Jump to content

Πρόβλημα με το μικρόφωνο


OLdy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, συγνώμη που ανοίγω αυτό το θέμα, αλλά από την αναζήτηση δεν βρήκα κάτι για το πρόβλημά μου. Στο pc μου έχω μια κάρτα ήχου HD της Raltek. Όταν πήρα τον υπολογιστή (πριν ένα χρόνο), αγόρασα και μικρόφωνο. Μπορούσα να κάνω ηχογραφήσεις και να μιλάω στο μικρόφωνο και να ακούγεται η φωνή δυνατότερα από τα ηχεία κλπ. Στις αρχές του καλοκαιριού του 2008, πήγα το pc για format! Του είχα βγάλει τους οφθαλμούς προσπαθώντας να περάσω linux. :D μ Μετά το φορμάρισμα, δούλευαν όλα ρολόι! Τους drives μου τους πέρασαν οι τεχνικοί που μου έκαναν και το format! Μόνο το μικρόφωνο δεν λειτουργούσε. Αρχικά φρίκαρα λίγο αλλά μετά σκέφτηκα ότι έπρεπε να το ενεργοποιήσω. Αφού το ενεργοποίησα, ξαναφρίκαρα, γιατί ακόμα δεν λειτουργούσε. Πριν απο κανα μήνα τον ξαναπήγα για φορμάρισμα :rolleyes: Πάλι τα ίδια με το μικρόφωνο! :cry: Δεν ξέρω τι φταίει

Παίζει να τά 'χει παίξει το μικρόφωνο, ή να έχει καεί η υποδοχή της κάρτας ήχου, ή κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

το ποιο πιθανο ειναι να εχει επιλεγει η σιγαση απο τις ρυθμισεις ηχου, ή να εχει επιλεγει η μητρικη για τον ηχο. κοιταξε αυτα μπορει ν κανεις κατι:rolleyes:

THIERRY HENRY 14 και να πα να γ.......

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχεις επιλέξει σαν πηγή ήχου το μικρόφωνο;

Control Panel --> Sounds and audio devices --> Volume --> Advanced --> Options --> Properties --> Recording --> Microphone.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κάνεις μια αναζήτηση στο Internet για να βρεις τους drivers του μικροφώνου;

 

Μπορεί οι τεχνικοί να περάσανε όλους τους drivers εκτός του μικροφώνου... :p

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

koita an exeis epilexei tin sosti ypodoxi gia mikrofono .Syndese to mik soy se ena allo pc gia na bebaio8eis oti leitoyrgei .Episis na deis apo tis idiotites toy ixoy poia siskeyi exei energi gia to mikrofofo ,logika 8a exei tin "Realtec HD Audio Input"
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχουν drivers για το μικρόφωνο! Κοίταξα και αυτά που είπατε, αλλά τίποτα. Θα το πάω σε τεχνικό

Ευχαριστώ πάντως για τη βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...