Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο2)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

1.622 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Alcatel
      6
    • Apple
      107
    • HTC
      44
    • LG
      102
    • Motorola
      13
    • Nokia
      551
    • Samsung
      290
    • Sony Ericsson
      376
    • ...άλλη εταιρεία
      58
    • ΔΞ/ΔΑ
      75


Recommended Posts

Με 1/11 δεν ειναι θαυμα που μια φωτογραφια δεν ειναι κουνημενη.

Αλλωστε, δεν υπαρχουν κινουμενα αντικειμενα στη φωτογραφια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την κάμερα την έχουμε δει τι κάνει, δεν θα της ανάβουμε βεγγαλικά σε κάθε ευκαιρία. Πιο πολύ αν θες σε μια τοπ κάμερα θα σχολιάζονται τα αρνητικά πια.

Ειναι η καλύτερη στα WP, και όσοι φανς των windows με κομπόδεμα θα την επιλέξουν.

Το ότι όμως δεν είναι και τεράστιο βήμα μπρος για κατόχους πχ G4, S6 είναι επίσης γεγονός.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Την κάμερα την έχουμε δει τι κάνει, δεν θα της ανάβουμε βεγγαλικά σε κάθε ευκαιρία. Πιο πολύ αν θες σε μια τοπ κάμερα θα σχολιάζονται τα αρνητικά πια.

Ειναι η καλύτερη στα WP, και όσοι φανς των windows με κομπόδεμα θα την επιλέξουν.

Το ότι όμως δεν είναι και τεράστιο βήμα μπρος για κατόχους πχ G4, S6 είναι επίσης γεγονός.

 

Δεν ειναι απλα η καλυτερη καμερα στα WP...ειναι η καλυτερη καμερα που υπαρχει αυτη τη στιγμη.

Ακολουθει το G4...Ολα τα υπολοιπα απεχουν αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

Στο απυροβλητο δεν ειναι κανεις...εσυ αντι να σχολιασεις τις ικανοτητες της καμερας υπεθεσες οτι τους εστησα εγω για να βγουν ακινητοι.

Χαρτια παιζουν οι ανθρωποι...σου φαινονται να εχουν στηθει για φωτογραφηση?

Paok με συγχωρείς, αλλά ναι εμένα μου φαίνονται στημένοι για φωτογραφία. Και δεν είναι κακό αυτό, αλλά μη μας πασάρεις 4 ανθρώπους που παίζουν χαρτιά (έστω), ότι είναι απόδειξη για το ότι το 950 βγάζει καλές βραδυνές χωρίς να βγουν κουνημένες, που το κάνει και το έχουμε δει, αλλά σε αυτές τις φωτογραφίες που ανέβασες σίγουρα δεν αποδεικνύεται αυτό.

Κρίμα που θα σας απογοητεύσω αλλά το κινητό το χω παραγγείλει για το λειτουργικό και μετά για τη κάμερα. Αλλά ας μη το συζητήσουμε παραπάνω :)

Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι σε κάποιους αρέσουν τα WP. Δεν νομίζω ότι αυτό αποτελεί πεδίο αντιπαράθεσης, όπως αναφέρθηκε, είναι καθαρά προσωπική επιλογή, αυτονόητο και λογικό είναι.

Ξεκολλήστε ρε παιδιά με το άστοχο σχόλιο του συμφορουμήτη.

Δεν ειναι απλα η καλυτερη καμερα στα WP...ειναι η καλυτερη καμερα που υπαρχει αυτη τη στιγμη.

Ακολουθει το G4...Ολα τα υπολοιπα απεχουν αρκετα.

Διαφωνώ σε σημεία. Και εσύ θα διαφωνήσεις με τον εαυτό σου με την επόμενη αγορά... :lol::p

Link to comment
Share on other sites

EEE καλα μας τα κανατε να μην πω τι ξανα παλι και καθε τρεις και λιγο.....:!:

Οσοι δεν εχουν 950 ή G4 επιβαλλεται να μην τραβανε ουτε καν να προσπαθησουν να φωτογραφισουν κανεναν και τιποτα ομως...

ποσο δε να ανεβασουν φωτογραφιες εδω:lol:

Enough is enough ...........boys with toys:p

 

Ps μπαινει κανενας να δει καμια φωτο να μαθει τιποτα και ολο τα ιδια, ΧΑΡΙΣΜΑ ΣΑΣ ΤΟ THREAD ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να παρακολουθούμε το Thread αν τρωγεστε συνέχεια μεταξύ σας παιδιά. Eίπαμε να δούμε καμία φωτογραφία... Αν είναι να μαλωνετε με το παραμικρό δεν αξίζει να μπαίνουμε καθολου... :) τουλάχιστον

λυπηθειτε αυτούς που διαβάζουν. Φιλικα!

