιξε απο εσένα πρώτη φορα.Για αυτό σου ζητάει τον κωδικό του μειλ που έβαλε ο χρήστης όταν άνοιξε πρώτη φορα την συσκευή. Αφού δεν τον ξέρεις, πρέπει να γίνεις root και να τρέξεις με adb κάποιες συγκεκριμένες εντολές προκειμένου να μην χάσεις τα αρχεία που υπάρχουν μέσα αλλιώς αν δεν σε ενδιαφέρουν μπορείς να δοκιμάσεις να κανεις boot σε recovery mode και να δεις αν σε αφήνει να κάνεις factory reset .

Πατώντας : το κάτω πλήκτρο του ήχου + κάτω αριστερό κουμπί (κλήσης) + κάτω δεξιό κουμπί που κλείνει η συσκευή για ~ 5 δευτερόλεπτα

 

π.σ. πόσο το πήρες?

Link to comment
Share on other sites

μπορεσα να μεταφερω φωτο απο το κιν στον υπολογιστη αλλα μεχρι εκει. λεει μη υποστηριζομενη συσκευη. στο κιν ζηταει τον κωδικο...
Link to comment
Share on other sites

οχι, το κιν δουλευει μια χαρα σχεδον σε ολα, μπηκα και στο ιντερνετ και σε ολα τα μενου, αλλα οχι στο μαρκετ και στα μειλ επειδη υπαρχει ηδη μειλ. και αυτο μαλλον κανει και προβλημα στον συγχρονισμο. το πηρα 180 ευρω
Link to comment
Share on other sites

αυτα τα κουμπια ταυτοχρονα? δεν κανει κατι.

 

άρα δεν είχε κλειδώσει η συσκευή σου. τα κουμπιά αυτά μαζί σε βάζουν σε recovery mode, πριν λίγο μόλις έκανα root την συσκευή μου:)

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειναι κλειδωμενη. ομως καποια μενου που εχουν σχεση με την google ειναι. ξανα προσπαθησα, τα πατησα ταυτοχρονα και για ωρα αλλα δεν εγινε κατι. απο το μενου γινεται αυτο? σορρυ που σε κουραζω αλλα ειμαι νεα σε αυτα.
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειναι κλειδωμενη. ομως καποια μενου που εχουν σχεση με την google ειναι. ξανα προσπαθησα, τα πατησα ταυτοχρονα και για ωρα αλλα δεν εγινε κατι. απο το μενου γινεται αυτο? σορρυ που σε κουραζω αλλα ειμαι νεα σε αυτα.

έχεις κλειστή την συσκευή και τα πατάς. αλλα απο ότι μου λες δεν το χρειάζεσαι, ποια μενου εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

παιζει καμια εφαρμογη που να μας δειχνει ωρα και ημερομηνια στην κατασταση αναμονης,οταν δηλαδη η οθονη ειναι σε save mode?
Link to comment
Share on other sites

παιζει καμια εφαρμογη που να μας δειχνει ωρα και ημερομηνια στην κατασταση αναμονης,οταν δηλαδη η οθονη ειναι σε save mode?

Αφού έχει κλειδώσει και έχει σβήσει η οθόνη της συσκευής, όταν πατάς το κουμπί για να ξεκλειδώσει σου εμφανίζει ημερομηνία και ώρα.θέλεις να εμφανίζεται συνέχεια η ώρα και η ημερομηνία και να μην κλείνει η συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

εκανα το κολπο με τα κουμπια και εδω και 20 λεπτα εχει ενα !. περιμενω ή κανω κατι αλλο? δεν το χρειαζομαι? το τηλ δεν εχει καν calendar.
Link to comment
Share on other sites

εκανα το κολπο με τα κουμπια και εδω και 20 λεπτα εχει ενα !. περιμενω ή κανω κατι αλλο?

 

για να μπείς σε recovery mode θέλει ~5" όχι παραπάνω. Αφού η συσκευή σου δουλεύει κανονικά και δεν είναι κλειδωμένη γιατί να μπεις σε recovery mode? Εργοστασιακές ρυθμίσεις μπορείς να επαναφέρεις και απο τα setting -> SD card & phone storage->Factory data reset.

Link to comment
Share on other sites

για να μπείς σε recovery mode θέλει ~5" όχι παραπάνω. Αφού η συσκευή σου δουλεύει κανονικά και δεν είναι κλειδωμένη γιατί να μπεις σε recovery mode? Εργοστασιακές ρυθμίσεις μπορείς να επαναφέρεις και απο τα setting -> SD card & phone storage->Factory data reset.

 

ωραια, τωρα πως το ξεκολλαω απο το ! που δειχνει? δεν μπορω να το ανοιξω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy (Ι7500)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...