Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο2)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

1.622 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Alcatel
      6
    • Apple
      107
    • HTC
      44
    • LG
      102
    • Motorola
      13
    • Nokia
      551
    • Samsung
      290
    • Sony Ericsson
      376
    • ...άλλη εταιρεία
      58
    • ΔΞ/ΔΑ
      75


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

redmi note 3 >>> proshot

23800434409_04a24ba252_h.jpg2016-01-04_01-19-28 by Vasileios Kallioras, on Flickr

 

Πολυ ωραια η φωτο!!!στο proshot σε αφηνει manual ρυθμισεις iso κτλ?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

f570d438d7c24cee809f339a94745714.jpg

 

Meizu mx5 crop...

Χαμηλωμένη στα 5 mpixel για κάτι δοκιμές που έκανα..θα μπω σιγά σιγά πιο δυναμικά στη παρέα σας ως χομπιστας.

Edited by puzzle21

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Μας έχεις τρελάνει. Η μία καλύτερη από την άλλη.....

Δε βλέπω κάτι για να με τρελάνει πέρα του όμορφα χιονισμένου δρόμου. Βλέποντας την πρώτη τις είδαμε όλες.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έκανα ταξίδι στο Βερολίνο τα Χριστούγεννα, να μια με το Lumia 1020 (auto). Είναι ο Καθεδρικός τους, έχει πάρει αυτα τα χρώματα από την αντανάκλαση του ουρανού. :)

 

23885794990_2b5525f89b_k.jpgWP_20151226_16_24_20_Pro by Thomas P, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω κάτι για να με τρελάνει πέρα του όμορφα χιονισμένου δρόμου. Βλέποντας την πρώτη τις είδαμε όλες.

 

Υπάρχει και η λίστα αγνόησης ξέρεις.. Δεν χρειάζεται σε κάθε φωτογραφία να κάνεις και ένα αρνητικό σχόλιο.

Ειδικά τον τελευταίο καιρό είσαι εριστικός σε μεγάλο βαθμό, όπου λόγω του χριστουγεννιάτικου πνεύματος είμαστε και εμείς πιο ελαστικοί.

Τουλάχιστον ο συγκεκριμένος χρήστης ανεβάζει διαφορετικές φωτογραφίες σε αντίθεση με εσένα που έχεις βγάλει 5 φωτογραφίες με το 808 που τις θεωρείς καλές και τις ποστάρεις ανά διαστήματα ξανά και ξανά..

 

Έχουν διαγραφεί πολλά μηνύματά σου το τελευταίο διάστημα. Αυτή είναι η τελευταία προειδοποίηση. Από εκεί και έπειτα τέτοιου είδους συμπεριφορές , και το αναφέρω αυτό γενικά, θα ακολουθούνται με τις σχετικές κυρώσεις.

Επίσης αυτή η παρατήρηση που κάνω δεν είναι για να ξεκινήστε κουβεντούλα από κάτω. Οποιαδήποτε απάντηση σχετική/off topic θα διαγραφεί. Αν κάποιος έχει απορία μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου με pm.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Δεν την εχω δει σε μεγαλη οθονη, αλλα απο το κινητο φαινεται καλη.

 

https://www.flickr.com/gp/126541776@N04/243w8v

 

Sony Z5 Auto.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έκανα ταξίδι στο Βερολίνο τα Χριστούγεννα, να μια με το Lumia 1020 (auto). Είναι ο Καθεδρικός τους, έχει πάρει αυτα τα χρώματα από την αντανάκλαση του ουρανού. :)

 

23885794990_2b5525f89b_k.jpgWP_20151226_16_24_20_Pro by Thomas P, on Flickr

 

Ωραία φωτο!

Δείχνει βασικά το μεγαλείο του μνημείου αλλά και το μεγαλείο του 1020..

 

Όσο για το σχόλιο του Moralas, θα ήθελα να πω οτι είναι γεγονός οτι καταντά κάπως κουραστικό και όχι καλό (αυτό θα έπρεπε να το καταλαβαίνουν και οι mod) για το νήμα να ανεβαίνουν φωτογραφίες συνεχώς απο μια συσκευή χωρίς να έχουν να δείξουν κάτι ιδιαίτερο. Πράγματι, η μια φωτογραφία τα δείχνει όλα. Και μάλιστα ακόμα περισσότερο όταν πρόκειται για μια συσκευή που αποσύρεται... Αυτό δεν σημαίνει βέβαια οτι είναι άχρηστη φωτογραφικά, αλλά οκ, ας κάνουμε λίγο pause να δούμε τι θα γίνει με το 950...

