Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο2)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

1.622 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Alcatel
      6
    • Apple
      107
    • HTC
      44
    • LG
      102
    • Motorola
      13
    • Nokia
      551
    • Samsung
      290
    • Sony Ericsson
      376
    • ...άλλη εταιρεία
      58
    • ΔΞ/ΔΑ
      75


Recommended Posts

23747657183_28509df8b6_c.jpg20160113_205243 by xrhstos x, on Flickr

 

να ρωτήσω και εγώ όλοι με το <<μαμά>> πρόγραμμα τραβάτε τις φωτογραφίες? έχει κάποιος κάποιο άλλο να προτείνετε και να έχει και πολλές ρυθμίσεις?

 

αυτό το έχει δοκιμάσει κανείς? https://play.google.com/store/apps/details?id=com.riseupgames.proshot2&hl=en

Edited by nop77
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πολυ ωραια φωτογραφια φιλε Χρηστο. Μου εχουν κανει εντυπωση οι κυριες δεξια που αποκλειεται να ειναι ακουνητες, ομως τις δειχνει αψογα.

Οσο για αλλες εφαρμογες, προσωπικα εχω αγορασει την camera FV για τον καλυτερο χρονο κλειστρου που μου δινει, αλλα δεν τη χρησιμοποιω, η μαμισια νομιζω ειναι καλυτερη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για το 4:3 η 16:9 τι έχεις να πεις αλλαζει κατι εκτός απο τα εικονοστοιχεία;;

 

Ο λόγος πλευρών...

 

Το 4:3 δεν είναι πιο δόκιμο. Κάποιους τους βολεύει από άποψη cropping γιατί χρησιμοποιούν σχεδόν όλο τον αισθητήρα... Πρτραίτα π.χ.

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Μου εχουν κανει εντυπωση οι κυριες δεξια που αποκλειεται να ειναι ακουνητες, ομως τις δειχνει αψογα.

 

Πραγματικά. Εκτός κι αν οι κυρίες το έστησαν κανονικά (το κουτσομπολιό) πράγμα καθόλου απίθανο για την ηλικία τους..,:lol: :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

23747657183_28509df8b6_c.jpg20160113_205243 by xrhstos x, on Flickr

 

να ρωτήσω και εγώ όλοι με το <<μαμά>> πρόγραμμα τραβάτε τις φωτογραφίες? έχει κάποιος κάποιο άλλο να προτείνετε και να έχει και πολλές ρυθμίσεις?

 

αυτό το έχει δοκιμάσει κανείς? https://play.google.com/store/apps/details?id=com.riseupgames.proshot2&hl=en

 

Εντυπωσιακη...η καμερα fv-5 ειναι πολυ ανωτερη απο τη stock.

H proshot Κανει παπαδες στα wp...δεν ειναι για android

 

Lumia 950, RGB triple led flash

24211751720_a844006f2d_c.jpg2016_01_20_22_44_57_ProShot by foxy4270, on Flickr

Edited by paok4270
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά. Εκτός κι αν οι κυρίες το έστησαν κανονικά (το κουτσομπολιό) πράγμα καθόλου απίθανο για την ηλικία τους..,:lol: :lol:

:lol::lol::lol::lol: δεν αποκλείεται! πρέπει να καναν κανα 5 λεπτό μέχρι να φύγουν από το πλάνο:lol:

 

πολυ ωραια φωτογραφια φιλε Χρηστο. Μου εχουν κανει εντυπωση οι κυριες δεξια που αποκλειεται να ειναι ακουνητες, ομως τις δειχνει αψογα.

Οσο για αλλες εφαρμογες, προσωπικα εχω αγορασει την camera FV για τον καλυτερο χρονο κλειστρου που μου δινει, αλλα δεν τη χρησιμοποιω, η μαμισια νομιζω ειναι καλυτερη.

 

Εντυπωσιακη...η καμερα fv-5 ειναι πολυ ανωτερη απο τη stock.

