Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Sygic GPS Navigator Mobile


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρεπει να βαλεις το mlm που παει πακετο με τον χαρτη που εχεις βαλει.Συνηθως ειναι μαζι με τον χαρτη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 361
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια.

Εχω ενα προβληματακι σχετικα με την εγκατασταση.

 

Προσπαθω να περασω το 7.71.5529, την τελευταια εκδοση, ομως αφου κανω ο,τι πρεπει κι ανοιγω το προγραμμα, στην επιλογη χαρτη δεν εχει της Ελλαδας.

Να σημειωσω οτι οταν κατεβασα το προγραμμα, στο φακελο Maps ειχε ηδη μεσα καποια .mlm, ενα για καθε ηπειρο κι ενα φακελο wcl, ο οποιος ειχε μεσα ενα wcl.pak.

Εγω τα αφησα οπως ηταν κι εβαλα μεσα και το grc (με το grc.pak).

Αλλα και παλι, στην επιλογη χαρτη εμφανιζονται οι ηπειροι μονο..

Δοκιμασα να σβησω τα .mlm, αλλα τοτε δεν βλεπει απλα κανεναν χαρτη.

 

Καποια ιδεα;

Ευχαριστω πολυ.

 

Θα φτιάξεις ξεχωριστό φάκελο για τον χάρτη της ελλάδας

 

δηλαδή μέσα στο Maps θα έχεις

 

E:\Maps\wlc\wlc.pak

E:\Maps\grc\grc.pak

Link to comment
Share on other sites

Θα φτιάξεις ξεχωριστό φάκελο για τον χάρτη της ελλάδας

 

δηλαδή μέσα στο Maps θα έχεις

 

E:\Maps\wlc\wlc.pak

E:\Maps\grc\grc.pak

 

Ετσι το εχω κανει, συγγνωμη αν εδωσα να καταλαβεις το αντιθετο.

Ομως μεσα στο Maps οπως το κατεβασα, ειχε και κατι .mlm, π.χ. America.mlm, Asia.mlm, Oriente proximo.mlm, κτλ.. Τα αφηνω αυτα;

Και ποιο ειναι το .mlm της Ελλαδας; Πρεπει να βρω ενα grc.mlm καπου δηλαδη;

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Tzitzikos the cat.!.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Δεν το είχε μαζί με τον ελληνικό χάρτη, από εκεί που το κατέβασες;

 

Χωρίς αυτό το mlm, δεν μπορεί να σου βγει επιλογή να διαλέξεις τον συγκεκριμένο χάρτη.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι το εχω κανει, συγγνωμη αν εδωσα να καταλαβεις το αντιθετο.

Ομως μεσα στο Maps οπως το κατεβασα, ειχε και κατι .mlm, π.χ. America.mlm, Asia.mlm, Oriente proximo.mlm, κτλ.. Τα αφηνω αυτα;

Και ποιο ειναι το .mlm της Ελλαδας; Πρεπει να βρω ενα grc.mlm καπου δηλαδη;

 

To Εuropa διαλέγεις ή το Navigreece ανάλογα το χάρτη που κατέβασες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια μια ερωτηση θελω να κανω.στην εγκατασταση του sygic ελεγε τον φακελο res να τον κανουμε hidden γιατι θα εμφανιζονται κατι εικονιδια στην εκθεση στο κινητο.Δοκιμασα με δεξι κλικ αλλα ειδα πως ο φακελος την επιλογη hidden την εχει παγωμενη.Ξερει καποιος τι κανουμε εδω?ειναι πολυ σπαστικο!μπαινεις να δεις τις φωτογραφιες και εχει χυμα καμοια 20αρα εικονιδια του sygic!ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Mπες μεσα στον φακελο και βρες ολα αυτα τα αρχεια. Επελεξε τα ολα και κανε δεξι κλικ και καντα κρυφα.

Τον φακεο και να τον εκανες κρυφο παλι αυτα θα εμφανιζοταν.

Link to comment
Share on other sites

παλι δεν μπορω να το καω.το συνδεσα σε μεταφορα πολυμεσων και οταν παταω δεξι κλικ το να τα κανω κρυφα δεν μπορω να το πατησω καν

ενταξει κομπλε επελεξα μαζικη αποθηκευση

!

Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα το περασα το προγραμμα και μολις το εκανα και μου τα αποκρυπτει κανονικα ολα.

