Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Sygic GPS Navigator Mobile


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα εχω καμμια βδομαδα τωρα που διαβαζω ποστ απο διαφορα θεματα σε αυτο το φορουμ και μπορω να πω οτι με εχετε βοηθησει απιστευτα.Ειμαι και γω κατοχος του Νοκια 5800 και ειναι η πρωτη φορα που εχω τετοιο τηλεφωνο και μπορω να πω οτι με εχει συναρπασει.Εχω μια απορια οσων αφορα το sygic.Το βρηκα και γω σε καποιο site και το κατεβασα,

1.Το θεμα ειναι οτι δεν μου δειχνει ολα το POI's στο χαρτη.Δηλαδη ακομη και αν τα ενεργοποιησω ολα μου δειχνει μερικα και οχι ολα,για παραδειγμα δεν μου δειχνει τα εικονιδια απο τα νοσοκομεια ή τα φαρμακεια.Mηπως το κανει επειδη ειναι trial?

2.Πηγα σημερα και εβαλα ενα αλλο χαρτη τον ΝaviGreece που βρηκα σε καποιο αλλο site και με το που το ενεργοποιησα μου εγραψε οτι η δοκιμαστικη περιοδος τελειωσε,μετα ξαναεβαλλα τον teleatlas και μου το ξαναεγραψε.Εκανα εκει κατι αλχημειες και τωρα δουλευει μια χαρα.Το ανοιγω,το κλεινω και δεν μου γραφει τιποτα.Ξερουμε ποτε τελειωνει αυτο το Τrial?

3.Mπορει καποιος με PM να μου στειλει αυτα τα γνωστα μαγαζακια που λετε ολοι αλλα εγω δεν εχω ιδεα ποια ειναι?

Σας ευχαριστω εκ των προτερων και ζητω συγνωμη για το μακροσκελες ποστ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 361
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1)Παιζει ενα μικρο θεμα με τα pois στο Sygic αλλα ενας φιλος προσπαθησε και τα καταφερε θα δεις και στην πρωτη σελιδα του παρόντος πως κατεβαινουν και πως παιζουν.

2)Ψαξε για καμια ποιο προσφατη εκδοση που λιγει το 3000 κατι

3)Στο θεμα εφαρμογες στην πρωτη σελιδα αν θυμαμαι καλα αναφερει δυο απο αυτα

Ειναι πολυ ευκολα να τα βρεις αν ψαξεις για ενα οποιοδηποτε θεμα που αφορα 5800 μιας και εχεις στο Google.

 

Ελπιζω να σε βοηθησα λιγο

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον η απαντηση ειναι πολυ απλη και ναναι καλ ο comtech που με ξεστραβωσε γιατι τοχα ξεχασει τελειως... :)

 

απλα αλλαξτε στο menu.ini στους φακελους Drive\Symbian και Drive\Symbian Touch ολα τα values απο 0 σε 1. Και ολες οι επιλογες εμφανιζονται...

 

Ή αν καποιος μπερδευεται ας βαλει το παλιο menu.ini απο την προηγουμενη εκδοση σε αυτη.

 

 

Τωρα δεν εχω καθολου χρονο... και οι υποχρεωσεις τρεχουν... ισως αυριο ετοιμασω για ανεβασμα τη νεα εκδοση σε διαφορετικες εκδοχες μια να θελει sign που δε θα φαινεται τιποτα βασισμενη στο unsigned του undercoder, και μια που δε θα θελει sign και θα δουλευει ακριβως το ιδιο με την προηγουμενη, βασισμενη στο skin του comtech, με μονη διαφορα πως θα φαινεται το μικρο γκρι κουτακι. Για αυτους που δεν τα πανε καλα με το να κανουν sign.

