Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο2)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

1.622 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Alcatel
      6
    • Apple
      107
    • HTC
      44
    • LG
      102
    • Motorola
      13
    • Nokia
      551
    • Samsung
      290
    • Sony Ericsson
      376
    • ...άλλη εταιρεία
      58
    • ΔΞ/ΔΑ
      75


Recommended Posts

open camera...

 

Καλημέρα, την εφαρμογή fv-5 camera την έχεις δοκιμάσει?

Τουλάχιστον από interface και πλήθος ρυθμίσεων με άφησε με ανοιχτό το στόμα.

Για τα αποτελέσματα που καταφέρνει όμως δεν μπορώ να έχω άποψη γιατι την δοκίμασα σε ένα neo v!

Αναρωτιέμαι σε κινητό με καλή κάμερα τι μπορεί να κάνει...

Edited by agamithite
Illusionary profit !
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για μενα πρωτη του samsung, δευτερη του 808 και τριτη του sony. Του 808 εχει καλυτερη ευκρινεια αλλα για μενα το samsung εχει πιασει καλυτερα το ασπρο + οτι ειναι πιο φωτεινη αλλα και λιγοτερο ρεαλιστικη. Εχει τα + και τα - η καθε φωτο. Το βγαζω πιο πανω γιατι μου ειναι πιο ευχαριστη σαν εικονα που την βλεπω απο εδω.

 

@navi στην ψηφοφορια με το σκεπτικο οτι θα βαλουμε 5-6 απο τα καλυτερα android αλλα ναι εχετε δικιο με τον Mivas ειναι πολλα οποτε δεν ειναι εφικτο.

@mivas δεν το ανεφερα για θεμα 1ης και 2ης θεσης γιατι δεν θα εβαζα τα android στην ιδια κατηγορια με τα windows. Για μενα οταν μιλαμε για αλλο λειτουργικο αλλαζει και η φιλοσοφια της επιλογης. Οταν καποιος θελει ντε και καλα android οσο καλη και να ειναι η καμερα του 1020 η του Χ 1020, δεν θα ασχοληθει και δεν τον νοιαζει αν ειναι καλυτερη η χειροτερη, θα κοιταξει να βρει την καλυτερη για android. Γιατι ας μην ξεχναμε οτι αρκετος κοσμος χρησιμοποιει το κινητο του και για αλλα πραγματα οχι μονο την καμερα. Ελπιζω να εγινα κατανοητος :)

 

 

Οι περισσότεροι βλέπουμε τις φωτό εδώ, από το κινητό μας. Δεν τις κοιταμε σε πλήρη ανάλυση στην οθόνη του υπολογιστή.

Οπότε δεν μπορούμε να κρίνουμε πλήρως.

Για να τσεκάρω δυο φωτογραφίες όταν έχω χρόνο, τις ανοίγω δίπλα δίπλα και ελέγχω τα πάντα.

Από την οθόνη του κινητού η έστω του tablet βλέπεις ελάχιστα πράγματα. Όποια έχει έντονο contrast και ενα κλικ πιο έντονα χρώματα θεωρείται καλύτερη χωρίς να είναι.

 

Εμένα στις φωτό από κινητό μ ενδιαφέρει να μην πάσχουν σε πράγματα που δεν διορθώνονται με ενα απλό προγράμματα επεξεργασίας.

Αν η φωτογραφία έχει θόρυβο, δεν διαθέτει την απαιτούμενη ευκρίνεια, αυτά δεν διορθώνονται με τίποτα.

 

Τα χρώματα και το contrast όμως, διορθώνονται ακόμα και με προγράμματα του ενός κλικ.

 

Αυτή την στιγμή για μένα και τον πολύ κόσμο, δυο συσκευές θα ήταν ιδανικές αν διέθεταν κάμερες με λίγο περισσότερα mp. To iPhone και το M8.

Είναι η ευκολία με την οποία φωτογραφίζουν σε οποιεσδήποτε συνθήκες. Απλά τους λείπει η ευκρίνεια όσο αυξάνεται η απόσταση. Ειδικά στο Μ8 υστερεί.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα ο συνονόματος Κώστας με κάλυψε πλήρως και από την μεριά μου συμπληρώνω ότι επειδή αυτό των καιρό χρησιμοποιώ android έχω επιλέξει το K zoom για τον απλό λόγο του zoom .
Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι βλέπουμε τις φωτό εδώ, από το κινητό μας. Δεν τις κοιταμε σε πλήρη ανάλυση στην οθόνη του υπολογιστή.

