Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο2)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

1.622 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Alcatel
      6
    • Apple
      107
    • HTC
      44
    • LG
      102
    • Motorola
      13
    • Nokia
      551
    • Samsung
      290
    • Sony Ericsson
      376
    • ...άλλη εταιρεία
      58
    • ΔΞ/ΔΑ
      75


Recommended Posts

Γιώργο demon σ ευχαριστούμε πολύ για την δουλειά που έκανες.

Θα ήθελα την άποψη σου σε μια ερώτηση.

 

Το G4 πόσο εύκολα πετυχαίνει σωστό αποτέλεσμα?

Εννοώ ότι οι σωστές φώτο βγαίνουν με την μια η χρειάζεται να τραβήξεις 2-3.

 

Για πολλούς είναι σημαντικός παράγοντας.

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση off topic σχολιασμών
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να και το πρωτο δειγμα απο την καμερα του 950XL...8mp PureView

22016354350_d0b051df3f_c.jpg950xl by foxy4270, on Flickr

21581841024_fdf3173070_c.jpg950b by foxy4270, on Flickr

22017750319_2ca01c214d_c.jpg950c by foxy4270, on Flickr

 

is this the best camera ever?

Edited by paok4270
Link to comment
Share on other sites

Έλα βρε paok, εικόνες που προμοταρει η εταιρεία δεν έχουν καμία αξία. Υπομονή να τα δούμε από κοντά.
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο demon σ ευχαριστούμε πολύ για την δουλειά που έκανες.

Θα ήθελα την άποψη σου σε μια ερώτηση.

 

Το G4 πόσο εύκολα πετυχαίνει σωστό αποτέλεσμα?

Εννοώ ότι οι σωστές φώτο βγαίνουν με την μια η χρειάζεται να τραβήξεις 2-3.

 

Για πολλούς είναι σημαντικός παράγοντας.

 

Να σαι καλα Κωστα. Στο ερωτημα σου, πολυ ευκολα, πιο ευκολα απο καθε αλλο κινητο που ειχα. Οπως επισης σωστα χρωματα-αποτελεσμα, πετυχε αξιοπρεπεστατα κατα την γνωμη μου το iphone 6+. (σε ημερησιες κυριως).

Αυτο που ειναι εντυπωσιακο ειναι το πολυ καλο noise reduction και ο ois. Δεν εχω βγαλει καμια κουνημενη μεχρι στιγμης, και ακομα και σε δυσκολες συνθηκες φωτισμου, δεν καιει αντικειμενα και πιανει σχεδον παντα το σωστο wb και αξιοπρεπεστατη λεπτομερεια.

 

Στον φιλο με τις φωτο του mx5, καταρχας ευχαριστουμε για το υλικο μιας και δεν ειχαμε ποτε απο mx5. Η λεπτομερεια στις ημερησιες ειναι παρα πολυ καλη, οπως επισης μου αρεσουν και η αποδοση χρωματων.

Οι εσωτερικες σου ειναι λιγο κουνημενες λογω ελλειψης ois, θα ηθελα και μερικες χωρις φλας αν σου ειναι ευκολο σε εσωτερικο χωρο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έλα βρε paok, εικόνες που προμοταρει η εταιρεία δεν έχουν καμία αξία. Υπομονή να τα δούμε από κοντά.

 

Συμφωνω. Ειναι εντυπωσιακες μπορω να πω...αλλα ποτε μου δεν κοιτουσα promotion δειγματα, ας ερθει με το καλο και μακαρι να κανει την διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Έλα βρε paok, εικόνες που προμοταρει η εταιρεία δεν έχουν καμία αξία. Υπομονή να τα δούμε από κοντά.

 

too good too be true δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

too good too be true δηλαδη?

 

Η αληθεια ειναι οτι εχουν εκπληκτικη ευκρινεια-χρωματα ειδικα για 8αρες....στην πραγματικοτητα θα δειξει.

Παντως βλεπω οτι μπαινει ανταγωνιστικα η nokia στο παιχνιδι με βαση τα specs...Αιντε να δουμε.

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Αν αυτά τα δείγματα ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα, τότε μέχρι τα χριστούγεννα το νήμα θα μετονομαστεί σε "Ποιός βγάζει καλύτερες φώτο με το 950 του" :lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Σε φουλ zoom η λεπτομερεια και η ευκρινεια ειναι συγκλονιστικη.Δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο σε αλλο κινητο.

Μιλαμε τωρα για SLR quality. Θα περιμενουμε δειγματα κι απο χρηστες ομως.