Link to comment
Share on other sites

Ποιος τρώγετε ρε παιδιά? Χαλαρώστε και εσείς που πάτε στο άλλο άκρο. Δηλαδή τι, να μη πούμε την άποψή μας?
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ σε σημεία. Και εσύ θα διαφωνήσεις με τον εαυτό σου με την επόμενη αγορά... :lol::p

 

Προφανως σε καποια χρονικη στιγμη θα ξεπεραστει και αυτη η καμερα...η τεχνολογια δεν σταματαει.

Προς το παρων δεν εχει αντιπαλο.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως σε καποια χρονικη στιγμη θα ξεπεραστει και αυτη η καμερα...η τεχνολογια δεν σταματαει.

Προς το παρων δεν εχει αντιπαλο.

Σαν all around μάλλον ναι. Σε σημεία χάνει από κάποια, τα κερδίζει αλλού κτλ. Φυσικά το G4 αλλά και άλλα είναι τόσο κοντά κατά την άποψή μου που μετά σκέφτεται κανείς και άλλα πράγματα που όμως δεν παίζουν ρόλο στο thread αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τα παιδιά που διαμαρτύρονται παραπάνω, έχει καταντήσει πολύ βαρετό το ύφος των αντιπαραθέσεων αλλά και της επιμονης για μια συσκευή που δεν έχει αντίπαλο και η αδιαφορία και το σνομπάρισμα για τις υπόλοιπες...

Και εσείς συνεχίζετε να κάνετε πως δεν καταλαβαίνετε...

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα βάλει φώτο και ο paok είπε τα καλύτερα, δεν τον έχω για κολλημένο δηλαδή.

Εμείς οι λοιποί ας προσπαθούμε να ανεβάζουμε φώτο όσο μπορούμε για να αποφορτιζουμε την ατμόσφαιρα. Απλώς θα ταν καλό να σχολιαζονται και οι λοιπές φώτο εκτός από 950 g4 s6

Link to comment
Share on other sites

Σαν συνολο η καμερα του G4 ειναι αρκετα κοντα...απο τα υπολοιπα που βγηκαν το 15 υπαρχει αποσταση.

24446392106_77a25c3b8c_c.jpg2016_01_18_22_22_13_ProShot by foxy4270, on Flickr

Edited by paok4270
Link to comment
Share on other sites

EEE καλα μας τα κανατε να μην πω τι ξανα παλι και καθε τρεις και λιγο.....:!:

Οσοι δεν εχουν 950 ή G4 επιβαλλεται να μην τραβανε ουτε καν να προσπαθησουν να φωτογραφισουν κανεναν και τιποτα ομως...

ποσο δε να ανεβασουν φωτογραφιες εδω:lol:

Enough is enough ...........boys with toys:p

 

Ps μπαινει κανενας να δει καμια φωτο να μαθει τιποτα και ολο τα ιδια, ΧΑΡΙΣΜΑ ΣΑΣ ΤΟ THREAD ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

 

Περίμενε βρε κι εσυ με το θρυλικό hd2....:) Ο Τζονις μας βομβάρδισε με απανωτές φωτογραφίες 1-2 σελίδες πίσω (και καλά έκανε βέβαια, πολυ το χάρηκα που το έψαχνε με την συσκευή του). Ανεβαίνουν απο διάφορες συσκευές. Υπάρχει ποικιλία. Δεν θα απολογηθεί ο paok και οι lgταδες για όποιους δεν ανεβάζουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ότι όμως δεν είναι και τεράστιο βήμα μπρος για κατόχους πχ G4, S6 είναι επίσης γεγονός.

 

Επίσης ειναι γεγονός πως τα g4, s6 δεν ήταν τεράστιο βημα μπρος απο τα 1020 και 808. Αν ήταν βημα μπρος.....;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν υπάρχει λόγος να παρακολουθούμε το Thread αν τρωγεστε συνέχεια μεταξύ σας παιδιά. Eίπαμε να δούμε καμία φωτογραφία... Αν είναι να μαλωνετε με το παραμικρό δεν αξίζει να μπαίνουμε καθολου... :) τουλάχιστον

λυπηθειτε αυτούς που διαβάζουν. Φιλικα!