Οπότε δεν μπορούμε να κρίνουμε πλήρως.

Για να τσεκάρω δυο φωτογραφίες όταν έχω χρόνο, τις ανοίγω δίπλα δίπλα και ελέγχω τα πάντα.

Από την οθόνη του κινητού η έστω του tablet βλέπεις ελάχιστα πράγματα. Όποια έχει έντονο contrast και ενα κλικ πιο έντονα χρώματα θεωρείται καλύτερη χωρίς να είναι.

 

Εμένα στις φωτό από κινητό μ ενδιαφέρει να μην πάσχουν σε πράγματα που δεν διορθώνονται με ενα απλό προγράμματα επεξεργασίας.

Αν η φωτογραφία έχει θόρυβο, δεν διαθέτει την απαιτούμενη ευκρίνεια, αυτά δεν διορθώνονται με τίποτα.

 

Τα χρώματα και το contrast όμως, διορθώνονται ακόμα και με προγράμματα του ενός κλικ.

 

Αυτή την στιγμή για μένα και τον πολύ κόσμο, δυο συσκευές θα ήταν ιδανικές αν διέθεταν κάμερες με λίγο περισσότερα mp. To iPhone και το M8.

Είναι η ευκολία με την οποία φωτογραφίζουν σε οποιεσδήποτε συνθήκες. Απλά τους λείπει η ευκρίνεια όσο αυξάνεται η απόσταση. Ειδικά στο Μ8 υστερεί.

Συμφωνώ σε γενικές γραμμές. Μια επισήμανση μονο ότι τόσο ο θόρυβος όσο και η ευκρίνεια διορθώνονται. Δεν διορθώνονται (η τουλάχιστον δεν έχω βρει να διορθώνονται) το κούνημα που μπορεί να υπάρχει σε μια φωτογραφία καθώς και άμα έχουν καεί τα highlights.

Link to comment
Share on other sites

Κωστα εγω παντα μα παντα βλεπω τις φωτογραφιες διπλα διπλα οπως εσυ σε μια fhd 42". Τις κανω παντα download και τις κατεβαζω κατω στο taskbar στα windows και ανοιγω την μια και την αλλη ταυτοχρονα. Ποτε δεν τις βλεπω απο το κινητο αλλα και να τις δω δεν ασχολουμαι.

Γιαυτο και αν δεις σε ολα τα συγκριτικα μου το τονιζω με μαυρα γραμματα να ανοιγουμε παντα τις εικονες full size στο pc μας.

 

"Εμένα στις φωτό από κινητό μ ενδιαφέρει να μην πάσχουν σε πράγματα που δεν διορθώνονται με ενα απλό προγράμματα επεξεργασίας.

Αν η φωτογραφία έχει θόρυβο, δεν διαθέτει την απαιτούμενη ευκρίνεια, αυτά δεν διορθώνονται με τίποτα.

Τα χρώματα και το contrast όμως, διορθώνονται ακόμα και με προγράμματα του ενός κλικ.

Αυτή την στιγμή για μένα και τον πολύ κόσμο, δυο συσκευές θα ήταν ιδανικές αν διέθεταν κάμερες με λίγο περισσότερα mp. To iPhone και το M8.Είναι η ευκολία με την οποία φωτογραφίζουν σε οποιεσδήποτε συνθήκες. Απλά τους λείπει η ευκρίνεια όσο αυξάνεται η απόσταση. Ειδικά στο Μ8 υστερεί."

 

Δεν διαφωνω καθολου σε αυτο που λες. Και δεν χρειαζεται να κανεις και τιποτα στο pc σου για διορθωση, περνα το μια απο perfectly clear και καθαρισες. ;)

Αρκει βεβαια να ειναι καλυτερο (που απο οτι ειδα απο τα δειγματα σου ειναι αρκετα καλυτερο) το m8 σε νυχτερινες απο το m7 γιατι απογοητευτηκα. Υποψιν οτι το παν δεν ειναι τα mp αλλα το πως τα εκμεταλλευεται το καθε κινητο και η ποιοτητα τους. Βαριεμαι να ανεβαζω τωρα δειγμα για να καταλαβεις, φωτογραφια απο sony xperia t 13mp ειναι επιοικως απαραδεκτη στα παντα. Μια 6 mp απο αλλο κινητο ειναι σαφως ανωτερη. Αν βαλεις τις φωτο απο το m7+m8 στην οθονη μου 1080p 42" σε full screen δειχνουν πολυ καλες. Αν ζουμαρεις λιγο χανεται η λεπτομερεια. Αν δεν κανεις crop και δεν το χρησιμοποιεις σε καλυπτει και με το παραπανω μιας και τα χρωματα πιανει σωστα και γενικοτερα οπως και το εχω ξαναπει για το iphone ειναι μια πολυ καλη allaround SNAPSHOT camera με πολυ καλο software optimization+modes.

