Jump to content

Ποια είναι η καλύτερη κατασκευάστρια εταιρεία; (Νο2)


 Κοινοποίηση

Ποια είναι η καλυτερη κατασκευάστρια εταιρεία;  

675 members have voted

  1. 1. Ποια είναι η καλυτερη κατασκευάστρια εταιρεία;

    • Alcatel
      6
    • Apple
      69
    • HTC
      110
    • LG
      30
    • Motorola
      19
    • Nokia
      188
    • Samsung
      134
    • Sony Ericsson
      83
    • ...άλλη εταιρεία
      22
    • ΔΞ/ΔΑ
      14


Recommended Posts

Το παλιό θέμα:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=98584

 

κλειδώνεται λόγω παλαιότητας. Μπορείτε να εκθέσετε τις απόψεις σας σχετικά με το ποιος είναι ο καλύτερος κατασκευαστής στο παρόν θέμα.

 

Καλή σας συνέχεια. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 133
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμφωνώ για την απαράδεκτη ποιότητα κατασκευής του K850 αλλα μην ξεχνάμε οτι ήταν ένα κατασκεύσμα αποκλειστικά των Σουηδών που μετά απο αυτό δεν νομίζω να ξανασχεδιάσουν ούτε τραπεζάκι για σαλόνι. Νομίζω οτι η ποιότητα του iphone 2g είναι κορυφαία και σε υλικά και σε δέσιμο, αφού δεν υπάρχει καπάκι μπαταρίας. Επίσης είναι το μοναδικό νομίζω με γυάλινη οθόνη και όχι με πλαστική
Link to comment
Share on other sites

Στην φαση που ειμαι τωρα , εχοντας στο μυαλο ενα κινητο που ΠΡΕΠΕΙ να κανει

τις απαραιτητες καθημερινες εργασιες γρηγορα και αποτελεσματικα

προτιμω τα Εseries της Νοκια . Ε51 για παραδειγμα .

To παιρνεις μια το πρωι, μια το βραδυ μετα το φαγητο και εισαι κυριλε .

 

Βγαζω καπελο σε αυτη τη σειρα . Για τα υπολοιπα δεν εχω χρονο !

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά το iphone 2g ήταν από τα καλύτερα κινητά στον τομέα κατασκευής όπως και το 3g το οποίο μου φαίνεται εξίσου στιβαρό και ποιοτικό στην κατασκευή του.Μετά ακολουθεί η nokia με την σειρά E.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Samsung απο μένα (μακράάάάν μπροστά. Μέχρι και το Β520 που έχω και το πήρα 49Ε έχει έναν μηχανισμό slide ... ... ούτε στον ύπνο των ανταγωνιστών :X) και Νοκια Ε Series.

Παιδιά εντάξει καλό το iphone 2g αλλα μην ξεχνάμε οτι είναι σφραγισμένο σαν αστακός. Ούτε καπάκια μπαταρίας, ούτε slide, ούτε πολυπλήκτρα, ούτε τίποτα... Το έχουν "ηλεκτροκολλήσει" το εργαλείο. Αυτό μας έλειπε να έχει και ποιοτικές ατέλειες...!

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ήταν η Nokia.

 

Γίνεται, και θα είναι για αρκετό καιρό, η Apple!

 

Δε νομίζω πως πρέπει να προσθέσω κάτι παραπάνω, αφού η άποψή σου με κάλυψε απόλυτα.

Link to comment
Share on other sites

Eγω ψηφισα Nokia γιατι εχει πολυ καλο λειτουργικο συστημα το Symbian και υπαρχουν παρα πολυ καλα προγραμματα.

 

Οππς Ξεχασα να πω οτι εχουν πολυ καλο hardware.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.. Η αποψη μου ειναι η εξης..

Η apple ανεκαθεν εκανε παντα ωραιες κατασκευες (για υπολογιστες μιλαω)..

Αρα ηταν αναμενομενο οτι και το κινητο της θα συνεχιζε την φημη της..

Ενα μεγαλο ΑΛΛΑ που θελω να βαλω ειναι οτι η apple εχει βγαλει μονο δυο κινητα και πιστευω οτι αδικουμε τις υπολοιπες εταιριες που βγαζουν τοσα χρονια κινητα βαζοντας την apple στην πρωτη θεση..

Σιγουρα δεν αμφισβητω την ποιοτητα κατασκευης του iphone (αν και πολλες οθονες βγηκαν προβληματικες), αλλα απο λειτουργιες δεν ειναι και οτι το καλυτερο..

