Jump to content

[S60 3rd Edition] NDrive


basildits
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αμάν με αυτόν το σειριακό. Δεν μπορώ να τον εισάγω με τίποτα. Λειτουργούν μόνο 3 πλήκτρα και μόνο κρατώντας τα πατημένα. Κάποια λύση;

 

Ετσι την ειχα παθει και εγω.χρειαζεται να πατας γρηγορα 5-6φορες το κουμπι για να σου εμφανισει τα γραμματα.αν το πατας συνεχεια μεσα σου βγαζει τον αριθμο.για δοκιμασε..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 544
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω μαγκες πολυ το χαρηκα το προγραμμα

μου φαινεται και πιο ενδιαφερον απο το σιτζικ.

μονο εχω λιγες αποριες

 

πως στα κομματια το ρυθμιζω για να ξερει που ειναι το σπιτι μου? πως προσθετω αγαπημενες διευθυνσεις

 

επισης βρηκα σε γνωστο ελληναδικο τρακερ, τα ραστερ μαπς. το προβλημα ειναι οτι δεν απενεργοποιουνται καιενεργοποιουνται οποτε θελω αλλα βλεπω παντα πλεον τις δορυφορικες φωτος...

αλλαζει αυτο?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Για το πως αποθηκευεται ρνα σημειο δεν το θυμαμαι τωρα αν το θυμηθω θα το πω.

Για να αλλαξεις τους rastermaps πατα 3-4 φορες το νουμερο 4 και φευγιυν.

Link to comment
Share on other sites

πολυ χρησιμη πληροφορια σε ευχαριστω πολυ φιλε

 

α να σε ρωτησω. οι μαπς που εχω ειναι για την τελευταια εκδοση του προγραμματος ενω οι ραστερ μαπς ειναι για την εκδοση 3.4.κατι

 

προφανως δουλεουν αλλα ηθελα να ρωτησω αν βγαινουν το ιδιο συχνα και ανανεωμενοι ραστερ μαπς ή οχι...

εθχαριστω

Link to comment
Share on other sites

λοιπον πηγα απο παπαγου περαμα να παρω κατι που ηθελα και δοκιμασα το ντραιβ. απιστευτο. πολυ καλυτερο απο συτζικ.και μονο που εχει δηλαδη να βρισκει και τα νουμερα των οδων!το σημαντικο ομως ειναι οτι με πηγε απο μαγκικη διαδρομη. οτι στενακια ηξερα που τα ειχα μαθει οταν πηγαινα σαλαμινα οταν ημουν ναυτης, απο τα ιδια στενα με πηγε. απιστευτο!επαθα πλακα

 

τα ραστερμαπς οσο ωραια και να ειναι εμενα μου την εδωσαν για 2 λογους. υπαρχει τεραστιο προβλημα με τη φωτεινοτητα σε σχεση με τους απλους χαρτες και επισης δεν κανει επαρκες ζουμ κατα τη γνωμη μου. πιο πολυ σε μπερδευουν παρα βοηθανε...

Link to comment
Share on other sites

Οχι οι rater maps δε νομιζω να ανανεωνονται. Σιγουρα καποια στιγμη θα τους ανανεωσουν αλλα οχι συντομα. Και αυτο γιατι ειμαστε απο τις πρωτες χωρες στην ευρωπη που εχουμε rastermaps (ναι εγινε και αυτο) για το ndrive οποτε θα δωσουν βαση στο να καλυψουν περισσοτερες χωρες παρα να ανανεωσουν τους δικους μας.

 

Εδω που τα λεμε οι rastermaps ειναι πιο πολυ για μοστρα. Να βαλεις κανενα φιλο στο αμαξι και να του κανεις επιδειξη αλλα στην πραξη μπορει να μην βολευει τοσο. Εγω παντως τους χρησιμοποιω δεν με ενοχλουν.:D

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω πολυ φιλε.

