Jump to content

Προγραμματα i της Cosmote


makouin
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνα με το 1212 ΔΕΝ μπορω να χρησημοποιησω την sim του προγραμματος i που εχω σε usb stik για να εχω ιντερνετ στο Netbook μου......

Χρειαζομαι λενε το internet the go....το οποιο και εχω μεν(250MB) αλλα πηρα πιο πολυ πληροφοριακα για να ξερω εαν μπορω να κανω χρηση του i(1,5GB).....

Εγω παλι δεν το πολυπιστευω........γιατι να μην γινεται.....θα περασω αυτην την βδομαδα απο κανενα καταστημα να δω τι θα μου πουνε......:lol:

 

Δεν σε εμποδιζει κατι να το κανεις χρηση σε στικ! Τα ιδια profiles επισης χρησιμοποιουνε!

Μην μπεις στον κοπο να αρχισεις τετοιου ειδους ερωτησεις. Θα λαβεις στανταρ απαντηση οτι δεν γινεται, εκτος και αμα πεσεις σε κανα ψαγμενο και θελει να σου απαντησει επι της ουσιας.

 

Προσωπικα το χρησιμοποιω κανονικα για ιντερνετ στον φορητο μου, απλα οχι μεσω στικ... γιατι δεν εχω. Χρησιμοποιω το κινητο ως μοντεμ.

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 215
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα σε ολη την παρεα.

εγω εκανα φορητοτητα για την προσφορα αυτη! εβαλα i35. (100λεπτα+150sms+1,5Gb).

επειδη εχω καλη συσκευη, μου εκανε εκπτωση παγιου. αρα δεν χρειαζεται απαραιτητα αγορα iphone.

επισης, εβαλα και με τα 7,5ευρω που δινει 500λεπτα προς cosmote και 500sms προς cosmote. ολα οκ απ οτι φαινεται...

Αλλά: στελνω πρωτη μερα που ενεργοποιηθηκε σημερα μηνυμα ευ στο 1256 και μου λεει: "ΠΡΟΣΦΟΡΑ 500 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ 500 SMS ΠΡΟΣ COSMOTE. ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΧΡΟΝΟΥ ΟΜΙΛΙΑΣ ΕΘΝΙΚΩΝ ΚΛΗΣΕΩΝ:248:59 ΚΑΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟ SMS: 248, ΕΩΣ 06/05. ΤΕΛ. ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ 21/04 15:56:15". Νωριτερα ειχα παρει καποια τηλεφωνα (και σε αλλες εταιριες και σε cosmote) και εστειλα 2 sms ΜΟΝΟ προς cosmote. και λεω: ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ? ουτε 250λεπτα και 250 sms εχω σαν προγραμμα και γιατι λεει "ΕΘΝΙΚΩΝ ΚΛΗΣΕΩΝ"?

γενικα υπαρχει καποιος τροπος για ελεγχος υπολοιπου? ομιλιας, sms, δεδομενων, και προσφορας 500+500προς cosmote?

Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολη την παρεα.

εγω εκανα φορητοτητα για την προσφορα αυτη! εβαλα i35. (100λεπτα+150sms+1,5Gb).

επειδη εχω καλη συσκευη, μου εκανε εκπτωση παγιου. αρα δεν χρειαζεται απαραιτητα αγορα iphone.

επισης, εβαλα και με τα 7,5ευρω που δινει 500λεπτα προς cosmote και 500sms προς cosmote. ολα οκ απ οτι φαινεται...

Αλλά: στελνω πρωτη μερα που ενεργοποιηθηκε σημερα μηνυμα ευ στο 1256 και μου λεει: "ΠΡΟΣΦΟΡΑ 500 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ 500 SMS ΠΡΟΣ COSMOTE. ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΧΡΟΝΟΥ ΟΜΙΛΙΑΣ ΕΘΝΙΚΩΝ ΚΛΗΣΕΩΝ:248:59 ΚΑΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟ SMS: 248, ΕΩΣ 06/05. ΤΕΛ. ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ 21/04 15:56:15". Νωριτερα ειχα παρει καποια τηλεφωνα (και σε αλλες εταιριες και σε cosmote) και εστειλα 2 sms ΜΟΝΟ προς cosmote. και λεω: ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ? ουτε 250λεπτα και 250 sms εχω σαν προγραμμα και γιατι λεει "ΕΘΝΙΚΩΝ ΚΛΗΣΕΩΝ"?

