Jump to content

Samsung S8000 Jet


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα μπεις στη

samsung.gr και αφου επιλεξεις το jet απο τα κινητα στη συνεχεια κατεβασε το samsung pc studio που σου δινει η samsung για το κινητο σου και εγκατεστησε το στον υπολογιστη σου.

 

Ευχαριστω πολυ φιλε για την αμεση απαντηση

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το pc studio που εχω ειναι διαφορετικο απο το δικο σου.θα σου προτεινα να μεις στη

samsung.gr και αφου επιλεξεις το jet απο τα κινητα στη συνεχεια κατεβασε το samsung studio που σου δινει η samsung για το κινητο σου και εγκατεστησε το στον υπολογιστη σου αφου πρωτα απεγκαταστησεις το pc studio που εχεις τωρα.εγω αυτο κατεβασα και δουλευει μια χαρα.

 

Η samsung αυτη την στιγμη δινει το προγραμμα που εχω εγω το pc studio 1.5. ευχαριστω παντος.

Link to comment
Share on other sites

το pc studio που εχω ειναι διαφορετικο απο το δικο σου.θα σου προτεινα να μεις στη

samsung.gr και αφου επιλεξεις το jet απο τα κινητα στη συνεχεια κατεβασε το samsung studio που σου δινει η samsung για το κινητο σου και εγκατεστησε το στον υπολογιστη σου αφου πρωτα απεγκαταστησεις το pc studio που εχεις τωρα.εγω αυτο κατεβασα και δουλευει μια χαρα.

 

Αυτη ειναι η εκδωση που υπαρχει τωρα!

Δηλαδη στην νεα εκδωση το αφερεσαν?? ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ?

Υπαρχει τροπως να δεις ποια εκδωση εχεις? Η καπου να την κατεβασουμε?

Edited by jvp4ant
Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι η εκδωση που υπαρχει τωρα!

Δηλαδη στην νεα εκδωση το αφερεσαν?? ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ?

Υπαρχει τροπως να δεις ποια εκδωση εχεις? Η καπου να την κατεβασουμε?

 

Η καινουργια εκδοση δουλευει μια χαρα. αφου εκανα και upgrade το κινητο, μονο που δεν εχει ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

Η καινουργια εκδοση δουλευει μια χαρα. αφου εκανα και upgrade το κινητο, μονο που δεν εχει ελληνικα

 

Που ακριβος φιλε μου δουλευει???

απο που κανεις CONNECT???

 

Εγω εψαξα και ιντερνετ παντος δεν μπορεσα να "μεταφερω" στο laptop

Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το θέμα με την "φούσκα" στην οθόνη συνεχίζει να υπάρχει και στις καινούργιες συσκεύες?

Φίλη αγόρασε πριν 2 μέρες ένα jet και της έχει εμφανίσει στο κέντρο ακριβώς της οθόνης μια κάθετη γραμμή με πάχος 1 εκατ. και μήκος περίπου 3 εκατ. που ιριδίζει όταν δεν δίχνει κάτι (κενή) και ψιλοχαλάει τα χρώματα όταν δίχνει κάτι.

Εκτός από αντιαισθητικό υπάρχει περίπτωση να εξελιχθεί σε κάτι χειρότερο? Πχ μειωμένη ευεσθησία στην αφή?

 

οχι δεν εξελισσεται σε τιποτα δεν χαλαει η οθονη αν εχετε υπομονη μπορειτε να το πατε στην αντιπροσωπεια να αλλαξει την οθονη αλλα δεν σημαινει οτι θα λυθει το θεμα γιατι αυτο εμφανιζεται σε περιπτωσεις που το κινητο βρισκεται σε περιβαλλον με ζεστη υγρασια και πιεση στην οθονη (πχ καλοκαιρι και χωμενο σε καποια τσεπη για ωρα) και μετα απο καιρο υποχωρει οταν πεσει η θερμοκρασια αλλα επανεμφανιζεται οταν εκτεθει παλι σε ζεστη. δεν αλλοιωνει την απεικονιση μονο αν το δεις υπο γωνια και με σβηστη την οθονη

το χα και γω το προβλημα απο την πρωτη μερα που χα το jet ειχα φρικαρει αγρια αλλα τελικα δεν ηταν τιποτα

εκτος και αν ειναι καποιο αλλο προβλημα το οποιο δεν εχει σχεση με την φουσκα

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβος φιλε μου δουλευει???

απο που κανεις CONNECT???