 

Παντως ο καθενας μπορει να τα φτιαξει και μονος του αυτα, ολα υπαρχουν μεσα στο θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν

τα άλλαξα τα μηδενικά στο menu ini και εμφανίζονται όλα τώρα

Τελικά αυτά που σου έλεγα ότι λείπουν είναι όλα στο menu.ini

 

Παρατήρησα κάτι πολύ περίεργο χθες

Στην μία διαδρομή που έκανα ήταν όλα μια χαρά, με λίγο πιο ομαλή πλοήγηση και καλύτερο ( ταχύτερο ) επανυπολογισμό

Στην δεύτερη πάλι κόλλησε άγρια.

Και το περίεργο είναι ότι κόλλησε εκεί που μου είχε ξαναφάει την φλασιά και επανεκκίνησε

Και λέω τώρα, λέτε ο χάρτης να έχει πρόβλημα εκεί και να μην φταίει το πρόγραμμα ?

( έχω τον creative πάνω )

Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

@ga2618 εχεις pm

 

Κι εγω νομιζω τελικα οτι ο navigreece σε καποια σημεια πασχει.

 

Ανεβηκαν οι εκδοσεις παντου... αν υπαρχει βεβαια προβλημα με τα λινκς παλι να πατε κατευθειαν στα torrents που ειναι σιγουρα τα πραγματα...

 

Πραγματικα εχει καλυτερη συμπεριφορα το sygic τωρα.

 

Το μονο που μενει να περιμενουμε ειναι να δωσει επιτελους η GI καλους χαρτες στην Τελεατλας και νομιζω οτι πολλα θα αλλαξουν στις επιλογες μας για καλυτερο προγραμμα πλοηγησης.

 

Εαν γινει και κατι καλο με τα poi πραγματικα θα εχουμε κατι πολυ πληρες και αμεσα συγκρισιμο με το Garmin

 

Μεχρι τοτε βεβαια το garmin θα παραμενει πιο καλο και πιο πληρες και για αυτους που επιλεγουν offroad μονοδρομος λογω Αναβασης.

Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν νεώτερα από το field testing που κάνουμε

 

Ο επανυπολογισμός στην καινούργια είναι πάρα πολύ καλός, ταχύτατος και δεν κόλλησε ούτε μία φορά

Βέβαια όταν από το Περιστέρι έβαλα για προορισμό το σπίτι μου κόλλησε πάλι ( οδός αριθμός )

Όταν άλλαξα την διεύθυνση του σπιτιού και έβαλα ( οδός - λεωφόρος, γωνία ) μια χαρά !!!

 

Οπότε καταλήγω ότι είναι πρόβλημα του χάρτη

Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εμένα με έχουν εκνευρίσει λίγο τα POI θα ήθελα να προτείνω δύο λύσεις που δουλέψανε σε εμένα με τα αρχεία .csv της Garmin και τελικά δεν χανόντουσαν τα εικονίδια όταν ξανά άνοιγα το Sygic.

 

1. Αν μετατρέψουμε το αρχείο csv σε upi μέσω του Ov2Upi Translator 2.9 και έπειτα περάσουμε τα αρχεία upi και bmp στους αντίστοιχους φακέλους τότε θα εμφανιστούν σωστά οι εικόνες. Στην περίπτωση όμως που επιθυμούμε να εμφανίζεται άλλος τίτλος στην κατηγορία του POI τότε πρέπει να μεταβάλλουμε αντίστοιχα τον τίτλο μόνο στο upi και να αφήσουμε αυτόν του bmp όπως ήταν. (Το έχω δοκιμάσει μόνο με λατινικούς χαρακτήρες και δουλεύει). Αυτό αρχικά φαίνεται λίγο περίεργο αλλά νομίζω ότι τελικά το Sygic δεν διαβάζει τους τίτλους των αρχείων upi και bmp προσπαθώντας να τα ταιριάξει αλλά κάποιες πληροφορίες μέσα στο εκάστοτε αρχείο upi και άρα αν αλλάξουμε τον τίτλο του bmp δεν θα το βρίσκει πλέον.