γενικα υπαρχει καποιος τροπος για ελεγχος υπολοιπου? ομιλιας, sms, δεδομενων, και προσφορας 500+500προς cosmote?

μέχρι την έκδοση του λογαριασμού σου έχεις τα αντίστοιχα λεπτά και μηνύματα. δεν έχεις δηλαδή ότι αναλογεί σε ένα μήνα.

Μαμά έφαγα και τα 1000 λεπτά αυτό τον μήνα! Μπορώ να φάω τώρα παγωτό?:happy:
Link to comment
Share on other sites

Είναι αναλογία για τις μέρες απο την ενεργοποίηση του προγράμματος μέχρι την έκδοση του λογαριασμού.
Link to comment
Share on other sites

οπως ειπα και παραπανω εχω παρει προγραμμα με 100λεπτα και 150sms (i35).

δεν γινεται να εχω απο 21/04 εως 06/05 - δηλαδη για 15 μερες περιπου - 250 λεπτα εθνικων κλησεων! βεβαια αν ειναι χαρισμα, να μην παραπονιεμαι...

υπαρχει καποιος με προγραμμα i να μου πει τι του ερχεται σαν ενημερωση υπολοιπου??? ευχαριστω πολυ!

Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

Όταν ένα πρόγραμμα σου παρέχει π.χ. 500 λεπτά χρόνο ομιλίας, είναι με τη προϋπόθεση ότι θα παραμείνεις σε αυτό για έναν ολόκληρο τιμολογιακό μήνα. Στη δική σου περίπτωση, είναι περίπου μισός μήνας, άρα δικαιούσαι περίπου τα μισά. Αναλογία δηλαδή. Το ίδιο ισχύει και για το πάγιο, δεν είναι δωρεάν, θα χρεωθείς αναλογικά το πάγιο γι'αυτές τις μέρες.
Link to comment
Share on other sites

ο ολοκληρος ο μηνας μου δινει 100λεπτα εθνικων κλησεων. εμενα μου λεει 250διαθεσιμα. εχω χρεωθει για τους επομενους 2,5 μηνες δηλαδη?
Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

Απ'όσο γνωρίζω, η ενημέρωση υπολοίπου δεν δίνει πληροφορίες για τα παρεχόμενα του οικονομικού σου προγράμματος αν δεν εκδοθεί ο πρώτος λογαριασμός. Και επειδή αναλογικα μου φέρνει πιο πολύ στο πακέτο με τα 500sms και 500 λεπτά προς cosmote, μήπως διαβάζεις λάθος το μήνυμα;
Link to comment
Share on other sites

παντως για καποιο αγνωστο λογο... δεν εχουμε ενημερωση υπολοιπου για το προγραμμα "i"

Εχω το i20 και το πακετο των 500+500 σε Κοτε. Με το ΕΥ στο 1256 με ενημερωνει μονο για το 500+500 και οχι για το i20. Σε αλλο προγραμμα που ημουν παλαιοτερα ερχοταν 2 μηνυματα ξεχωριστα για το καθε προγραμμα το οποιο ειχα ενεργοποιημενο! :O

 

Μου φαινεται παλι θα γραφω παρατηρησεις στην ΚΟΤΕ... :blink:

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν απατώμαι η ενημέρωση υπολοίπου για τα προγράμματα i αρχίζει απο 1η Μαίου.

Υπάρχει πάντα το 1212 που επιβεβαιώνει τα πάντα. :)

