Jump to content

Sex and the City (HBO)


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ayth thn periodo poios kyklos ths seiras provalletai sto ALTER;

 

Exo parakoloythhsei kapoia epeisodia.Einai endiaferonta.H seira soy deixnei ton tropo skepshs ton gynaikon,ta synaisthmata toys,tis protimiseis toys,to pos krinoyn ton kathe antra ksexorista.

Telika einai poly dyskolo na mpeis sto myalo mias gynaikas... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • Απαντήσεις 147
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδία σε πιο επισόδειο η miranda einai γυμνή ; Σε πιον κύκλο . Εννοώ την σκηνή με τον barman(με τα γυαλία) στο κρεβάτι ΄;
smallville for ever :cool: :cool: :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Για όποιον ενδιαφέρεται : To alter μετέφερε τη σειρά στις 23:30 - 00.30 τις καθημερινές - δηλαδή 2 επεισόδια και σε μία πιο ανθρώπινη ώρα επιτέλους!

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται : To alter μετέφερε τη σειρά στις 23:30 - 00.30 τις καθημερινές - δηλαδή 2 επεισόδια και σε μία πιο ανθρώπινη ώρα επιτέλους!

Ναι το παρατήρησα και εγώ τις τελευταίες δύο εβδομάδες! :D Πραγματικά γελάω πολύ με αυτή τη σειρά, είναι τόσο Αμερικάνικη! (πεθαίνω για Σαμάνθα και Σάρλοτ) Μου θυμίζει και τη Νέα Υόρκη... Άσε που έχει και διδακτικό χαρακτήρα! Αυτός είναι ο 4ος κύκλος? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχω ακούσει ότι είναι μια σειρά που βοηθάει για να καταλάβεις τις γυναίκες :p Τι λένε οι γυναίκες του φόρουμ, ισχύει ?

 

α Samantha με 1000 :D (μάλλον που όλοι οι άντρες προτιμούν αυτή :p... το αρπακτικό :p)

Link to comment
Share on other sites

Samantha με 1000 :D (μάλλον που όλοι οι άντρες προτιμούν αυτή :p... το αρπακτικό :p)

Είναι θεά η άτιμη..! :rolleyes:

 

Πραγματικά μαθαίνεις πολλά από αυτή τη σειρά για τη ψυχολογία των γυναικών. Κυρίως γιατι σου δίνει 4 τύπους τελείως διαφορετικών γυναικών (η ευαίσθητη Κάρι που ψάχνει τον μοναδικό για αυτή χωρίς όμως να έχει την εμμονή του γάμου, η ξεπεταγμένη και πλήρως απελευθερομένη Σαμάνθα, η γλυκιά και ανασφαλής Σάρλοτ που το μόνο που σκέφτεται είναι η οικογένεια και η πιο λογική Μιράντα...) καλύπτωντας έτσι όλες τις περιπτώσεις! Φυσικά δεν παύουν να είναι γυναίκες και οι 4 και πάντα θα υπάρχει κοινός παρονομαστής.;)

 

Βέβαια το κακό είναι πως γενικότερα οι ήρωες της σειράς διακατέχονται από έναν απίστευτο κυνισμό που μόνο στη Νέα Υόρκη μπορείς να βρεις, εδώ οι γυναίκες δεν είναι τόσο υπερβολικές! :O

 

Όπως και να έχει η σειρά είναι από τις καλύτερες που έχουν γυριστεί στις ΗΠΑ και οι ηθοποιοί δίνουν τον καλύυτερό τους εαυτό, η παραγωγή άψογη κ.λ.π Κρίμα που σταμάτησε στον 6ο κύκλο! :(

Link to comment
Share on other sites

Βασικά καλύτερα που σταμάτησε στον 6ο κύκλο πριν αρχίσει να παίρνει την κάτω βόλτα...Οκ, καλοί είναι οι αιώνιοι έρωτες σε μια σειρά αλλά 6 χρόνια εμμονής με τον mr. Big κούρασαν...

 

Η αλήθεια είναι πως για μένα η καλύτερες είναι η Samantha (MY GOD!!!!) και η Sharlot (η οποία btw, στην πραγματικότητα τα έχει με τον Matthew Perry - Chandler από τα Φιλαράκια)...

