Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από Δευτέρα να το πας στο service της samsung..... ΦEΙΔΙΠΙΔΟΥ 7 ΧΑΙΔΑΡΙ THΛ: 2105820000

 

Κουράγιο...και υπομονή.....

 

ας απαντηση καποιος....................βοηθειαααααααααααα
:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειχα κ εγω το ιδιο προβλημα. το πηγα στο μαγαζι στο οποιο το αγορασα κ μου αλλαξανε οθονη. θα το ξαναπαω βεβαια γτ η οθονη που μου βαλανε εχει την λεγομενη φουσκα κ μερικες γρατζουνιες.

ευχαριστω αλλα 1 που ειναι η samsung θεσσαλονικη μενω ....α και κατι ακομα ο πατερας μου εχει χασει την αποδιξη κ δεν μπορω να βγαλω αλλη γιατη το μαγαζι εχει κλισει... μπορει να γινει τπτ ? ι μπααα ? :(

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αλλα 1 που ειναι η samsung θεσσαλονικη μενω ....α και κατι ακομα ο πατερας μου εχει χασει την αποδιξη κ δεν μπορω να βγαλω αλλη γιατη το μαγαζι εχει κλισει... μπορει να γινει τπτ ? ι μπααα ? :(

 

δεν ξερω που ειναι η samsung αλλα αμα κανεις ενα search στο google θα το βρεις.

κ για την αποδιξη δεν ειμαι σιγουρος αλλα μαλλον μπορουν να το ψαξουν απο το imei του κινητου.

Link to comment
Share on other sites

ας απαντηση καποιος....................βοηθειαααααααααααα

 

Αν ψαξεις μεσα στο forum θα βρεις τροπο να κανεις την αναβαθμηση μονος σου,με τον τροπο που γραφει στο forum εχω κανει αναβαθμηση χωρις προβληματα,δοκιμασε το!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ελαχιστες ερωτησεις γιατι δεν βρισκω ακρη.

 

1. Ποιο ειναι το τελευταιο Firmware Που υποστηριζει Ελληνικα ?

2. Πως το κανω αυτο ,εαν υπαρχει δηλαδη οδηγος.

3. Εχω :

* S8000XXIF5

* CSC VER > S8000OXCIF5(ED006)

* FFS VER > DEF

 

Οποιος μπορει ας με τα κατατοπισει πως περναω μεσα Latest Firmware ?

 

Ευχαριστω

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest alexmi900
από ότι γνωρίζω δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμη και ούτε είναι σίγουρο ότι θα ολοκληρωθεί όμως βλέπω ότι ακόμη υπάρχει κάποιο ενδιαφέρον από developers για το jet παρόλο που είναι ένα σχετικά παλιό τηλέφωνο
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

Παιδια, γινεται να συνδεεται το bluetooth ακουστικο μου αυτοματα αντι να παταω παντα συνδεση με την συσκευασια??

 

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ και 3 βδομάδες έχω πάει το jet μου στο service της Samsung εδώ στη Θεσσαλονίκη λόγω touch-screen failure!! Ακόμα περιμένουν το ανταλλακτικό γιατί έχει έλλειψη λέει...

 

Περαστικά μας!

 

ΥΓ. Να'ναι καλά το παλιό μου se k750i... αθάνατο! :-)

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση

 

προσπαθω ν αλλαξω τον ηχο για την ειδοποιηση μηνυματος, και δε βρισκω πως:wacko: βασικα κατεβασα ενα σε μορφη mp3 κι ενω το χω στειλει στο τηελφωνο, δε μπορω να το χρησιμοποιησω για τα μηνυματα.

Καμια βοηθεια??

 

edit ακυρο παιδια, το βρηκα εδω μεσω της αναζητησης

Edited by margaritagr
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα και το δικο μου jet εμεινε χωρις οθονη,

αυριο παω για αντικατασταση, κριμα.

 

Πες μας και πόσο θα σου στοιχίσει αν έχεις την καλοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι παιζει με τις οθονες μας; εχω τωρα απο την παρασκευη που κατι δεν παει καλα...

 

εστω η οθονη:

 

1 2 3

4 5 6

7 8 9

* 0 #

 

ετσι λοιπον, παταω το 3 και καταλαβαινει 2 μερικες φορες και 1,

μετα αμα πατησω το 1 δεν κανει τιποτα.Γενικα ολες οι κινησεις μετατοπιζονται καποια εκατοστα αριστερα...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι παιζει με τις οθονες μας; εχω τωρα απο την παρασκευη που κατι δεν παει καλα...

 

εστω η οθονη:

 

1 2 3

4 5 6

7 8 9

* 0 #

 

ετσι λοιπον, παταω το 3 και καταλαβαινει 2 μερικες φορες και 1,

μετα αμα πατησω το 1 δεν κανει τιποτα.Γενικα ολες οι κινησεις μετατοπιζονται καποια εκατοστα αριστερα...

 

Φίλε μου το ίδιο ακριβώς έπαθα κι εγώ... :( Στην αρχή το έκανε για λίγα λεπτά και μετά επανερχόταν από μόνο του... Ώσπου σε λίγες μέρες άρχισε να το κάνει σχεδόν συνέχεια... Να φανταστείς ότι είχα τη φαεινή ιδέα να το κλείσω και να το ξανανοίξω μπας και στρώσει... και δεν μπορούσα να εισάγω τον κωδικό μου!!! (πατούσα το 9 και πατιόταν το 7... έλα όμως που εγώ ήθελα να πατήσω το 9???? χεχεχε)

 

Τελικά το πήγα στο service της samsung και θα μου αλλάξουν το touch... ή ολόκληρη την οθόνη (θα σε γελάσω). Έχω κλείσει σχεδόν ένα μήνα που περιμένω όμως λόγω έλλειψης ανταλλακτικών. Οπότε οπλίσου με υπομονή!

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Πες μας και πόσο θα σου στοιχίσει αν έχεις την καλοσύνη.

Το παρελαβα σημερα χωρις χρεωση, ηταν 10 μηνων δεν μου ζητησαν ουτε την αποδειξη αγορας το ειδαν μεσω IMEI.

Χαθηκαν τα παντα απο το τηλεφωνο επαφες ειδοποιησεις ολα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που προκαλεσε την απωλεια των δεδωμενων μου ηταν οτι το αναβαθμισαν σε παλιωτερη ομως απο αυτην που ειχα εκδωση λογισμικου,

σημερα μετα απο πολλες αποτυχημενες προσπαθειες μπορεσα μεσα απο το επισημο site να το αναβαθμισω στην S8000XPJA1 που προφανως ειναι η τελευταια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπορεί καποιος να μου πει που φαινεται στο τηλεφωνο οταν ειναι συνδεδεμενο και κατεβαζει data και χρεωνομαι απο το δικτυο κινητης ;

 

Επισης, πως φαινεται οταν ειμαι συνδεδεμενος μονο με wifi?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. εψαξα ολες τις σελιδες και βρηκα τον τροπο να περασω νεο firmware ομως ακολουθοντας πιστα τις οδηγειες των παιδιων στις πισω σελιδες , εχω ενα προβλημα. οταν το τηλεφωνο ειναι σε download mode δεν αναγνοριζεται απο το πσ και μου βγαζει μηνιμα περι αγνωστης συσκευης που δεν λειτουργει κανωνικα. Οταν το τηλεφωνο ειναι σε κανωνικη λειτουργεια αναγνοριζεται κανωνικα. Μπορει καποιος να με βοηθισει ; Εχω απελπιστει δεν μπορω να περασω το firmware :worry:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...