 

Να κινούνται και λίγο τα αίματα. Έχει κρύο έξω......:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει παιδια μεσα...δε γινεται.

 

Να παίρνεις και τον Ηρώδη μαζί.....:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κρίμα που θα σας απογοητεύσω αλλά το κινητό το χω παραγγείλει για το λειτουργικό και μετά για τη κάμερα. Αλλά ας μη το συζητήσουμε παραπάνω :)

 

Σου ειπα να κανεις κουμάντο και για μένα αλλα με έγραψες.....:lol:

Περιμένω εντυπώσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την κάμερα την έχουμε δει τι κάνει, δεν θα της ανάβουμε βεγγαλικά σε κάθε ευκαιρία.

 

Δεν είναι πρωτόγνωρο το συνεχόμενο αναμα βεγγαλικών για κάποια κάμερα. Πήγαινε λίγο πίσω και θα το ξαναδείς για την συσκευή σου. Και μάλιστα παααρα πολυ πιο έντονα.....;)

Δεν είναι κακό ομως αυτό. Ενθουσιασμός λέγεται και προσωπικά δεν με ενοχλεί/ενόχλησε. Μου αρέσει η τρέλα που έχουμε για τις συσκευές μας. Όλοι μας.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε βρε κι εσυ με το θρυλικό hd2....:) Ο Τζονις μας βομβάρδισε με απανωτές φωτογραφίες 1-2 σελίδες πίσω (και καλά έκανε βέβαια, πολυ το χάρηκα που το έψαχνε με την συσκευή του). Ανεβαίνουν απο διάφορες συσκευές. Υπάρχει ποικιλία. Δεν θα απολογηθεί ο paok και οι lgταδες για όποιους δεν ανεβάζουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Επίσης ειναι γεγονός πως τα g4, s6 δεν ήταν τεράστιο βημα μπρος απο τα 1020 και 808. Αν ήταν βημα μπρος.....;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Να κινούνται και λίγο τα αίματα. Έχει κρύο έξω......:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Να παίρνεις και τον Ηρώδη μαζί.....:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σου ειπα να κανεις κουμάντο και για μένα αλλα με έγραψες.....:lol:

Περιμένω εντυπώσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν είναι πρωτόγνωρο το συνεχόμενο αναμα βεγγαλικών για κάποια κάμερα. Πήγαινε λίγο πίσω και θα το ξαναδείς για την συσκευή σου. Και μάλιστα παααρα πολυ πιο έντονα.....;)

Δεν είναι κακό ομως αυτό. Ενθουσιασμός λέγεται και προσωπικά δεν με ενοχλεί/ενόχλησε. Μου αρέσει η τρέλα που έχουμε για τις συσκευές μας. Όλοι μας.

 

 

Επίσης ειναι γεγονός πως τα g4, s6 δεν ήταν τεράστιο βημα μπρος απο τα 1020 και 808. Αν ήταν βημα μπρος.....;

LG G4 , Galaxy S6...Μη τα βαζετε στην ιδια κατηγορια αυτα τα δυο κινητα. Το G4 εχει ανωτερη καμερα.Τωρα κατα ποσο ειναι σχετικο.Παντως ειναι ανωτερη.

 

Δεν είναι πρωτόγνωρο το συνεχόμενο αναμα βεγγαλικών για κάποια κάμερα. Πήγαινε λίγο πίσω και θα το ξαναδείς για την συσκευή σου. Και μάλιστα παααρα πολυ πιο έντονα.....;)

 

Ετσι ειναι...επι μηνες το G4 επαιζε μπαλα μονο του και δικαιως.Τωρα ειναι καιρος να κατσει στον παγκο :X:X

Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα ειναι απλα.. Το g4 ηταν βημα εμπρος απο το 1020 και τωρα το 950 ειναι βημα εμπρος απο το g4. Μεχρι να βγει παλι καποιο g5 ή s7 που να ξεπερασει το 950 κτλ..η τεχνολογια εξελισεται με γρήγορους ρυθμούς τι να κάνουμε..