 

2. Ο δεύτερος τρόπος είναι από την αρχή να μεταβάλλουμε τον τίτλο του csv και του bmp στην επιθυμητή μορφή ώστε όταν τρέξουμε το Ov2Upi να δημιουργηθεί αρχείο upi που να εμπεριέχει μέσα τον νέο τίτλο του bmp.

 

 

(Στην περίπτωση που κάποιος ανοίξει τα upi με το σημειωματάριο θα δει στην πρώτη σειρά ότι λέει τον τίτλο του αρχείου και τον τίτλο του bmp. Προσωπικά όμως δεν κατάφερα σε καμία προσπάθεια να αλλάξω μέσω του σημειωματάριου τον τίτλο του αρχείου bmp που ψάχνει το Sygic, αν και αυτό μου φαινόταν αρχικά η πιο λογική λύση.)

 

Ελπίζω να βοήθησα κανένα, αν κατάλαβα καλά το πρόβλημα που υπάρχει με POI, και να μην έγραφα βλακείες τόση ώρα...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε και λέμε...Η λύση βρέθηκε(ή τουλάχιστον έτσι νομίζω:O).Πέρασα την τελευταία έκδοση 4189D του Karlesg(MobileMaps 2009) με το χάρτη NaviGreece_2009 01.

Έχω βάλει ΟΛΑ τα upi από μετατροπή των Garmin EN .csv,ενώ μετέτρεψα όλα τα .bmp σε 20χ20 στα 96 dpi με βάθος 8 bit.

Τα pois λειτουργούν κανονικότατα και τα εικονίδια εμφανίζονται ΟΛΑ!!!:yahoo::yahoo::dance:

Ο φίλος gkaragianniss έφτασε πολύ κοντά στη λύση στο προηγούμενο post,αν και πρώτο του μήνυμα;).Όλο το πρόβλημα έγκειται στο γεγονός ότι προσπαθούσαμε όλοι να μετονομάσουμε τα .upi ώστε το μήκος του ονόματος να μην υπερβαίνει τους 25 χαρακτήρες όπως είχε παρατηρήσει εδώ ο φίλος paulpap1.ΛΑΘΟΣ!!!

Το μήκος του ονόματος δεν παίζει κανένα ρόλο,είτε 15,είτε 25,είτε 35 χαρακτήρες είναι.Απλά μικραίνει η γραμματοσειρά για να χωρέσει στην οθόνη στη λίστα των pois όταν επιλέγουμε Διαχείριση ή Αναζήτηση Σημείου Ενδιαφέροντος.

Αν γίνει μετονομασία έστω και ενός αρχείου .upi μέσα στο φάκελο GRC,για κάποιο περίεργο λόγο το πρόγραμμα πετάει "Unexpected error"και κλείνει!Άρα δεν πρέπει να πειράξουμε καθόλου τα .upi και να προσέξουμε ώστε τα εικονίδια να είναι στα 8 bit.Δεν έχω τσεκάρει ακόμη αυτό που είπε ο gkaragianniss,ότι δηλαδή δεν παίζει ρόλο το όνομα των εικονιδίων να είναι διαφορετικό από αυτό των αντίστοιχων .upi.Πάντως εγώ τα έχω ίδια:worry:

Ενδέχεται να παίζει κάποιο ρόλο και ο χάρτης,αν και δε νομίζω.Θα δοκιμάσω και με τον TeleAtlas για να το εξακριβώσω.

Σε λιγο θα ανεβάσω σε συνημμένο όλα τα pois που λειτουργούν κανονικά:D

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!Σε καμιά ώρα περίπου θα είμαι εντελώς σίγουρος αν αυτά που γράφω είναι σωστά,για να ξεμπερδέψουμε μια και καλή μ'αυτό το ζήτημα:happy:

 

Ύστερα από πολλές δοκιμές,κατέληξα στο τελικό αποτέλεσμα.Ανεβάζω σε συνημμένο αρχείο σχεδόν ΟΛΑ τα POIs από το index.pois.gr ενημερωμένα μέχρι 11/05/2009 εκτός από τα:

 

-Λαϊκές Αγορές Δευτέρας,Τρίτης,Τετάρτης,Πέμπτης,Παρασκευής και Σαββάτου.