H proshot Κανει παπαδες στα wp...δεν ειναι για android

ωραία θα την δοκιμάσω! και θα πω εντυπώσεις thanks!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τα παιδιά που διαμαρτύρονται παραπάνω, έχει καταντήσει πολύ βαρετό το ύφος των αντιπαραθέσεων αλλά και της επιμονης για μια συσκευή που δεν έχει αντίπαλο και η αδιαφορία και το σνομπάρισμα για τις υπόλοιπες...

Και εσείς συνεχίζετε να κάνετε πως δεν καταλαβαίνετε...

 

πραγματικα θα συμφωνήσω απολυτα με τον κερας σε αυτα που γραφει!!εισται εδω πεντε ατομα(ok ξέρετε παραπανω πραγματα απο θεμα φωτογραφιας απο μενα και απο πολλους εδω μεσα!!) και μιλατε μεταξυ σας και τιποτα παραπανω αν ποσταρει καποιος αλλος φωτογραφια απλα περναει απαρατήρητος!!λες και αυτο το νημα ειναι μονο για παρτη σας και ολους τους υπολοιπους απλα τους αγνοείται!!

και οπως το εχω ξανα γραψει οτι το να λεμε οτι μια συσκευη ειναι καλυτερη σε φωτογραφια δεν εννοουμε στο manual αλλα στο αυτοματο γιατι ο περισσοτερος κοσμος το τηλεφωνο το δουλευει στο αυτοματο και οχι manual!!

δεν υπαρχει λογος παρεξήγησης φυσικα λεω τα πραγματα οπως ειναι!!

Edited by manthosffvll
Link to comment
Share on other sites

πραγματικα θα συμφωνήσω απολυτα με τον κερας σε αυτα που γραφει!!εισται εδω πεντε ατομα(ok ξέρετε παραπανω πραγματα απο θεμα φωτογραφιας απο μενα και απο πολλους εδω μεσα!!) και μιλατε μεταξυ σας και τιποτα παραπανω αν ποσταρει καποιος αλλος φωτογραφια απλα περναει απαρατήρητος!!λες και αυτο το νημα ειναι μονο για παρτη σας και ολους τους υπολοιπους απλα τους αγνοείται!!

και οπως το εχω ξανα γραψει οτι το να λεμε οτι μια συσκευη ειναι καλυτερη σε φωτογραφια δεν εννοουμε στο manual αλλα στο αυτοματο γιατι ο περισσοτερος κοσμος το τηλεφωνο το δουλευει στο αυτοματο και οχι manual!!

δεν υπαρχει λογος παρεξήγησης φυσικα λεω τα πραγματα οπως ειναι!!

 

Είσαι εκτός θέματος. Το θέμα δεν είναι για να κάνετε παράπονα. Αν έχετε παράπονα μπορείτε να μου στείλετε pm.

Αν εσύ θέλεις να βλέπεις αποκλειστικά φωτογραφίες στο αυτόματο μπορείς να "παρακολουθείς" το παρακάτω θέμα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=404135

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα θα συμφωνήσω απολυτα με τον κερας σε αυτα που γραφει!!εισται εδω πεντε ατομα(ok ξέρετε παραπανω πραγματα απο θεμα φωτογραφιας απο μενα και απο πολλους εδω μεσα!!) και μιλατε μεταξυ σας και τιποτα παραπανω αν ποσταρει καποιος αλλος φωτογραφια απλα περναει απαρατήρητος!!λες και αυτο το νημα ειναι μονο για παρτη σας και ολους τους υπολοιπους απλα τους αγνοείται!!

και οπως το εχω ξανα γραψει οτι το να λεμε οτι μια συσκευη ειναι καλυτερη σε φωτογραφια δεν εννοουμε στο manual αλλα στο αυτοματο γιατι ο περισσοτερος κοσμος το τηλεφωνο το δουλευει στο αυτοματο και οχι manual!!

δεν υπαρχει λογος παρεξήγησης φυσικα λεω τα πραγματα οπως ειναι!!

 

Ατυχες ειναι το παραδειγμα σου.