 

Η Miranda ποτέ δεν μου άρεσε αν και νομίζω πως αν ήμουν γυναίκα (και έμενα στη Νέα Υόρκη) θα ήμουν σαν αυτήν...:p

 

Ωραία σειρά...καλό cast...+ εκπαιδευτική τηλεόραση (γκούχου γκούχου)... Απίστευτη στιγμή: Η Σαμάνθα που κλαίει στην τουαλέτα επειδή ο γκόμενός της δεν έχει "μεγάλα" προσόντα και το παρομοιάζει με τα μολυβάκια με τα οποία κρατάμε σημειώσεις (εκείνα τα μικρά που μπαίνουν και πίσω από το αυτί) :lol: :lol: :lol: !!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχω ακούσει ότι είναι μια σειρά που βοηθάει για να καταλάβεις τις γυναίκες :p Τι λένε οι γυναίκες του φόρουμ, ισχύει ?

 

α Samantha με 1000 :D (μάλλον που όλοι οι άντρες προτιμούν αυτή :p... το αρπακτικό :p)

Προτιμώ την Κάρι από τη Σαμάνθα,η οποία δε με εντυπωσιάζει σα γυναίκα.

Ίσως να φταίει το γεγονός ότι δείχνει μεγαλύτερη από τις υπόλοιπες φίλες της,στη σειρά.

Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ την Κάρι από τη Σαμάνθα,η οποία δε με εντυπωσιάζει σα γυναίκα.

Ίσως να φταίει το γεγονός ότι δείχνει μεγαλύτερη από τις υπόλοιπες φίλες της,στη σειρά.

 

έχεις ακούσει τη παροιμία "η γρια κότα έχει το ζουμί ?" :p

ασχετό. εγω τη προτιμώ διότι έχει πιο πολύ πλάκα απο τις άλλες. (βασικά είναι ένας άντρας με vagina :p το είπα όσο πιο κομψά μπορούσα) Αν και η Miranda μου αρέσει (όχι σαν γυναίκα αλλα ως χαρακτήρας) Εγώ είμαι στα επεισόδεια που δειχνεί αυτές τις μέρες... δεν εχω δει παρακάτω. πόσα απομένουν?

Link to comment
Share on other sites

έχεις ακούσει τη παροιμία "η γρια κότα έχει το ζουμί ?" :p

ασχετό. εγω τη προτιμώ διότι έχει πιο πολύ πλάκα απο τις άλλες. (βασικά είναι ένας άντρας με vagina :p το είπα όσο πιο κομψά μπορούσα) Αν και η Miranda μου αρέσει (όχι σαν γυναίκα αλλα ως χαρακτήρας) Εγώ είμαι στα επεισόδεια που δειχνεί αυτές τις μέρες... δεν εχω δει παρακάτω. πόσα απομένουν?

Κοίταξε ο κύκλος που παίζεται τώρα νομίζω πως είναι ο 4ος που σε λίγο τελειώνει. Από εκεί και πέρα υπάρχει 5ος κύκλος (8 επεισόδια) και 6ος (20 επεισόδια) Δεν ξέρω όμως αν το Alter έχει τα δικαιώματα 5ου και 6ου!

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο παράλογο που χαζεύω που και που το Sex & the city επειδή δεν έχει τπτ άλλο η τηλεόραση; Δεν είναι τίποτα το συγκλονιστικό σαν σειρά, αλλά τουλάχιστον περνάει η ώρα.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

oraia seira kai h samntha super ta leei opos einai oxi san thn Phoebe sths charmed (ti antipathia sto rolo ths phoebe oxi sthn milano mhn par3ugitho) auta

Nευρωτικός είναι ο άνθρωπος που χτίζει κάστρα στον αέρα. Ψυχωτικός είναι εκείνος που ζει μέσα σ' αυτά και ψυχίατρος αυτός που παίρνει τα νοίκια.

http://i17.photobucket.com/albums/b63/votris/tttt.jpg

Link to comment
Share on other sites

oraia seira kai h samntha super ta leei opos einai oxi san thn Phoebe sths charmed (ti antipathia sto rolo ths phoebe oxi sthn milano mhn par3ugitho) auta

 

που κολάει αυτή πάλι ? lol αυτοι οι δύο χαρακτήρες δε συγκρίνονται... η μία είναι αρπακτικό όπω προείπα ενώ η άλλη περίμενει μια ζωή το πρίγκιπα των ονείρων της :p

