Jump to content

BlackΒerry με καρτοκινητή ή δίχως Data Plan


overflow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 52
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι, σε καμμιά εταιρία δεν παίζει BIS με καρτοκινητό. Χρειάζεσαι οπωσδήποτε σύνδεση.
Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

βασικα για το δευτερο bberry με ενδιαφερει αν γινεται να δουλευει μονο σαν browser , οχι απαραιτητα email.. ειχα διαβασει καπου οτι αν βαλεις το apn της vodafone δουλευει καπως.. ψαχνω να βρω το post! θα ειναι καλα γιατι εχει 30mb το cu δωρεαν καθε μηνα με το talk a lot 600+sms
Berry fan? Join BerryUser.com
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορεί να σε βοηθήσει...

HOWTO: Use BlackBerry on Generic NON-BlackBerry Data Plan

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ψάχνωντας το Internet βρήκα αυτό: http://bb.anworm.com/

 

Με το plugin αυτό μπορούν οι χρήστες που δεν έχουν bis ή bes να έχουν τον bb browser και push emails

 

Αυτό αφορά όλους τους χρήστες που έχουν καρτοκινητά, αλλά και σύνδεση χωρίς blackberry internet service

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος πρέπει να το δοκιμάσει. Αν και απ ότι βλέπω απο το φόρουμ όλο και περισσότεροι ζητούν info για χρήση της συσκευής εκτός Bis.
Link to comment
Share on other sites

H Rim φταίει! Άρχισε να βγάζει ωραία τηλέφωνα με κάμερες, μουσική κλπ και αρέσουν σε όλους τώρα :D

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Απλά χρησιμοποείει τα service books. Χωρίς συμπίεση με μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας. Καλύτερα να έχω 10 ευρώ πάγιο.... ;)

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
παιδια εχει ενας φιλος το 8220 και ειχε βαλει την προσφορα της wind με το 1,5 γιγα .. με το παραπανω site http://bb.anworm.com/ καταφερα και περασα τα service books αλλα ειναι για wap δηλαδη gwap.b-online.gr και οχι gint . ενεργοποιησα και το apn gint.b-online.gr μπηκε κανονικα στον browser ολα καλα.στις επιλογες του browser μου βγαζει αν θελω να συνδεθω με hotspot browser ή με wind plus.αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι η συνδεση περναει απο το apn gint ή απο το gwap???δεν τον εχει χρεωσει ακομα οποτε να υποθεσω οτι περναει απο το gint???
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου και εγω το ιδιο εκανα και δεν με εχει χρεωσει οποτε ειμαστε ενταξει μαλλον . κατεβασα το shangmail και λαμβανω κανονικα τα mail αλλα οταν παταω reply η compose mail μου λεει επειδη δεν εχω BES θα το αποθηκευσει στα προχειρα.. μπορει να γινει κατι?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θα ηθελα να ρωτησω τον εξης συνδιασμο εαν γινεται, καρτοπρογραμμα vodafone με surf and mail (που αυτοματα φανταζομαι γινεται blackberry surf and mail) , και γενικοτερα τον φθηνοτερο συνδιασμο για να εχεις blackberry στην vodafone

ευχαριστο εκ τον προτερον

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερο ποστ του τόπικ:

 

Οχι, σε καμμιά εταιρία δεν παίζει BIS με καρτοκινητό. Χρειάζεσαι οπωσδήποτε σύνδεση.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω τον εξης συνδιασμο εαν γινεται, καρτοπρογραμμα vodafone με surf and mail (που αυτοματα φανταζομαι γινεται blackberry surf and mail) , και γενικοτερα τον φθηνοτερο συνδιασμο για να εχεις blackberry στην vodafone

ευχαριστο εκ τον προτερον

 

Με καρτοπρόγραμμα δεν παίζει. Φθηνότερος συνδυασμός συμβολαίου:

Unlimited 15 - 15,25 € (1500' /1500 sms προς VF)

Surf & Email 150 - 10,17 €

Σύνολο €25,42 + Τέλη κινητής

Link to comment
Share on other sites

Με καρτοπρόγραμμα δεν παίζει. Φθηνότερος συνδυασμός συμβολαίου:

Unlimited 15 - 15,25 € (1500' /1500 sms προς VF)

Surf & Email 150 - 10,17 €

Σύνολο €25,42 + Τέλη κινητής

 

Αφου το BIS ειναι πιο φθηνο απο surf&mail και προκειται για blackberry γιατι να μην γινει unlimited15+BIS?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Αφου το BIS ειναι πιο φθηνο απο surf&mail και προκειται για blackberry γιατι να μην γινει unlimited15+BIS?

 

Surf & Mail 150 = BIS

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους!!! Περιμένω αυτές τις μέρες να μου έρθει ένα Storm 2!! Επιδή έχω μπερδευτεί λίγο, εγώ που έχω wind M και 250MB internet δεν ισχύουν για το Storm 2? χρειάζεται extra πακέτο δεδομένων? υπάρχει περίπτωση να χρεωθώ παρόλο που έχω τα 250ΜΒ?? Και κάτι άλλο, υπάρχει ενσοματομένος μετριτής δεδομένων ή υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μετράει τον όγκο δεδομένων??

