Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Sygic GPS Navigator Mobile


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω εγκαταστησει το sygic στο ΝΟΚΙΑ Ν95 και λειτουργει κανονικα.

Θελω ομως να βαλω τους φακελους maps drive και res που ειναι διασπαρτοι μεσα στην καρτα μνημης σε ενα φακελο πχ SYGIC.

θελω αν καποιος ξερει να μου πει πως γινεται να δουλευει κανονικα.

καπου το διαβασα παλιοτερα πως γινεται αλλα τωρα δεν το βρισκω.

σας ευχαριστω.

καθε μερα αλλη μερα

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 361
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια χαρα παιδες...

Βρηκα κ εγω λοιπον τα γνωστα μαγαζακια (thnx chalk ;)) κατεβασα το καινουριο sygic v10 με χαρτες CIT NaviGreece 2010.02 εκανα την εγκατασταση οπως λετε ολοι αλλα οταν παω να ανοιξω το προγραμμα μου βγαζει συνεχεια Disk error...Στην αρχη νομιζα οτι εχει προβλημα η καρτα μνημης αλλα το δοκιμασα σε 3 διαφορετικες κ κανει σε ολες το ιδιο!!Help me please γιατι κοντευω να παλαβωσω κ αρχιζω να αισθανομαι κ noobas να πουμε:mad:!!Ασε που αρχιζω να αναπολω το Ν78 μου....

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα κόπο να δοκιμάσεις την προηγούμενη έκδοση του Mobile Maps 10 η οποία είναι η 8.06 (έναντι της τελευταίας 8.14).

Δε γνωρίζω για πιο λόγο σου κάνει το πρόβλημα, αλλά ενδέχεται να ναι κανα corrupt αρχείο

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα κόπο να δοκιμάσεις την προηγούμενη έκδοση του Mobile Maps 10 η οποία είναι η 8.06 (έναντι της τελευταίας 8.14).

Δε γνωρίζω για πιο λόγο σου κάνει το πρόβλημα, αλλά ενδέχεται να ναι κανα corrupt αρχείο

 

H εκδοση που προσπαθω να βαλω ειναι η 8,01 τελικα...Εκανα κ hard format αλλα μου κανει κ παλι το ιδιο...Ειχα κ μια παλαιοτερη εκδοση την οποια εγκαθιστουσε κανονικα αλλα τωρα δεν δεχεται ουτε αυτη..!!!Κατεβασα κ την παλια 7,71 νομιζω κ ουτε αυτην δεχεται..!!Τα νευρα μου μιλαμε....

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ότι και να χεις δοκιμάσει εγκαθίσταται κανονικά και μόλις πας να τρέξεις το πρόγραμμα σου βγάζει card error?
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως!!Ο,τι κ να δοκιμασω αυτο μου βγαζει...την εγκατασταση την κανει κανονικα κ οταν παω να τρεξω το προγραμμα μου βγαζει disk error...Πριν δοκιμασω να εγκαταστησω το πρωτο sygic που ειχα βρει ειχα κανει hard format...κ απο κει κ περα δεν ανοιγει κανενα...Να εκανα ******* στο format δυσκολο γιατι ακολουθησα τις οδηγιες του forum κ ασε που εχω κανει κ αλλα τοσα γενικα...τι να πω...μαλλον θα τη βγαλω με ovi maps....

 

Κ πανω που ελεγα οτι θα τη βγαλω με ovi maps....:D:D

 

Μπηκε η 8.06 :D:D:D

 

Τωρα εχω προβλημα με τον χαρτη....Ενω αναγνωρισε τον SMM10 Europe κ τον ενεργοποιησα,στην αρχικη οθονη μου λεει συνεχεια ''Δεν φορτωθηκε χαρτης...''sorry ρε παιδες για το πρηξιμο βοηθηστε με λιγο...Mikelangelo thnx re :wink: αν εχεις κ τον αντιστοιχο χαρτη ξερεις εσυ...με οδηγιες ομως :O

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Για αρχείο mlm θα χρησιμοποιήσεις αυτό το κείμενο (είπες έχεις τον CIT NaviGreece 2010.02)

 

 

[PRODUCT:SMM10 Europe]

name=SMM10 Europe

tts=no

sdk=no

truckAttr=no

premiumPOI=no

exPostals=yes

speedcam=SCDB:EXTEUR:2012.03

maps=CI:GRC:2010.02

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Για αρχείο mlm θα χρησιμοποιήσεις αυτό το κείμενο (είπες έχεις τον CIT NaviGreece 2010.02)

 

 

[PRODUCT:SMM10 Europe]

name=SMM10 Europe

tts=no

sdk=no

truckAttr=no

premiumPOI=no

exPostals=yes

speedcam=SCDB:EXTEUR:2012.03

maps=CI:GRC:2010.02

 

 

 

Εννοεις να κανω edit τον smmeurope με τα ανωθεν ή να δημιουργησω καινουριο mlm με τα πανω στοιχεια κ να το ονομασω grc.mlm??κ μετα πως να τα εχω στην memory card?