Link to comment
Share on other sites

Και να ανταποκρινονται στη πραγματικοτητα δεν θα ειναι ορατο για το μεσο χρηστη που απλα θελει να σηκωνει το κινητο του και να παιρνει τη φωτογραφια του χωρις να ασχολειται στο ελαχιστο.

Θα μου πειτε αυτο θελετε απο το κινητο σας..αλλα η πραγματικοτητα διαφερει. Ρωτηστε τον paok για το p8 και τη διαφημιστικη καμπανια που ειχε κανει η huawei.

Καθε αλλο παρα φωτοκινητο ηταν..

Link to comment
Share on other sites

Παντως βλεπω οτι μπαινει ανταγωνιστικα η nokia στο παιχνιδι με βαση τα specs...Αιντε να δουμε.

Η nokia θα μπορεί σε κάνα 6μηνο να βγάζει συσκευές και μάλλον το πάει για κινεζοειδές.

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι πραγματικο αυτο που βλεπω στις φωτο του 950 τοτε εχουμε περασει σε αλλο επιπεδο...ξαναλεω αν ειναι πραγματικο
Link to comment
Share on other sites

Ολος ο κοσμος περιμενει το 950 να κανει παπαδες με τη καμερα, θα ειναι τρομερη απογοητευση αν δεν μπορεσει να ανταπεξελθει στις προσδοκιες. Αν τελικα ειναι τοσο καλη παλι θα ειναι απογοητευση για οσους θελουν τη καλυτερη καμερα σε κινητο αλλά δεν θελουν windows :lol:

 

Και επειδη μου τρεχουν τα σαλια με τη καμερα του 950 ας επιστρεψω στη πραγματικοτητα της πολυ μετριας καμερας του δικου μου :cry: 2 με την υπερβολικη ρυθμιση hdr του perfectly clear και μια με το κανονικο hdr της συσκευης

 

21595235154_44d5ce521c.jpgPC_20150601_154828_hdr by Alex Politis, on Flickr 21595235254_31227735a2.jpgPC_20150528_180013_hdr by Alex Politis, on Flickr 21595235214_53271352c4.jpg20150530_195706_Richtone(HDR) by Alex Politis, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Ωραίες φωτο! Μπράβο ωραία, χρώματα, σύνθεση.

 

Ένας γλάρος που παιδεύτηκα να τον πιάσω, έστω κι έτσι..

 

22192345386_c25304b26c_c.jpgGull - Nokia Lumia 1020 by keras, on Flickr

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Και να ανταποκρινονται στη πραγματικοτητα δεν θα ειναι ορατο για το μεσο χρηστη που απλα θελει να σηκωνει το κινητο του και να παιρνει τη φωτογραφια του χωρις να ασχολειται στο ελαχιστο.

Θα μου πειτε αυτο θελετε απο το κινητο σας..αλλα η πραγματικοτητα διαφερει. Ρωτηστε τον paok για το p8 και τη διαφημιστικη καμπανια που ειχε κανει η huawei.

Καθε αλλο παρα φωτοκινητο ηταν..

 

Ναι ειχανε κανει ενα χολυγουντιανο υπερθεαμα η Huawei για την καμερα του P8.Πιο πολυ διαφημιζανε τις low light δυνατοτητες του κινητου.

Ειχε οντως καποιες ενδιαφερουσες λειτουργιες (silky water, star trails) αλλα απο image quality δεν...

Link to comment
Share on other sites

Ολος ο κοσμος περιμενει το 950 να κανει παπαδες με τη καμερα, θα ειναι τρομερη απογοητευση αν δεν μπορεσει να ανταπεξελθει στις προσδοκιες. Αν τελικα ειναι τοσο καλη παλι θα ειναι απογοητευση για οσους θελουν τη καλυτερη καμερα σε κινητο αλλά δεν θελουν windows :lol:

 

Και επειδη μου τρεχουν τα σαλια με τη καμερα του 950 ας επιστρεψω στη πραγματικοτητα της πολυ μετριας καμερας του δικου μου :cry: 2 με την υπερβολικη ρυθμιση hdr του perfectly clear και μια με το κανονικο hdr της συσκευης

 

21595235154_44d5ce521c.jpgPC_20150601_154828_hdr by Alex Politis, on Flickr 21595235254_31227735a2.jpgPC_20150528_180013_hdr by Alex Politis, on Flickr 21595235214_53271352c4.jpg20150530_195706_Richtone(HDR) by Alex Politis, on Flickr

 

Από το κινητό που τις βλέπω είναι πολύ ωραίες. Καλλιτεχνικές....