α επισης οποιος μαθει πως οριζουμε το σπιτι μας και πως αποθηκευουμε αγαπημενες θεσεις, να μας πει ε. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

NEW NDRIVE 3.5.27 s60v3/v5

Changelog:

 

* . Alternative routes

* . Avoidance of certain parts of the routes

* . Block Roads option

* . Road names are now shown during navigation

* . Overall stability improved

* . Enlarged compatibility with new Windows Mobile devices

 

 

Kυκλοφορει στο μαγαζακι.

Link to comment
Share on other sites

αν το περασω απο πανω δηλαδη δεν βγαλω τους χαρτες κτλ κτλ θα δουλεψει κανονικα? θενξ
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω δοκιμασει ακομη αλλα λογικα καπως ετσι.

Κατι διαβαζα για καποιον agent οτι μεσω αυτου γινεται η αναβαθμιση αλλα δεν το χω ψαξει ακομη..

Link to comment
Share on other sites

Tωρα κανω το update μεσω του NDrive Agent μεσω ιντερνετ και απο κει εχει κανονικα τις φωνες.

Θελει register πρωτα αλλα μονο email ζηταει.

Link to comment
Share on other sites

BURNIN_AMBITION ριξε μια ματια στο manual για αυτο που ρωτησες.

http://www.storage.to/get/5gnTjnfr/NDrive_Symbian_User_Guide.pdf

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

οι ελληνικες φωνες v2.185 για την καινουργια εκδοση 3.5.27 ειναι εδω

 

http://rapidshare.com/files/281773994/GeorgeGR.zip

 

http://rapidshare.com/files/281774239/MatinaGR.zip 

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Δυο υπαρχουν. Ενας ο GRC.map και ο αλλος ο Navigreece.

Ψαξε στο μαγαζακι και θα τους βρεις και τους δυο εκει.;)

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα που δεν το βλεπει μεσω agent γιατι εγω που το εκανα το μονο που καταφερα ηταν να μην ανοιγει ουτε η παλια η εκδοση.

Βαλτην απο την αρχη την καινουρια. Προσεξε να κρατησεις απο την παλια τον φακελο data για να μην χρειαστει να ξαναξεκλειδωσεις τους χαρτες σου.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια υπαρχει κανας τροπος να περασουμε ποις για μπλοκα κτλ στο νντραιβ? εχει τοσο ποτεντιαλ αλλα του λειπουν κανα 2 βασικα πραματα δυστυχως.παντως εγινε το βασικο μου προγραμμα πλοηγησης και μονο που μπορεις να του δωσεις διευθυνση με νουμερο!!!
Link to comment
Share on other sites

Aν ανοιξετε τον φακελο speedcams στο NDrive στην καινουρια εκδοση εχει μεσα κατι αρχεια με καταληξη kml.

Αυτα ανοιγουν με google eath και σου δειχνει που ειναι ακριβως αυτα τα POI. Δυστυχως ειναι μονο για Ισπανια και Πορτογαλλια.

Θα ψαξω μηπως υπαρχει τιποτα για Ελλαδα.

 

Edit: Στο http://poi.gpspocketpc.gr σε καθε poi εχει και την επιλογη kml με google earth αλλα δεν ξερω μως τα περναμε στο προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Aν ανοιξετε τον φακελο speedcams στο NDrive στην καινουρια εκδοση εχει μεσα κατι αρχεια με καταληξη kml.

Αυτα ανοιγουν με google eath και σου δειχνει που ειναι ακριβως αυτα τα POI. Δυστυχως ειναι μονο για Ισπανια και Πορτογαλλια.

Θα ψαξω μηπως υπαρχει τιποτα για Ελλαδα.

 

Edit: Στο http://poi.gpspocketpc.gr σε καθε poi εχει και την επιλογη kml με google earth αλλα δεν ξερω μως τα περναμε στο προγραμμα.

 

Ευχαριστω αδερφε με εσωσες

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να γραψω τον σειριακο αριθμο αλλα δεν δουλευει το πληκτρολογιο......

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...