Δεν συμφωνώ απόλυτα με τον τρόπο που εκφράστηκε ο Moralas ίσως, αλλά κατανοώ οτι και οι δύο (Moralas, Paok) είναι παλαιοί χρήστες και γνωρίζονται, οπότε υπάρχει και άλλος κώδικας επικοινωνίας.

Ευχάριστα βλέπουμε τις φωτο του 950, οκ, τις είδαμε, καταλάβαμε τι κάνει, ας δούμε σε διάφορες συνθήκες ναι, αλλά δεν χρειάζεται να επαναλαμβάνονται.

@Paok, δεν βγάζω τις φωτογραφίες σου άχρηστες φυσικά, αντίθετα, αλλά εσύ σαν γνώστης του νήματος θεωρώ οτι ξέρεις τι πρέπει να κάνεις, χωρίς την υποστήριξη κανενός..

Επίσης, για εμένα το σημαντικότερο (αυτή την περίοδο που δεν πολυ-ποστάρω γιατί δεν μου αρέσει ιδιαίτερα το "κλίμα" ) είναι, οτι βλέπω και φωτογραφίες απο νέους χρήστες εδώ, με άλλα, διάφορα κινητά κάτι που θεωρώ πολύ ενδιαφέρον για όλους. Οι όποιες παρεμβάσεις και απόλυτες απόψεις, δεν βοηθούν σε αυτό πάντως, και είναι κρίμα.

Παροτρύνω προσωπικά, όσους διαβάζουν και δεν ποστάρουν (θεωρώ και ξέρω οτι είναι πολλοί) διότι μπορεί να βλέπουν οτι εδώ είναι ένα θέμα "για τους γνώστες", να μην το βλέπουν έτσι, να ανεβάζουν φωτογραφίες που θεωρούν καλές, θέλουμε να βλέπουμε όλα τα κινητά, βγαίνουν συνεχώς καινούργια με αναβαθμισμένες δυνατότητες τα οποία και σε εμάς που ασχολούμαστε περισσότερο μπορεί να διαφεύγουν. Μαθαίνουμε συνέχεια, και αυτός είναι και ο σκοπός του νήματος. Αυτή απλά είναι η γνώμη μου και δεν υποδεικνύω τίποτα σε κανέναν φυσικά.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

 

Σούπερ......!!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωραία φωτο!

Δείχνει βασικά το μεγαλείο του μνημείου αλλά και το μεγαλείο του 1020..

 

Όσο για το σχόλιο του Moralas, θα ήθελα να πω οτι είναι γεγονός οτι καταντά κάπως κουραστικό και όχι καλό (αυτό θα έπρεπε να το καταλαβαίνουν και οι mod) για το νήμα να ανεβαίνουν φωτογραφίες συνεχώς απο μια συσκευή χωρίς να έχουν να δείξουν κάτι ιδιαίτερο. Πράγματι, η μια φωτογραφία τα δείχνει όλα. Και μάλιστα ακόμα περισσότερο όταν πρόκειται για μια συσκευή που αποσύρεται... Αυτό δεν σημαίνει βέβαια οτι είναι άχρηστη φωτογραφικά, αλλά οκ, ας κάνουμε λίγο pause να δούμε τι θα γίνει με το 950...

Δεν συμφωνώ απόλυτα με τον τρόπο που εκφράστηκε ο Moralas ίσως, αλλά κατανοώ οτι και οι δύο (Moralas, Paok) είναι παλαιοί χρήστες και γνωρίζονται, οπότε υπάρχει και άλλος κώδικας επικοινωνίας.

Ευχάριστα βλέπουμε τις φωτο του 950, οκ, τις είδαμε, καταλάβαμε τι κάνει, ας δούμε σε διάφορες συνθήκες ναι, αλλά δεν χρειάζεται να επαναλαμβάνονται.

@Paok, δεν βγάζω τις φωτογραφίες σου άχρηστες φυσικά, αντίθετα, αλλά εσύ σαν γνώστης του νήματος θεωρώ οτι ξέρεις τι πρέπει να κάνεις, χωρίς την υποστήριξη κανενός..

Επίσης, για εμένα το σημαντικότερο (αυτή την περίοδο που δεν πολυ-ποστάρω γιατί δεν μου αρέσει ιδιαίτερα το "κλίμα" ) είναι, οτι βλέπω και φωτογραφίες απο νέους χρήστες εδώ, με άλλα, διάφορα κινητά κάτι που θεωρώ πολύ ενδιαφέρον για όλους. Οι όποιες παρεμβάσεις και απόλυτες απόψεις, δεν βοηθούν σε αυτό πάντως, και είναι κρίμα.