Αμα ειναι καλη η φωτογραφια δεν περναει απαρητηρητη...ανεξαρτητως κινητου.Τρανο παραδειγμα το Xiaomi Redmi Note 2 για το οποιο εχουν πει ολοι τα καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα θα συμφωνήσω απολυτα με τον κερας σε αυτα που γραφει!!εισται εδω πεντε ατομα(ok ξέρετε παραπανω πραγματα απο θεμα φωτογραφιας απο μενα και απο πολλους εδω μεσα!!) και μιλατε μεταξυ σας και τιποτα παραπανω αν ποσταρει καποιος αλλος φωτογραφια απλα περναει απαρατήρητος!!λες και αυτο το νημα ειναι μονο για παρτη σας και ολους τους υπολοιπους απλα τους αγνοείται!!

και οπως το εχω ξανα γραψει οτι το να λεμε οτι μια συσκευη ειναι καλυτερη σε φωτογραφια δεν εννοουμε στο manual αλλα στο αυτοματο γιατι ο περισσοτερος κοσμος το τηλεφωνο το δουλευει στο αυτοματο και οχι manual!!

δεν υπαρχει λογος παρεξήγησης φυσικα λεω τα πραγματα οπως ειναι!!

 

Φίλε μου, μιλώντας για τον εαυτό μου πάντα, δεν ειμαι κανένας γνώστης. Έχω ανεβάσει κάμποσες φωτογραφίες και πέρασαν ασχολίαστες. Όμως δεν ζητάω τα ρέστα απο κάποιον. Δεν είναι υποχρεωμένοι οι 5-10 γνωστες να σχολιάζουν ότι ανεβαίνει εδώ. Είναι απλά μέλη όπως εγώ κι εσύ. Δεν είναι κριτική επιτροπή (x factor...,:lol: ). Θα σχολιασουν ότι τους κάνει κλικ, θετικό ή αρνητικό. Το να απαιτείς εσύ κι εγώ να σχολιάσουν ότι ανεβάζουμε και να τους ζητάμε τα ρέστα όταν δεν το κάνουν λες και έχουν αυτή την υποχρέωση, μου φαίνεται τουλάχιστον υπερβολικό. Στο θέμα του αυτόματου το έχουμε εξαντλήσει. Το νήμα εδώ ψάχνει την καλύτερη κάμερα και ως συνήθως, το καλύτερο αποτέλεσμα έρχεται μέσα από χειροκίνητες ρυθμίσεις. Και βέβαια έχει μεγάλο ενδιαφέρον το αυτόματο αλλά προέχει το καλύτερο αποτέλεσμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χαχαχα έμ βέβαια άμα δεν πας στον Λούβρο η σε κανένα εξωτικό μέρος τι αξιολόγηση να περιμενεις? Ενώ άμα στήνω την γιαγιά μου που παίζει πρέφα κάθε μέρα στον καφενέ ....είναι να μην λες τι ωραίο κότσο και πόσες ζάρες έχει στον λαιμό!

 

Κλαίω.....:lol:

Πάντως δεν πρέπει να έχεις παράπονο. Με τόσες φωτογραφίες που ανέβασε ο paok στην χαρτοπαικτική λέσχη, μάθαμε όλοι πρέφα.....:lol:

Edited by navi55

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Redmi note 2 stock camera

Πλεον ψιλομαραμενα τα λουλουδακια..

 

24152226279_784d857c30_c.jpgIMG_20160121_154220 by Guardian, on Flickr

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, μιλώντας για τον εαυτό μου πάντα, δεν ειμαι κανένας γνώστης. Έχω ανεβάσει κάμποσες φωτογραφίες και πέρασαν ασχολίαστες. Όμως δεν ζητάω τα ρέστα απο κάποιον. Δεν είναι υποχρεωμένοι οι 5-10 γνωστες να σχολιάζουν ότι ανεβαίνει εδώ. Είναι απλά μέλη όπως εγώ κι εσύ. Δεν είναι κριτική επιτροπή (x factor...,:lol: ). Θα σχολιασουν ότι τους κάνει κλικ, θετικό ή αρνητικό. Το να απαιτείς εσύ κι εγώ να σχολιάσουν ότι ανεβάζουμε και να τους ζητάμε τα ρέστα όταν δεν το κάνουν λες και έχουν αυτή την υποχρέωση, μου φαίνεται τουλάχιστον υπερβολικό. Στο θέμα του αυτόματου το έχουμε εξαντλήσει. Το νήμα εδώ ψάχνει την καλύτερη κάμερα και ως συνήθως, το καλύτερο αποτέλεσμα έρχεται μέσα από χειροκίνητες ρυθμίσεις. Και βέβαια έχει μεγάλο ενδιαφέρον το αυτόματο αλλά προέχει το καλύτερο αποτέλεσμα.