-5asec

-24 Ores Periptera_Mini Market

-5minutes MARINOPOYLOS

-Trapeza Kuprou_kupros

 

Δυστυχώς τα pois αυτά δεν λειτουργούν κανονικά,δεν φαίνονται τα εικονίδια τους και είναι υπεύθυνα για το "Unexpected error" στη Διαχείριση των σημείων ενδιαφέροντος κια στην αναζήτησή τους.Νομίζω όμως ότι τα συγκεκριμένα δεν είναι και τόσο σημαντικά.Εξάλλου είναι μόνο το 2% των συνολικών σημείων!:O

Όλα τα υπόλοιπα λειτουργούν άψογα με πλήρη εμφάνιση των εικονιδίων!:up::dance:

Η διαδικασία είναι γνωστή:Σβήνετε τα παντα μέσα από το φάκελο Maps\Grc,εκτός από τα grc.pak και το favorites.upi και από το φάκελο Res\Icons κρατάτε μόνο τα 7 εικονίδια με το αστεράκι(favorites)σβήνοντας τα υπόλοιπα.Ρίχνετε τα περιεχόμενα του φακέλου upi_sygic μέσα στο φάκελο grc και αυτά του bmp_sygic μέσα στο icons και είστε έτοιμοι!

 

Υ.Γ.Θα δώσω και τα αρχεία φωνών .ogg σε ξεχωριστό link για να μην ψάχνεστε με μετατροπές.

http://rapidshare.com/files/232087217/ogg_sygic.rar

Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

jhonny πολυ καλη δουλεια με τα pois

(στο φάκελο Res\Icons κρατάτε μόνο τα 7 εικονίδια με το αστεράκι(favorites)σβήνοντας τα υπόλοιπα)γραφεις!εγω μεσα στο φακελο αυτο εχω 8 .bmp αρχεια που τιτλοφορουνται :

_b.fromfavorites.bmp

1_b.fromfavorites.bmp

2_b.fromfavorites.bmp

3_b.fromfavorites.bmp

4_b.fromfavorites.bmp

5_b.fromfavorites.bmp

6_b.fromfavorites.bmp

7_b.fromfavorites.bmp

 

ολα αστερακια ειναι διαφορετικου μεγεθους

ποιο σβηνω??

επισης πως περναω το αρχειο ogg με τις φωνες??

ευχαριστω παλι!!

Link to comment
Share on other sites

jhonny πολυ καλη δουλεια με τα pois

(στο φάκελο Res\Icons κρατάτε μόνο τα 7 εικονίδια με το αστεράκι(favorites)σβήνοντας τα υπόλοιπα)γραφεις!εγω μεσα στο φακελο αυτο εχω 8 .bmp αρχεια που τιτλοφορουνται :

_b.fromfavorites.bmp

1_b.fromfavorites.bmp

2_b.fromfavorites.bmp

3_b.fromfavorites.bmp

4_b.fromfavorites.bmp

5_b.fromfavorites.bmp

6_b.fromfavorites.bmp

7_b.fromfavorites.bmp

 

ολα αστερακια ειναι διαφορετικου μεγεθους

ποιο σβηνω??

ευχαριστω παλι!!

 

Δεν σβηνεις κανενα

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!Σε καμιά ώρα περίπου θα είμαι εντελώς σίγουρος αν αυτά που γράφω είναι σωστά,για να ξεμπερδέψουμε μια και καλή μ'αυτό το ζήτημα:happy:

 

Ύστερα από πολλές δοκιμές,κατέληξα στο τελικό αποτέλεσμα.Ανεβάζω σε συνημμένο αρχείο σχεδόν ΟΛΑ τα POIs από το index.pois.gr ενημερωμένα μέχρι 11/05/2009 εκτός από τα:

 

-Λαϊκές Αγορές Δευτέρας,Τρίτης,Τετάρτης,Πέμπτης,Παρασκευής και Σαββάτου.