Με πίστη όλα γίνονται. Ακόμα και θεοί.
Link to comment
Share on other sites

Είναι και αυτό, έχει πέσει στο αυτί μου. Οπότε είναι αυτό που σκέφτηκα, ότι μάλλον διαβάζει λάθος το μήνυμα που ήρθε. Υπομονή!!
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι κι εγω να κανω νεα συνδεση κ να παρω το i-45 (μαζι με το nokia 5800 ή το iphone που πανω κατω βγαινουν τα ιδια λεφτα σε αυτο το προγραμμα).Παιδια αυτον τον ογκο δεδομενων (στη προκειμενη τα 2,5GB) μπορουμε να το καταναλωσουμε κ σε downloading μεσω του ιντερνετ (πχ rapidshare)?Μεσα σε αυτον τον ογκο συμπεριλαμβανεται κ η χρηση προγραμματων messaging (τυπου im+,msn)?ή αυτα θα μου τα χρεωνει κανονικα?Υπαρχει καποιος τροπος μεσω κινητου να δουμε τα MB που εχουμε καταναλωσει?Παντως ειναι κριμα που η κοσμοτε δεν εχει ενημερωση υπολοιπου.Απ οσο ξερω η βονταφον στα αντιστοιχα προγραμματα της εχει αριθμο που καλεις για να ενημερωθεις για τον ογκο δεδομενων!
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και γω κατι

θελω να κανω συνδεση στο i20 η στο i35

το θεμα ειναι οτι δεν θελω επιδοτηση συσκευης και απο οτι καταλαβα μπορω την επιδοτηση να την παρω σαν εκπτωση στο παγιο.

εγω θα προτιμουσα βεβαια να κανω συνδεση χωρις να εχω δεσμευση να παραμεινω για 12 μηνες στο προγραμμα.

ξερει κανεις αν ειναι κατι τετοιο δυνατο?

να ειμαι αοριστου με αλλα λογια?

Link to comment
Share on other sites

φιλε christou εκανα εγω πριν 1 εβδομαδα συνδεση cosmote στο i35 με εκπτωση παγιου...

απ οτι ξερω δεν εχεις δεσμευση, γιατι τα χρηματα στα αφαιρουν το 1/12 του συνολικου ποσου επιδοτησης ανα μηνα. Αλλα θα κοιταξω και για σιγουρια το συμβολαιο μου να δω αν εχει επιστροφη αναλογα με τους μηνες που εχουν περασει!

Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα πρίν λίγο με 1212.

Έχω το παλιο 240 Π και θέλω να μεταφερθώ στο i-35.

Το παιδί μου είπε ότι κανονικά έχω 500ΜΒ/μήνα, αλλά με την προσφορά όγκου θα έχω 1,5GB συνολικά/μήνα για 1 χρόνο. Δελεαστικό :)

 

ΕΡΩΤΗΣΗ:

Πάντως έστειλα sms " ΕΥ" στο 1256 για να δώ το υπόλοιπο δωρεάν του 240 Π και μου γράφει: 254:52.

Πώς γίνεται αυτό, αφού ο συνολικά δωρεάν χρόνος μου είναι 240 λεπτά;;;:blink:

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα πρίν λίγο με 1212.

Έχω το παλιο 240 Π και θέλω να μεταφερθώ στο i-35.

Το παιδί μου είπε ότι κανονικά έχω 500ΜΒ/μήνα, αλλά με την προσφορά όγκου θα έχω 1,5GB συνολικά/μήνα για 1 χρόνο. Δελεαστικό :)

 

ΕΡΩΤΗΣΗ:

Πάντως έστειλα sms " ΕΥ" στο 1256 για να δώ το υπόλοιπο δωρεάν του 240 Π και μου γράφει: 254:52.

Πώς γίνεται αυτό, αφού ο συνολικά δωρεάν χρόνος μου είναι 240 λεπτά;;;:blink:

 

Ετσι ειναι(ειναι υπεραρκετα τα 1,5-2GB εχω ξεκινηση καινουριο μηνα και ημουν στο messager 3 ωρες και καταναλωσα 4ΜΒ)πολυ καλα....... εμενα στο 1212 μου ειπαν οτι εχω 500MB+1,5MB δωρο=2GB για ενα χρονο :lol:

Link to comment
Share on other sites

 

ΕΡΩΤΗΣΗ:

Πάντως έστειλα sms " ΕΥ" στο 1256 για να δώ το υπόλοιπο δωρεάν του 240 Π και μου γράφει: 254:52.