 

Γι αυτο λεω οτι εγω προσωπικα ειμαι ικανοποιημενος απο τα νοκια s40 και τα παλιοτερα πχ 3330 (που το εχω μεχρι και σημερα και λειτουργει αψογα ακομα και μετα απο εναν ποδοσφαιρικο αγωνα που ηταν αυτο η μπαλα) σε θεμα κατασκευης, αντοχης και λειτουργιας (εννοω οτι δεν κολλανε ποτε αντιθετα με τα s60)..

 

Επισης μπορω να πω οτι τα περισσοτερα νοκια εχουν εξαιρετικη αντοχη ακομα και τα σημερινα που ειναι πολυ πιο ευαισθητα απο τα παλιοτερα..

Ν70 και Ν73 που περασαν απο τα χερια μου (απο τα s60) μ αρεσε η κατασκευη τους αλλα με τσαντιζαν πολυ τα κολληματα τους.. Ετσι κατεληξα στο P1i που αν και ευαισθητο στην ποιοτητα κατασκευης με εχει καταπληξει στο οτι δεν κολλαει στα καλα καθουμενα οπως τα νοκια που ειχα.. το ανοιγοκλεινω μονο καποιες σπανιες φορες οταν κολλαει το garmin, αντιθετα με τα νοκια που ηθελαν καθε μερα ενα reset..

 

Επισης θελω να πω οτι το ερωτημα "Ποια είναι η καλύτερη κατασκευάστρια εταιρεία;" απο μονο του δεν καθεται.. Δηλαδη ποιο ειναι το μετρο συγκρισης?

Η ποιοτητα κατασκευης, η αντοχη στα πεσιματα/χρονο, η σωστη λειτουργια ή το πληθος λειτουργιων?

Δεν νομιζω να υπαρχει καποιο κινητο που να τα εχει ολα αυτα, γτ τοτε πολυ απλα δεν θα υπηρχε ανταγωνισμος..

Αρα πιστευω οτι πρεπει να γινει ποιο συγκεκριμενη η ερωτηση βαση ποιο μετρο συγκρισης θεωρουμε την καλυτερη κατασκευαστρια εταιρια..

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

Επισης θελω να πω οτι το ερωτημα "Ποια είναι η καλύτερη κατασκευάστρια εταιρεία;" απο μονο του δεν καθεται.. Δηλαδη ποιο ειναι το μετρο συγκρισης?

Η ποιοτητα κατασκευης, η αντοχη στα πεσιματα/χρονο, η σωστη λειτουργια ή το πληθος λειτουργιων?

Δεν νομιζω να υπαρχει καποιο κινητο που να τα εχει ολα αυτα, γτ τοτε πολυ απλα δεν θα υπηρχε ανταγωνισμος..

Αρα πιστευω οτι πρεπει να γινει ποιο συγκεκριμενη η ερωτηση βαση ποιο μετρο συγκρισης θεωρουμε την καλυτερη κατασκευαστρια εταιρια..

 

Επειδή το τί εννοεί ο καθένας ως «καλύτερη εταιρεία» είναι εντελώς υποκειμενικό και επειδή όντως ο καθένας έχει το δικό του μέτρο σύγκρισης, δεν γίνεται να κάνουμε πολλές διαφορετικές δημοσκοπήσεις, θα χάσουμε την μπάλα.

 

Συνεπώς, ο καθένας ψηφίζει την καλύτερη εταιρεία με όποιο και αν είναι το κριτήριο που επιλέγει και είμαστε ΟΚ. Έτσι και αλλιώς, είναι δεδομένο ότι δεν πρόκειται για επιστημονική δημοκόπηση.

Link to comment
Share on other sites

η sony τα έκανε λίγο θάλασσα με τα s500 και το αντίστοιχο walkman καθώς και με το v640. τα πρώτα 2 είχαν πρόλημα με τα κουμπιά ενώ το 3 ήταν σχέδον όλα doa. αλλά παραμένει μια αξιόπιστη εταιρια!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ψηφισα νοκια εξαιτιας λειτουργικοτητας αλλα και ποιοτητα κατασκευης.