Μπηκα για αρχη στο Res\icons και επελεξα ολα τα εικονιδια με τα αστερακια πατησα δεξι κλικ και επελεξα το κρυφο.

Μετα μπηκα στο Res\skin\others\mobilemaps και ολα τα αρχεια με καταληξη dat τα εκανα με τον ιδιο τροπο κρυφα.

Τωρα πλεον δεν εμφανιζεται τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

για την εκδοση 7.71 v 7044 ακολουθουμε τον οδηγο του 1ης σελιδας ή εχει αλλαξει κατι και πρεπει να σκαλισουμε αλλα...

το βρηκα απο το γνωστο μαγαζι ολο το πακετο και με χαρτη...

απλα ρωταω αν υπαρχει αλλιως αν γινεται να αναφερθουν οι διαφορες...

ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Η εγκατάσταση είναι απλούστατη. Αντιγράφεις όλους τους φακέλους στην κάρτα μνήμης, βάζεις τον χάρτη στον φάκελο maps, τρέχεις το πρόγραμμα και βάζεις τον κωδικό μέσω της γεννήτριας. Αυτό ήταν.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια εχω εγκαταστησει μια χαρα το προγραμμα εχω βαλει και το χαρτη(ελλαδα-κυπρου) με τη γεννητρια και φορτωθηκε αλλα αρνειται πεισματικα να βρει σημα gps..

Παταω αυτοματος εντοπισμος και μου βγαζει κατευθειαν αποτυχια εντοπισμου..Τι συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ετσι το χω...Παλι παταω αυτοματος εντοπισμος κ λεει αποτυχια εντοπισμου

Που πατάς αυτόματος εντοπισμός; Δεν θυμάμαι να υπάρχει τέτοια επιλογή με το που ανοίγεις την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Που πατάς αυτόματος εντοπισμός; Δεν θυμάμαι να υπάρχει τέτοια επιλογή με το που ανοίγεις την εφαρμογή.

 

Ρυθμισεις-Συσκευη gps-Αυτοματος εντοπισμος

Στη θυρα com εχω το ενσωματομενο αποθηκευμενο και μετα εχει το μεγαλο Χ που ειπες για απενεργοποιηση

Αν πατησω στο χαρτη φορτωνεται και γραφει κατω κατω Δεν υπαρχει σημα gps ελεξτε τις ρυθμισεις συσκευης

Link to comment
Share on other sites

Άσχετα με το Sygic, η συσκευή σου έχει βρει ποτέ την θέση σου; Για να σιγουρευτούμε ότι δεν έχει πρόβλημα η συσκευή σου αλλά η εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Εδω τωρα εχουμε ενα θεμα που το χω αναφερει κ στο topic του satio..Δε μου εχει επιλογη υποβοηθουμενο ουτε εκει αλλα ουτε και στους μεθοδους εντοπισμου στιγματος μεσα απο το κινητο...
Link to comment
Share on other sites

Εδω τωρα εχουμε ενα θεμα που το χω αναφερει κ στο topic του satio..Δε μου εχει επιλογη υποβοηθουμενο ουτε εκει αλλα ουτε και στους μεθοδους εντοπισμου στιγματος μεσα απο το κινητο...

 

Tι επιλογες σου εχει? Βασει δικτυου εχει? Αν ναι δοκιμασε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Σε καμια εφαρμογη πλοηγησης δεν θα βρεις στις ρυθμισεις επιλογη για το a-gps.

Aυτο μονο μεσω της συσκευης. Απλα το ανοιγεις και μπαινεις στην εφαρμογη οποτε οταν ψαχνει δορυφορους τοτε ενεγοποιειται αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση-Υπενθύμιση

Αν επιθυμείτε να επικοινωνήσετε με οποιονδήποτε χρήστη, ώστε να λάβετε διευκρινήσεις σχετικά με κάποιο μήνυμά τους ή να ζητήσετε πληροφορίες για οτιδήποτε, μπορείτε να το κάνετε απευθείας χρησιμοποιώντας τα προσωπικά μηνύματα. Δεν πρέπει να κοινοποιείτε δημόσια την πρόθεσή σας για προσωπική επικοινωνία, ούτε όμως και οι αποδέκτες των προσωπικών μηνυμάτων αυτών δεν θα πρέπει να κοινοποιούν στους υπόλοιπους για το γεγονός ότι δέχθηκαν / έστειλαν / προώθησαν PM.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.

FAQ: Πληροφορίες για τα Προσωπικά Μηνύματα (PM)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...