Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια τι παιζει με τις οθονες μας; εχω τωρα απο την παρασκευη που κατι δεν παει καλα...

 

εστω η οθονη:

 

1 2 3

4 5 6

7 8 9

* 0 #

 

ετσι λοιπον, παταω το 3 και καταλαβαινει 2 μερικες φορες και 1,

μετα αμα πατησω το 1 δεν κανει τιποτα.Γενικα ολες οι κινησεις μετατοπιζονται καποια εκατοστα αριστερα...

 

Χαιρεται! Λοιπόν, την Παρασκεύη ήρθε το τηλέφωνο μετά απο 20 μέρες στο service και δεν έχει φτιαχτεί!!! Αύριο το πάω πάλι μαζί με επιστολή για αντικατάσταση συσκευής ή επιστροφή των χρημάτων. Λέτε να μου τα πρίξουν;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια το JET εχει ρυθμιση για κεντραρισμα του touchscreen. Δε δουλευει αυτο? Ειναι στο βασικο μενου/Ρυθμισεις/Ρυθμισεις τηλεφωνου/ Βαθμονομηση
Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται! Λοιπόν, την Παρασκεύη ήρθε το τηλέφωνο μετά απο 20 μέρες στο service και δεν έχει φτιαχτεί!!! Αύριο το πάω πάλι μαζί με επιστολή για αντικατάσταση συσκευής ή επιστροφή των χρημάτων. Λέτε να μου τα πρίξουν;

 

Απαράδεκτοι!!!! Ελπίζω να τη βρεις την άκρη φιλαράκι!! Εγώ ευτυχώς δεν αντιμετώπισα τέτοιο πρόβλημα. Μου αντικατέστησαν την οθόνη (20+ μέρες) και όλα δουλεύουν άψογα για την ώρα.

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το JET εχει ρυθμιση για κεντραρισμα του touchscreen. Δε δουλευει αυτο? Ειναι στο βασικο μενου/Ρυθμισεις/Ρυθμισεις τηλεφωνου/ Βαθμονομηση

 

Όχι, δε βοηθάει αυτό σε περίπτωση h/w προβλήματος (όταν έχει χαλάσει το touch pad δηλαδή). Μόνο η αντικατάστασή του λύνει το πρόβλημα.

 

Μάλιστα δεν μπορείς να κάνεις καν βαθμονόμηση σε αυτή την περίπτωση γιατί όταν σου βγάζει το σταυρό στην αριστερή πλευρά, πρέπει να πατήσεις στο κέντρο για να το πιάσει... αλλά όταν στον βγάζει στη δεξιά πλευρά... τότε πρέπει να πατήσεις έξω από το κινητό για να το πιάσει... πράγμα αδύνατο :-)

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται! Λοιπόν, την Παρασκεύη ήρθε το τηλέφωνο μετά απο 20 μέρες στο service και δεν έχει φτιαχτεί!!! Αύριο το πάω πάλι μαζί με επιστολή για αντικατάσταση συσκευής ή επιστροφή των χρημάτων. Λέτε να μου τα πρίξουν;

 

Το ιδιο επαθα κ εγω, το πηγα 4 φορες για να μου το φτιαξουν. Εμενα στα πρωτα 2 λεπτα δουλευε κανονικα η οθονη, μετα ειχε το προβλημα της αφης .Ενω αυτοι κανουν ενα φορματ κ μετα βλεπουν οτι δουλευει. Αν κ τους το ειχα πει απο την αρχη, παλι χαλασμενο μου το εστελναν.

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο επαθα κ εγω, το πηγα 4 φορες για να μου το φτιαξουν. Εμενα στα πρωτα 2 λεπτα δουλευε κανονικα η οθονη, μετα ειχε το προβλημα της αφης .Ενω αυτοι κανουν ενα φορματ κ μετα βλεπουν οτι δουλευει. Αν κ τους το ειχα πει απο την αρχη, παλι χαλασμενο μου το εστελναν.