 

E:Maps:Grc:grc.mlm και grc.dat?

 

ελα ελα κοντα ειμαι ρε γμτ

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις το .mlm που προφανώς ήδη έχεις με το notepad (αν δεν έχεις καθόλου αρχειο mlm δεν πειράζει), ανοίγεις ένα κενό Notepad. Αντιγράφεις το κείμενο που σου έδωσα και το αποθηκεύεις στο pc σου ως

 

otionomathes.mlm

 

Μετά το ρίχνεις στο E:\Maps

 

TO GRC.DAT είναι ο χάρτης, αυτός θα είναι μέσα στο E:\Maps\GRC

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις το .mlm που προφανώς ήδη έχεις με το notepad (αν δεν έχεις καθόλου αρχειο mlm δεν πειράζει), ανοίγεις ένα κενό Notepad. Αντιγράφεις το κείμενο που σου έδωσα και το αποθηκεύεις στο pc σου ως

 

otionomathes.mlm

 

Μετά το ρίχνεις στο E:\Maps

 

TO GRC.DAT είναι ο χάρτης, αυτός θα είναι μέσα στο E:\Maps\GRC

 

 

 

Μη το κοψετε επειδη θα εχει κεφαλαια plz...

 

mikelangelo ΕΙΣΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΕΙΣΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΕΙΣΑΙ Ο BEST OF THE BEST:w00t::up::dance::clap::yahoo:

 

Το εβαλα ολα οκ!!!!!!!Παω να παιξω στο μπαλκονι τωρα...!!!!

Link to comment
Share on other sites

χαχα να είσαι καλά φίλε μου αν και τα ίδια έχουν γράψει τα παιδιά στην αρχή. Μάλλον κάτι δεν διαβάσεσ καλά κατά την πορεία αλλά και τα αρχικά σου files θα ταν corrupted. Καλή συνέχεια
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

H εκδοση που προσπαθω να βαλω ειναι η 8,01 τελικα...Εκανα κ hard format αλλα μου κανει κ παλι το ιδιο...Ειχα κ μια παλαιοτερη εκδοση την οποια εγκαθιστουσε κανονικα αλλα τωρα δεν δεχεται ουτε αυτη..!!!Κατεβασα κ την παλια 7,71 νομιζω κ ουτε αυτην δεχεται..!!Τα νευρα μου μιλαμε....

φιλε μου εβγαζε και εμενα disk error και το λαθος που ειχα κανει ειναι οτι δεν ειχα ριξει χυμα τους φακελους drive,maps kai res μεστην καρτα μνημης.

ειχα φτιαξει ενα φακελο που τον ειχα ονομασει sygic και ειχα ριξει εκει μεσα τους φακελους drive,maps kai res.

αρα λοιπον αν δεν εχεις ριξει χυμα τους 3 φακελους αλλα τους εχεισ μεσα σε φακελο βγαλτους απτον φακελο.

και θελω μια χαρη στειλε μου με ενα pm to γνωστο μαγαζακι,please.....

adok13
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εβγαζε και εμενα disk error και το λαθος που ειχα κανει ειναι οτι δεν ειχα ριξει χυμα τους φακελους drive,maps kai res μεστην καρτα μνημης.

ειχα φτιαξει ενα φακελο που τον ειχα ονομασει sygic και ειχα ριξει εκει μεσα τους φακελους drive,maps kai res.

αρα λοιπον αν δεν εχεις ριξει χυμα τους 3 φακελους αλλα τους εχεισ μεσα σε φακελο βγαλτους απτον φακελο.

και θελω μια χαρη στειλε μου με ενα pm to γνωστο μαγαζακι,please.....

 

Νταξει ολα οκ το ελυσα το προβλημα εχθες...!Δεν εφταιγε αυτο που λες,ετσι το εκανα απο την αρχη,κατι δεν πηγαινε καλα με τα αρχικα αρχεια που ειχα....

 

Ενα μεγαλο ευχαριστω κ παλι στον mikelangelo και στον chalk που βοηθησαν τα μεγιστα:bow::clap::respect:

 

Εχεις pm με το υπερσουπερπολυκαταστημα:p

Link to comment
Share on other sites

Νέος TeleAtlas έκδοση 2010.09 οπότε συνοψίζοντας

 

οι τελευταίοι χάρτες για Ελλάδα είναι:

 

CIT NaviGreece 2010.06 = 76,6mb

Νavteq 2010.07 = 47,8mb

TeleAtlas 2010.09 = 46,5mb

 

το .mlm αρχείο για τον TA2010.09 πρέπει να είναι

 

[PRODUCT:SMM10 Europe]

name=SMM10 Europe

tts=no

sdk=no

truckAttr=no

premiumPOI=no

exPostals=yes

speedcam=SCDB:WORLD:2012.03

maps=TA:WORLD:2012.03

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα την 8.22 ενω ειχα την 8.06 που δουλευε μια χαρα. τρεχοντας την εφαρμογη βγαινει πλεον αυτο το μηνυμα

drive main thread KERN-EXEC 3

καμμια ιδεα ?