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Δε σε καλύπτει, πρέπει να καλέσεις τη wind και να το αλλάξεις σε πακέτο blackberry. Με το τωρινό σου πακέτο δε θα έχεις πρόσβαση στις υπηρεσίες του τηλεφώνου σου. Μετρητής δεδομένων ενσωματωμένος δεν υπάρχει.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Δε σε καλύπτει, πρέπει να καλέσεις τη wind και να το αλλάξεις σε πακέτο blackberry. Με το τωρινό σου πακέτο δε θα έχεις πρόσβαση στις υπηρεσίες του τηλεφώνου σου. Μετρητής δεδομένων ενσωματωμένος δεν υπάρχει.

 

 

Και τα 250ΜΒ που έχω δεν ισχύουν για το Storm2?? Δεν μπορώ να κάνω τίποτα με αυτά? Έστω για τον πρώτο καιρό να δω αν μου αρέσει και το κρατήσω, μην αλάζω άδικα πρόγραμμα στη wind... Αν το αφήσω έτσι για τον πρώτο καιρό θα συνδεθεί με άλλο τρόπο και θα χρεωθώ έξτρα ή απλα δεν θα δουλεύουν οι υπηρεσίες που λες?

Sorry αν γίνομαι κουραστικός αλλά πρώτη φορά θα δουλέψω BlackBerry και καταλαβένετε!!!

Link to comment
Share on other sites

Δε θα λειτουργεί και τίποτα, μόνο το browsing μέσω opera με ρύθμιση apn... Ούτε χάρτες, ούτε facebook/messenger, ούτε πολλές εφαρμογές, ούτε push mail ούτε πολλά άλλα.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

επαναφέρω το θέμα για τις εξής απορίες.

 

τελικά με μια συσκευή blackberry και έχοντας καρτοκινητό με την προσφορά της wind δεν μπορώ να συνδεθώ στο ιντέρνετ με τον ενσωματομένο broswer?δεν λέω για πλήρη χρήση τη σουίτας,απλά μόνο για τον browser,πρέπει να χρησιμοποιήσω πχ opera?

δηλάδη τα του ίντερνετ δουλεύουν μόνο με πακέτο δεδομένων?

 

εφαρμογές όπως google maps skype youtube δεν θα λειτουργούν αν ρυθμίσω κατάλληλα τον πάροχο και τις λεπτομέρειες του?

 

δεν σκοπεύω να χρησιμοποιώ τις υπηρεσίες για mail κτλ μόνο youtube,skype,msn,google maps,πλοήγηση και tethering στο macbook,τα άλλα δν με ενδιαφέρουν.θα μπορώ να τα κάνω όλα αυτα?

με το plugin που ενεργοποιεί την υπηρεσία τι παίζει?γιατί αν αποδεδειγμένα ενεργοποιεί τον browser σε άθροισμα με τη λειτουργεία των άλλων που ανέφερα,τότε θα το επιλέξω.

 

γιατί ενδιαφέρομαι για μελλοντική αγορά ενός bb καθώς με βολεύει πολύ το σχήμα τους πχ bold 8900 9000 και μου αρέσει πολύ εμφανισιακά αλλίως μετά πάω στο nokia e71 αλλά έχω βαρεθεί πλέον το symbian.

 

ξέρω πως οι απαντήσεις ορισμένες υπάρχουν στο φόρουμ αλλά ψάχνω για μια συγκοτημένη απάντηση μπας και καταλάβω!

ευχαριστώ.

Edited by mightyr
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ με καρτοκινητό, αλλά αυτό που είναι σίγουρο είναι πως skype δεν έχουμε ούτε με bis, πόσο μάλλον χωρίς. Επίσης msn αν θα έχεις, θα είναι με εφαρμογή τρίτου - η επίσημη είναι... επίσημη και δουλεύει με bis.

 

Για τα υπόλοιπα καλύτερα να απαντήσει κάποιος που το έχει δοκιμάσει στην πράξη.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

πάντως είδα πως εφαρμογή skype υπάρχει για bb.

μέσω third party εφαρμογών,σε γενικές γραμμές μπορώ να κάνω δουλεία μου?

να μπω δηλαδή λίγο ίντερνετ σε καμιά σελίδα και τέτοια απλά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Skype app δεν νομίζω,μόνο για Verizon (USA) έχει. Δοκίμασε iskoot και IM+ όμως.

Για browsing βάλε opera, τσέκαρε κ αυτό http://mbendre.wordpress.com/2010/01/04/browse-internet-with-blackberry-without-bis/ και αυτό http://bbtambayan.com/?p=657

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

αν κάνω μετατροπή της καρτοκινητής μου σε συμβόλαιο,υπάρχει κάτι με μυνήματα,κλήσεις και ίντερνετ?να είναι δηλαδή σαν αυτό που έχω τώρα αλλά σε φ2γ,έκανα μια βόλτα απο το site της wind αλλά δεν έβγαλα άκρη..

 

τα links που μου έδωσες δουλεύουν με τους ελληνικούς παρόχους?

δεν έχω blackberry συσκευή,απλά ψάχνω.

Edited by mightyr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...