 

Τι να πω ρε παιδιά... εγώ μάλλον ήμουν από τους τυχερούς τότε. Όταν το παρέλαβα έγραφε στην απόδειξη "αντικατάσταση touch panel". Ούτε hard reset κάνανε ούτε τίποτα... και το κινητό δουλεύει άψογα από τότε που το παρέλαβα, ενώ πριν ήταν στην ουσία άχρηστο.

 

Ελπίζω να τη βγάλετε την άκρη!! :worry:

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

και γιατι δεν κανετε χρηση του νομου που προβλεπει την επιστροφη των χρηματων ή αντικαταστη του πραγματος;

 

ν.3043/2002/ ΦΕΚ 192/21-8-2002 αρθρο 540

Link to comment
Share on other sites

και γιατι δεν κανετε χρηση του νομου που προβλεπει την επιστροφη των χρηματων ή αντικαταστη του πραγματος;

 

ν.3043/2002/ ΦΕΚ 192/21-8-2002 αρθρο 540

 

την τριτη φορα που το πηγα μου βαλανε μεταχειρισμενη οθονη με την λεγομενη φουσκα και οταν τους ειπα να μου την αλλαξουν δεν δεχτηκαν. την επομενη μερα τους πηρα τηλ και τους ειπα ή μου δεινετε τα χρηματα μου πισω ή θα σας καταγγειλω στην προστασια του καταναλωτη. Και η απαντηση τους: φερτε το μας αυριο να το φτιαξουμε. κ επιτελους μου βαλανε καινουργια οθονη

Link to comment
Share on other sites

την τριτη φορα που το πηγα μου βαλανε μεταχειρισμενη οθονη με την λεγομενη φουσκα και οταν τους ειπα να μου την αλλαξουν δεν δεχτηκαν. την επομενη μερα τους πηρα τηλ και τους ειπα ή μου δεινετε τα χρηματα μου πισω ή θα σας καταγγειλω στην προστασια του καταναλωτη. Και η απαντηση τους: φερτε το μας αυριο να το φτιαξουμε. κ επιτελους μου βαλανε καινουργια οθονη

 

εγώ σήμερα τους πήρα και μου είπαν πως άμα αλλάζει η οθόνη δεν μπορουν να κάνουν αλλάγη ή να επιστρέψουν χρήματα, τους ρώτησα λοιπόν άμα η samsung είναι υπέρ άνω νόμου και εκεί μαζεύτικε πήρε τα στοιχεία μου και είπε οτι το σύντομοτερο θα επικοινωνίσουν οι ανώτεροι της samsung μαζί μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μετα 2 μηνες εβγαλα ακρη... μετα χιλια ζορια και μπινελικια σε σαμσουνγκ και πλαισιο πηρα πιστοτικο απο το πλαισιο και τα 200 ευρω του τηλεφωνου. Το κατασταλαγμα ειναι πως αμα δεν γνωριζεις τον νομο και να εισαι τζορας ακρη δεν βγαζεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Και εμένα μου είχε παρουσιάσει πρόβλημα στο touch το οποίο παρουσιαζόταν ειδικά όταν υπήρχε αρκετή υγρασία στο περιβάλλον. Μου το αλλάξανε πάντως χωρίς πολλά πολλά.... Αλλα γενικότερα είναι πολύ προβληματικό κινητό.

Εμένα πρώτα χάλασε η οθόνη, μετά το βύσμα του hands free, μετά το touch, και μόλις το παίρνω απο το τελευταίο σέρβις είχε πρόβλημα η δόνηση.... Ακουγόταν αλλά δεν έτριζε καθόλου το κινητό. Γενικός σκέτη απογοήτευση το κινητάκι....

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα πρόβλημα με την θύρα του HS και με το touch..Πατάω τη δίεση για να πατηθεί το 1 :) Οπότε να υποθέσω επίσκεψη στο Πλαίσιο..Δίνουν πιστωτικό ή αναγκαστικά στη Samsung για επισκευή?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα παιδια. Αναβαθμισα το S8000 με το new samsung pc studio και τωρα δεν δεχεται τους κωδικους για το factory menu και τα internals (οταν κατεβαζεις java games & utils.... τι πρεπει να κανω? Θελω να περασω το Opera mini full 5 browser...ποια διαδικασια να καολουθησω? Εχω Win7...thanks...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Αναβαθμισα το S8000 με το new samsung pc studio και τωρα δεν δεχεται τους κωδικους για το factory menu και τα internals (οταν κατεβαζεις java games & utils.... τι πρεπει να κανω? Θελω να περασω το Opera mini full 5 browser...ποια διαδικασια να καολουθησω? Εχω Win7...thanks...