Πώς γίνεται αυτό, αφού ο συνολικά δωρεάν χρόνος μου είναι 240 λεπτά;;;:blink:

 

Μεταφορα χρονου ομιλιας απο προηγουμενο μηνα ισως?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

εγώ κατάλαβα 500ΜΒ + 1ΓΒ ΔΏΡΟ. Και στις 2 περιπτώσεις φτάνουν κ περισσεύουν !
"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι κι εγω να κανω νεα συνδεση κ να παρω το i-45 (μαζι με το nokia 5800 ή το iphone που πανω κατω βγαινουν τα ιδια λεφτα σε αυτο το προγραμμα).Παιδια αυτον τον ογκο δεδομενων (στη προκειμενη τα 2,5GB) μπορουμε να το καταναλωσουμε κ σε downloading μεσω του ιντερνετ (πχ rapidshare)?Μεσα σε αυτον τον ογκο συμπεριλαμβανεται κ η χρηση προγραμματων messaging (τυπου im+,msn)?ή αυτα θα μου τα χρεωνει κανονικα?Υπαρχει καποιος τροπος μεσω κινητου να δουμε τα MB που εχουμε καταναλωσει?Παντως ειναι κριμα που η κοσμοτε δεν εχει ενημερωση υπολοιπου.Απ οσο ξερω η βονταφον στα αντιστοιχα προγραμματα της εχει αριθμο που καλεις για να ενημερωθεις για τον ογκο δεδομενων!

 

Υπάρχει ενημέρωση υπολοίπου όγκου δεδομένων, το ΕΥ στο 1256, απλά δεν είναι διαθέσιμη ακόμα. Απο 1η Μαΐου θα είναι διαθέσιμη η υπηρεσία. Ναι, θα στα χρεώνει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

φιλε christou εκανα εγω πριν 1 εβδομαδα συνδεση cosmote στο i35 με εκπτωση παγιου...

απ οτι ξερω δεν εχεις δεσμευση, γιατι τα χρηματα στα αφαιρουν το 1/12 του συνολικου ποσου επιδοτησης ανα μηνα. Αλλα θα κοιταξω και για σιγουρια το συμβολαιο μου να δω αν εχει επιστροφη αναλογα με τους μηνες που εχουν περασει!

 

Φυσικά και υπάρχει δέσμευση. Κάνεις σύμβαση κανονικά, μόνο που το ποσό το μοιράζεις στους λογαριασμούς.

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα πρίν λίγο με 1212.

Έχω το παλιο 240 Π και θέλω να μεταφερθώ στο i-35.

Το παιδί μου είπε ότι κανονικά έχω 500ΜΒ/μήνα, αλλά με την προσφορά όγκου θα έχω 1,5GB συνολικά/μήνα για 1 χρόνο. Δελεαστικό :)

 

ΕΡΩΤΗΣΗ:

Πάντως έστειλα sms " ΕΥ" στο 1256 για να δώ το υπόλοιπο δωρεάν του 240 Π και μου γράφει: 254:52.

Πώς γίνεται αυτό, αφού ο συνολικά δωρεάν χρόνος μου είναι 240 λεπτά;;;:blink:

 

Αναφέρει το χρόνο που διαθέτει ο τρέχοντας μήνας συν το υπόλοιπο του προηγούμενου.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι(ειναι υπεραρκετα τα 1,5-2GB εχω ξεκινηση καινουριο μηνα και ημουν στο messager 3 ωρες και καταναλωσα 4ΜΒ)πολυ καλα....... εμενα στο 1212 μου ειπαν οτι εχω 500MB+1,5MB δωρο=2GB για ενα χρονο :lol:

 

Δεν πάει αθροιστικά, 500Gb είναι υπο κανονικές συνθήκες ή 1,5 με τη προσφορά για κάθε μήνα το πρώτο 12μηνο. Υπολογίζεις 1,5Gb μηνιαίως λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πάει αθροιστικά, 500Gb είναι υπο κανονικές συνθήκες ή 1,5 με τη προσφορά για κάθε μήνα το πρώτο 12μηνο. Υπολογίζεις 1,5Gb μηνιαίως λοιπόν.

 

Aκριβώς, είναι 1,5GB/μήνα μέ την προσφορά.

 

Παιδιά, ο δωρεάν όγκος αφορά το "cosmote internet" ή το "wirelless internet" που εμφανίζονται στο κινητό;

(νομίζω είναι το πρώτο)

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...