Παροτρύνω προσωπικά, όσους διαβάζουν και δεν ποστάρουν (θεωρώ και ξέρω οτι είναι πολλοί) διότι μπορεί να βλέπουν οτι εδώ είναι ένα θέμα "για τους γνώστες", να μην το βλέπουν έτσι, να ανεβάζουν φωτογραφίες που θεωρούν καλές, θέλουμε να βλέπουμε όλα τα κινητά, βγαίνουν συνεχώς καινούργια με αναβαθμισμένες δυνατότητες τα οποία και σε εμάς που ασχολούμαστε περισσότερο μπορεί να διαφεύγουν. Μαθαίνουμε συνέχεια, και αυτός είναι και ο σκοπός του νήματος. Αυτή απλά είναι η γνώμη μου και δεν υποδεικνύω τίποτα σε κανέναν φυσικά.

 

Κωνσταντίνε, άσε τον άνθρωπο να μας φτιάξει κι άλλο. Με το χέρι στην τσέπη είμαστε......:)

Δεν έχω διαβάσει για αποχώρηση του 950. Μόνο για το xl (και σε αυτό φταίνε τα ανετοιμα 10ρια. Συντομότατα διορθώνονται). Κάνω λάθος?

@paok, πολύ σύντομα (εντός μιας εβδομάδας) παίρνεις το update με βελτιώσεις στην κάμερα. Αναμένουμε νέα σου.....

Υ.Γ. Συνέχισε να μας φτιάχνεις.......;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μιας και έκανα ταξίδι στο Βερολίνο τα Χριστούγεννα, να μια με το Lumia 1020 (auto). Είναι ο Καθεδρικός τους, έχει πάρει αυτα τα χρώματα από την αντανάκλαση του ουρανού. :)

 

23885794990_2b5525f89b_k.jpgWP_20151226_16_24_20_Pro by Thomas P, on Flickr

 

"like".....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σούπερ......!!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κωνσταντίνε, άσε τον άνθρωπο να μας φτιάξει κι άλλο. Με το χέρι στην τσέπη είμαστε......:)

Δεν έχω διαβάσει για αποχώρηση του 950. Μόνο για το xl (και σε αυτό φταίνε τα ανετοιμα 10ρια. Συντομότατα διορθώνονται). Κάνω λάθος?

@paok, πολύ σύντομα (εντός μιας εβδομάδας) παίρνεις το update με βελτιώσεις στην κάμερα. Αναμένουμε νέα σου.....

Υ.Γ. Συνέχισε να μας φτιάχνεις.......;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

"like".....;)

 

Δυστυχώς όπως είπα και σε άλλο thread το 950+950XL εχουν αρχισει να αποσυρονται. Πλεον και το amazon uk + amazon france μετά την γερμανια σταματησαν να το πωλουν επειδη πολλοι χρηστες το επεστρεφαν σαν ελλατωματικο (λογω software). Θα σε συμβούλευα να κρατήσεις το θηρίο που έχεις για λίγο καιρό ακόμα :)

 

DDR2 εμένα μου αρέσει πολύ αλλά δεν είμαι και ειδικός :P

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όπως είπα και σε άλλο thread το 950+950XL εχουν αρχισει να αποσυρονται. Πλεον και το amazon uk + amazon france μετά την γερμανια σταματησαν να το πωλουν επειδη πολλοι χρηστες το επεστρεφαν σαν ελλατωματικο (λογω software). Θα σε συμβούλευα να κρατήσεις το θηρίο που έχεις για λίγο καιρό ακόμα :)

 

DDR2 εμένα μου αρέσει πολύ αλλά δεν είμαι και ειδικός :P

 

Αποσύρονται λόγω ελαττωματικού sw , ή επειδή η κατασκευή τους είναι για τα μπάζα? Τέλος πάντων…

 

Thx για τη φώτο, η γνώμη των μη ειδικών μετράει περισσότερο για εμένα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αποσύρονται λόγω ελαττωματικού sw , ή επειδή η κατασκευή τους είναι για τα μπάζα? Τέλος πάντων…

 

Thx για τη φώτο, η γνώμη των μη ειδικών μετράει περισσότερο για εμένα.

 

:) νομίζω κυρίως software, σε όλα τα ξένα tech channels κυρίως το software κραζουν, αλλά διάβασα και παράπονα για το hardware. Ελπίζω να το φτιάξουν γιατι είναι κρίμα να πάει χαμένη τέτοια κάμερα.

 

Αναμένω και Marshmallow Z5 photos να δούμε τι έκανε η Sony :D

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

:) νομίζω κυρίως software, σε όλα τα ξένα tech channels κυρίως το software κραζουν, αλλά διάβασα και παράπονα για το hardware. Ελπίζω να το φτιάξουν γιατι είναι κρίμα να πάει χαμένη τέτοια κάμερα.