 

Edit οκ διορθωθηκε....

Edited by skiace
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να κανω μια ερωτηση!γιατι ενω ο χαρτης της teleatlas που τον θεωρω τον πιο ολοκληρωμενο απο ολους τους υπολοιπους στις δρομολογησεις που κανει βγαζει διαδρομη απο οτι να'ναι δρομους??ειναι πολυ λαθος στην δρομολογηση!..ας πουμε απο τον αυτοκινιτοδρομο μου βγαζει να βγω και να παω απο τον παραδρομο...διορθωνεται με καποιον τροπο αυτο??ston navigreece βγαζει ακριβως τον δρομο που θελω να ακολουθησω!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Στην 8.22 γιατί δε μου δουλεύει το kinetic scrolling??

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θα ήθελα να μου πέιτε τι να κάνω... Εγκατέστησα πρόσφατα την έκδοση 8.22 και έχω το εξής πρόβλημα: ενώ πάω στις ρυθμίσεις και επιλέγω η οθόνη να είναι πάντοτε φωτεινή, δεν μου κρατάει αυτή την επιλογή. Με αποτέλεσμα όταν είμαι κατα τη διάρκεια της πλοήγησης να σβήνει η οθόνη και να πρέπει να την ξανανάβω...ξέρετε τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θα ήθελα να μου πέιτε τι να κάνω... Εγκατέστησα πρόσφατα την έκδοση 8.22 και έχω το εξής πρόβλημα: ενώ πάω στις ρυθμίσεις και επιλέγω η οθόνη να είναι πάντοτε φωτεινή, δεν μου κρατάει αυτή την επιλογή. Με αποτέλεσμα όταν είμαι κατα τη διάρκεια της πλοήγησης να σβήνει η οθόνη και να πρέπει να την ξανανάβω...ξέρετε τι μπορεί να φταίει;

κι εγω εχω το ιδιο προβλημα με την 8.22.οποιος ξερει κατι, ας βοηθησει....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδιά το Σάββατο που το χρησιμοποίησα σε αρκετή ώρα πλοήγησης δεν μου το έκανε.Δούλευε όπως έπρεπε.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θα ήθελα να μου πέιτε τι να κάνω... Εγκατέστησα πρόσφατα την έκδοση 8.22 και έχω το εξής πρόβλημα: ενώ πάω στις ρυθμίσεις και επιλέγω η οθόνη να είναι πάντοτε φωτεινή, δεν μου κρατάει αυτή την επιλογή. Με αποτέλεσμα όταν είμαι κατα τη διάρκεια της πλοήγησης να σβήνει η οθόνη και να πρέπει να την ξανανάβω...ξέρετε τι μπορεί να φταίει;

 

κι εγω εχω το ιδιο προβλημα με την 8.22.οποιος ξερει κατι, ας βοηθησει....

Νομίζω ότι το βρήκα . Πήγαινε : ρυθμίσεις - πρόσθετες ρυθμίσεις - επόμενο (βαλε την μπλε κουκίδα στο «χρήση των προεπιλεγμένων ρυθμίσεων συσκευής» - επόμενο - επόμενο - επόμενο - τέλος . Είναι περίεργο αλλά λειτουργεί ! Τουλάχιστον σε μένα…

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα, ενώ τον Νavteq και τον TeleAtlas τους φορτώνει μια χαρά τον NaviGreece τον ξεκλειδώνει αλλά δεν μου τον φορτώνει έχω δοκιμάσει τα πάντα αλλά τίποτα . Τα φώτα σας (την μεγάλη σκάλα) ! ! !:dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα, ενώ τον Νavteq και τον TeleAtlas τους φορτώνει μια χαρά τον NaviGreece τον ξεκλειδώνει αλλά δεν μου τον φορτώνει έχω δοκιμάσει τα πάντα αλλά τίποτα . Τα φώτα σας (την μεγάλη σκάλα) ! ! !:dizzy:

 

έχεις λάθος .mlm αρχείο για τον συγκεκριμένο χάρτη. πες ποια έκδοση έχεις, αν έχεις την τελευταία, κάπου πιο πριν έχω δώσει το κείμενο που πρέπει να περιέχει το .mlm

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

έχεις λάθος .mlm αρχείο για τον συγκεκριμένο χάρτη. πες ποια έκδοση έχεις, αν έχεις την τελευταία, κάπου πιο πριν έχω δώσει το κείμενο που πρέπει να περιέχει το .mlm

 

NaviGreeceCIT2010.06

Link to comment
Share on other sites

[PRODUCT:Greece MM10]

name=Greece MM10

tts=yes

sdk=yes

truckAttr=no

premiumPOI=no

exPostals=yes

maps=CI:GRC:2010.08,CI:CYP:2010.08

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...