-5asec

-24 Ores Periptera_Mini Market

-5minutes MARINOPOYLOS

-Trapeza Kuprou_kupros

 

Δυστυχώς τα pois αυτά δεν λειτουργούν κανονικά,δεν φαίνονται τα εικονίδια τους και είναι υπεύθυνα για το "Unexpected error" στη Διαχείριση των σημείων ενδιαφέροντος κια στην αναζήτησή τους.Νομίζω όμως ότι τα συγκεκριμένα δεν είναι και τόσο σημαντικά.Εξάλλου είναι μόνο το 2% των συνολικών σημείων!:O

Όλα τα υπόλοιπα λειτουργούν άψογα με πλήρη εμφάνιση των εικονιδίων!:up::dance:

Η διαδικασία είναι γνωστή:Σβήνετε τα παντα μέσα από το φάκελο Maps\Grc,εκτός από τα grc.pak και το favorites.upi και από το φάκελο Res\Icons κρατάτε μόνο τα 7 εικονίδια με το αστεράκι(favorites)σβήνοντας τα υπόλοιπα.Ρίχνετε τα περιεχόμενα του φακέλου upi_sygic μέσα στο φάκελο grc και αυτά του bmp_sygic μέσα στο icons και είστε έτοιμοι!

 

Υ.Γ.Θα δώσω και τα αρχεία φωνών .ogg σε ξεχωριστό link για να μην ψάχνεστε με μετατροπές.

http://rapidshare.com/files/232087217/ogg_sygic.rar

 

Φανταζομαι jhonny οτι δε χρειαζεται να περασεις ολα τα pois (upi_sygic μέσα στο φάκελο grc και αυτά του bmp_sygic μέσα στο icons,και του .ogg στο voices)!

περνας μονο αυτα που θελεις πχ 3xxx-KSenodoheia.bmp , 3xxx-KSenodoheia.upi , 3xxx-KSenodoheia.ogg !

φοβαμαι οτι ολη τη ωρα θα βαραει!!

και μηπως αργει και παραπανω,κολλαει??

thx again!

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι jhonny οτι δε χρειαζεται να περασεις ολα τα pois (upi_sygic μέσα στο φάκελο grc και αυτά του bmp_sygic μέσα στο icons,και του .ogg στο voices)!

περνας μονο αυτα που θελεις πχ 3xxx-KSenodoheia.bmp , 3xxx-KSenodoheia.upi , 3xxx-KSenodoheia.ogg !

φοβαμαι οτι ολη τη ωρα θα βαραει!!

και μηπως αργει και παραπανω,κολλαει??

thx again!

Φυσικά.Μπορείς να περάσεις όποια θες εσύ,δεν υπάρχει περιορισμός.Πρόσεξε όμως:Αν μελλοντικά θελήσεις να προσθέσεις κάποια άλλα,πρέπει να κάνεις τη διαδικασία ολόκληρη από την αρχή,δηλαδή σβήσιμο όλων και αντιγραφή του νέου πακέτου.Εν τω μεταξύ εγώ κάποια στιγμή,μετά από 3 μήνες,θα ενημερώσω ξανά όλα τα POIs:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μία ερώτηση παιδιά! Το πρόγραμμα σε χρεώνει καθόλου? Γιατί όταν το άνοιξα πρώτη φορά έβγαλε μύνημα οτι θα στέλνει μυνήματα, ιντερνετ και τέτοια.
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως δεν βρηκα κατι χρησιμο. Η εκδοση ειναι Sygic 7.71 Build 4189D

Kατεβασε το προγραμμα απο αλλου και δοκιμασε να κανεις εγκατασταση απο την αρχη..