Απο κατασκευαστικη αποψη και η samsung ειναι κορυφαια αλλα εξηγησα τον λογο που ψηφισα νοκια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εγω ψηφισα νοκια γιατι 1) τα περισσοτερα(αν οχι ολα)μοντελα της εχουν πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης,2) ειμαι υποστηρικτης του symbian s60 λειτουργικου συστηματος,3)ποιοτητα καμερας κ.α πολλα......Αποτι ομως εχω δει την τελευταια εβδομαδα(με τα πολλα omnia) απο την samsung πιστευω πως σιγα σιγα θα πεσω και'γω "θυμα"(με την καλη την εννοια) της κορεατικης εταιριας γιατι τελευταια η νοκια εχει μεινει πισω(οσο αναφορα την εξελιξη και την αναπτυξη των τεχνολογιων)...
Link to comment
Share on other sites

νοκια και παλι νοκια. τα ερικσον μονο ντιζαιν εχουν και καλα ηχεια απο εκει και περα τιποτα.επισης τα htc ειναι πολυ καλα και εχουν και καλο ντιζαιν αλλα δεν εχου καλα ηχεια.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
θα σημφωνησω!νοκια για παντα!!!δεν πιστευω οτι υπαρχει μετρο συγκρισης!τεραστια εταιρια και αξιοπιστη!οκ και η ercsson καλη ειναι και αλλες εταιριες αλλα δεν θα δεχτω να μου πει καποιος οτι ειναι καλυτερες απο την νοκια.
Link to comment
Share on other sites

nai sigoura i nokia egrapse istoria alla irthe i texnognosia ton koreaton.

pleon i nokia vgazei asxima kinita apo plastika pou lionoun kai se poli ipsiles times

kata tin gnomi m thema xronou lg kai samsung nakanoun to 1-2

 

emine piso i nokia

 

Από Ομάδα Διαχείρισης του myphone.gr: Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε την σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει φανει καμια απειλη ακομα πιστευω!ενα παραδειγμα,οι εταιριες που αναφερεις εβγαλαν κινητα αφης και μερικοι ειπαν οτι ειναι πιο μπροστα στην τεχνολογια,μετα απο λιγο ομως η νοκια απαντησε με το 5800 το οποιο τα πηγε περιφημα και εδειξε ποιος ειναι ακομα ο αρχηγος.η αληθεια ειναι οτι σε θεμα design δεν εχει και τις πιο προτοποριακες ιδεες αλλα ειναι ακομα πρωτη!
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο χρήση των κινητών

 

Nokia 3310

Nokia 3100

Nokia 6600 S60

Nokia 6070

Nokia 6103

Nokia N70 S60

Nokia N82 S60

 

Μπορώ να πω με βεβαιότητα Νοκια For ever!!!!!

 

Επειδή διαβασα κάτι για μεκολλήματα για τα S60 είναι φυσιολογικό για είναι multimedia υπολογιστές. Όπως και με τους κοινους υπολογιστές με τα Windows όταν έχει πολυ καιρό να τους Φορματ απο την χρήση διαφόρων προγραμματων μενουν υπολοίματα και αρχήζουν και κολλάνε το ίδιο παθένουν και τα Nokia. Που και που κανά Format καμιά αναβαθμισούλα και είναι μια χαρά. Άσε που αν οι καφετιέρες είχαν bluetooth θα κάνανε και καφέ........

 

Βλέπω ότι κάποιοι υποστηρίζουν και καλα κανουν άποψη τους ότι η Apple είναι η καλύτερη κατασκευάστρια εταιρεία εγώ πιστεω είναι πολύ πολύ νωρίς για να κρίνομε μια εταιρεια με δυο τρια μοντελά κινητων . Σύμφωνα με ανακοίνωση της Apple, η λειτουργία των κινητών της τηλεφώνων iPhone 3GS/3G αναμένεται να παρουσιάσει προβλήματα εξαιτίας των υψηλών θερμοκρασιών.

Το διαβασα στο pcw. http://www.pcw.gr/Article/Latest/iphone_apple_heat_overheat_problems_malfunction/179-4417.html

 

Κατι τέτοιο δεν είχα ποτέ με τα Nokia μου περιττο να σο πω το τι μπορούν να κάνουν τα Nokia σε σχέση με τα Apple. Μέρα με νύχτα η διαφορά.