 

Εγω εψαξα και ιντερνετ παντος δεν μπορεσα να "μεταφερω" στο laptop

 

θα μπεις στη

samsung.gr και αφου επιλεξεις το jet απο τα κινητα στη συνεχεια κατεβασε το samsung pc studio που σου δινει η samsung για το κινητο σου και εγκατεστησε το στον υπολογιστη σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το θέμα με την "φούσκα" στην οθόνη συνεχίζει να υπάρχει και στις καινούργιες συσκεύες?

Φίλη αγόρασε πριν 2 μέρες ένα jet και της έχει εμφανίσει στο κέντρο ακριβώς της οθόνης μια κάθετη γραμμή με πάχος 1 εκατ. και μήκος περίπου 3 εκατ. που ιριδίζει όταν δεν δίχνει κάτι (κενή) και ψιλοχαλάει τα χρώματα όταν δίχνει κάτι.

Εκτός από αντιαισθητικό υπάρχει περίπτωση να εξελιχθεί σε κάτι χειρότερο? Πχ μειωμένη ευεσθησία στην αφή?

 

οχι δεν εξελισσεται σε τιποτα δεν χαλαει η οθονη αν εχετε υπομονη μπορειτε να το πατε στην αντιπροσωπεια να αλλαξει την οθονη αλλα δεν σημαινει οτι θα λυθει το θεμα γιατι αυτο εμφανιζεται σε περιπτωσεις που το κινητο βρισκεται σε περιβαλλον με ζεστη υγρασια και πιεση στην οθονη (πχ καλοκαιρι και χωμενο σε καποια τσεπη για ωρα) και μετα απο καιρο υποχωρει οταν πεσει η θερμοκρασια αλλα επανεμφανιζεται οταν εκτεθει παλι σε ζεστη. δεν αλλοιωνει την απεικονιση μονο αν το δεις υπο γωνια και με σβηστη την οθονη

το χα και γω το προβλημα απο την πρωτη μερα που χα το jet ειχα φρικαρει αγρια αλλα τελικα δεν ηταν τιποτα

εκτος και αν ειναι καποιο αλλο προβλημα το οποιο δεν εχει σχεση με την φουσκα

 

 

Σ' ευχαριστώ που απάντησες, αλλά στο εντωμεταξύ η κοπέλα το γύρισε πίσω, συμπλήρωσε και πήρε το wave. Με παραξένεψε όμως που (όπως είπες και εσύ) δεν έχει λυθεί το θέμα. Τες πα! Και πάλι σ' ευχαριστώ!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ που απάντησες, αλλά στο εντωμεταξύ η κοπέλα το γύρισε πίσω, συμπλήρωσε και πήρε το wave. Με παραξένεψε όμως που (όπως είπες και εσύ) δεν έχει λυθεί το θέμα. Τες πα! Και πάλι σ' ευχαριστώ!

 

το χω δει και σε αλλα κινητα οχι μονο στο jet και ναι εκτος απο το ψυχολογικο δεν εχει αλλες επιπτωσεις

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ... υπάρχουν πουθενά τίποτα release notes για το τελευταίο firmware; Ρωτάω γιατί το έβαλα χθες και θέλω να ξέρω τι να προσέξω ότι άλλαξε...

 

Π.χ. το πρόβλημα με τις υπερφωτισμένες φωτογραφίες με φλας εξακολουθεί να υπάρχει στο κινητό μου... Αντίθετα είδα ότι μπορώ να αλλάξω θέση στα εικονίδια στο μενού... και να ταξινομήσω καλύτερα τις επαφές μου...

 

Τίποτα άλλο;

 

Τρέχω SW:S8000XPJA1 / CSC:S800NMOXCJA1

 

Ευχαριστώ :)

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ... υπάρχουν πουθενά τίποτα release notes για το τελευταίο firmware; Ρωτάω γιατί το έβαλα χθες και θέλω να ξέρω τι να προσέξω ότι άλλαξε...

 

Π.χ. το πρόβλημα με τις υπερφωτισμένες φωτογραφίες με φλας εξακολουθεί να υπάρχει στο κινητό μου... Αντίθετα είδα ότι μπορώ να αλλάξω θέση στα εικονίδια στο μενού... και να ταξινομήσω καλύτερα τις επαφές μου...

 

Τίποτα άλλο;

 

Τρέχω SW:S8000XPJA1 / CSC:S800NMOXCJA1

 

Ευχαριστώ :)

 

οπως τα λες φιλε μου τιποτα αλλο και το φλας ναι δεν εφτιαξε εγω βαζω το δακτυλο μου να κρυψω λιγο το ενα ledaki και ανεβαζω το iso αλλα δεν πιανει παντα.