Οποτε για τον απλο χρηστη ειναι μια χαρα οι φωτογραφιες + οτι ειναι και μικρες σε mb οποτε πιανουν λιγοτερο χωρο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συμφωνώ σε γενικές γραμμές. Μια επισήμανση μονο ότι τόσο ο θόρυβος όσο και η ευκρίνεια διορθώνονται. Δεν διορθώνονται (η τουλάχιστον δεν έχω βρει να διορθώνονται) το κούνημα που μπορεί να υπάρχει σε μια φωτογραφία καθώς και άμα έχουν καεί τα highlights.

 

Σωστος, ο θορυβος διορθωνεται βεβαια με noise reduction αλλα θα χασεις σε λεπτομερεια. Απο την αλλη αν ανεβασεις την οξυτητα (εχω δειγματα στο νημα με τις φωτο στο g2) ανεβαινει λιγο η λεπτομερεια αρκει να μην το παρακανεις και βγει ψευτικη.

Τωρα αμα καουν τα highlights η κουνηθει η φωτο δεν γινεται τιποτα κατ'εμε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είπαμε ότι για το κάπως πιο πράσινο του 808 ευθύνομαι εγώ. Το πιο φωτεινό του alpha είναι λάθος. Δεν ήταν έτσι οι συνθήκες φωτισμού. Έχει ασπρίσει τη φωτογραφία στην ουσία. Οι crop φωτογραφίες στην ουσία δείχνουν τη διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είπαμε ότι για το κάπως πιο πράσινο του 808 ευθύνομαι εγώ. Το πιο φωτεινό του alpha είναι λάθος. Δεν ήταν έτσι οι συνθήκες φωτισμού. Έχει ασπρίσει τη φωτογραφία στην ουσία. Οι crop φωτογραφίες στην ουσία δείχνουν τη διαφορά.

To alpha βγάζει μη ρεαλιστικές φωτό εδώ και φοβάμαι πως στην καθημερινότητα μπορεί να είναι χειρότερα. Καλύτερα λίγο πιο σκοτεινή, αλλά λεπτομερής και ρεαλιστική φωτό, παρά να είναι άλλα αντί άλλων... Προσωπικά μόνο το G2 μου έχει αρέσει από την πλευρά των υπερ-επεξεργασμένων φωτογραφιών... Οι πιο φυσικές είναι πάντα προτιμότερες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά εσείς που αναφέρατε ειδικό θέμα με κάμερες ανδροειδών, μπορείτε να κάνετε μια αρχική ομαδοποίηση με σειρές κινητών π.χ. Galaxy S, Galaxy Note, Galaxy zoom, Xperia, One, Find κλπ. Και βλέπουμε αργότερα για νέες προσθήκες. Το CM1 δεν γνωρίζω αν πρόκειται να έρθει Ελλάδα, όμως παίζει να είναι με διαφορά ο βασιλιάς στα ανδροειδή. Ας ελπίσουμε να βγάλουν και διάδοχο και να τον διαθέσουν σε περισσότερες χώρες...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

To κειμενο που ακολουθει ειναι πραγματικο γεγονος

 

Προχθες το βραδυ ημουν σ'ενα club και σκαει μυτη ενας φιλος μου με το καινουριο iPhone 6.Ενθουσιασμενος οπως ηταν μου λεει ¨

- Βγαλε μας μια φωτογραφια...τους βγαζω με το iPhone σε συνθηκες δυσκολες.Την κοιταζω ...το αποτελεσμα τραγικο.

- Σου αρεσει? του λεω

- Πολυ καλη μου λεει.

Βγαζω κι εγω το 1020, τραβαω μια φωτο και του τη δειχνω.

Αφου εμεινε για μερικα λεπτα με ανοιχτο το στομα...γυριζει και μου λεει

- Ποιο κινητο ειναι αυτο?

 

" Ποιο ειναι το ηθικο διδαγμα " ?