 

Σε μερικά firmawares αλλάζουν οι κωδικοί, ψάξε θα τους βρεις στο google. 'Οσο για το opera νομίζω ότι το 5 δεν το υποστηρίζει το jet.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ειναι αρκετα πολυπλοκη διαδικασια και ανουσια αυτη τη στιγμη γιατι δεν λειτουργει τιποτα σχεδον. Αν θες να το κανεις απλα για να το δεις διαβασε εδω http://www.jetdroid.org/forum/viewtopic.php?f=11&t=22

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποιος μπορει να με βοηθησει ειτε δινοντας ενα link για να τους κατεβασω η ενα cd iso me tous Drivers eyxaristv poly

 

http://hotfile.com/dl/134663007/8c3cb16/USB_Driver.rar.html

Link to comment
Share on other sites

Για οδηγο δε ξερω αλλα αν κατεβασεις το route66 .στον υπολογιστη, συνδεεις το κινητο και του κατεβαζεις τον χαρτη της Ελλαδας και τον εχει μετα ετοιμο στην καρτα μνημης. Αλλα δυστυχως το route66 που υπαρχει στην συσκευη προεγκατεστημενο για να σου κανει πλοηγηση πρεπει να το αγορασεις.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ρε παιδια ειχα κ γω το κλασικο πλεον προβλημα με to touch panel(αλλου πατας αλλου καταλαβαινει) κ επειδη ημουν εκτος εγγυησης κ μου ζητησανε 90 ευρα για επισκευη τσιμπησα κ γω το γαλαξια το 2 κ ειμαι υσηχος αλλα το προβλημα μου πριν το κλεισω μια κ καλη στην ντουλαπα ειναι οτι θελω να παρω κατι φοτογραφιες που ειχα μεσα. ξερετε καποιον τροπο γιατι δεν μπορω να πατησω την επιλογη μαζικης αποθηκευσης αλλα το κινητο εχει το εικονιδιο του υπολογιστη πανω!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειχα κ γω το κλασικο πλεον προβλημα με to touch panel(αλλου πατας αλλου καταλαβαινει) κ επειδη ημουν εκτος εγγυησης κ μου ζητησανε 90 ευρα για επισκευη τσιμπησα κ γω το γαλαξια το 2 κ ειμαι υσηχος αλλα το προβλημα μου πριν το κλεισω μια κ καλη στην ντουλαπα ειναι οτι θελω να παρω κατι φοτογραφιες που ειχα μεσα. ξερετε καποιον τροπο γιατι δεν μπορω να πατησω την επιλογη μαζικης αποθηκευσης αλλα το κινητο εχει το εικονιδιο του υπολογιστη πανω!

 

Με κάνα 10ευρώ βρίσκεις digitizer από ebay και το αλλάζεις μόνος σου αν θες πάντως.

Όσο για αυτό που θες, σου πετάει παράθυρο να επιλέξεις τι λειτουργία θες? Ή από μόνο του μπαίνει σε κάποια λειτουργία μόλις το συνδέεις? Αν μπαίνει μόνο του σε PC Studio mode τότε μέσω samsung pc studio θα πάρεις τα αρχεία που θες.

Επίσης επειδή εγώ στο δικό μου παρατήρησα ότι το πρόβλημα παρουσιαζόταν με την υγρασία, δοκίμασε να το ζεστάνεις λίγο με ένα πιστολάκι (όχι από πολύ κοντά μην καεί κιόλας) και ίσως σου δουλέψει για λίγο το touch.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Μου χαλασε το touch της οθονης συμφερει να το φτιαξω ? Μου δινουν καποια εγγυηση για την επισκευη?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...