 

φιλε μου δεν καταλαβες μαλλον τι θελω να πω !! υπαρχει εδω μεσα μια κλικα μια παρεα η οπως αλλιως να το πω που τα λετε μεταξη σας και σχολιάζετε της φωτογραφιες σας ετσι!!!οποτε οταν μπαινει καποιος καινουργιος στην παρεα περναει απαρατηρητος(δεν κάνω παράπονα φυσικα λεω αυτο που βλεπω!!!!)και το θεμα αυτοματο και μη αυτοματο θελω να πω οτι πρωτα να βγουν φωτογραφιες με ενα κινητό στο αυτοματο να δουμε τι ψαρια πιανει και μετα στο manual να ξερουμε και στης δυο περιπτώσεις πως τα παει!!! αν ειναι ολα στο manual πως θα ξερει οποιοσδήποτε πως βγαζει στο αυτοματο το κινητό??

τελος παντων συγνώμη για το που ειμαι εκτος θεματος αυτο ηταν το τελευταίο μνμ!!

Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω πάντως να χάνει αναγνώστες, βλέπω όλο και περισσότερους να ασχολούνται με το θέμα και να μαθαίνουν κιόλας από κάποιους άλλους (και εγώ μαθαίνω, μιας και δεν είμαι ειδικός στη φωτογραφία). Επίσης δε μπορεί να με υποχρεώσει κανείς να σχολιάζω ή να μη σχολιάζω. Σχολιάζω ότι νομίζω εγώ (και ο καθένας επίσης ότι νομίζει). Το αν έχουμε έρθει σε αντιπαραθέσεις κάποιοι ανά καιρούς, έχουμε φάει προειδοποιήσεις ή και ποινές όταν κρίνανε αυτοί που πρέπει, οπότε δε καταλαβαίνω το πρόβλημά σας και τις τελευταίες δύο σελίδες ίσως να έχετε γίνει πιο κουραστικοί από το ίδιο το "πρόβλημα" που θέλετε να αναδείξετε.

 

edit: ο άλλος λέει για κλίκα, αν είναι δυνατόν...

Link to comment
Share on other sites

Διαγράφηκαν μηνύματα και πάλι. Οι παρατηρήσεις που κάνω δεν είναι για να κάνετε κάποιοι κους κους. Αν αδυνατείτε να το καταλάβετε λυπάμαι.

 

Δε βλέπω πάντως να χάνει αναγνώστες, βλέπω όλο και περισσότερους να ασχολούνται με το θέμα και να μαθαίνουν κιόλας από κάποιους άλλους (και εγώ μαθαίνω, μιας και δεν είμαι ειδικός στη φωτογραφία). Επίσης δε μπορεί να με υποχρεώσει κανείς να σχολιάζω ή να μη σχολιάζω. Σχολιάζω ότι νομίζω εγώ (και ο καθένας επίσης ότι νομίζει). Το αν έχουμε έρθει σε αντιπαραθέσεις κάποιοι ανά καιρούς, έχουμε φάει προειδοποιήσεις ή και ποινές όταν κρίνανε αυτοί που πρέπει, οπότε δε καταλαβαίνω το πρόβλημά σας και τις τελευταίες δύο σελίδες ίσως να έχετε γίνει πιο κουραστικοί από το ίδιο το "πρόβλημα" που θέλετε να αναδείξετε.

 

edit: ο άλλος λέει για κλίκα, αν είναι δυνατόν...

 

Με κάλυψες απόλυτα. Προφανώς όσοι έχουν θέματα προσπαθούν να μεγαλοποιήσουν τα πράγματα χωρίς να υπάρχει πρόβλημα.