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωραίες φωτο! Μπράβο ωραία, χρώματα, σύνθεση.

 

Ένας γλάρος που παιδεύτηκα να τον πιάσω, έστω κι έτσι..

 

22192345386_c25304b26c_c.jpgGull - Nokia Lumia 1020 by keras, on Flickr

 

Ωραιοοος.

Σε κίνηση τον έπιασες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε φουλ zoom η λεπτομερεια και η ευκρινεια ειναι συγκλονιστικη.Δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο σε αλλο κινητο.

Μιλαμε τωρα για SLR quality. Θα περιμενουμε δειγματα κι απο χρηστες ομως.

 

Θέλει μια ψυχραιμία το θέμα......

Από την άλλη, αν είναι τόσο σούπερ τότε η ms δεν θα μας δώσει κάποιο φωτοκινητο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραίες φωτο! Μπράβο ωραία, χρώματα, σύνθεση.

 

Ένας γλάρος που παιδεύτηκα να τον πιάσω, έστω κι έτσι..

 

Eυχαριστω :) Εγω ζηλευω τη φωτο με το γλαρο, ποτε δεν καταφερα να βγαλω πουλι εν πτηση με το κινητο! Στο τελος μου ερχοταν να πεταξω τη συσκευη στο κεφαλι του :lol:

Από το κινητό που τις βλέπω είναι πολύ ωραίες. Καλλιτεχνικές....

 

Ευχαριστω! Πολλες φορες επειδη αδυνατει η καμερα του κινητου αναγκαστικα βρισκεις αλλο τροπο για να αποκτησουν "κατι" οι φωτογραφιες. Γι'αυτο τις παω προς το καλλιτεχνικο (ο θεος να το κανει :lol:)

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω! Πολλες φορες επειδη αδυνατει η καμερα του κινητου αναγκαστικα βρισκεις αλλο τροπο για να αποκτησουν "κατι" οι φωτογραφιες. Γι'αυτο τις παω προς το καλλιτεχνικο (ο θεος να το κανει :lol:)

 

Το πιο σημαντικό όμως σε μια φωτογραφία είναι το θέμα. Το να βγάλω το πάτωμα με μια dslr δεν νομίζω να είναι κάτι. Εκτός και αν κάνω συγκριτικά.

 

Και οι τελευταίες δεν είναι πολύ πειραγμενες και είναι όμορφες.

Link to comment
Share on other sites

.............

Ωραιοοος.

Σε κίνηση τον έπιασες?

.

 

Βασικα του ειπα να κατσει λιγο ακινητος για να τον βγαλω, γιατι ηταν λιγο υπερκινητικος. :p

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Ολος ο κοσμος περιμενει το 950 να κανει παπαδες με τη καμερα, θα ειναι τρομερη απογοητευση αν δεν μπορεσει να ανταπεξελθει στις προσδοκιες. Αν τελικα ειναι τοσο καλη παλι θα ειναι απογοητευση για οσους θελουν τη καλυτερη καμερα σε κινητο αλλά δεν θελουν windows :lol:

 

Και επειδη μου τρεχουν τα σαλια με τη καμερα του 950 ας επιστρεψω στη πραγματικοτητα της πολυ μετριας καμερας του δικου μου :cry: 2 με την υπερβολικη ρυθμιση hdr του perfectly clear και μια με το κανονικο hdr της συσκευης

 

21595235154_44d5ce521c.jpgPC_20150601_154828_hdr by Alex Politis, on Flickr 21595235254_31227735a2.jpgPC_20150528_180013_hdr by Alex Politis, on Flickr 21595235214_53271352c4.jpg20150530_195706_Richtone(HDR) by Alex Politis, on Flickr

Ωραίες φωτογραφίες!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωραίες φωτο! Μπράβο ωραία, χρώματα, σύνθεση.

 

Ένας γλάρος που παιδεύτηκα να τον πιάσω, έστω κι έτσι..

 

22192345386_c25304b26c_c.jpgGull - Nokia Lumia 1020 by keras, on Flickr

 

Εντάξει είναι δύσκολο να πιάσεις πουλιά να πετάνε θέλει και λίγη τύχη..Μπράβο!!

Link to comment
Share on other sites

Βασικα του ειπα να κατσει λιγο ακινητος για να τον βγαλω, γιατι ηταν λιγο υπερκινητικος. :p

 

Έτσι εξηγείται, του μιλάς του πουλιού....

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...