ξεπουλησε η samsung και τωρα παμε γι αλλα με μας θ ασχολειται;

Link to comment
Share on other sites

θα μπεις στη

samsung.gr και αφου επιλεξεις το jet απο τα κινητα στη συνεχεια κατεβασε το samsung pc studio που σου δινει η samsung για το κινητο σου και εγκατεστησε το στον υπολογιστη σου.

 

Φιλε ακριβως ΑΥΤΟ εκανα και μου κατεβαζει την εκδωση που βλεπεις..

Μπορεις να ανεβασεις καπου το αρχειο με την έκδοση που εχεις?

 

http://www.samsung.com/gr/consumer/detail/detail.do?tab=support&group=mobile-phone&dType=D&type=mobile-phone&menu2=detail&menu=download&cttID=2408668&disp_nm=Samsung%20S8000&model_nm=GT-S8000&model_cd=GT-S8000TKAEUR&language=&subtype=smart-phones&mType=SW&prd_ia_cd=01011300&vType=&cate_type=all

Edited by jvp4ant
Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε ακριβως ΑΥΤΟ εκανα και μου κατεβαζει την εκδωση που βλεπεις..

Μπορεις να ανεβασεις καπου το αρχειο με την έκδοση που εχεις?

 

http://www.samsung.com/gr/consumer/detail/detail.do?tab=support&group=mobile-phone&dType=D&type=mobile-phone&menu2=detail&menu=download&cttID=2408668&disp_nm=Samsung%20S8000&model_nm=GT-S8000&model_cd=GT-S8000TKAEUR&language=&subtype=smart-phones&mType=SW&prd_ia_cd=01011300&vType=&cate_type=all

 

αυτη την εκδοση εχω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

πέρασα το firmware S8000XPJA1 με τη διαδικασία της σελίδας 93. Όλα πήγαν καλά... το τηλέφωνο πήρε το firmware κανονικά ΑΛΛΑ... δεν παίρνει τηλέφωνο. Κάθε φορά που προσπαθώ να πάρω κάποιον αριθμό γράφει network busy και κάνει τον γνωστό ήχο κατειλλημένου. Δοκίμασα με 2 διαφορετικές sim και τα ίδια. Το τηλέφωνο ήταν ξεκλείδωτο πλήρως να συμπληρώσω. Μάλιστα το ξαναπέρασα μπας και δεν έγινε κάτι σωστά αλλά τζίφος.

Τώρα δοκιμάζω να περάσω άλλο firmware αλλά χλωμό με κόβω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

πέρασα το firmware S8000XPJA1 με τη διαδικασία της σελίδας 93. Όλα πήγαν καλά... το τηλέφωνο πήρε το firmware κανονικά ΑΛΛΑ... δεν παίρνει τηλέφωνο. Κάθε φορά που προσπαθώ να πάρω κάποιον αριθμό γράφει network busy και κάνει τον γνωστό ήχο κατειλλημένου. Δοκίμασα με 2 διαφορετικές sim και τα ίδια. Το τηλέφωνο ήταν ξεκλείδωτο πλήρως να συμπληρώσω. Μάλιστα το ξαναπέρασα μπας και δεν έγινε κάτι σωστά αλλά τζίφος.

Τώρα δοκιμάζω να περάσω άλλο firmware αλλά χλωμό με κόβω.

 

Τελικά έβαλα το S800MCEJC1 και έπαιξε... περίεργο, αλλά αφού δούλεψε, no harm done.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα δεν μπορω να βρω τον τροπο που ενωνω το κινητό στο outlook μπορεί να γινει αυτό
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια είναι η γνώμη σας για το GPS του κινητού? Είναι η κατάστασή του ανάλογα τραγική με το Arena? Ή είναι καλύτερα τα πράγματα...? Δηλαδή αν συγκριθεί με τα αντίστοιχα της Nokia (για παράδειγμα το Nokia N96 έχει αρκετά καλό GPS και με ικανοποίησε ιδιαίτερα...) σε ποιο επίπεδο βρίσκεται? Νομίζω θα έιναι αυτή η τελευταία ερώτηση πριν την παραγγελία μου και την αντικατάσταση του Ν96 μου...