 

nai sigoura i nokia egrapse istoria alla irthe i texnognosia ton koreaton.

pleon i nokia vgazei asxima kinita apo plastika pou lionoun kai se poli ipsiles times

kata tin gnomi m thema xronou lg kai samsung nakanoun to 1-2

 

emine piso i nokia

 

Αποψή σου να τα θεωρείς άσχημα, αλλά τα πλαστικά που λίωνουν δεν κατάλαβα???? Απο τα κινητά που είχα (ποστ 20) δεν το εντόπησα πουθενα αυτό το πρόβλημα. Τώρα που το βρηκες εσυ, καλό ηταν να μας πεις!!! Πάντως για barbeque δεν ενδείκνυται.... :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

grichrN82, εγώ σου ενώνω τα μηνύματα. Μην τα διαχωρίζεις πάλι, απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα. Αν θέλεις να προσθέσεις κάτι, πατά «Τροποποίηση» και αν θέλεις να κάνεις πολλαπλή παράθεση, πάτα το κουμπάκι δεξιά, αφού επιλέξεις τα posts που θέλεις.

 

Ευχαριστώ για την συνεργασία. :)

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιοτητα κατασκευης τα sony ειναι οτι καλυτερο εχω δει παντως.οποιο εχω πιασει στα χερια μου ειναι σκυλι.ενα w700 το εχω 3 χρονια,το κινητο μονο μπανιο δεν εχει κανει και κραταει ακομα(εκτος απο την καμερα που τα παιξε :lol: )
Link to comment
Share on other sites

το joystick δουλευει?

νοκια 6230-6230ι-7250 ολα πανω απο 4χρονια εχουν περασει απο πολλα χερια,κακη μεταχειρηση και ειναι σαν καινουργια!μονο οι μπαταριες ειναι λιγο down αλλα ειναι απολυτα λογικο πιστευω!

Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson, Samsung και HTC (αν ειχαν και καλύτερη μπαταρία). Έχοντας αλλάξει περίπου 14 τηλέφωνα, τα μόνα από τα οποία είμαι υπερευχαριστημένος είναι τα SE. Τα ΝΟΚΙΑ είναι τα καλύτερα στα προβλήματα. Και τα 3 (8310, 7710, Ν80) ΝΟΚΙΑ που πέρασαν από τα χέρια ήταν τραγελαφικά, υπερεκτιμημένα και κακοφτιαγμένα.
Burgos
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο χρήση των κινητών

 

Nokia 3310

Nokia 3100

Nokia 6600 S60

Nokia 6070

Nokia 6103

Nokia N70 S60

Nokia N82 S60

 

Μπορώ να πω με βεβαιότητα Νοκια For ever!!!!!

 

Επειδή διαβασα κάτι για μεκολλήματα για τα S60 είναι φυσιολογικό για είναι multimedia υπολογιστές. Όπως και με τους κοινους υπολογιστές με τα Windows όταν έχει πολυ καιρό να τους Φορματ απο την χρήση διαφόρων προγραμματων μενουν υπολοίματα και αρχήζουν και κολλάνε το ίδιο παθένουν και τα Nokia. Που και που κανά Format καμιά αναβαθμισούλα και είναι μια χαρά. Άσε που αν οι καφετιέρες είχαν bluetooth θα κάνανε και καφέ........

 

Βλέπω ότι κάποιοι υποστηρίζουν και καλα κανουν άποψη τους ότι η Apple είναι η καλύτερη κατασκευάστρια εταιρεία εγώ πιστεω είναι πολύ πολύ νωρίς για να κρίνομε μια εταιρεια με δυο τρια μοντελά κινητων . Σύμφωνα με ανακοίνωση της Apple, η λειτουργία των κινητών της τηλεφώνων iPhone 3GS/3G αναμένεται να παρουσιάσει προβλήματα εξαιτίας των υψηλών θερμοκρασιών.

Το διαβασα στο pcw. http://www.pcw.gr/Article/Latest/iphone_apple_heat_overheat_problems_malfunction/179-4417.html

 

Κατι τέτοιο δεν είχα ποτέ με τα Nokia μου περιττο να σο πω το τι μπορούν να κάνουν τα Nokia σε σχέση με τα Apple. Μέρα με νύχτα η διαφορά.

 

 

 

Αποψή σου να τα θεωρείς άσχημα, αλλά τα πλαστικά που λίωνουν δεν κατάλαβα???? Απο τα κινητά που είχα (ποστ 20) δεν το εντόπησα πουθενα αυτό το πρόβλημα. Τώρα που το βρηκες εσυ, καλό ηταν να μας πεις!!! Πάντως για barbeque δεν ενδείκνυται.... :lol::lol::lol:

 

που την ειδες την ποιοτητα στην νοκια??????να δωσει κανεις 650+ ευρω για να παρει τα καλυτερα μοντελα της οπως ν95-ν96 πριν απο λιγο καιρο και τωρα για το ν97 οπου η ποιοτητα τους ειναι για κλαματα...............πλακα μας κανεις????

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...