Link to comment
Share on other sites

To κειμενο που ακολουθει ειναι πραγματικο γεγονος

 

Προχθες το βραδυ ημουν σ'ενα club και σκαει μυτη ενας φιλος μου με το καινουριο iPhone 6.Ενθουσιασμενος οπως ηταν μου λεει ¨

- Βγαλε μας μια φωτογραφια...τους βγαζω με το iPhone σε συνθηκες δυσκολες.Την κοιταζω ...το αποτελεσμα τραγικο.

- Σου αρεσει? του λεω

- Πολυ καλη μου λεει.

Βγαζω κι εγω το 1020, τραβαω μια φωτο και του τη δειχνω.

Αφου εμεινε για μερικα λεπτα με ανοιχτο το στομα...γυριζει και μου λεει

- Ποιο κινητο ειναι αυτο?

 

" Ποιο ειναι το ηθικο διδαγμα " ?

 

Οτι υπάρχουν ακόμα πολλοί που δε ξέρουν οτι υπάρχει αυτή η κινητάρα!!

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

galaxy s4 - 808, συναντήθηκαν στη Μαρίνα Φλοίσβου :), όλα στο αυτόματο

 

s4crop

http://i57.tinypic.com/xfyy46.jpg

808crop

http://i62.tinypic.com/2d805kn.jpg

 

original photos: s4 - 808

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

To κειμενο που ακολουθει ειναι πραγματικο γεγονος

 

 

 

Προχθες το βραδυ ημουν σ'ενα club και σκαει μυτη ενας φιλος μου με το καινουριο iPhone 6.Ενθουσιασμενος οπως ηταν μου λεει ¨

 

- Βγαλε μας μια φωτογραφια...τους βγαζω με το iPhone σε συνθηκες δυσκολες.Την κοιταζω ...το αποτελεσμα τραγικο.

 

- Σου αρεσει? του λεω

 

- Πολυ καλη μου λεει.

 

Βγαζω κι εγω το 1020, τραβαω μια φωτο και του τη δειχνω.

 

Αφου εμεινε για μερικα λεπτα με ανοιχτο το στομα...γυριζει και μου λεει

 

- Ποιο κινητο ειναι αυτο?

 

 

 

" Ποιο ειναι το ηθικο διδαγμα " ?

 

 

Οτι και την καλυτερη φωτογραφικη μηχανη να εχεις αμα δεν ξερεις να τραβηξεις το αποτελεσμα θα ειναι χαλια;

 

Παρομοιες περιπτωσεις ειχα και εγω οταν προσπαθουσα να τραβηξω σε s4 που δεν μπορουσα να βγαλω μια σωστη φωτογραφια! Ενω με το iphone που το ειχα εβγαζα στο δευτερολεπτο.

Link to comment
Share on other sites

To κειμενο που ακολουθει ειναι πραγματικο γεγονος

 

Προχθες το βραδυ ημουν σ'ενα club και σκαει μυτη ενας φιλος μου με το καινουριο iPhone 6.Ενθουσιασμενος οπως ηταν μου λεει ¨

- Βγαλε μας μια φωτογραφια...τους βγαζω με το iPhone σε συνθηκες δυσκολες.Την κοιταζω ...το αποτελεσμα τραγικο.

- Σου αρεσει? του λεω

- Πολυ καλη μου λεει.

Βγαζω κι εγω το 1020, τραβαω μια φωτο και του τη δειχνω.

Αφου εμεινε για μερικα λεπτα με ανοιχτο το στομα...γυριζει και μου λεει

- Ποιο κινητο ειναι αυτο?

 

" Ποιο ειναι το ηθικο διδαγμα " ?

 

Άσε ρε ψεύτη, αφού το 1020 το πούλησες.......:grin::yahoo::respect::rotfl::p

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

To κειμενο που ακολουθει ειναι πραγματικο γεγονος

 

Προχθες το βραδυ ημουν σ'ενα club και σκαει μυτη ενας φιλος μου με το καινουριο iPhone 6.Ενθουσιασμενος οπως ηταν μου λεει ¨

- Βγαλε μας μια φωτογραφια...τους βγαζω με το iPhone σε συνθηκες δυσκολες.Την κοιταζω ...το αποτελεσμα τραγικο.

- Σου αρεσει? του λεω

- Πολυ καλη μου λεει.

Βγαζω κι εγω το 1020, τραβαω μια φωτο και του τη δειχνω.