 

 

εγω που το δοκιμασα με το ρουτε 66 κλειδωσε πριν προλαβω να βγω εξω ειναι ταχυτατο και ειλικρινα δεν χανει χιλιοστω στο gps παιδια ειμαι παλιος χρηστης ειχα το μιο α701 τωρα κοιταω την εξελεξη λιγο χαλια ειναι το ρουτε 66 στο θεμα οτι πληρωνεις για φωνητικη πλοηγηση

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν βρίσκω τον τροπο να το ενωσω με το ουτλουκ επίσης μπορείτε να μου δωσετε το URL ωστε να κανω account και να κατεβάσω τον ελληνικό χαρτη θελω να το κανω μεσω κινητου γτ δεν είμαι στο σπιτι μου αυτή την στιγμη μπορείτε να απαντήσετε είναι .......:O:(
Link to comment
Share on other sites

Όντως οι κωδικοί αυτοί που δίνεις είναι σωστοί... Έκανα την ίδια διαδικασία αλλά στα παιχνίδια δεν εμφανίζονται αυτά που πέρασα. :( Θεώρησα πως δεν είναι σωστή η version του firmware οπότε εγκατέστησα την S8000XPJA1 που αναφέρεις πως έχεις και συ. Πάλι όμως τίποτα...! Και όχι τιποτα άλλο, η version αυτή δεν υποστηρίζει ελληνικά! Οπότε είμαι προς αναζήτηση τώρα μιας version που υποστηρίζει ελληνικά. Κάποιος φίλος ανέφερε ότι αυτή της σελίδας 131 είναι οκ. (Γιατί δίνεται σε δύο parts?) Αν μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει θα το εκτιμούσα. Ευχαριστώ!

 

Τελικά, η version της σελίδας 131 δουλεύει! :) Ευχαριστώ τον φίλο που την ανέβασε!!! Όσο για τον haki, μάλλον έχεις δίκιο, να μην σκαλίζουμε το κινητό αλλά όλοι μιλάγανε για απλή διαδικασία. Που όντως είναι, αρκεί να έχεις τα σωστά αρχεία. Τωρα όμως ο κινητό έιναι όπως όταν το αγόρασα! :D

 

 

ναι αυτη εδω απο το forum εδω εχει ελληνικα και σκιζει παιδια ταχυτητα εφε τα παντα

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΣ SAMSUNG TO S 8000 ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ PC STUDIO ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟ ΣΤΟ CD ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΟ ΜΕ ΤΑ WINDOWS 7.ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ.

 

 

ειναι συμβατο του cd πανε επανω στο setup δεξι κλικ ιδιοτητες και αλλαξε την συμβατηκοτητα σε vista sp 2 μετα τρεξε το setup εκτελεση ως διαχειριστης και ολα οκ:shifty::shifty::shifty:

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν βρίσκω τον τροπο να το ενωσω με το ουτλουκ επίσης μπορείτε να μου δωσετε το URL ωστε να κανω account και να κατεβάσω τον ελληνικό χαρτη θελω να το κανω μεσω κινητου γτ δεν είμαι στο σπιτι μου αυτή την στιγμη μπορείτε να απαντήσετε είναι .......:O:(

 

Ωραία κατεβασα τον χαρτη αλλά με το OUTLOOK θα ΣΠΑΣΩ:cry: Σας παρακαλω θελω βοήθεια

Ευχαριστώ εκ το προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος την διεύθυνση η το τηλέφωνο του service της Samsung;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος την διεύθυνση η το τηλέφωνο του service της Samsung;

 

801 11 64000 παρε σε αυτο το νουμερο:)

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Guest dimarhos2004

Παιδιά καλησπέρα.

Την τελευταία εβδομάδα αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.

Στην προσπάθεια να πάρω ένα τηλ. το ξεκλιδώνω και μετα προσπαθώ να μπώ στο μενού και η οθόνη αφής να μην ανταποκρίνεται καθόλου!Εβγαλα την μπατα΄ρία για να κλείσει και στην επανεκίνηση κολλάει οταν πάω να βάλω το pin.Το πρόβλημα αυτο φαίνεται πωσ διορθώνεται οταν προσπαθήσω καμια 10αρια φορές να το ανοίξω ή να το αφήσω πολύ ώρα κλειστό χωρίς μπαταρία.Από την πρώτη φορά αντιμετώπιζα το πρόβλημα της επανεκίνησης στη δεύτερη γραμμή αλλά αυτο τώρα παραπάει!

Έχει τύχει σε κανεναν??Αν ναι, στο service βρηκε ακρη??

Για πρώτη φορά σκέφτομαι να το δώσω και με βαρια καρδια να μην ξαναπάρω samsung ......

αφηστε το γεγονος οτι θα ταλαιπωρηθει ο χριστιανος που θα το πάρει

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια προσπαθω να στειλω απο εναν φιλο με το bluetooth κατι τραγουδια στο jet μου αλλα του γραφει το εξης στο κινητο του:Η λειτουργια δεν υποστηριζεται απο την αλλη συσκευη ξερετε τι παιζει;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung S8000 Jet

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...