 

Αναμένω και Marshmallow Z5 photos να δούμε τι έκανε η Sony :D

 

Ελπίζω να μην περιμένεις πολύ! :lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ οτι η Sony αν ήταν κάτι να κάνει, θα το είχε κάνει απο την αρχή. Μιλάμε για μια εταιρία που έχει σαφώς γνώση στην ψηφιακή φωτογραφία. Μακάρι να κάνει κάτι, για να γίνουν τα κινητά της επιτέλους αξιοπρόσεκτα στον τομέα φωτογραφία και να λυθεί το ανεξήγητο...
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ οτι η Sony αν ήταν κάτι να κάνει, θα το είχε κάνει απο την αρχή. Μιλάμε για μια εταιρία που έχει σαφώς γνώση στην ψηφιακή φωτογραφία. Μακάρι να κάνει κάτι, για να γίνουν τα κινητά της επιτέλους αξιοπρόσεκτα στον τομέα φωτογραφία και να λυθεί το ανεξήγητο...

Η φωτογραφία που ανέβασα πιο πάνω, πώς σου φάνηκε?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Offtopic:

 

http://wmpoweruser.com/amazon-lumia-950-xl-unpaused-back-on-sale/

 

Μια χαρά συνεχίζονται. Πρόβλημα διαθεσιμότητας ήταν.Η Microsoft είχε πει ότι υπήρχε πρόβλημα αφού είναι τεράστια η ζήτηση.

 

On topic: Τρομερή φωτογραφία σαν θεμα από το nexus. Θυμάμαι και παλιότερες με το hdr+ που αν το έδινε σε άλλες εταιρίες θα κάνανε θαύματα (LG, SAMSUNG, HUAWEI, MEIZU).

Edited by AgelosMo
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφία που ανέβασα πιο πάνω, πώς σου φάνηκε?

 

Ποιά σελίδα; Έψαξα μετά το σχόλιο του Saint αλλά δεν τη βρήκα..

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Ποιά σελίδα; Έψαξα μετά το σχόλιο του Saint αλλά δεν τη βρήκα..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6487867#post6487867

Εδώ είσαι!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά καλή τη βρίσκω (την κατέβασα και την είδα), αλλά έχει και θεματάκια ζουμάροντας προς το 100%. Δεν είναι καθαρή παντού, χάνει σε λεπτομέρεια, αλλά αν δεν την ζουμάρεις αρκετά κάνει τη δουλειά, λόγω μεγάλης ανάλυσης. Νομίζω οτι υπάρχουν σε διάφορα σημεία οι παθογένειες των Ζ, που δεν είναι καθαρή η φωτο. Για τις συνθήκες λήψης θα μπορούσε να είναι καλύτερη, έχει και αρκετά σκοτεινά σημεία.
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά καλή τη βρίσκω (την κατέβασα και την είδα), αλλά έχει και θεματάκια ζουμάροντας προς το 100%. Δεν είναι καθαρή παντού, χάνει σε λεπτομέρεια, αλλά αν δεν την ζουμάρεις αρκετά κάνει τη δουλειά, λόγω μεγάλης ανάλυσης. Νομίζω οτι υπάρχουν σε διάφορα σημεία οι παθογένειες των Ζ, που δεν είναι καθαρή η φωτο. Για τις συνθήκες λήψης θα μπορούσε να είναι καλύτερη, έχει και αρκετά σκοτεινά σημεία.

 

Είναι με κόντρα ήλιο, γι αυτό τα σκοτεινά σημεία. Χωρίς hdr, γιατί ήθελα να υπάρχουν τα σκοτεινά σημεία. Σαν αντίθεση, μου άρεσε.

 

Πού ακριβώς δεν είναι καθαρή, γιατί δεν βλέπω κάτι. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

808, χωρίς ψευτοχρώματα, ψευτοHDR κτλ. Η απόλυτη πραγματικότητα. Αχτύπητο την μέρα ακόμα και σήμερα για μένα.

 

24191776885_b03634dde8_n.jpg808 camera pro by tasos pap, on Flickr

 

Εδώ μας τα χάλασε η κυρία που χώθηκε από το πουθενά στο πλάνο...

24191774905_00847bdd1f_n.jpg808 camera pro by tasos pap, on Flickr

 

24165690976_26a7f8a54f_n.jpg808 camera pro by tasos pap, on Flickr

 

24109170651_6e37dcf25c_n.jpg808 camera pro by tasos pap, on Flickr

 

24083734102_d20e5a46f4_n.jpg808 camera pro by tasos pap, on Flickr

 

Έχω άδεια...

808 camera pro

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...