Αφου εμεινε για μερικα λεπτα με ανοιχτο το στομα...γυριζει και μου λεει

- Ποιο κινητο ειναι αυτο?

 

" Ποιο ειναι το ηθικο διδαγμα " ?

Ότι το marketing της Apple είναι the best of the best of the best!!!! Όλοι το ξέρουν το μηλαράκι, αλλά τη Νόκια οι πιο πολλοί την θυμούνται για τα κινητά προ 10ετίας και βάλε... Την εξέλιξη της κάμερας δεν την παρακολούθησαν, την αντοχή κλπ, μιας και το μήλο ήταν "ό,τι πιο καινοτόμο υπήρξε ποτέ"...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Moralas, τόσο πολύ το μισείς το S4 και θες να το θάψεις; Τι άνιση μάχη είναι αυτή;!!!:lol:

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Ότι το marketing της Apple είναι the best of the best of the best!!!! Όλοι το ξέρουν το μηλαράκι, αλλά τη Νόκια οι πιο πολλοί την θυμούνται για τα κινητά προ 10ετίας και βάλε... Την εξέλιξη της κάμερας δεν την παρακολούθησαν, την αντοχή κλπ, μιας και το μήλο ήταν "ό,τι πιο καινοτόμο υπήρξε ποτέ"...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Moralas, τόσο πολύ το μισείς το S4 και θες να το θάψεις; Τι άνιση μάχη είναι αυτή;!!!:lol:

 

Παρόμοιο παράδειγμα πριν 1 ώρα σε καφέ στη νέα σμύρνη. Κάθεται (για ραντεβού επαγγελματικό) κάποιος με iphone 6 (δε το είχε βγάλει). Κοιτάει το δικό μου το χοντροκομένο (ειδικά με τη θήκη, κλάμα) και γελάει. Βγάζει το i6. Του λέω, βγάλε με μια φωτογραφία (συνθήκες φωτισμού καφετέριας, σε έξω τραπέζια με κεράκι κτλ), χωρίς να την δω, του δίνω τη γκουμούτσα μου και του λέω, ξαναβγάλε με και μετά κοίτα τες. Του κόπηκε το γέλιο...

Πως να το κάνουμε, εδώ μιλάμε για φωτοκινητά και για όσα πάνε να γίνουν (λόγω εξέλιξης) και φωτοκινητά.

Καθόλου δε το μισώ, το s4, αντίθετα είναι αρκετά αξιόλογο, αλλά προσωπικά βάζω σαν μέτρο σύγκρισης το 808 στον συγκεκριμένο τομέα στον οποίο εγώ δίνω το περισσότερο βάρος.

Link to comment
Share on other sites

galaxy s4 - 808, συναντήθηκαν στη Μαρίνα Φλοίσβου :), όλα στο αυτόματο

 

s4crop

http://i57.tinypic.com/xfyy46.jpg

808crop

http://i62.tinypic.com/2d805kn.jpg

 

original photos: s4 - 808

 

Πολύ καλύτερη του s4. Καλύτερα χρώματα, λεπτομέρειες, white balance, αναδεικνύει καλύτερα τα shadows (ειδικά στο δεύτερο δεντρακι). Δεν περίμενα τέτοια διαφορά. Πίστευα ότι στις λεπτομέρειες θα κέρδιζε τουλάχιστον το 808. Θα ήταν καλύτερο βεβαια να έβαζες raw αρχείο ώστε να φανεί η διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλύτερη του s4. Καλύτερα χρώματα, λεπτομέρειες, white balance, αναδεικνύει καλύτερα τα shadows (ειδικά στο δεύτερο δεντρακι). Δεν περίμενα τέτοια διαφορά. Πίστευα ότι στις λεπτομέρειες θα κέρδιζε τουλάχιστον το 808. Θα ήταν καλύτερο βεβαια να έβαζες raw αρχείο ώστε να φανεί η διαφορά.

Φίλε Syngi ελπίζω να μη χρειαστεί να επισκεφτώ τον οφθαλμίατρο ξανά, γιατί πήγα πρόσφατα. :wacko: Οι ολόκληρες φωτογραφίες υπάρχουν σε link από κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Syngi ελπίζω να μη χρειαστεί να επισκεφτώ τον οφθαλμίατρο ξανά, γιατί πήγα πρόσφατα. :wacko: Οι ολόκληρες φωτογραφίες υπάρχουν σε link από κάτω.