 

Μείνετε στο θέμα παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ωρέ την παλεύετε; :wacko:

 

Ένα θέμα με όμορφες φωτογραφίες είναι να ανεβάζουμε ΟΛΟΙ μας για την πλάκα, τον χαβαλέ ή το χόμπι μας. Για αυτό τον λόγο ενημερώνω πως καλό είναι:

 

1) Οι «παλιοί» να σχολιάζουν και να ανεβάζουν τις όμορφες φωτογραφίες τους και να μας επιμορφώνουν εμάς που δεν έχουμε ιδέα από λεπτομέρειες ψηφιακής φωτογραφίας. Κλίκες - ξεκλίκες κάντε όσες θέλετε, απλά στον καφέ σας όχι στο forum αυτό.

 

2) Οι νέοι (που είναι ΠΑΡΑ πολλοί αν κρίνω από τα εντυπωσιακά στατιστικά του θέματος (άνω του 37% αύξηση τους τελευταίους 2 μήνες) να ανεβάζουν τις φωτογραφίες τους για την ΠΑΡΤΗ τους και για το κέφι τους. Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να σχολιάσει κάτι απαραίτητα. Δεν είμαστε η κριτική επιτροπή του Nat Geo εδώ, ούτε μπαίνετε για να κάνετε free μαθήματα. AN θέλει κάποιος να σχολιάσει τις φωτογραφίες που ανεβάσατε θα το κάνει. Αν δεν θέλει, θα προσπεράσει. Είναι λόγος αυτός να παραπονιέστε; WTF, forum είναι δεν είναι και η κριτική επιτροπή του Χ Factor στις φοτο.

 

Το θέμα έχει αυστηρό moderating όταν χρειάζεται, αλλά έχω δώσει σαφείς οδηγίες να διατηρηθεί το κλίμα παρέας που έχετε εδώ και μήνες και με χαροποιεί ιδιαίτερα. ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΛΟΓΟ, δεν θα σχολιάζετε off topic posts, δεν θα κράζετε, δεν θα κάνετε δημόσιες παρατηρήσεις/παράπονα κλπ. Υπάρχουν PM's και αναφορές παράβασης για αυτό.

 

Κάθε off topic, θα διαγράφεται χωρίς προειδοποίηση. Συνεχίστε παρακαλώ γιατί θα σας ποστάρω την μακαρονάδα μου σήμερα το μεσημέρι με την κάμερα του iPhone :p

Edited by Mythozz

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Lumia 640xl αυτόματο

 

Γιατί συμβαινει αυτο στο πεύκο δεξιά;

 

23898100213_4edc80c287_b.jpgWP_20160121_12_37_56_Pro by Nikos Manousakis, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Redmi note 2 stock camera

Πλεον ψιλομαραμενα τα λουλουδακια..

 

24152226279_784d857c30_c.jpgIMG_20160121_154220 by Guardian, on Flickr

 

Μερικες HDR θελεω να δω απο την συγκεκριμμενη καμερα

Link to comment
Share on other sites

Μερικες HDR θελεω να δω απο την συγκεκριμμενη καμερα

 

Με την πρωτη ευκαιρια θα βγαλω!!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Meizu mx5

 

23893395143_5c36549cbd_k.jpgP60121-081047 by Athanasios Arazos, on Flickr

 

Στο κινητό που την βλέπω, δεν υπάρχει ουρανός.......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό που την βλέπω, δεν υπάρχει ουρανός.......

 

Όντως δεν υπάρχει αλλά το δέντρο βγήκε εντυπωσιακό. Σαν ζωντανό. :lol:

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό που την βλέπω, δεν υπάρχει ουρανός.......

Δεν υπάρχει όχι..

Ήταν 8 το πρωί με πολύ περίεργο καθαρό ουρανό...

Έχει εστιάσει πολύ στο δέντρο με πολύ λεπτομέρεια.. Θα δοκιμάσω στο ίδιο σημείο με διαφορετική ώρα να δω πως θα δείξει.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...