Link to comment
Share on other sites

που κολάει αυτή πάλι ? lol αυτοι οι δύο χαρακτήρες δε συγκρίνονται... η μία είναι αρπακτικό όπω προείπα ενώ η άλλη περίμενει μια ζωή το πρίγκιπα των ονείρων της :p
ton mr big dhladh:lol: to telos to xei dei kaneis?
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Γενικα πιστέυω οτι είναι καλή σειρά.Εγω προτειμώ την Miranda σαν χαρακτηρα αλλά από εμφάνιση θα ψήφιζα kari.
Link to comment
Share on other sites

ton mr big dhladh:lol: to telos to xei dei kaneis?

 

Η Carrie θα τα ξαναβρεί με τον Mr Big ή τσάμπα περιμένω;

 

 

Επειδή έχει τύχει να δω τα τελευταία επεισόδια της 6ης σεζόν: στο τέλος

η Carrie τα ξαναφτιάχνει με τον Big, η Miranda παντρεύεται τον Steve, η Samantha παθαίνει καρκίνο του μαστού αλλά το ξεπερνά - και καταλήγει με έναν κατα πολύ νεότερό της ηθοποιό και η Charlotte με το "τέρας" που γνωρίζει στην 5η σεζόν!

 

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχει τύχει να δω τα τελευταία επεισόδια της 6ης σεζόν: στο τέλος

η Carrie τα ξαναφτιάχνει με τον Big, η Miranda παντρεύεται τον Steve, η Samantha παθαίνει καρκίνο του μαστού αλλά το ξεπερνά - και καταλήγει με έναν κατα πολύ νεότερό της ηθοποιό και η Charlotte με το "τέρας" που γνωρίζει στην 5η σεζόν!

kai meta xupnhsa:lol: :lol:
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
6 einai oi seasons sunolika etsi???

 

Σωστό :D Μακάρι να ήταν και περισσότερες αλλά βλέπεις η κυρία Πάρκερ έμεινε έγκυος και οι παραγωγοί δεν θέλησαν να βάλουν την εγκυμοσύνη στο σενάριο, μη χαλάσει η γκλαμουριά :lol: :lol:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Σωστό :D Μακάρι να ήταν και περισσότερες αλλά βλέπεις η κυρία Πάρκερ έμεινε έγκυος και οι παραγωγοί δεν θέλησαν να βάλουν την εγκυμοσύνη στο σενάριο, μη χαλάσει η γκλαμουριά :lol: :lol:

 

Έγκυος είναι στην 5η season. Στην 6η έχει πια γεννήσει....Όπως καταλαβαίνεις, δεν ήταν αυτός ο λόγος. Απλως κατάλαβαν την έννοια του μέτρου και σταμάτησαν πριν πάρει τον κατήφορο η σειρά.:)

Φιλικά,

*imela*

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά δεν ξέρω αν συνεχίζετε να το παρακολουθείτε, αλλά εδώ και κάνα μήνα το ALTER δείχνει 5ο & 6ο κύκλο κάθε Τετάρτη τα μεσανυχτα!!! τώρα είναι κάποθ στο 7ο επεισόδιο του 6ου κύκλου! Πιστεύω πως ο τελευταίος κύκλος είναι ο πιο ρεαλιστικός από όλους τους προηγούμενους. Συμφωνώ και εγώ που καλά έκαναν και σταμάτησαν τη σειρά εκεί, γιατί άμα παρατραβήξεις το σχοινί αρχίζει και σπάει!

 

Πάντως έχω ακούσει ότι είναι μια σειρά που βοηθάει για να καταλάβεις τις γυναίκες :p Τι λένε οι γυναίκες του φόρουμ, ισχύει ?

συμφωνώ απόλυτα! υπάρχει η ρομαντική (Charlotte), η λίγο απότομη & ρεαλίστρια (Miranda), η εντελώς χύμα (Samantha) και η Carrie που έχει χαρακτηριστικά και απο τις 3! Βασικά εμένα μού φαίνεται τελείως ξεκάθαρο τι ζητάει η κάθε μια... το πρόβλημα είναι ότι πετυχαίνουν άντρες που έχουν δικά τους "θέματα"!

 

τις κορυφαίες ατάκες πάντως της πετάει η Samantha!! πολύ γέλιο ρε παιδιά!!!:lol:

Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...