 

Μία ερώτηση παιδιά! Το πρόγραμμα σε χρεώνει καθόλου? Γιατί όταν το άνοιξα πρώτη φορά έβγαλε μύνημα οτι θα στέλνει μυνήματα, ιντερνετ και τέτοια.

Καταρχην καλως ηρθες :)

 

Eαν εχεις απενεργοποιημενο το υποβοηθουμενο GPS δεν χρεωνει τιποτα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651194#post2651194

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Όχι, το υποβοηθούμενο δεν ρωτάει γιατί είναι στάνταρ η λειτουργία του. Με το που ανοίγεις την εφαρμογή (όποια και αν είναι αυτή) σε χρεώνει 3-5ΚΒ και μετά, όσο και να χρησιμοποιήσεις την πλοήγηση, δεν χρεώνεσαι άλλο. Οπότε μη φοβάσαι το θέμα χρέωσης. Είναι μηδαμινό.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Να σας ενημερώσω ότι από το http://index.pois.gr/ μπορούμε να κατεβάσουμε τα POI σε κατάλληλη μορφή για το Sygic και δε χρειάζεται να κάνουμε πλέον μετατροπές από τη μία μορφή στην άλλη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τα εικονιδια τους ομως δεν ειναι 8bit ειναι 32 και συμφωνα με αυτα που εχουν πει τα παιδια εδω σχετικα με τα poi μαλλον δε 8α παιζουν σωστα... δεν εχω δοκιμασει βεβαια...

 

επισης ο ηχος που μπορεις να κατεβασεις ειναι wav... αρα και εκει θελει μετατροπη...

Link to comment
Share on other sites

τα εικονιδια τους ομως δεν ειναι 8bit ειναι 32 και συμφωνα με αυτα που εχουν πει τα παιδια εδω σχετικα με τα poi μαλλον δε 8α παιζουν σωστα... δεν εχω δοκιμασει βεβαια...

 

επισης ο ηχος που μπορεις να κατεβασεις ειναι wav... αρα και εκει θελει μετατροπη...

 

Τα εικονίδια στα POI που επέλεξα να βάλω μου τα έδειχνε μία χαρά, όσο για τα αρχεία ήχου θέλουν μετατροπή και μαζί με τους ήχους κατεβαίνει και προγραμματάκι για να κάνεις αυτή τη μετατροπή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδια.

Εχω ενα προβληματακι σχετικα με την εγκατασταση.

 

Προσπαθω να περασω το 7.71.5529, την τελευταια εκδοση, ομως αφου κανω ο,τι πρεπει κι ανοιγω το προγραμμα, στην επιλογη χαρτη δεν εχει της Ελλαδας.

Να σημειωσω οτι οταν κατεβασα το προγραμμα, στο φακελο Maps ειχε ηδη μεσα καποια .mlm, ενα για καθε ηπειρο κι ενα φακελο wcl, ο οποιος ειχε μεσα ενα wcl.pak.

Εγω τα αφησα οπως ηταν κι εβαλα μεσα και το grc (με το grc.pak).

Αλλα και παλι, στην επιλογη χαρτη εμφανιζονται οι ηπειροι μονο..

Δοκιμασα να σβησω τα .mlm, αλλα τοτε δεν βλεπει απλα κανεναν χαρτη.

 

Καποια ιδεα;

Ευχαριστω πολυ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Tzitzikos the cat.!.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, το .rar που κατεβασα, ειχε μεσα μονο .pak, και αυτο με τους χαρτες της Ελλαδας και των Βαλκανιων γενικοτερα, και αυτο με τους χαρτες της Ελλαδας και της Κυπρου.

Δεν ειχε μεσα καποιο .mlm .

Και ενα link που λεει για τους χαρτες οτι αν θελουμε να τους χρησιμοποιησουμε, να κατεβασουμε το ταδε .mlm για το 7.71, δεν λειτουργει..

Αυτο ειναι που πρεπει να βαλω;

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Tzitzikos the cat.!.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...