 

Φυσικα αυτο δεν σημαινει οτι καποιο απο αυτα τα τηλεφωνα ειναι το καλυτερο σε ολους τους τομεις της φωτογραφίας. Το 950 για παράδειγμα υπερεχει στις βραδινές, τη μερα ομως ειναι καλυτερα τα s6,z5 το ζ5 για παραδειγμα εχει μεγαλυτερο εύρος χρωμάτων. Τιποτα δεν ειμαι απόλυτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Redmi note 2 stock camera

 

24375452612_757a34205e_c.jpgIMG_20160119_144124 by Guardian, on Flickr

 

24483703095_1b77ca3469_c.jpgIMG_20160119_144150 by Guardian, on Flickr

 

24375494992_0452948b27_c.jpgIMG_20160119_151414 by Guardian, on Flickr

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Redmi note 2 stock camera

 

Ωραίες οπως παντα αλλά θα ηθελα να βγαλεις μια 16:9 ένα μακρινό τοπιο

για να το συγκρινω με το lumia 640xl.

 

Υπαρχει κάποιος λόγος που τραβάτε 4:3 πολλοί απο εσάς, εκτός απο τα περισσότερα εικονοστοιχέια ;;;

Link to comment
Share on other sites

Ωραίες οπως παντα αλλά θα ηθελα να βγαλεις μια 16:9 ένα μακρινό τοπιο

για να το συγκρινω με το lumia 640xl.

 

Υπαρχει κάποιος λόγος που τραβάτε 4:3 πολλοί απο εσάς, εκτός απο τα περισσότερα εικονοστοιχέια ;;;

 

θα τραβηξω φιλε μου!ο λογος που τραβαω 4:3 οπως τον ειπες ειναι τα περισσοτερα εικονοστοιχεια τπτ παραπανω!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Lumia 640xl αυτόματο

 

Έχω την αισθηση οτι απο τα αριστερα ειναι παντα λιγο θολά,μπορει να συμβαινει

αυτο;;

Στο φάκελο εχει αρκετές φωτογραφίες για όποιον ξέρει και θέλει να μου πει....

 

 

24117402749_9689340dc3_b.jpgWP_20160119_12_30_12_Pro by Nikos Manousakis, on Flickr

 

23858366063_f81b7ed1bf_b.jpgWP_20160119_10_55_39_Pro by Nikos Manousakis, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

@Johnny

Ωραίες φωτο

@xostel

Το Prime το προτιμώ προσωπικά απο το 640, σαν ποιότητα φωτο, απλά το 640 μπορεί να τα πάει καλύτερα στα δύσκολα μιας και έχει ρυθμίσεις.

Αριστερά που βλέπεις κάπως θολούρα, είναι σύμπτωμα των Nokia - Microsoft. Κι εγώ το ίδιο είχα. Στις άκρες συμβαίνει (σε πολλά κινητά).

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

στις ακρες εχω και εγω θεμα πολλες φορες...

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

@Johnny

Ωραίες φωτο

@xostel

Το Prime το προτιμώ προσωπικά απο το 640, σαν ποιότητα φωτο, απλά το 640 μπορεί να τα πάει καλύτερα στα δύσκολα μιας και έχει ρυθμίσεις.

Αριστερά που βλέπεις κάπως θολούρα, είναι σύμπτωμα των Nokia - Microsoft. Κι εγώ το ίδιο είχα. Στις άκρες συμβαίνει (σε πολλά κινητά).

 

Για το 4:3 η 16:9 τι έχεις να πεις αλλαζει κατι εκτός απο τα εικονοστοιχεία;;

Link to comment
Share on other sites

Lumia 640xl αυτόματο

 

Έχω την αισθηση οτι απο τα αριστερα ειναι παντα λιγο θολά,μπορει να συμβαινει

αυτο;;

Στο φάκελο εχει αρκετές φωτογραφίες για όποιον ξέρει και θέλει να μου πει....

 

@Johnny

Ωραίες φωτο

@xostel

Το Prime το προτιμώ προσωπικά απο το 640, σαν ποιότητα φωτο, απλά το 640 μπορεί να τα πάει καλύτερα στα δύσκολα μιας και έχει ρυθμίσεις.

Αριστερά που βλέπεις κάπως θολούρα, είναι σύμπτωμα των Nokia - Microsoft. Κι εγώ το ίδιο είχα. Στις άκρες συμβαίνει (σε πολλά κινητά).

 

Για τη θολούρα, την κάνει και σε εμένα σε lumia 930. Είναι γενικό κακό, που όπως είχε πεί και κάποιος άλλος εδώ μέσα, ίσως να οφείλετε στον φακό και την καμπυλότητα του. Όσον αφορά το 4:3, γενικά το χρησιμοποιούν επειδή νομίζω πως είναι και πιο δόκιμο φωτογραφικά.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...