 

Φυσικά και τις ολόκληρες είδα στον υπολογιστή. Δεν το λέω για να πας στον οφθαλμίατρο, προς θεου. Τις κατέβασα, τις άνοιξα, τις τσέκαρα ξανά και ξανά, κοίταξα πια είναι πια και του 808 υστερεί και μάλιστα πολύ. Εσένα σε τι σου αρέσει περισσότερο του 808 ? πάντως και στις δυο ένα λάθος με τον ορίζοντα υπάρχει ! Κατά τα αλλα το s4 έχει πιο φωτεινη φωτογραφία, καλύτερα χρώματα, πιο φωτεινά shadows και περισσότερη λεπτομέρεια! Ειδικά στα πλακάκια άμα δεις στο 808 τα artifacts είναι πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Syngi ελπίζω να μη χρειαστεί να επισκεφτώ τον οφθαλμίατρο ξανά, γιατί πήγα πρόσφατα. :wacko: Οι ολόκληρες φωτογραφίες υπάρχουν σε link από κάτω.

 

@moralas...κατι λαθος εκανες στο upload. η φωτο του 808 ειναι 800kb ???

Link to comment
Share on other sites

galaxy s4 - 808, συναντήθηκαν στη Μαρίνα Φλοίσβου :), όλα στο αυτόματο

 

s4crop

http://i57.tinypic.com/xfyy46.jpg

808crop

http://i62.tinypic.com/2d805kn.jpg

 

original photos: s4 - 808

 

 

 

Φίλε Syngi ελπίζω να μη χρειαστεί να επισκεφτώ τον οφθαλμίατρο ξανά, γιατί πήγα πρόσφατα. :wacko: Οι ολόκληρες φωτογραφίες υπάρχουν σε link από κάτω.

 

 

[ATTACH]52082[/ATTACH]

 

Μπας και τις έβαλες ανάποδα? :)

Όπως τις βλέπω δίπλα δίπλα στο iPad, η επάνω ειναι καλύτερη σε λεπτομέρεια. Πάω να τις δώ στο MacBook.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες, απλά είναι 13mp στο s4 και 8 στο 808. Δεν είναι καλύτερη του s4. Έχει πολύ περισσότερο θόρυβο και ο ουρανός κάπου καίγεται κιόλας. Το 808 είναι αρκετά πιο φυσική και με εμφανή λιγότερο θόρυβο. Ωστόσο δεν έχουν τόσο τρομερή διαφορά. Είναι μέρα και είναι και στο auto. Γιαυτό και πιο πάνω είπα ότι είναι πολύ καλό το s4 και αξιοπρεπέστατο. Η πραγματικότητα απεικονίζεται καλύτερα στο 808. Ωστόσο και πάλι λέω ότι δεν είναι τόσο μεγάλες οι διαφορές, μιας και είναι μέρα και στο αυτόματο όλα. Αν παίξω με 2-3 ρυθμίσεις εκεί χάνεται η μπάλα.
Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες, απλά είναι 13mp στο s4 και 8 στο 808. Δεν είναι καλύτερη του s4. Έχει πολύ περισσότερο θόρυβο και ο ουρανός κάπου καίγεται κιόλας. Το 808 είναι αρκετά πιο φυσική και με εμφανή λιγότερο θόρυβο. Ωστόσο δεν έχουν τόσο τρομερή διαφορά. Είναι μέρα και είναι και στο auto. Γιαυτό και πιο πάνω είπα ότι είναι πολύ καλό το s4 και αξιοπρεπέστατο. Η πραγματικότητα απεικονίζεται καλύτερα στο 808. Ωστόσο και πάλι λέω ότι δεν είναι τόσο μεγάλες οι διαφορές, μιας και είναι μέρα και στο αυτόματο όλα. Αν παίξω με 2-3 ρυθμίσεις εκεί χάνεται η μπάλα.

 

Βρε Νοκιακηδες θα μας τρελανετε.

Ο ΠΑΟΚ σου εξηγησε το λαθος σου και επιμένεις. Τι καμενος ουρανός. Το εχετε βρει τωρα και οταν οι φώτο δεν είναι θεοσκότεινες τις λέτε καμένες.

Δες τες σε καμια σοβαρή οθόνη και θα δεις οτι η φώτο είναι μια χαρά.

 

15713743422_d0ae36f8d3_o.pngΧωρίς τίτλο by kostaskazeros, on Flickr

15712244015_aa9c06d5ce_k.jpg20141104_163326 by kostaskazeros, on Flickr

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...